طراحی و تولید قالب های لاستیکی ، برای انواع صنایع و کاربردها از ساخت لوازم خانگی گرفته تا تولید تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد. در محیط های تولیدی، امروزه پلاستیک برای ساخت طیف گسترده‌ای از اقلام استفاده می‌شود و هر کاربرد نیازمند فرآیند ساخت خاصی است که می‌تواند قطعه را بر اساس مشخصات آن قالب‌گیری کند. اگر به دنبال تولید یک قطعه لاستیکی هستید، یکی از اولین چیزهایی که باید تعیین کنید نوع قالب گیری است که برای کاربرد خاص شما بهترین است. در پارک ترافیک، ما با طراحی و ساخت قالب های لاستیکی با حجم بالا و سفارشی تخصص داریم.

طراحی و تولید قالب های لاستیکی

محصولات لاستیکی در حال حاضر بخش اساسی تقریباً در هر صنعت هستند. آنها در همه جا هستند، از هوانوردی گرفته تا اتومبیل و حتی در تجهیزات خانگی و تجهیزات ترافیکی. دلیل این امرمقاومت در برابر شکستگی می باشد. علاوه بر این ، فرآیند تولید قطعات لاستیکی (از طراحی قالب لاستیکی تا فرآیند قالب‌گیری واقعی) ارزان‌تر از فرآیند ساخت انواع دیگر مواد است. همچنین، به دلیل خاصیت ارتجاعی لاستیک، امکانات طراحی قالب لاستیکی تقریباً نامحدود است. از این رو، استفاده گسترده از آنها به راحتی قابل درک است.

با این حال، علیرغم امکانات متعدد طراحی و تولید قالب های لاستیکی، این بدان معنا نیست که هر فرآیند تولیدی موفق خواهد بود. این به این دلیل است که هنگام ساخت طرح محصول لاستیکی قوانین مشخصی وجود دارد که باید رعایت شوند. جدای از مورد دوم، طراحی قالب لاستیکی فرآیند ضروری دیگری است که تولیدکنندگان باید به آن توجه کنند. اگر این دو را به درستی انجام دهند، فرآیند تولید در مسیر موفقیت قرار دارد.

نحوه ساخت قالب پلاستیکی

روش ساخت قالب لاستیکی به این صورت است که در ابتدا محصول مورد نظر از کارفرما دریافت می شود. طراحی قطعه لاستیکی انجام می شود. پس از طراحی کامل قطعات لاستیکی متریال مورد نیاز برای ساخت قالب بر اساس طرح سه بعدی خریداری می شود. این قالب ها دارای مکانیزم خاصی نسبت به قالبسازی تزریق پلاستیک ندارند.

در مراحل بعدی ماشین کاری و مونتاژ قالب ها بررسی و انجام می شود. ساخت قالب قطعات لاستیکی پس از طراحی قالب و خرید متریال شروع می شود. متریال خریداری شده به قسمت ماشین کاری ارسال می شود. تمامی مراحل مربوط به ماشین کاری بر اساس طراحی سه بعدی قالب بر روی قالب انجام می شود. براده برداری روی قالب انجام می شود و جایگاه تزریق قطعه مشخص می شود. پس از طی شدن تمامی مراحل قالب برای تولید نهایی و انبوه قطعه لاستیکی آماده است.

مزایای استفاده از قالب لاستیکی

به غیر از سهولت اتعطاف پذیری به دلیل خاصیت ارتجاعی طبیعی، بسیاری از خواص دیگر لاستیک را برای ساخت قطعات در صنایع مختلف قابل قبول قرار داده است. مزایای طراحی و تولید قطعات لاستیکی عبارتند از :

  • هزینه تولید پایین

به عنوان یک مشتری، دوست دارید هزینه تولید را تا حد امکان به حداقل برسانید. با استفاده از لاستیک به عنوان ماده اولیه، دستیابی به این هدف به دلیل سهولت طراحی و ساخت محصول لاستیکی امکان پذیر است. در حالی که همه آنها ارزان نیستند، مقایسه هزینه های آنها با عملکردهایی که دارند، تولید را مقرون به صرفه تر می کند.

  • قابلیت مانور طراحی

همانطور که لاستیک الاستیک است، قالب لاستیکی و طراحی محصول همان خواص را حفظ می کنند. با توجه به روش های مختلف قالب گیری و اتصال که طراحان در ساخت محصولات لاستیکی از آنها استفاده می کنند، امکانات زیادی برای لاستیک وجود دارد. همچنین می‌توانید روش‌های جایگزین برای دستیابی به هدف محصول مشابه پیدا کنید، به این معنی که راه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری برای طراحی و تولید محصولات لاستیکی وجود دارد.

  • دوام بیشتر

قطعات فلزی و پلاستیکی ممکن است عملکرد عملکردی خود را از دست بدهند به خصوص اگر در ماشین‌هایی با عملکرد ارتعاشی بالا استفاده شوند. قطعات لاستیکی، به خصوص اگر سفارشی ساخته شوند، به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی طبیعی که باعث می شود آنها برای مدت طولانی تری نسبت به همتایان خود کار کنند، می توانند بسیار ضربه بزنند.

  • برنامه های کاربردی

برای قطعاتی با چنین استحکام، دوام و کشسانی، طبیعی است که در صنایع مختلف کاربرد داشته باشند. با استفاده روزافزون از مواد متعدد در ساخت قطعات، استفاده از لاستیک در ساخت قطعات شاهد افزایش مداوم محبوبیت بوده است.

کاربرد قطعات لاستیکی در صنایع مختلف

برخی از صنایع محبوب که در آن متخصصان از محصولات لاستیکی استفاده می کنند عبارتند از:

  • صنعت پزشکی

در صنعتی که نیاز به تجهیزاتی دارد که بتواند بدون ایجاد آسیب در بدن انسان نفوذ کند، محصولات لاستیکی می توانند به راحتی برای این کار استفاده شوند. با استفاده از موادی مانند کاتتر و دیافراگم، استفاده از لاستیک در تجهیزات پزشکی بسیار گسترده است. جدا از این تجهیزات پیچیده، سازندگان از لاستیک نیز برای ساخت برخی تجهیزات همه منظوره مانند دستکش، لوله، درب بطری استفاده می کنند. همچنین سازندگان از لاستیک در ساخت چرخ‌های تخت‌های بیمارستانی استفاده می‌کنند که به جابجایی آسان بیماران کمک می‌کند. این محصولات همه محصولات پزشکی ضروری هستند که برای نجات جان انسان ها استفاده می شوند.

  • صنعت برق

اول از همه، محصولات لاستیکی به دلیل خاصیت عایق بودن در صنعت برق محبوبیت دارند. به دلیل ناتوانی در انتقال برق، مهندسان برق و متخصصان از آنها برای اهداف حفاظتی استفاده می کنند. برخی از نمونه های محبوب عبارتند از عایق پانتوگراف، که متخصصان برق از آن در خطوط برق با انتقال بالا استفاده می کنند. همانطور که از نامش پیداست، از انتقال الکتریکی در فضایی با بار الکتریکی بسیار جلوگیری می کند. موارد دیگر شامل پوشش های سیلیکونی است که برای استفاده در قطع کننده های مدار محبوب هستند. متخصصان برق گاهی از آنها به عنوان “قلب شکن” یاد می کنند. همچنین، ما اتصالات شینه چند طرفه مورد استفاده در و واشرهای مورد استفاده در جعبه های اتصال و محفظه ها را داریم.

  • صنعت خودرو

صنعت خودرو می تواند صنعتی باشد که بیشترین استفاده را از قطعات لاستیکی دارد. از استفاده در سیستم های انتقال مایعات گرفته تا سیستم های انتقال و البته تایرهای خودرو، خودروها دارای قطعات ضروری زیادی هستند که از قطعات لاستیکی استفاده می کنند. در واقع، تحقیقات نشان داده است که 75 درصد لاستیک در ساخت لاستیک ها مصرف می شود. و همچنین یک واقعیت شناخته شده است که صنعت خودرو کاربرد زیادی از لاستیک دارد. برخی دیگر از قطعات محبوب خودروها که از قطعات لاستیکی استفاده می کنند عبارتند از: سیستم های لرزشگیر خودرو.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در زمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

تولید کننده لاستیکی
طراحی قالب لاستیکی
طراحی و تولید قالب های لاستیکی

 

0/5 (0 دیدگاه)