آشنایی با تجهیزات ایمنی پارکینگ

استفاده از تجهیزات پارکینگ در پارکینگ ها از آسیب به خودروها و تصادفات در پارکینگ جلوگیری می کند. پارکینگ ها می توانند مناطق بسیار شلوغی باشند ، به همین دلیل استفاده از تجهیزات ایمنی ترافیکی مناسب ، در پارکینگ می تواند از آسیب رساندن وسایل نقلیه به تاسیسات، اموال یا سایر وسایل نقلیه جلوگیری کند. عابران پیاده در محوطه های پارکینگ نیز در صورت عدم علامت گذاری مناسب یا عدم وجود محافظت در این مناطق با تجهیزات ایمنی مناسب، در خطر آسیب دیدگی قرار دارند. به همین دلیل آشنایی با تجهیزات ایمنی پارکینگ ، باعث می شود تا شما از این تجهیزات در پارکینگ خود استفاده نمائید و از تصادفات و آسیب ها در امان باشید.

انواع تجهیزات ایمنی پارکینگ

تجهیزات پارکینگ در بخش های داخلی و بیرومی پارکینگ ها به کار گرفته می شوند. تجهیزاتی که در محوطه پارکینگ ها نصب می شود مانند سرعت گیر ها که ، به راننده هشدار می دهد تا سرعت خود را کاهش دهد و همچنین، تجهیزات داخل پارکینگ مانند ضربه گیرهای ستون که از ایجاد آسیب به خودرو ها در زمان برخورد به ستونها جلوگیری می کند.

آشنایی با تجهیزات ایمنی ترافیکی

تجهیزات محوطه پارکینگ

سرعت گیرها

سرعت گیرها برای کاهش سرعت وسایل نقلیه تا رسیدن به سرعت مطمئن طراحی شده اند. سرعت گیرها می توانند ثابت و بتنی باشند یا می توانند اقلام نیمه دائمی باشند که از پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شده اند و در صورت نیاز می توان آنها را جدا کرد. سرعت گیرها همچنین باید رنگی با دید بالا باشد که رانندگان را از وجود آنها آگاه می کند.

متوقف کننده پارکینگ

متوقف کننده پارکینگ موانع کوچکی هستند که در جلوی یک پارکینگ قرار می گیرند تا فضاهای پارک را از یکدیگر مشخص کنند. یکی از مزیت های توقف پارک این است که مانع عبور وسایل نقلیه از خطوط در مناطق پارکینگ و آسیب رساندن به وسایل نقلیه در محل مجاور منع می کند.

بولارد ترافیکی

ستون بولارد یک ستون کوتاه و عمودی است که از ضربه محافظت می کند یا به عنوان یک نشانگر بصری برای وسایل نقلیه و عابران پیاده عمل می کند. پایه های بولارد معمولاً، دارای درجه ضربه و با بتن یا فولاد ساخته می شوند. بولارد ترافیکی ، پارکینگ شما را ایمن تر می کند. انرژی حاصل از برخورد وسیله نقلیه را بدون ایجاد آسیب جذب می کند. حلقه بار جاذب ضربه و پوسته بیرونی چرخان هم بادوام و هم انعطاف پذیر هستند. مهمتر از همه، آنها در عرض چند دقیقه نصب می شوند و مانند بولاردهای سنتی نیازی به نگهداری مداوم ندارند.

موانع ترافیکی

موانع ترافیکی، به عنوان یک هشدار اولیه برای رانندگان در مورد محدودیت ارتفاع برای یک مرکز عمل می کنند. استفاده از موانع ترافیکی نه تنها از وسایل نقلیه در برابر آسیب محافظت می کند، بلکه می تواند از آسیب دیدن سازه ها و اموال توسط وسایل نقلیه ای که به ارتفاع بیش از حد نیاز دارند، جلوگیری می کند.

محافظ ستون و محافظ دیوار

دیوارهای بتنی در اثر برخورد وسایل نقلیه یا سایر تجهیزات سنگین ممکن است آسیب ببینند. دیوارها و محافظ‌های گوشه علاوه بر جلوگیری از آسیب به خودروها در اثر برخورد با دیوار و ستون ، بلکه دارای ساختار واضح و مشخصی است که با دید بالا به آنها اجازه می‌دهد تا به عنوان نشانگر دید عمل کنند.

تجهیزات داخل پارکینگ

خط کشی پارکینگ

خطکشی پارکینگ به عنوان یک نشانگر بصری در پارکینگ است. خط کشی های پارکینگ، معمولاً در رنگ‌های بسیار قابل مشاهده ، مانند زرد، نارنجی یا سبز ساخته می‌شوند که می‌تواند به راهنمایی رانندگان و عابران پیاده در مناطق شلوغ کمک کند. استفاده از خطوط رنگ شده برای مشخص کردن فضاهای پارکینگ، گذرگاه ها، یا سایر موانع در پارکینگ یا گاراژ به رفع سردرگمی رانندگان و عابران پیاده کمک می کند. به همین ترتیب، استفاده از علائم مناسب به هدایت وسایل نقلیه و جلوگیری از وقوع تصادف کمک می کند. علاوه بر این، نگهداری مناسب از محیط پارکینگ برای قابل مشاهده بودن تابلوهای کف بسیار مهم است.

آینه های محدب ترافیکی

آینه محدب یک آینه گنبدی شکل است که معمولاً در محلی قرار می گیرد که به رانندگان و عابران پیاده کمک می کند تا اطراف گوشه ها یا مناطقی را ببینند که بدون استفاده از آینه محدب ترافیکی، قادر به دیدن آن نبودند. استفاده از آینه های محدب در پارکینگ یا گاراژ می تواند به وسایل نقلیه کمک کند، تا قبل از برخورد یکدیگر را ببینند.

دوربین های امنیتی پارکینگ

دوربین های امنیتی می توانند از فعالیت غیرقانونی قبل از وقوع جلوگیری کنند. نصب دوربین های امنیتی در پارکینگ ها و گاراژها به مجرمان احتمالی هشدار می دهد که آنها در حال ضبط هستند و به ایمنی وسایل نقلیه، عابران پیاده و اموال کمک می کند.

راهبند ترافیک

هدف از بازوی راهبند ترافیکی جلوگیری از حرکت وسایل نقلیه با سرعت زیاد یا به منطقه ای است که مجاز به حضور در آن نیستند. نگه داشتن بازوهای سد در پارکینگ یا گاراژ می تواند از ورود غیرمجاز جلوگیری کند و از سایر وسایل نقلیه و عابران پیاده محافظت کند.

آشنایی با تجهیزات ایمنی ترافیکی

اهمیت تجهیزات ایمنی پارکینگ

با افزایش روز افزون جمعیت در شهر های بزرگی مانند تهران ، هر روزه شاهد افزایش تعداد پارکینگ های عمومی از یک طرف ، و افزایش تعداد مجتمع های مسکونی و مراکز خرید بزرگ از طرف دیگر بوده ایم . مجتمع های مسکونی و مراکز خرید نیز خود دارای پارکینگ های پیشرفته و بسیار بزرگی هستند تا بتوانند پاسخگوی تعداد بالای خودرو های ساکنین و مشتریان خود باشند . افزایش تعداد پارکینگ هایی با ظرفیت بالا به این معنی است که تعداد بسیار زیادی خودرو در طول روز از این گذرگاه ها عبور خواهند کرد . یکی از مهم ترین فاکتور ها هنگام ساخت و طراحی پارکینگ های عمومی در نظر گرفتن ایمنی خودرو ها و سرنشینان خودرو ها هنگام ورود و خروج از پارکینگ ها است . به همین منظور تجهیزات ایمنی پارکینگ از اهمیت بسیار بالایی در طراحی و ساخت پارکینگ ها برخوردار هستند .

کلام آخر

فروشگاه پارک ترافیک نزدیک به یک دهه است که تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی و راه حل های مقرون به صرفه و موثر ایمنی ترافیک را به مشتریان در سراسر کشور ارائه کرده است. تجهیزات ایمنی ترافیک ما کمک می کند تا ایمنی افراد پیاده تضمین شده و از آسیب های پرهزینه به سازه ها و اموال جلوگیری کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *