کفپوش اپوکسی چیست؟

کفپوش اپوکسی

یکی از روش های پوشش کف پارکینگ استفاده از کفپوش اپوکسی در پارکینگها می باشد. اما کفپوش اپوکسی پارکینگ چیست؟ می توان گفت، کفپوش اپوکسی از یک بخش رزین و یک قسمت سخت کننده تشکیل شده است که بسیار شبیه چسب اپوکسی است. رنگ های معمولی کف پارکینگ بر پایه روغن یا آب است ، اما رنگ های کف اپوکسی با کیفیت بالا نه یک قسمتی هستند، نه بر پایه روغن و نه پایه آب و همه اپوکسی ها یکسان نیستند. امروزه می توانید مجموعه وسیعی از فرمولاسیون های اپوکسی را در طیف وسیعی از رنگ های جذاب پیدا کنید. اینها را می‌توان با رنگ‌های تزئینی یا تراشه‌های کوارتز تقویت کرد تا فضاهای پارکینگ کسل‌کننده را به پارکینگ‌های رنگارنگ و زیبا که شبیه نمایشگاه‌های خودروهای فانتزی هستند، تبدیل کنند.

از کفپوش اپوکسی چه می دانید؟

به احتمال زیاد تا به حال با رنگ های اپوکسی سر و کار نداشته اید و به سادگی آن را دسته دیگری از رنگ ها مانند نیمه براق یا لعاب می نامید. ندانستن تفاوت‌های بین رنگ‌ها و انواع مختلف اپوکسی باعث می‌شود که به محض اتمام کار به کفی برسید که ظاهر مناسبی ندارد یا کفی که در مدت کوتاهی فرسوده می‌شود و خراب می‌شود. پوشش کف اپوکسی معمولاً یک پوشش دو قسمتی است که به جای یک جزء واحد، آن را با هم مخلوط می کنند. یک پوشش کف اپوکسی برای کف پارکینگ شما یا هر کف بتنی بهتر از هر رنگ معمولی روغنی، آب یا لعاب می‌چسبد. کف پارکینگ ظاهر بسیار دراماتیک تری به خود خواهد داد، با یک روکش فوق العاده براق که هیچ رنگ معمولی با آن مطابقت ندارد، همچنین ضد آب و ضد کپک خواهد بود. یک پوشش کف اپوکسی خوب ضد لک است و تمیز کردن آن مانند تمیز کردن تابه تفلون شما است.

مزایای کفپوش اپوکسی چیست؟

در زیر سه عامل برتری که باعث شده است تا کفپوش اپوکسی پارکینگ مورد استفاده بیشتر قرار بگیرد و به عنوان یکی از تجهیزات پارکینگ مورد توجه قرار بگیرد بررسی می کنیم.

دوام

سیستم‌های اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت زیبایی پارکینگ، باعث استحکام کف پارکینگ می‌شوند تا پوشش‌های سخت، صاف و بادوام را ایجاد کنند که مقاومت کف بتن را در برابر ترافیک وسایل نقلیه و عابران پیاده، سایش، ضربه، لکه‌های روغن، علائم لاستیک، نشت بنزین و مایع ترمز افزایش می‌دهد. بسیاری از عوامل شیمیایی و مکانیکی دیگر که می تواند به طور قابل توجهی به بتن لخت آسیب برساند> توسط پوشش اپوکسی مراقبت می شود. علاوه بر این، کفپوش اپوکسی در پوشاندن عیوب کوچک مانند ترک‌ها و موج‌های جزئی در بتن کار بسیار خوبی انجام می‌دهد. هنگامی که سیستم اپوکسی مناسب به طور حرفه ای بر روی بتن با ساختاری سالم و به درستی آماده شده نصب می شود، محکم به زیرلایه می چسبد و برای چندین دهه در شرایط آب و هوایی مختلف، از جمله گرمای شدید ، رطوبت بالا و باران های سیل آسا دوام می آورد.

تطبیق پذیری

کفپوش اپوکسی دارای ویژگی های ضد لغزش بوده و ذاتاً در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی آن را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای پارکینگ و سایر فضاهایی که در معرض آب باران و رطوبت بالا هستند تبدیل می‌کند. علاوه بر این، پوشش های اپوکسی را می توان به راحتی با محلول های تمیز کننده مناسب، ماشین آلات یا واشرهای تحت فشار تمیز کرد. کفپوش اپوکسی به عنوان یک درزگیر موضعی، تخریب بتن را نیز متوقف می کند و از تشکیل گرد و غبار بتن همراه با انتشار آن در کل پارکینگ و جمع آوری روی خودروها جلوگیری می کند.

صرفه جویی در هزینه

هنگام مقایسه هزینه راه حل های مختلف کفپوش گاراژ، فقط به هزینه نصب نگاه نکنید. برخی از جایگزین‌های کفپوش که نصب آنها نسبتاً ارزان است ممکن است منجر به هزینه‌های بالاتر در طول عمر آنها شود، در حالی که راه‌حل‌های کفپوش گران‌تر می‌توانند در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سنگین شوند. به عنوان مثال، کف های بتنی خالی را در نظر بگیرید. این طبقات باید در فواصل منظم بازرسی شوند، به طور کامل تمیز شوند تا گرد و غبار آزاردهنده بتن از بین برود و بیش از آنچه بسیاری از صاحبان ساختمان انتظار دارند تعمیر شوند. برعکس، کف‌های اپوکسی پایه بتنی را آب‌بندی می‌کنند و سطحی صاف و براق ایجاد می‌کنند که فرآیندهای تمیز کردن را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی با بازتاب بالا نور را در مناطق بزرگ‌تر منتقل می‌کنند و نیاز به وسایل روشنایی اضافی را کاهش می‌دهند و قبض برق شما را کاهش می‌دهند.
بسیاری از متخصصان تجارت فکر می کنند که پوشش های اپوکسی بلیط یک طرفه برای دستیابی به جاودانگی کف است. در حالی که این راه حل ها ممکن است بهترین گزینه ها برای فضاهای صنعتی و تجاری باشند، برای انتخاب نوع مناسب محصول برای هر محیط همراه با مناسب ترین روش نصب کفپوش اپوکسی، توجه کامل لازم است.

در پایان

پوشش‌های اپوکسی پارک ترافیک در رنگ‌های مختلف و همچنین با رنگ‌های سفارشی برای هر نوع کف پارکینگ در سایزهای مختلف موجود است. همچنین تکه های رنگی تزئینی را می توان به اپوکسی اضافه کرد تا ظاهری از نوع گرانیتی داشته باشد. علاوه بر تمام ویژگی های فوق بهترین قسمت این است که کفپوش اپوکسی شرکت پارک ترافیک نصب آسانی دارد و می تواند به مدت طولانی و برای سالیان طولانی مورد استفاده قرار بگیرد! ما هر نوع کفی را با هر نوع محصولی انجام داده‌ایم، بنابراین دقیقاً می‌دانیم چه محصولی با کیفیت است و چه محصولی کیفیت مناسبی ندارد و به همین دلیل است که ما بزرگترین فروشنده آنلاین کفپوش اپوکسی هستیم.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *