جدا کننده ترافیکی

ایجاد نظم و انظباط شهری نیازمند داشتن مقررات شهری و ترافیکی برا خودروها و عابران پیاده می باشد. از اینرو استفاده از تجهیزات ترافیکی و تجهیزات ایمنی در سطح شهر و معابر و خیابان ها باعث می شود تا افراد احتیاط کرده و مقرررات را رعایت نمایند. از جمله تجهیزات ترافیکی که دارای اهمیت بالایی می باشد، جدا کننده های ترافیکی می باشند که انواع مختلفی دارند. کاربرد جدا کننده ترافیکی در معابر و خیابان هایی می باشد که نیاز به تقسیم و جدا شدن دارند. در نتیجه با خرید انواع جدا کننده ترافیکی می توانید به این امر رسیدگی کنید. جدا کننده های ترافیکی دارای انواع مختلفی ستند و با توجه با نیاز و محل مورد نصب از آنها استفاده می شود.

کاربرد جدا کننده ترافیکی

جداکننده ها در واقع تقسم کننده وسط خیابان‌ها هستند و خیابان های شهری را به دو طرف مساوی تقسیم می‌کنند و در وسط خیابان نصب می شوند . همچنین در بعضی از مواقع درکنار خیابان به عنوان یک مسیر تردد خاص و یا تردد اتوبوس و تاکسی جهت سوار شدن مسافرها و مسیر آمبولانس‌ و یا ماشین آتش نشانی قرار می‌گیرد . در پارکینگ‌ها بین ماشین‌ها برای قرار گرفتن در جای پارک مناسب نصب می شوند. جدا کننده های ترافیکی از جنس لاستیکی، پلاستیکی، فلزی و بتونی ساخته می شوند. در جدا کنندهای فلزی از رنگ کوره ای ( الکترو استاتیک ) برای دوام بالا و شبرنگ ها با بازتاب بالا جهت دید بهتر راننده‌ها استفاده می‌شود و در جدا کننده لاستیکی و پلاستیکی از شبرنگ های لانه زنبوری استفاده می شود و با پیچ به زمین وصل می‌شوند و به راحتی نصب می‌شوند . از تجهیزات جدا کننده ترافیکی برای جداسازی یک منطقه خاص، جهت محافظت از خودروها در دور برگردان ها، جلوگیری از آسیب خودرو در زمان برخورد با سرعت بالا و کاهش آسیب و ضربه، تعیین محدوده ترافیکی، و موارد بسیار زیادی به کار برده می شوند. پس می توان گفت که جدا کننده ترافیکی از مهمترین تجهیزات ترافیکی و ایمنی می باشد.

جدا کننده های ترافیکی در انواع مختلفی وجود دارند که عبارتند از:

  • بشکه ایمنی
  • بولارد ترافیکی
  • نیوجرسی ترافیکی
  • کاشن تاتنک
  • مخروط یا استوانه ترافیکی

در ادامه به طور مختصر هر یک از تقسیم کننده های ترافیکی را برایتان معرفی می کنیم:

کاربرد جدا کننده ترافیکی و انواع آن

مخروط یا استوانه ترافیکی

از جمله معروفترین و پرکاربردترین و معمول ترین تجهیزات ترافیکی و جدا کننده ترافیکی که خواهان زیادی نیز دارد می توان مخروط ترافیکی یا استوانه ترافیکی را نام برد. استفاده از استوانه ترافیکی در جداسازی مکان های خاص، در پارکینگ ها، خیابان ها، پروژه های ساختمانی ، مکان های پارک و بسیاری مکان های دیگر کاربرد دارد. استفاده آسان، حمل و نقل راحت، نصب اسان، مقاومت و استحکام بالا در شرایط جوی و آب و هوایی، مقاومت در بابر ضربه، خاصیت انعطاف پذیری و هزینه کم خرید این محصول از جمله ویژگیهای آن می باشد.

نیوجرسی ترافیکی

جدا کننده های ترافیکی با عنوان نیوجرسی ترافیکی، دیواره های به هم متصلی در حدود 1 الی 2 متر هستند.از نیوجرسی ترافیکی برای تعیین محدوده ابتدا یا انتهای مسیر، محدوده امنیتی برای کارگران، جداسازی مسیرهای رفت و برگشت جاده ای استفاده می شود. مواد سازنده نیوجرسی پلاستیکی، بتن یا پلاستیک یا پلی اتیلن می باشد. مقاومت بالا در شرایط جوی مختلف، مقاومت در برابر حرارت و دما، مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربات و آسیب ها ، نصب آسان، قابیلت دید در شب از جمله ویژگی های این محصولات می باشد.  جهت افزایش استحکام در این سازه می توان محفظه داخلی ان را از آب یا شن پر نمود.

بولارد ترافیکی

بولار ترافیکی یکی دیگر از تجهیزات جدا کننده ترافیکی می باشد که به عنوان هشدار دهنده و آگاهی راننده از خطرات در جاده ها، خیابان ها و معابر نصب می شود. از بولارد ترافیکی ازنشان دادن مسیر، راه بندها، کنترل ترافیک و جدا کننده موقت در پروژه های ساختمانی استفاده کرد. این تجهیزات سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشد و نصب آسانی دارد. همچنین هزینه خرید این محصول نسبت به سایر تجهیزات جدا کننده کمتر می باشد. استفاده از شبرنگ ها بر روی محصول به رانندگان دید بهتری می دهد. همچنین به صورت متحرک و ثابت مورد استفاده قرار می گیرد.

بشکه ترافیکی

بشکه ترافیکی در ابعاد و با جنس های مختلفی طراحی و به بازار عرضه می شود. بشکه های ترافیکی معمولا تو خالی بوده و پلاستیکی می باشد و دارای وزن کمی است. به همین دلیل به راحتی میتوان آنها را جابه جا کرد و باسرعت نصب کرد. بر روی این بشکه ها دریچه هایی تغبیه شده که می توان داخل بشکه ها را با آب سا شن پر کرد تا سنگین شده و و در محل قرار گیری حرکت نکند. بشکه های ایمنی ترافیکی از پرکاربردترین محصولات ترافیکی در جاده ها و معابر شهری می باشند. استحکام بالای محصولات، رنگ زرد و وجود شبرنگ بر روی این محصولات جهت دید بهتر راننده ، مقاومت بالا در شرایط جوی مختلف، ضربه گیر ودن محول از جمله ویژگی های این محصول می باشد.

کاشن تانک

در دور برگردان ها و تقاطع های خطرناک استفاده از جدا کننده هایی با نام کشن تانک کاربرد زیادی دارد. وجود شبرنگ به راننده در تعیین مسیر کمک می کند و از برخورد خودرو ها به یکدیگر جلوگیری می نماید. این محصول دوام و عمر بالایی دارد و با شرایط آب و هوایی سازگار است. استفاده از کاشن تانک در مناطق پر خطر می توان بسیاری از خطرات و حوادث ترافیکی را به کاهش داده و ایمنی راه ها و عابرین را تضمین کند.  نصب و راه اندازی آسان، وجود شبرنگ هشدار دهنده،وزن کم و آسانی حمل و نقل، مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی و ضربه و اسیب ناشی از برخورد خوردو، اتصال آسان همگی از ویژگی های این محصولات می باشد.

سخن پایانی

جدا کننده ترافیکی به عنوان یکی از تجهیزات ترافیکی مهمی که در معرض آسیب و صدمه زیادی هستند و همچنین در هر نوع شرایط آب و هوایی باید مورد استفاده قرار بگیرند، از اینرو آنها باید دارای جنس بدنه و کیفیت بالایی باشند و تولید کننده تجهیزات ترافیکی باید این تجهیزات را با بهترین کیفیت و طراحی به خریدار ارائه دهد و فروشگاه پارک ترافیک، عرضه کننده و تامین کننده تجهیزات ترافیکی، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی ترافیکی انواع جدا کننده های ترافیکی را با بهترین کیفیت و قیمت و با استاندارهای بین اللملی ارائه می دهد. از جدا کننده ترافیکی در مناطق شهری، پیاده رو ها، فروشگاه ها، ساختمان های در حال ساخت، پارکینگ و اتوبان های خارج از شهر استفاده می شود. استفاده از جدا کننده ترافیکی یا تقسیم کنده ترافیکی تصادفات و همچنین خسارات ناشی از تصادفات را به حداقل می رساند.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *