عملکرد ضد لغزش رمپ چگونه است؟

ضد لغزش رمپ چیست؟

صفحه رمپ یا صفحه ضد لغزش رمپ، مسیری شیبدار است ، که برای ورود ماشین به پارکینگ های طبقاتی، عبور معلولین و انسان ها بر طبق اصول و استاندارها طراحی و تولید می شود. رمپ ها به سه گروه تقسیم می شوند:

  • صفحه ضد لغزندگی رمپ ماشین رو
  • صفحه ضد لغزندگی رمپ معلولین
  • صفحه ضد لغزندگی رمپ آدم رو

رمپ ها جزء تجهیزات پارکینگ به حساب می آیند و همچنین از پرکاربردترین تجهیزات در پارکینگ ها به خصوص پارکینگ هایی کهماشین ها مجبور به رفت و آمد در طبقات هستند. صفحات ضد لغزندگی رمپ از بخشهای مهم در ساختمان های بلند و چند صد واحدی می باشد.همچنین در راه سازی و جاده سازی از صفحه ضد لغزش رمپ استفاده می شود. رمپ ها تجهیزاتی شیب داری هستند که برای انتقال افراد و ماشین ها در سطوح هم تراز یا با اختلاف ارتفاع کم مانند در فرودگاه ها، فروشگاه، پایانه مسافری، پارکینگ های ساختمان ، پارکینگ های طبقاتی و اماکن دیدنی و زیارتی نصب می شود. صفحان ضد لغزش رمپ با توجه به میزان شیب به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

  • شیب کم
  • شیب متوسط
  • شیب زیاد

صفحات ضد لغزش رمپ بر اساس شیب و عرضشان تقسیم بندی می شوند.طول رمپ با استفاده از میزان درصد شیب محاسبه می شود. زمانی که میزان خودروها در شهرها افزایش می یابد و خیابان ها ظرفیت پارک این همه خودرو را ندارد، باید به فکر ساخت پارکینگهای عمومی باشیم. بنابراین ساخت پارکینگ های طبقاتی جزء لاینفک نیاز شهرهاست و تنها راه ارتباطی آنها رمپ ها  و بعد بالابرها می باشد . علاوه بر آن در شهرها در بعضی از مسیرها وجود رمپ برای سالمندان ، معلولین و کودکان بهترین گزینه برای جابه جایی در تغییر ارتفاع کم می باشد

ویژگی های صفحه ضد لغزش رمپ

ضد لغزش رمپ یا صفحه ضد لغزندگی رمپ پارکینگ محصولی از جنس ورق گالوانیزه ضد زنگ می باشد که آج های طراحی شده بر روی سطح ضد لغزش رمپ ، آن را به یک راه حل مقرون به صرفه برای کاهش خطرات و کاهش آسیب ها علی الخصوص جهت استفاده در رمپ های فضای باز ، مسکونی ، تجاری یا دولتی تبدیل کرده است . صفحه ضد لغزنده ، به دلیل کیفیت و جنس مرغوب آنها محصولی مادام العمر می باشد و جایگزین مناسبی برای نوارهای ترمز به شمار می آیند که قابل اجرا بر روی پله ها ، عرشه ها ، پیاده روها و رمپ ها بوده و نصب آن روی چوب ، بتن و سطوح سنگ تراشی امکان پذیر است . صفحات ضد لغزش رمپ پارکینگ ضد زنگ هستند و در تمامی مناطق جوی کاربرد دارند .

این محصولات آب را به راحتی از خود عبور داده و در فصول سرد با بارش برف و باران دچار یخ زگی نمی شوند و عملکردی منحصر به فرد دارند , زیرا آج های تعبیه شده بر روی محصولات اصطکاک لازم جهت جلوگیری از لغزش را به راحتی فراهم می نمایند تا از ایمنی و حفاظت افراد و خودروها در برابر حوادث و آسیب های راه پله داخلی و یا در فضای باز رمپ پارکینگ ها اطمینان حاصل کنند .

عملکرد ضد لغزش رمپ چگونه است؟

چرا استفاده از رمپ پارکینگ افزایش یافته است؟

امروزه به واسطه ساخت ساختمان های بلندمرتبه و آسمان خراش ها و افزایش ساکنین در یک مجتمع مسکونی، همچنین با افزایش ساخت فروشگاه ها و مراکز خرید و تفریحی بزرگ باعث شده تا تعداد تردد و آمد و رفت خودروها افزایش یابد و همین موضوع باعث افزایش خودروها و تعداد پارکینگ ها می شود . پس سازندگان و پیمانکاران تصمیم به ساخت پارکینگ های طبقاتی افتادند. به عبارتی می توان گفت چند طبقه بودن پارکینگ در ساختمان برای افزایش پارکینگ به موضوعی مهم در مهندسی و ساخت ساختمان شده است . اتصال طبقات پارکینگ با ایجاد سطح شیب دار یا همان رمپ میسر می شود .

صفحه ضد لغزش رمپ پارکینگ

بدنه و سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ از جنس لاستیکی و فلزی می باشد و با توجه به نیاز مشتری خریداری و استفاده می شود. برای مکان های عمومی و با تردد بالا مدل های گالوانیزه این تجهیزات پارکینگ و ایمنی مقاومت بیشتری دارند , ضمن اینکه به دلیل گالوانیزه بودن این نوع تجهیزات ایمنی در برابر رطوبت نیز مقاوم اند . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ از جنس ورق گالوانیزه ضد زنگ که آج های طراحی شده برویاین محصول تجهیزات ترافیکی را به یک راه حل مقرون به صرفه برای کاهش خطرات و کاهش آسیب ها علی الخصوص جهت استفاده در رمپ های فضای باز ، استفاده در ساختمان های مسکونی ، ساختمان های تجاری یا ساختمان های دولتی تبدیل کرده است .

صفحه ضد لغزندگی رمپ پارکینگ گالوانیزه، آب را به راحتی از خود عبور داده و در فصول سرد با بارش برف و باران دچار یخ زگی نمی شوند و عملکردی منحصر به فرد دارند . زیرا آج های تعبیه شده بر روی سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ اصطحکاک لازم جهت جلوگیری از لغزش را به راحتی فراهم می نمایند , تا از ایمنی و حفاظت افراد و خودروها در برابر حوادث و آسیب های راه پله داخلی و یا در فضای باز رمپ پارکینگ ها اطمینان حاصل کنند . در ضد لغزش رمپ پارکینگ که از جنس گالوانیزه ساخته شده است، ایجاد سر و صدا باعث ایجاد آلودگی صوتی می شود و بنابراین برای رفع این نقص در این مدل سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ که طول عمر بیشتری دارند و قسمت پایین آن بر روی زمین نصب می شود ، از فوم که با نام فو سایلنت ( بی صدا ) معروف می باشد استفاده می شود تا از ایجاد صدای تماس فلز با زمین جلوگیری شود. مدل های لاستیکی سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ کم صدا تر می باشد اما زودتر از بین می روند و در برابر سایش آسیب پذیرتر می باشند . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ معمولا با 2 پیچ بسیار قوی و در صورت بلند تر بودن طول آن با 3 پیچ به سطح نصب می شوند و طول زمان و جابه جایی های متعدد کنده یا لق نمی شوند .

سخن پایانی

صفحه ضد لغزنده رمپ پارکینگ معرفی شده از گروه پارک ترافیک در دسته تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی ، به دلیل کیفیت و جنس مرغوب آنها محصولی با طول عمر بالا می باشد و جایگزین مناسبی برای نوارهای ترمز به شمار می آیند که این تجهیزات پارکینگی ( سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ ) قابل اجرا بر روی پله ها ، عرشه ها ، پیاده روها ، و رمپ های پارکینگ بوده و نصب آن روی چوب ، بتن و سطوح سنگ تراشی امکان پذیر است . سطح ضد لغزندگی رمپ پارکینگ در مجموعه تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی در اندازه های , عرض 11 و در طول های 100 و 80 و 62 و 50 و 125 سانتی متری و ارتفاع 24 میلیمتری در پارک ترافیک عرضه می شود .

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *