درباره رنگ ترافیکی بیشتر بدانیم

رنگ پارکینگی و ترافیکی

تجهیزات ترافیکی، پارکینگ و تجهیزات ترافیکی ایمنی طراحی و تولید شده تا محافظ جان و مال ما باشد. خط کشی خیابان ها و جاده ها و تقسیم بندی پارکینگ و شماره گذاری پارکینگ ها نیاز به استفاده از رنگ پارکینگی و ترافیکی دارد. خط کشی خیابان ها باعث ایجاد نظم شهری می شود و همچنین در بزرگراه ها و اتوبان ها خط کشی سبب می شود تا افراد دچار حادثه و تصادف نشوند. خط کشی خیابان ها و جاده ها رانندگان را ملزم می کند تا در بین خطوط رانندگی کنند و همچنین خط کشی عابر پیاده ، عابران پیاده را به عبور از این خطوط مجبور می کند و سبب می شود تا جان عابران محافظت شود، زیرا رانندگان سرعت خودرو را هنگام نزدیک شدن به این خطوط کاهش می دهد. همچنین رنگ ترافیکی در پارکینگ ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در پارکینگ ها با خط کشی و ایجاد نظم و تقسیم بندی پارکینگ برای قرار گرفتن و پارک ماشین از بسیاری مشکلات موجود در پارکینگ جلوگیری می کند. تمامی این خطوط ترافیکی توسط رنگ، مشخص و خط کشی می شود. پس باید از رنگ ترافیکی مناسب، بادوام و مقاوم استفاده شود. در ادامه ما را همراهی کنید تا شما را با انواع رنگ های پارکینگی و ترافیکی آشنا کنیم .

رنگ ترافیکی محلول

رنگ پارکینگی یک فرمول روکش است و برای خط کشی و علامت گذاری راهروها ، پارکینگ‌ها ، جداول یا فرودگاه‌ها توصیه می شود . این فرمول همچنین در ظرف های 19 لیتری ( 5 گالنی ) یا کمتر فروخته و عرضه می شوند. محدوده‌ی voc برای رنگ های موجود در این دسته 450 گرم در هر لیتر یا 3/8 پوند در هر گالن می باشد. رنگ ترافیکی لاتکس، یک فرمول روکش است و برای علامت گذاری و خط کشی خیابان‌ها ، بزرگراها ، یا دیگر سطوح خودرو محور از جمله جداول ، سکوها , راهروها ، پارکینگ‌ها ، پیاده روها و فرودگاه‌ها توصیه می شود ( اما استفاده ی این فرمول فقط به این موارد محدود نمی‌شود ) . حداکثر vocمجاز برای رنگ های موجود در این دسته 150 گرم در هر لیتر ، یا 1/3 پوند در هر گالن می باشد .

https://parktraffic.ir/رنگ ترافیکی چندجزئی

رنگ پارکینگی دو جزئی و سه جزئی بر پایه رزین‌های اکریلیک، جهت استفاده در خط کشی خیابان و ترسیم علائم افقی ترافیکی، طراحی شده است. عدم وجود حلال در این رنگ (جامد وزنی حدود ۹۸ %)، امکان اجرای رنگ در ضخامت‌های بالا را فراهم آورده و باعث کاهش هزینه‌های اجرائی با توجه به میزان ماندگاری رنگ شده است. در رنگ ترافیکی سه جزئی به همراه جزء اصلی رنگ، دوجزء B و C  هم بصورت جداگانه در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. جزء B به صورت مایعی زرد رنگ و جزء C به صورت پودر یا خمیر سفید رنگ است. در رنگ‌های دوجزئی صرفاً جزء C یا سخت کننده به مشتریان محترم ارائه می‌شود. نوع واکنش انجام شده در این رنگ ، واکنش رادیکالی گرمازا و با سرعت بالاست. به همین دلیل داشتن تجربه و مهارت کافی در اجرا، بسیار ضروری است.

نحوه اجرای رنگ پارکینگی 

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب ‌و هوایی برای اجرای رنگ پارکینگی و ترافیکی، باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ ترافیکی توجه داشت. بدین صورت که سطح موردنظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و… باشد. جهت اجرا ابتدا بوسیله چسب‌های با عرض ۵ سانتی متر فضای موردنظر را مشخص نمایید. بعداز اختلاط اجزاء بصورت یکنواخت و کاملاً همگن شده آن را روی سطح بوسیله غلتک یا کاردک اجرا نمایید. پس از خشک شدن سطحی رنگ چسب محاط شده به رنگ را از آسفالت جدا کنید. پس از اختلاط جزء B (شتاب دهنده) با رنگ ترافیکی، بعد از حداکثر دو ساعت می‌بایست رنگ مصرف شود. همچنین درصورت مخلوط ‌شدن سخت‌ کننده، کمتر از ۵ دقیقه (با توجه به دمای هوا) برای اجرای رنگ ترافیکی فرصت وجود دارد.

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب‌وهوایی برای اجرای رنگ، می‌بایست به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت. بدین صورت که سطح موردنظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و … باشد. جهت اجرا ابتدا جزء C (سخت کننده) را به جزء اصلی B اضافه نمایید. بعد از اختلاط کامل آن را در مخزن شماره ۱ دستگاه خط‌کشی بریزید. جزء اصلی (A) نیز در مخزن شماره ۲ دستگاه خط کشی دوجزئی ریخته شود. سپس رنگ ترافیکی توسط دستگاه خط کشی با مصرف یکسان از هر جزء روی سطح اجرا می‌گردد. باید توجه نمود پس از اختلاط جزء اصلی B با جزء C (سخت کننده)، مخلوط حاصل در دمای ۲۵ درجه سانتی گراد حتی با بسته بودن درب حلب یا مخزن در مدت ۲۴ ساعت، سخت می‌گردد.

رنگ ترافیکی آنتی اسکید جزء رنگ‌های چند جزئی ترافیکی هستند. این رنگ پارکینگی ترافیکی با توجه به نوع ترکیبات و مصالح مصرفی در آن دارای خاصیت ضدلغزشی است. رنگ‌های آنتی اسکید (ضد لغزش) کاردبردهای وسیعی برای مقاطع با بارش و یخ‌زدگی زیاد دارند

رنگ پارکینگ ترافیکی اکریلیک

این محصول بر پایه رزین‌های اکریلیک ترموپلاست، جهت استفاده در خط‌کشی و ترسیم علائم افقی ترافیکی، طراحی شده‌است. با توجه به وجود حلال در رنگ (جامد وزنی حداقل ۷۰%) امکان اجرای رنگ در ضخامت‌های بیشتر از ۷۰۰ میکرون (تر) وجود ندارد. بعد از خشک‌ شدن و خروج حلال از رنگ، با توجه به جامد حجمی حدود ۵۰% ضخامتی در حدود ۳۵۰ میکرون (خشک) باقی خواهد ماند. به همراه این محصول، جهت کاهش ویسکوزیته (رقیق نمودن رنگ)، می‌توان از تینر مخصوص رنگ  ترافیکی ماندگار استفاده نمود. استفاده از تینرهای متفرقه، به علت امکان عدم سازگاری و یا ایجاد تاثیر منفی در ماندگاری رنگ ترافیکی توصیه نمی‌شود. استفاده از این محصول رنگ  ترافیکی جهت سطوح آسفالتی با دانه‌بندی مناسب توصیه می‌شود.

پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ، باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت. بدینصورت که سطح موردنظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و … باشد. جهت اجرا، تینر را به آرامی و با نسبت ۵ تا ۸ درصد (با توجه به ویسکوزیته رنگ) به جزء اصلی رنگ اضافه نموده و پس از اختلاط به وسیله ماشین خط‌کشی مناسب، نسبت به اعمال رنگ در ضخامت حدود ۷۰۰ میکرون (تر) اقدام گردد. جهت حصول ضخامت یکنواخت و درنتیجه، ماندگاری بالای رنگ، استفاده از روش‌های دستی (غلتک و قلم مو) توصیه نمی‌شود. در حین اجرا می‌بایست دائما ضخامت رنگ با استفاده از ضخامت سنج شانه‌ای رنگ تر، کنترل گردد. جهت حفظ کیفیت رنگ اجرا شده، توصیه می‌گردد فقط از تینر ماندگار، تولیدشده توسط شرکت صبا شیمی آریا و حتی‌المقدور از کمترین میزان تینر استفاده شود.

در پایان

از رنگ در خط کشی پارکینگ، جاده ها، خیابان ها، معابر عبور عابر پیاده وسایر مکان های ترافیکی استفاده می شود. به دلیل انکه این خط کشی در شرایط اب و هوایی مختلف و رفت و امد های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند‌ . پس باید دارای کیفیت و فرمول مناسبی باشند. شرکت پارک ترافیک عرضه کننده و تولید کننده تجهیزات ترافیکی، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی ترافیکی رنگ ترافیکی و خط کشی پارکینگ و غیره را با بهترین کیفیت و قیمت اجرا می کند.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *