کاربرد ترمز و نبشی پله و پادری

بسیاری از افراد می پرسند که هدف از ترمز و نبشی پله و دلیل نصب و کاربرد ترمز و نبشی پله چیست؟ ترمز و نبشی پله محصولی است که برای جلوگیری از لغزش و سر خوردن روی پله نصب می شود، ترمز پله ها معمولا به صورت نواری و در طول پله با چسب یا پیچ و رول پلاک در قسمت جلوی پله که بیشترین سطح تماس با پای عابر را دارد نصب می شوند. بیشترین کاربرد ترمز و نبشی پله در پله های پارکینگ ها ، خانه ها و ادارات و غیره می باشد. به همین دلیل این محصول جزئی از تجهیزات پارکینگ محسوب می شوند، که شما می توانید آن را از فروشگاه پارک ترافیک در سایزها و مدل ها و اندازه های مختلفی تهیه نمائید.

ترمز و نبشی پله

هنگام ساخت و طراحی راه پله، بسیار مهم است که نوع پله و قسمت های خطرناک پله شناسایی و بررسی شود و در مورد امنیت آنها تصمیم گیری شود. چه پلکان بخشی از ساخت و ساز جدید باشد یا یک بازسازی، نوع آج پله و دماغه انتخاب شده بر ظاهر راه پله تأثیر می گذارد و همچنین می تواند ایمنی کلی بالا و پایین رفتن از پله را تحت تأثیر قرار دهد.

آج پله قسمت افقی پلکانی است که هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها روی آن قدم می گذارید. در بین تمام قطعات راه پله، آج ها معمولاً بزرگترین جزء قابل مشاهده هستند. بنابراین، نوع پله ای که انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر ظاهر کلی راه پله خواهد داشت. آج پله ها در انواع مواد، سبک ها و شکل ها موجود است که می تواند به طراحی داخلی راه پله و فضا کمک کند. مهمترین کاربرد ترمز و نبشی پله جلوگیری از سر خوردن پا در هنگام رفت و آمد از پله ها می باشد. ترمز پله یا نبشب پله در مدل ها و سایزهای مختلف و از مواد مختلف از جمله آلومینیوم ساخته می شود.

لبه پله ، لبه افقی و بیرون زده یک پله است که اغلب تردد پاها در آن اتفاق می افتد. قطعات پله را می توان از مواد مختلفی از جمله آلومینیوم، وینیل، چوب و فولاد ضد زنگ تولید کرد. متداول ترین متریال مورد استفاده به عنوان ترمز و نبشی پله ، آلومینیوم است. لبه پله آلومینیومی بادوام است و می تواند بیش از 30 سال دوام بیاورد، همچنین ترمز و نبشی پله آلومینیومی سطحی غیر لغزنده را فراهم می کند که از لغزش و آسیب روی پله جلوگیری می کند و ایمنی استفاده گنندگان را افزایش می دهد.

کاربرد ترمز و نبشی پله و پادریانواع ترمز و نبشی پله

با توجه به کاربرد ترمز و نبشی پله آنها در مدل های مختلفی تولید میشوند که عبارتند از :

  • مدل سمباده ای

در مدل سمباده ای ورق نازکی از سمباده مخصوص به لبه پله چسبانده می‌شود که از عرض 2/5 سانت تا 6 سانت موجود می باشد .

  • مدل پلاستیکی

مدل لاستیکی نیز در اشکال و اندازه های مختلف موجود است . یک مدل دیگر نبشی پله که قوس نوک تیز پله را در بر می‌گیرد ، از جنس لاستیک می باشد و در وسط آن یک خط لاستیک شب رنگتاب قرار گرفته است.

  • مدل آلومینیومی

مدل دیگر و پرطرفدار ، از آلومینیوم می باشد که روی آن از نوار شبرنگ شب نما یا فتولمینست می باشد که باعث می‌شود در هنگامی که برق ها قطع می‌شود، بخصوص درمراکز انتظامی ، بیمارستان‌ها ، ادارات تجاری و مسکونی پله ها در موقع رفتن و آمد روشن باشد و راهنمای خروج مسیر می باشد .

ویژگی های ترمز و نبشی پله آلومینیومی

  • آلومینیوم بادوام است و می تواند بیش از 30 سال دوام بیاورد.
  • از آنجایی که ترمز و نبشی آلومینیومی بیش از 50 درصد سبک‌تر از آج‌های فولادی هستند، می‌توانند گزینه خوبی برای زمانی‌که وزن یک فاکتور باشد، مانند پله‌های پشت بام یا پله‌هایی که هر از گاهی نیاز به تغییر دارند، باشند.
  • به دلیل خواص آنتی بیوتیکی، آلومینیوم ممکن است در برخی از محیط ها مانند فرآوری مواد غذایی ترجیح داده شود.
  • ترمز پله آلومینیومی معمولاً گران تر از  سایر مدل ها هستند.

کاربرد ترمز و نبشی پله

مهمترین کاربرد ترمز و نبشی پله ، بهبود ایمنی راه پله و جلوگیری از آسیب ناشی از لیز خوردن از پله و حوادثی که منجر به سقوط می شود، است. بسیار مهم است که از ترمز پله برای محافظت از حوادث و خطرات غیرمنتظره ای که ممکن است در آینده رخ دهد استفاده کنیم، زیرا می تواند به شما کمک کند تا انتهای پله های خود را ببینید و همچنین یک لبه مشخص برای هر پله ایجاد کنید.

دلیل دیگر این است که راه پله جایی است که همه پاهای خود را در آن قرار می دهند. نصب ترمز پله می تواند به محافظت از لبه پله ها در برابر آسیب کمک کند، طول عمر لبه های پوشش کف را افزایش دهد زیرا به راحتی فرسوده می شوند، در نتیجه بدون ترمز و نبشی پله آسیب می بینند و هزینه های نگهداری را کاهش می دهد.

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از افراد با بینایی ضعیف یا نور ضعیف هر ساله به دلیلعدم تعادل در پله ها یا تشخیص نادرست عرض و تعداد پله و افتادن از پله ها مجروح می شوند. نصب ترمز و نبشی پله می تواند به بهبود دید پله کمک کند که می تواند یکی از کاربد های ترمز و نبشی پله باشد. برخی از مدل های ترمز و نبشی پله به این صورت می باشد که در بین آنها از از نوارهای نوری LED برای روشن کردن استفاده می شود. بنابراین اگر شخصی دارای بینایی ضعیف باشد یا نور ضعیفی در راه پله ها استفاده شده است، توصیه می کنیم که ترمز و نبشی پله های آلومینیومی را نصب کنید تا از صدمات ناشی از سر خوردن یا از دست دادن یک پله جلوگیری کنید. این شب نماها در روز نور را در خود ذخیره می‌کنند و تا 12 ساعت در تاریکی بازتاب نور دارند .

کاربرد ترمز و نبشی در پادری

پادری وسیله ای است که گرد و خاک و گل و خیسی را در جلوی ساختمان‌های اداری ، مسکونی ، تجاری و بیمارستان‌ها می‌گیرد و سبب ظاهری بسیار شیک می شود . از سر خوردن افراد در جلوی وردی ساختمان‌ها و مراکز جلوگيری می‌کند . در گذشته به جای استفاده از پادری از موکت یا روزنامه یا کارتن استفاده می‌شد که ظاهر جالبی در جلوی ورودی ساختمان‌ها و مراکز نداشت . امروزه استفاده از پادری ها سبب می‌شود که در هنگام ورود و خروج افراد خاک ، گل ، خیسی و کثیفی وارد ساختمان‌ها و مراکز نشود و اگر پادری ها کثیف شوند به راحتی قابل نظافت و شستشو می باشد .

در نهایت

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

 

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *