متوقف کننده خودرو

پارکینگ ها محل ورود و خروج و پارک خودرو می باشد و از رانندگان حرفه ای تا رانندگان مبتدی و تازه کار ، همگی از پارکینگ استفاده می کنند. نه تنها رانندگان مبتدی بلکه بسیاری از رانندگان متخصص بارها و بارها مرتکب اشتباهات در پارک خودرو در پارکینگ می شوند. یک راننده ممکن است در حین انجام این کار اندازه یک محل پارک را بیش از حد ارزیابی کند و دچار اشتباه شود. هنگامی که یک خودرو با وسیله نقلیه پارک شده دیگر یا اشیاء مجاور مانند اتوبوس، موتورسیکلت و غیره برخورد می کند، ممکن است خسارت مالی رخ دهد. اگرچه شما نمی توانید از همه اتفاقات در پارکینگ ها جلوگیری کنید، می توانید با قرار دادن بلوک های پارکینگ ، کار استوپر یا متوقف کننده خودرو به طور استراتژیک از برخی اتفاقات و حوادث جلوگیری کرده و ایمنی عابران پیاده را بهبود ببخشید.

شما می توانید این محدودیت ها را در انواع مختلف پارکینگ، مانند پارکینگ عمومی، پارکینگ های مسکونی، پارکینگ معلولان و پارکینگ فرودگاه و غیره اعمال کنید. کار استوپر یا متوقف کننده خودرو  ماندگاری بالایی دارند و در برابر ضربه چرخ های ترافیکی وسایل نقلیه بسیار پایدار و مقاوم هستند. اما از متوقف کننده خودرو در کجا استفاده می شود و آنها چگونه کار می کنند؟ چیزی است که در این مقاله می آموزید.

متوقف کننده خودرواستوپر یا متوقف کننده خودرو چیست ؟

کار استوپر یا متوقف کننده خودرو , بازدارنده‌ای است که در هنگام پارک ماشین از برخورد ماشین در محل پارک به دیوار و ماشین های دیگر ممانعت می کند و در واقع نگه دارنده ماشین در یک خط می باشد . بلوک های پارکینگ یا متوقف کننده خودرو ، همچنین با نام ایستگاه های پارکینگ ساخته شده از لاستیک بازیافتی است که جنس کار استوپرها یا متوقف کننده های خودرو متفاوت می باشد ؛ تمام لاستیکی , پلاستیکی و بتنی، که برای توقف حرکت وسایل نقلیه ساخته شده اند. کار استوپر یا متوقف کننده خودرو به پارکینگ یک هارمونی می دهد و باعث می شود که هر کس در جای پارک خود خودرو را پارک کند . در پارکینگ هایی که سه ماشین و یا دو ماشین در آن پارک می کنند همیشه این مشکل وجود داشته که بعضی‌ها در جای خود پارک  نمی کنند و موجب گردیده که بقیه در پارک نمودن خودروی خود دچار مشکل شوند و در موقع پیاده شدن از ماشین به درستی در باز نشود و یا در ماشین به در ماشین بغلی برخورد کند و به آن آسیب برساند .

کار استوپر یا متوقف کننده خودرو به شکل یک مکعب تمام لاستیکی در ابعاد مختلف از ۵۰ تا 200 سانتیمتر موجود می باشد . جنس کار استوپر یا متوقف کننده خودرو از لاستیک درجه یک مقاوم به ضربه و سایش می باشد که شکل ظاهری شکیلی به پارکینگ می دهد . تمام کسانی که به ایمنی وزیبایی پارکینگ اهمیت می‌دهند از کار استوپر یا متوقف کننده اتومبیل در پارکینگ های تجاری مسکونی و اداری استفاده می کنند .

سطح رویه کار استوپر یا متوقف کننده خودرو یک شبرنگ لانه زنبوری نواری نصب می شود که بازتاب بالایی دارد . برای هر ماشین دو عدد استوپر احتیاج می باشد که زیر هر چرخ یک عدد نصب می شود . اگر استوپر در ابعاد دو متری باشد یک عدد کار استوپر کافی می باشد . کار استوپرهای لاستیکی نسبت به کاراستوپرهای پلاستیکی و بتنی کاربرد بیشتری دارند. ویژگی خاص کار استوپر لاستیکی باعث متمایز بودن این محصول نسبت به کار استوپر های پلاستیکی و بتنی می باشد. حالت ارتجاعی بودن این کار استوپر و آسیب نرساندن آن موقع پارک کردن ماشین و متوقف شدن ماشین از ویژگی های این محصول می باشد .

متوقف کننده خودرو چگونه کار می کند ؟

اولین عملکرد و وظیفه متوقف کننده خودرو ، کمک به رانندگان در تعیین مکان پارکینگ است. این تجهیزات پارکینگ ، فضاهای پارکینگ حادثه خیز را به فضاهای پارکینگ با نظم مناسب تبدیل می کند. تصور کنید وارد یک پارکینگ عمومی بزرگ شده اید و جایی برای پارک ماشین خود در آن نزدیکی پیدا نمی کنید. شما سعی می کنید مکان مناسبی برای پارک خودرو پیدا کنید. در این مواقع یک استوپر یا متوقف کننده خودرو در پارکینگ شما را راهنمایی می کند که کجا باید ماشین خود را پارک کنید. کاربرد متوقف کننده خودرو تنها در پارکینگهای بزرگ نیست. بلکه از آنها در انواع پارکینگ ها و در هرجایی که خودرو خود را در آن پارک می کنید مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا متوقف کننده خودرو به خودرو آسیب می رساند؟

وظیفه اصلی کار استوپر در جاده ها، مسیرهای عبور و مرور و مناطق پارکینگ، متوقف کردن یک ماشین در حال حرکت است. در برخی موارد، اگر راننده فراموش کند که ترمز دستی را قبل از ترک وسیله نقلیه در پارکینگ شیبدار بگیرد، این موانع ممکن است باعث ایجاد خطر شوند. نصب متوقف کننده خودرو در محل مناسب از خروج خودرو از محدوده پارکینگ تعیین شده جلوگیری می کند. در طول فصل زمستان نیز ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.

در زمستان که جاده ها به دلیل هوای سرد عمدتاً پوشیده از برف هستند و برای رانندگان و عابران پیاده مشکل ایجاد می کنند. رانندگان نمی توانند آنها را مشاهده کنند و لاستیک های خودرو ممکن است از روی آنها سر بخورند. اگر لاستیک ها با متوقف کننده های خودرو بتنی برخورد کنند، می تواند حتی خطرناک تر باشد. در ابتدا استوپرها از سیمان ساخته می شدند. پس از مشاهده مشکلات مربوط به استوپرهای بتنی، در چند دهه اخیر سپرهای لاستیکی پارکینگ برای جلوگیری از چنین بحرانی معرفی شده اند.

امروزه متوقف کننده های پلاستیکی خودرو ، جایگزین نوع بتنی شده اند. به این ترتیب، استوپر های لاستیکی در پارکینگ تجاری، مدرسه یا پارکینگ بیمارستان خود نصب شدند و به هیچ وجه به شما و وسیله نقلیه شما آسیب نمی رساند. علاوه بر این، فیلم‌های بازتابنده زرد آن‌ها، پارک کردن در شب را برای مالکان خودرو آسان می‌کرد.

مزایا و معایب کار استوپر

بدون شک کار استوپر به ویژه نوع لاستیکی نوآوری های قابل توجهی هستند. کاربرد آنها نقش اصلی را در بخش حمل و نقل ایفا کرده است. با مشاهده مزایای بی شمار آن، بسیاری از شرکت ها شروع به تولید این تجهیزات ترافیکی کرده اند. هر محصولی مزایا و معایبی دارد.با انتخاب کار استوپر لاستیکی می توانید خطرات آن را کنترل کنید. بیایید به طور خلاصه مزایا و معایب کار استوپر را ببینیم. مزایای متوقف کننده عبارتند از :

 • ایجاد محدودیت های پارکینگ برای هشدار دادن به رانندگان هنگام نزدیک شدن به لبه پارکینگ
 • در مقایسه با مواد مختلف، کار استوپر لاستیکی پارکینگ برای ایمنی عالی هستند.
 • این تجهیزات خطرات را کاهش می دهند و پارکینگ ها را به خوبی سازماندهی می کنند.
 • از چرخ جلوی وسیله نقلیه شما در صورت برخورد تصادفی ماشین با آنها محافظت می کنند.
 • یکی دیگر از مزایای آنها، جلوگیری از پارک خودروها در پیاده روها یا هر منطقه ممنوعه است. این موانع فیزیکی رانندگان را از عبور از فضای پارکینگ باز می دارد و از سایر مانورهای خطرناک جلوگیری می کند.
 • ایمنی را برای پیاده روها، مناظر ظریف و سایر وسایل نقلیه فراهم می کند.
 • جدا از ارائه ایمنی، مناطق املاک بدون ساختار شما را به مناطق ساخت یافته تبدیل می کند.
 • امروزه سپرهای لاستیکی پارکینگ تقاضای بیشتری دارند. روش نصب آنها نسبتا آسان و کم هزینه است. کیت‌ها و راهنمای دستورالعمل‌هایی وجود دارند که با بلوک‌های پارکینگ لاستیکی ارائه می‌شوند. با پیروی از دستورالعمل های داده شده می توانید به راحتی آن را نصب کنید.
 • یکی دیگر از مزایای فوق العاده استفاده از آنها ، این است که می توانید آن را در هر زمان حذف کنید. هم برای پارک کوتاه مدت و هم برای پارک طولانی مدت قابل استفاده است. اگر آنها را در پارکینگ خود اجرا کنید و سپس بخواهید خانه خود را تغییر دهید. می توانید آن را مستقر کرده و در مکانی جدید قرار دهید.
 • بلوک های لاستیکی پارکینگ سازگار با محیط زیست هستند زیرا از مواد بازیافتی ساخته شده اند.
 • نوارهای بازتابنده رنگ زرد روی استاپ های چرخ لاستیکی، تشخیص آنها را برای رانندگان و عابران پیاده آسان می کند.

معایب متوقف کننده خودرو عبارت است از :

 • متوقف کننده خودرو ، برای جلوگیری از فاجعه با جلوگیری از عبور وسایل نقلیه از یک مرز در فضاهای پارکینگ طراحی شده است. اما آنها موانع قابل توجهی برای عابران پیاده ایجاد می کنند و منجر به صدمات فاجعه بار شده اند.
 • کار استوپرهای بتنی پارکینگ به دلیل مواد سنگین به کار رفته در آنها بسیار خطرناک تر هستند. آنها مشکلات زیادی را هم برای رانندگان و هم برای عابران پیاده ایجاد می‌کنند.

برای از بین بردن این مشکلات، متوقف کننده خوردو لاستیکی را جایگزین کنید، به راحتی می توانید با این وضعیت کنار بیایید.

متوقف کننده خودرودر پایان

همانطور که در بالا به تفصیل بیان شد،  اکنون زمان آن رسیده است که کار استوپر یا متوقف کننده خودرو پارکینگ خود را انتخاب کنید که نیاز شما را برآورده کند و جذاب به نظر برسد. انتخاب متوقف کننده خودرو لاستیکی بهترین گزینه برای جلوگیری از حوادث مختلف است. با خرید متوقف کننده های لاستیکی، هزینه نصب بسیار ناچیز است. آنها از لاستیک بازیافتی ساخته شده اند. اگر یک کامیون سنگین به آنها برخورد کند، آسیب نمی بینند و بسیار مقاوم هستند. رنگ این تجهیزات حتی در نور شدید آفتاب نیز کمرنگ نمی شود. از آنجایی که این تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگ جزء آرامبخش و ایمنی پارکینگ شما هستند. برای خرید تجهیزات پارکینگ و ترافیکی و ایمنی از سایت پارک ترافیک دیدن نمائید و یا با شماره های شرکت تماس بگیرید ، تا یک محل پارک ایمن، منظم و لذت بخش بای خود ایچاد کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *