کاربرد قفل پارکینگ و انواع آن

قفل پارکینگ چیست؟

بسیاری از افراد در پارکینگ ها دچار مشکل می شوند، زیرا افراد دیگر در جای پارک خودرو پارک می نمایند. این موضوع سبب می شود تا بین افراد درگیری لفظی و یا بعضا ضد و خورد پیش آید. قفل پارکینگ یکی از تجهیزات پارکینگ می باشد که برای حفظ امنیت محل پارک خودرو شما به کار می رود.

قفل پارک خودکار یک قفل پارکینگ کنترل شده است که از فضای پارک در برابر استفاده غیرمجاز محافظت می کند و در عین حال کنترل قابل اعتماد و مدیریت پارک کارآمد را ارائه می دهد. ممانعت از پارک کردن خودروها در جای پارک شما در زمانی که شما پارکینگ خود را ترک می نمایید و جای پارک شما خالی می ماند، کار سختی است. در این صورت هست که بعضی از همسایه ها به خود اجازه می دهند که به طور موقت و دائمی تا زمانی که شما برگردید در جای پارک شما پارک نمایند . از این رو به خاطر درگیر نشدن دائم با همسایه ها و مردم در مراکز نظامی، بیمارستانی ، ادارات و مجتمع های مسکونی از قفل های پارکینگ ریموت دار و دستی استفاده می شود . امروزه داشتن آرامش و کنترل شرایط محیط از لحاظ امنیت و ایمنی در صدر اولویت ها ی هر فردی می باشد .

انواع قفل پارکینگ

قفل پارکینگ به دو دسته تقسیم می‌شوند :

  • قفل پارکینگ ریموت دار
  • قفل پارکینگ دستی

در قفل پارک خودرو ریموت دار، ارتفاع قفل ها در سایزهای مختلف می باشد ، که به صورت ریموت کنترل از راه دور و ساده انجام می شود . زمانی که شما داخل پارکینگ می‌شوید از داخل ماشین ریموت را میزنید و قفل پایین می آید و شما در سر جای خود پارک می کنید. جهت شارژ این قفل از برق استفاغده می شود و هر بار شارژ تا ۲۵ روز دوام دارد و کف قفل با چهار پیچ و رول پلاک فلزی به زمین پیچ می شود .

در قفل های دستی ارتفاع و عرض قفل ها متفاوت می باشد . قفل های دستی چند مدل دارد:

  • چهارگوش
  • U شکل
  • تک میله ای

که بسیار ساده قابل نصب و اجرا هستند . اجرا و نصب این گونه قفل های پارکینگی به راحتی انجام می شود . قفل پارکینگ در 4 مدل ها و سایزهای مختلفی ارائه می شود که از جمله این مدل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قفل پارکینگ 70 سانتیمتری

جنس این محصول فلزی بوده که در ارتفاع سایز سانتی متر تولید گردیده است . کارکرد قفل فلزی بصورت اتوماتیک (برقی و باتری) انجام می پذیرد . همچنین ، قفل پارکینگ فلزی دارای ریموت کنترل بوده اما قابلیت کار به صورت دستی در مواقع خاص نظیر اتمام باتری را دارا می باشد .کارکرداین محصول بصورت اتوماتیک ( برقی و باتری ) انجام می پذیرد . این محصول دارای دو عدد ریموت کنترل که تا فاصله 30 متر رو پوشش می دهد ، یک عدد قفل دستی ، سه عدد رول بوت و سیستم دزدگیر که با برخورد با بدنه شروع به آژیر کشیدن می کند .

  • قفل پارکینگ 75 سانتیمتری

ارتفاع این مدل قفل حدود 75 سانتیمتر می باشد که از لوله هایی مقاوم به قطر 3cm که با فاصله 24cm از یکدیگر قرار گرفته اند. مقاومت بالای این لوله ها از خم شدگی و یا شکستگی آنها جلوگیری می نماید . قفل دستی با یک قفل ثابت شده و پارکینگ را محفوظ می دارد و برای استفاده از فضای پارکینگ نیز به روی زمین خوابانده می شود تا خودرو بدون تهدید خطر از روی آن عبور کرده و در محل پارک مورد نظر قرار گیرد .

  • قفل پارکینگ 60 سانتیمتری

ارتفاع قفل حدود 60 سانت بوده که از لوله هایی با مقاومت بالا ایجاد شده است تا خم و یا شکسته نشود . قفل پارکینگ فلزی با یک قفل ثابت شده و پارکینگ را محفوظ می دارد و برای استفاده از فضا نیز به روی زمین خوابانیده می شود تا خودرو بدون تهدید خطر از روی آن عبور کرده و در محل پارک مورد نظر قرار گیرد . در هنگام بالا بودن علمک قفل فلزی که با ریموت کنترل بالا و پایین می رود عملا امکان ورود خودروها به پارکینگ مربوطه گرفته می شود و با پایین رفتن علمک قفل فضای پارکینگ دوباره در اختیار مالک آن قرار می گیرد .

کاربرد قفل پارکینگ

یکی از مشکلات رایج در پارکینگ ساختمان های امروزی , پارک کردن خودروی مهمان در پارکینگ شخصی ساکنین می باشد. قفل پارکینگ که از جمله مهم ترین تجهیزات پارکینگ های اختصاصی است , سبب رعایت فضای شخصی ، پارک کردن صحیح همه خودروها در پارکینگ می گردد .

قفل پارکینگ از جمله تجهیزات پارکینگی پر کاربرد می باشد که فضای پارکینگ شما را برای دیگران مسدود می کند . این امر از تنش در بین رانندگان جلوگیری و در وقت و انرزی صرفه جویی می کند . قفل قابل نصب در انواع پارکینگ های اختصاصی و عمومی به شکل رول پلاک شدن در زمین می باشد .

یکی از معایب قفل های پارکینگ دستی لزوم پیاده شدن راننده از ماشین برای باز و بسته کردن تعبیه شده بر روی قفل می باشد که در قفل های ریموت دار این کار به آسانی و با فشردن یک کلید صورت می گیرد . این محصول مجهز به باطری قابل شارژ می باشد . استفاده از فولاد بسیار مقاوم در ساخت بدنه این محصول و استفاده از رنگ بسیار زیبای زرد , زیبایی فوق العاده ای به این قفل می بخشد . قفل پارکینگ به همراه پیچ و رول پلاک نصب می گردند .

 

نتیجه گیری

استفاده از قفل پارکینگ در پارکینگها مجتمع های مسکونی و یا ادارات می تواند ایمنی محل پارک خودرو شما را از قرار گرفتن سایر خودروها فراهم نماید. جهت نصب  و استفاده از قفل های پارکینگ شما می توانید نصب و اجرای این محصول را به کادری مجرب در شرکت پارک ترافیک بسپارید تا با خیالی آسودهداشته باشید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *