سطح ضد لغزش رمپ چیست ؟

مناطق خطرناک  که ایمنی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، مانند پله ها و رمپ ها ، نیاز به به اقدامات احتیاطی بیشتری برای ایجاد ایمنی دارند. انتخاب یک سطح پوششی مقاوم در برابر لغزش بسیار اهمیت دارد و مهم است. در نظر داشته که حتی رمپ هایی که برای ایجاد ایمنی ساخته شده اند در صورت لغزنده بودن خطرناک هستند، بنابراین انتخاب پوشش های ضد لغزش مناسب و سایر تجهیزات پارکینگ و ترافیکی برای به حداقل رساندن خطر تصادف ضروری است. استفاده از صفحات ضد لغزش رمپ باعث می شود تا ایمنی در این مکان ها بخصوص در زمان بارش برف و باران و خیس بودن افزایش یابد.

شیب های تند، ترافیک زیاد و تماس با مایعات مانند آب باران و غیره، پله ها و رمپ ها را به یک مکان خطرناک تبدیل می کند که ایجاد شرایط ایمنی برای آنها بسیار جدی می باشد. بنابراین هنگام در نظر گرفتن یک کفپوش ایمن، یافتن راه حلی که تا حد امکان ایمنی بیشتری ایجاد کند، بسیار مهم است. در صورت امکان روی شرایطی که می تواند باعث ایجاد سطح لغزنده شود، مانند جلبک ها یا سایر زباله ها روی سطح شیب دار تمرکز کنید. برای پله‌ها و رمپ‌های بیرونی، مطمئن شوید که متریال‌های دارای رتبه‌بندی در فضای باز را انتخاب می‌کنید.

سطح ضد لغزش رمپ چیست ؟سطح ضد لغزش رمپ چیست ؟

سطح ضد لغزش رمپ ، سطوح فلزی هستن که روی سطح آنها سوراخ های خزینه شکل ایجاد شده که موجب درگیر شدن لاستیک ماشین می شوند . در سراشیبی ها و سربالایی های وجود یک سطح ضد لغزش رمپ موجب می‌شود که ماشین سر نخورد . این صفحات رمپ از جنس ورق گالوانیزه آبکاری شده با کف ورق فوم ضد صدا ( سایلنت ) طراحی شده است تا زمانیکه از روی رمپ رد می شوید صدا نداشته باشد .

صفحه ضد لغزش رمپ به وسیله 3 پیچ به زمین متصل می شود و فاصله بین هر ضد لغزنده گیر فلزی رمپ 20 سانتی متر است و در هر طرف به اندازه محور دو چرخ ماشین فاصله وجود دارد . سایزهای موجود 60 سانتی متر ، 80 سانتی متر ، 100 سانتی متر می باشد . ضخامت ورق 1.5 سانت بوده و قابل نصب روی سنگ ، کف پوش اپوکسی ، و بتن و آسفالت می باشد .

یکی از ضروریاتی که امروزه در ساختمان بخصوی ساختمان های چند طبقه و برج ها ، چند طبقه بودن پارکینگ ها در ساختمان برای افزایش پارکینگ می باشد که به نوعی جزء لاینفک در مهندسی ساختمان می باشد . بنابراین باید برای  دسترسی پارکینگ ها به یکدیگر نیاز به تجهیزات پارکینگی داریم که اتصال طبقات پارکینگ با ایجاد سطح شیب دار یا همان رمپ میسر می شود . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ از تجهیزات ایمنی می باشد که بر روی رمپ نصب می شود و در دو نوع لاستیکی و فلزی ساخته می شود و بر حسب نیاز هر کدام کاربردهای متفاوتی دارند . برای مکان های عمومی و با تردد بالا مدل های گالوانیزه این تجهیزات ایمنی مقاومت بیشتری دارند , ضمن اینکه به دلیل گالوانیزه بودن این نوع تجهیزات در برابر رطوبت نیز مقاوم اند .

سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ از جنس ورق گالوانیزه ضد زنگ که آج های طراحی شده برروی آنها، این محصول را به یک راه حل مقرون به صرفه برای کاهش خطرات و کاهش آسیب ها علی الخصوص جهت استفاده در رمپ های فضای باز ، استفاده در ساختمان های مسکونی ، ساختمان های تجاری یا ساختمان های دولتی تبدیل کرده است .

کاربرد صفحات ضد لغزش رمپ

صفحات ضد لغزندگی رمپ در پله ها و سطوح شیب دار بدون آسیب رساندن به سطوح شما و با ایجاد ایمنی بالا، سطح بیشتری از محافظت را فراهم می‌کنند. این صفحات ساخته شده با ترکیبی اختصاصی از ورق گالوانیزه که به طور کامل و ایمن سطوح را می پوشاند، بسیار سبک وزن هستند، به راحتی نصب می شوند و تقریباً برای هر سطح ساختاری سالم مناسب هستند.

صفحه ضد لغزنده رمپ پارکینگ معرفی شده از گروه پارک ترافیک در دسته تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی ، به دلیل کیفیت و جنس مرغوب آنها محصولی با طول عمر بالا می باشد و جایگزین مناسبی برای نوارهای ترمز به شمار می آیند که این تجهیزات پارکینگی ( سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ ) قابل اجرا بر روی پله ها ، عرشه ها ، پیاده روها ، و رمپ های پارکینگ بوده و نصب آن روی چوب ، بتن و سطوح سنگ تراشی امکان پذیر است . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ ضد زنگ و خوردگی می باشد و در هر نوع شرایط جوی کاربرد دارند . این نوع تجهیزات پارکینگ  ، آب را به راحتی از خود عبور داده و در فصول سرد با بارش برف و باران دچار یخ زگی نمی شوند و عملکردی منحصر به فرد دارند . زیرا آج های تعبیه شده بر روی سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ ، اصطحکاک لازم جهت جلوگیری از لغزش را فراهم می کند ، تا از ایمنی و حفاظت افراد و خودروها در برابر حوادث و آسیب های راه پله داخلی و یا در فضای باز رمپ پارکینگ ها اطمینان حاصل کنند .

مدل های لاستیکی سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ کم صدا تر است، اما زودتر از بین می روند و در برابر سایش آسیب پذیرتر می باشند . برای رفع این نقص در مدل های گالوانیزه سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ که طول عمر بیشتری دارند در قسمت پایین آن بر روی زمین نصب می شود , تا از فوم که با نام فوم سایلنت ( بی صدا ) معروف می باشد استفاده می شود و از ایجاد صدای تماس فلز با زمین جلوگیری می کند .

سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ در مجموعه تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی در اندازه های , عرض 11 و در طول های 100 و 80 و 62 و 50 و 125 سانتی متری و ارتفاع 24 میلیمتری عرضه می شود . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ معمولا با 2 پیچ بسیار قوی و در صورت بلند تر بودن طول آن با 3 پیچ به سطح نصب می شوند و طول زمان و جابه جایی های متعدد کنده یا لق نمی شوند .

کلام آخر

کاربرد صفحه ضد لغزش رمپ یکی از تجهیزات ایده آل برای استفاده در پله ها و  شیب های ورودی و خروچی می باشد، همچنین این تجهیزات پوششی برخلاف محصولات دیگر در برابر تراشه، خاک، خراش، لکه و روغن مقاوم است. استفاده از صفحات ضد لغزندگی رمپ باعث می شود تا ظاهر ساختمان شما زیباتر شده و همچنین ایمنی نیز در ساختمان شما افزایش یابد. برای داشتن تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ترافیکی و ایمنی ، با مراجعه به سایت پارک ترافیک درباره محصولات ترافیکی بیشتر بدانید. طیف گسترده ای از صفحات رمپ ضد لغزنده ما به عنوان یک راه حل دائمی برای افزایش ایمنی و جذابیت هر ملک تجاری عمل می کند. با ما تماس بگیرید و همین امروز با کارشناسان، در مورد سفارش رمپ غیرلغزنده ما برای پله ها و رمپ های خود صحبت کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *