چه یک شرکت بزرگ باشید و چه یک توسعه دهنده یا سازنده باشید، طراحی و ساخت پارکینگ می تواند استرس زا باشد. نوع کفپوشی که استفاده می کنید یکی از مهم ترین تجهیزات پارکینگ و عوامل آن است. از آنجایی که گزینه های بسیار زیادی وجود دارد، تعیین اینکه کدام یک برای فضای پارکینگ شما مناسب است دشوار است. این مقاله به شما در درک مزایا و نحوه انتخاب کفپوش اپوکسی برای پارکینگ کمک می کند.

کفپوش اپوکسی چیست؟

در صنعت بتن، ما شاهد حجم انبوهی از یکسوسازی بتن هستیم که باید در ساختمان به دلیل محافظت نشدن بتن انجام شود. در مکان هایی مانند پارکینگ ها به دلیل ترافیک مداوم روی دال و فرسایش که بر مقاومت بتن تاثیر میگذارد، از کفپوش اپوکسی استفاده می شود. برای دستیابی به این ماده ضد لغزش، لایه‌های مختلفی از رزین و سخت‌کننده روی بتن اعمال می‌شود و محلول کف‌پوش را می‌توان برای مناطق و اهداف مختلف مورد استفاده قرار داد.

چرا استفاده از کفپوش اپوکسی پارکینگ ضروری است؟مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگ

مزایای نصب کفپوش پارکینگ اپوکسی ضد لغزش عبارتند از:

 • دوام و طول عمر

ماندگاری طولانی مدت دال. پوشش کف اپوکسی می تواند، دال بتنی را به یک سطح بدون درز تبدیل کند. بنابراین، آب به منافذ بتن نفوذ نمی کند و در درازمدت باعث آسیب جدی نمی شود.

 • از لحاظ بصری جذاب

اجرا و نصب کفپوش اپوکسی ، یک پارکینگ تاریک را به فضایی روشن و مدرن تبدیل میکند. برای مثال پارکینگ هتل ها، رستوران ها و اقامتگاه ها را به فضایی زیبا تبدیل می کند.

 • پاک شوندگی راحت

برای تمیز کردن و نگهداری فوق العاده آسان هستند و می توان یک پلی واک را با یک پد شستشو روی آن قرار دهید. روغن خودروها و رد تایرها روی بتن لکه دار نمی شوند.

 • تنوع رنگ و الگوی بسیار متنوع

تنوع رنگ و الگوی پوشش اپوکسی ما به مشتریانمان کمک می کند که چیزی را پیدا کنند که با طرح رنگ و طراحی محل آنها مطابقت داشته باشد.

چرا از کفپوش اپوکسی استفاده می کنیم؟

یکی از راه‌هایی که می‌توانید پارکینگ خود را به مکانی مناسب که ساکنین یا مشتریان می‌توانند ماشین‌هایشان را پارک کنند، انتخاب کفپوش اپوکسی است. امروزه می توانید مجموعه وسیعی از فرمولاسیون های اپوکسی را در طیف وسیعی از رنگ های جذاب پیدا کنید. اینها را می‌توان با رنگ‌های تزئینی یا تراشه‌های کوارتز بیشتر کرد تا فضاهای پارکینگ کسل‌کننده را به پارکینگ‌های رنگارنگ و زیبا که شبیه نمایشگاه‌های خودروهای فانتزی هستند، تبدیل کند.

در مقایسه با ریختن کف‌های بتنی بدون پوشش، استفاده از کفپوش اپوکسی روی بتن جدید مستلزم هزینه‌های اولیه بالاتر و توقف طولانی‌مدت است. و این موضوع، ممکن است نه تنها برای صاحبان تأسیسات بلکه برای ساکنین، مشتریان یا مشاغلی که به پارکینگ‌ها در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته نیاز به پارکینگ دارند، ناخوشایند باشد. عواملی که باعث شده است نت کفپوش اپوکسی انتخاب مناسبی برای پارکینگ باشد عبارتند از:

 • ماندگاری

سیستم‌های اپوکسی علاوه بر افزایش جذابیت زیبایی پارکینگ، باعث ایجاد پوشش‌های محکم، صاف و بادوام می شود که مقاومت کف بتن را در برابر ترافیک خودرو و عابران پیاده، سایش، ضربه، لکه‌های روغن، علائم لاستیک، نشت بنزین و رد ترمز افزایش می‌دهد. و بسیاری از تنش های شیمیایی و مکانیکی دیگر که می تواند به طور قابل توجهی به بتن لخت آسیب برساند را به حداقل می رساند. علاوه بر این، کفپوش اپوکسی در پوشاندن عیوب کوچک مانند ترک ها و موج های جزئی در دال بتنی موثر هستند. هنگامی که سیستم اپوکسی مناسب به طور حرفه ای بر روی بتن با ساختاری سالم و به درستی آماده شده نصب می شود، محکم به زیرلایه می چسبد و برای چندین دهه در شرایط آب و هوایی مختلف، از جمله گرمای شدید فلوریدا، رطوبت بالا و باران های سیل آسا دوام می آورد.

 • تطبیق پذیری

کفپوش اپوکسی دارای ویژگی های ضد لغزش بوده و ذاتاً در برابر رطوبت و آب مقاوم است. این دو ویژگی آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای پارکینگ و سایر فضاهایی که در معرض آب باران و رطوبت بالا هستند تبدیل می کند. علاوه بر این، پوشش های اپوکسی را می توان به راحتی با محلول های تمیز کننده مناسب تمیز کرد. کفپوش اپوکسی به عنوان یک درزگیر موضعی، تخریب بتن را نیز متوقف می کند و از تشکیل گرد و غبار بتن همراه با انتشار آن در کل پارکینگ و جمع آوری روی خودروها جلوگیری می کند.

 • صرفه جویی در هزینه

هنگام مقایسه هزینه راه حل های مختلف کفپوش پارکینگ، فقط به هزینه نصب فوت مربع نگاه نکنید. برخی از جایگزین‌های کفپوش که نصب آنها نسبتاً ارزان است ممکن است منجر به هزینه‌های بالاتر در طول عمر آنها شود، در حالی که راه‌حل‌های کفپوش گران‌تر می‌توانند در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های سنگین شوند. به عنوان مثال، کف های بتنی خالی را در نظر بگیرید. این طبقات باید در فواصل منظم بازرسی شوند، به طور کامل تمیز شوند تا گرد و غبار آزاردهنده بتن از بین برود و بیش از آنچه بسیاری از صاحبان ساختمان انتظار دارند تعمیر شوند. برعکس، کف‌های اپوکسی پایه‌های بتنی را آب‌بندی می‌کنند و سطحی صاف و براق ایجاد می‌کنند که مراحل تمیز کردن را تسهیل می‌کند. علاوه بر این، پوشش‌های اپوکسی با بازتاب بالا نور را در مناطق بزرگ‌تر منتقل می‌کنند و نیاز به وسایل روشنایی اضافی را کاهش می‌دهند و قبض برق شما را کاهش می‌دهند.
بسیاری از متخصصان تجارت فکر می کنند که پوشش های اپوکسی بلیط یک طرفه برای دستیابی به جاودانگی کف است. در حالی که این راه حل ها ممکن است بهترین گزینه ها برای فضاهای صنعتی و تجاری باشند، برای انتخاب نوع مناسب محصول برای هر محیط همراه با مناسب ترین روش نصب کفپوش اپوکسی، توجه کامل لازم است.

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

آماده سازی شامل سنگ زنی کامل دال بتنی است. که از جدیدترین فن آوری های سنگ زنی الماس برای اطمینان از بهترین آماده سازی سطح استفاده می شود. اگر تصمیم دارید کف پارکینگ خود را از بتن اپوکسی بسازید، متخصص این مراحل را دنبال خواهد کرد:

 • Grind، Patch & Prime
  • آماده سازی سنگ زنی بتن برای اطمینان از زیرلایه صاف و سطح متخلخل تمیز برای اعمال پوشش اپوکسی.
  • تعمیرات بتن از طریق ایجاد هرگونه ترک و سوراخ قابل مشاهده روی سطح دال بتنی.
  • استفاده از پرایمر اپوکسی درجه صنعتی.
 • پرایم
  • دومین کاربرد پرایمر اپوکسی درجه صنعتی.
 • پوشش های آب بندی
  • دو لایه سیلر پوشش بالایی با استفاده از پلی اورتان تثبیت شده با اشعه ماوراء بنفش.

نکاتی در مورد کفپوش اپوکسی پارکینگ

 1. بسیاری از افراد، می گویند که آیا سطج کفپوش اپوکسی پارکینگ لغزنده است؟ در جواب باید بگوئیم ، خیر.در مناطقی که تردد بالایی دارند، یک ماده افزودنی ضد لغزش در روکش اپوکسی استفاده می شود. این را می توان در سطوح مختلف اعمال کرد که میزان “چسبندگی” کف را تغییر می دهد. ما به این روش “Goldilocks” می‌گوییم، زیرا می‌توانیم سطح صحیح افزودنی غیر لغزنده را که باید در کف اعمال شود، تعیین کنیم.
 2. رمانی که کفپوش اپوکسی را نصب می کنید هیچ نوع گرد و غباری نمی گیرد. به دلیل اهمیت ایمنی افراد،از جدیدترین فن‌آوری‌های استخراج گرد و غبار هم به نفع مشتری و هم برای سلامت و ایمنی کارمندان استفاده می شود.
 3. محلول های کفپوش رزین اپوکسی بسیار بادوام هستند و به همین دلیل می توانند فشار و آسیب زیادی را تحمل کنند. با این حال، اگر دال بتنی از قبل ترک خورده یا بریده شده باشد، ممکن است در آینده پس از نصب رزین اپوکسی مشکل ساز شود. ما به شدت توصیه می کنیم قبل از اعمال پوشش اپوکسی کف، هر گونه لکه را در دال بتنی قبلی خود وصله و برطرف کنید.

چرا استفاده از کفپوش اپوکسی پارکینگ ضروری است؟در آخر

هنگام در نظر گرفتن پوشش کف اپوکسی برای پارکینگ ها، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. رنگی را انتخاب کنید که فضا را زنده کند، به خصوص اگر یک پارکینگ زیرزمینی باشد. همچنین، همیشه ایده خوبی است که خطوط خود را در همان زمان مشخص کنید و سیستم شماره گذاری را که در پارکینگ دارید به‌روزرسانی کنید. ما در پارک ترافیک به عنوان یکی از برترین فروشگاه های عرضه کننده تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگ و ایمنی ه طیف گسترده ای از بسترها و استفاده از پوشش های مختلف در فضاهای مسکونی، تجاری و صنعتی تخصصی را به شما ارائه می دهیم.

بنابراین، امروز با ما تماس بگیرید و در مورد نیازهای خود مشاوره دریافت کنید. چه به دنبال تجهیزات ترافیکی یاشیذ یا نیاز به تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی داشته باشید و یا نیاز به استفاده از کفپوش اپوکسی باشید، متخصصان ما دانش، مهارت و تجربه لازم را دارند تا پارکینگ شما را با ظاهر منحصر به فردی که می خواهید ،بیارایند.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *