سیستم هوشمند پارکینگ

سیستم هوشمند پارکینگ ، از جمله مدرن ترین تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ترافیکی می باشد که نیاز به پرسنل را کاهش داده و در زمان صرفه جویی کرده و ایمنی بیشتری را برای خودرو به ارمغان می آورد.

افزایش مهاجرت به شهرها، بخصوص شهرهای بزرگ، راحت طلبی بشر و پیشرفت علم و تکنولوژی باعث می شود تا افراد به دنبال راه ها و روش هایی باشند که سریعتر، هوشمندتر و ایمن تر باشد. شاید در سالهای نه چندان دور کمتر کسی به فکر ایجاد پیشرفت در پارک خودرو و پیداکردن مکانی برای پارکینگ بود. اما امروزه با افزایش شهرنشینی و افزایش تعداد خودروها و افراد، پارکینگ و پارک خودرو به دغدغه ای برای مردم تبدیل شده است. گذر از سبک زندگی سنتی و دستیابی به زندگی مدرن نیاز به تغییرات در دیدگاه ها و افراد و افزایش سطح تکنولوژی را نیاز دارد. اگرچه وجود ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، مترو و تاکسی در شهرهای بزرگ و حتی کوچک وجود دارد، اما علاقه مردم به استفاده از خودروهای شخصی برای راحتی و رفاه خود همچنان وجود دارد و این امر باعث افزایش ترافیک، آلودگی، نیاز به مکانی جهت پارک خودرو و غیره می شود. از اینرو بهیود زیرساخت های شهری، استفاده از تجهیزات ترافیکی جهت کنترل ترافیک، تجهیزات پارکینگ مانند سیستم هوشمند پارکینگ ، استفاده از تابلوهای ترافیکی همگی در جهت رفاه و ایمنی مردم می باشد.

سیستم هوشمند پارکینگ

یکی از جدیدترین نوآوری ها در زمینه تجهیزات ترافیکی و پارکینگ، استفاده از سیستم پارکینگ هوشمند می باشد. پارکینگ هوشمن یکی از دستآوردهای جدید در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش ترافیکی می باشد. رشد جمعیت، افزایش خوردو، استفاده از خودروهای تک سرنشینان باعث شده است تا مدیران شهری به فکر مکان هایی برای پارک خودروها باشند و این مکان ها تا حد امکان بهینه سازی شده باشد و به راحت ترین طریق در دسترس افراد قرار گیرد. کنترل تردد خودرو ها و تشخیص مجاز و یا غیر مجاز بودن خودروها برای ورود به پارکینگ کاری دشوار بوده و لازم است نظارت و کنترل آن ها توسط پرسنلی انجام شود. بر این اساس، به یک سیستم پارکینگ هوشمند نیاز است که بتواند به صورت هوشمند و بدون نیاز به پرسنل، پارکینگ را کنترل و مدیریت نماید.

در شهرهای بزرگ با بیشتر شدن تعداد خودروها، پیدا کردن جای پارک در خیابان ها و همچنین مناطق تجاری، اداری به یک چالش بزرگ و آزار دهنده برای شهروندان تبدیل شده است. این معضل بزرگ علاوه بر هدر دادن زمان افراد، باعث ایجاد ترافیک، آلودگی هوا و صوتی می شود. مدیریت در پارکینگ های سنتی توسط نگهبان صورت می گیرد. اگر محیط پارکینگ وسیع باشد مدیریت این مجموعه برای نگهبان سخت تر می شود. راهنمایی همزمان چندین خودرو برای پارک خودرو و دریافت هزینه پارکینگ سبب می شود که وقت سرنشینان به هدر رود و با این روند صف های طولانی شکل گیرد.

در عصر حاضر با نوآوری های جدید مانند سیستم پارکینگ هوشمند با شناسایی خودروها و کنترل ورود و خروج آن ها به صورت خودکار می تواند مشکلات و دغدغه های مربوط به فضای پارک را برای سرنشینان خودرو برطرف کرده و آسایش و راحتی را برای آن ها فراهم آورد.

سیستم هوشمند پارکینگ ، تردد پارکینگ یا همان پارکینگ هوشمند ، امکان نظارت دقیق بر روند تردد خودروها را از گیت خودرو ، در سازمان ها ، پارکینگ های عمومی و پارکینگ های طبقاتی در پاساژها یا پارکینگ های ساختمانی فراهم می سازد . سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ این توانایی را دارد که علاوه بر ثبت تردد خودروها ، تردد افراد را بصورت لحظه ای و همزمان در اختیار مدیران پارکینگ هوشمند قرار دهد .

با مجهز کردن پارکینگ های عمومی به سیستم پارکینگ هوشمند انجام کلیه محاسبات ریالی جهت ورود و خروج و میزان توقف خودرو توسط سامانه راه بند و گیت راه بند کنترل شده و امکان نظارت تصویری جهت تطبیق خودروهای ورودی و خروجی فراهم شده است که این امر نشان از ایجاد استاندارد های بالاتر امنیتی پارکینگ هوشمند نسبت به سیستم های سنتی قدیمی می باشد .

سیستم هوشمند پارکینگعملکرد سیستم هوشمند پارکینگ

سیستم هوشمند مدیریت پارکینگ به سامانه نظارت تصویری گفته می شود که با خواندن پلاک خودرو ها به آنها اجازه ورود یا خروج به پارکینگ را می دهد . این اجازه می تواند از طریق کنترل راه بند یا مواردی شبیه به آن انجام شود . یکی از مهمترین ویژگی های سیستم مدیریت پارکینگ امکان تعریف مبلغ مشخصی برای مدت زمان پارک خودرو است که می تواند بر روی سیستم فعال شود .

سیستم هوشمند پارکینگ بصورت لحظه ای می تواند آمار تعداد پارکینگ های خالی را نمایش دهد . این امکانات و بسیاری از موارد دیگر که به کمک دوربین مدار بسته عمل می کند تحت عنوان سیستم مدیریت پارکینگ شناخته می شود . انتظار می رود که سیستم های کنترل ورود و خروج خودرو و مدیریت بر درآمد پارکینگ ها بیشترین سهم از میزان فروش سیستم های مدیریت پارکینگ را به خود اختصاص دهد چرا که این سیستم ها به اپراتور اجازه می دهد علاوه بر مدیریت ورود و خروج وسایل نقلیه به پارکینگ ، میزان درآمد پارکینگ از تردد خودرو ها را نیز محاسبه کند ، این ویژگی شاید مهمترین دلیل علاقه مندی صاحبان پارکینگ ها به استفاده از سیستم های مدیریت پارکینگ باشد .

چرا که با استفاده از این سیستم ها ، کنترل دسترسی و درآمد زایی پارکینگ ها به طور خودکار انجام خواهد شد . حوزه بزرگ دیگری که سیستم های مدیریت هوشمند پارکینگ ، بازار خوبی در آن خواهند داشت پارکینگ های عمومی است . چرا که این پارکینگ ها معمولا برای پوشش نیاز افراد به پارک خودروهایشان در مکان های شلوغ و توسط سرمایه گذران بزرگ ساخته می شوند و هدف آنها ، درآمد زایی بیشتر و بهبود ارائه خدمات به مشتریان می باشد .

مدیریت هوشمند تردد خوردو ها در کنار مدیریت هزینه خودرو های وارد شده یا خارج شده از پارکینگ می تواند این شرمایه گذاران را زودتر به هدف اصلیشان برساند . صاحبان پارکینگ های عمومی همیشه در تلاشند تا امنیت خودرو ها و مکان پارکینگ خود را به مشتریان ثابت کنند و استفاده از سیستم مدیریت پارکینگ می تواند یک دلیل خوب بر ادعای آنها باشد .

ویژگی های پارکینگ هوشمند

قابلیت های نرم افزاری سیستم به قرار زیر است :

 • مدیریت پارکینگ و ورود و خروج خودرو ها با استفاده از انواع کارت هوشمند
 • مدیریت پارکینگ و ورود و خروج خودرو ها با استفاده از سیستم تشخیص پلاک با تشخیص ۹۸%
 • مدیریت ورود و خروج خودرو ها و حفاظت تصویری با استفاده از دوربین های مخصوص
 • تعریف کاربران استفاده کننده از نرم افزار مدیریت پارکینگ با سطوح دسترسی مختلف
 • کاهش زمان توقف خودروها هنگام ورود و خروج با استفاده از نرم افزاز مدیریت پارکینگ
 • تعریف انواع تعرفه هزینه توقف برای پارکینگ های مختلف
 • محاسبه خودکار هزینه پارکینگ با توجه به تعرفه
 • قابلیت اتصال به انواع راهبند و یا گیت های ورود و خروج
 • ثبت ورود و خروج هر خودرو
 • تعریف انواع خودرو
 • نمایش عکس ها و خودروهای ثبت شده
 • تعریف انواع گیت (ورودی-خروجی-ورودی خروجی)
 • قابلیت تعریف تعرفه های گوناگون اعم از ساعتی، روزانه و شبانه و اعمال بر انواع گروه خودرو ( سواری ، اتوبوس و … )
 • امکان تعریف ظرفیت پارکینگ وتعیین محل پارک خوررو بر روی فیش رسید
 • امکان نصب و نمایش تابلوی ظرفیت خالی پارکینگ در محدوده خارج از پارکینگ بصورت بی سیم
 • امکان مشتریان دائمی و صدور کارت اعتباری و اعمال تخفیف
 • امکان نمایش پر یا خالی بودن خانه های پارکینگ به صورت Online و Offline با استفاده از سنسور
 • اولتراسونیک با سه چراغی برای نمایش جایگاه خالی یا پر و یا ویژه معلولین
 • ارسال پیام خاص بر روی مانیتور در هنگام تردد یک کارت یا خودرو خاص
 • تعداد تردد یک خودرو
 • نمایش خودرو های ورود خروج ممنوع
 • گزارش مبالغ دریافتی پارکینگ
 • گزارشات آماری
 • گزارش ورود و خروج خودروها
 • گزارش ورود و خروج توسط هر کارت
 • گزارش فعالیت های پرسنل
 • پشتیبان گیری از نرم افزار مدیریت پارکینگ
 • قابلیت چاپ فیش ( فاکتور )

نکات در مورد تجهیزات هوشمند پارکینگ

سیستم اتوماسیون کنترل تردد پارکینگ یا همان پارکینگ هوشمند ، امکان نظارت دقیق بر روند تردد خودروها را از گیت خودرو ، در سازمانها ، پارکینگهای عمومی و پارکینگ های طبقاتی در پاساژها یا پارکینگ های ساختمانی فراهم می سازد . سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ این توانایی را دارد که علاوه بر ثبت تردد خودروها ، تردد افراد را بصورت لحظه ای و همزمان در اختیار مدیران پارکینگ هوشمند قرار دهد.

با مجهزکردن پارکینگهای عمومی به سیستم پارکینگ هوشمند انجام کلیه محاسبات ریالی جهت ورود و خروج و میزان توقف خودرو توسط سامانه راه بند و گیت راه بند کنترل شده و امکان نظارت تصویری جهت تطبیق خودروهای ورودی و خروجی فراهم شده است که این امر نشان از ایجاد استاندارد های بالاتر امنیتی پارکینگ هوشمند نسبت به سیستم های سنتی قدیمی میباشد .

سیستم هوشمند پارکینگکلام آخر

پارک ترافیک با ارائه‌ سیستم‌های پارکینگ هوشمند در ساختمان‌ها و مجتمع‌های بزرگ تجاری ، اداری ، مسکونی ، تفریحی ، بیمارستانی ، فرودگاهی و… فرایند پارک خودروها را نظم بخشیده و مزایای بی‌شماری را هم برای بازدیدکنندگان و هم برای مدیران مجتمع به ارمغان می‌آورد . با سیستم‌های پارکینگ هوشمند ، دخالت نیروی انسانی به حداقل رسیده و با نصب و راه‌ اندازی تجهیزات خودکار ، ضمن صرفه‌ جویی در زمان و هزینه ، بر آرامش و رفاه کاربران ساختمان افزوده خواهد شد .

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *