نصب آینه ترافیکی

آینه ترافیکی

موقعیت های زیادی وجود دارد که همیشه رانندگی بدون ترس از تصادف در آن آسان نیست. بنابراین، برخی از تقاطع ها یا خروجی های پارکینگ ممکن است به خوبی شناسایی نشده و کاربرانی که از آنها استفاده می کنند به خطر بیفتند. برای غلبه بر این وضعیت، نصب آینه ترافیکی در جاده و خیابان و حتی در پارکینگ ها راه حل مناسبی است. یک آینه محدب ترافیکی در نزدیکی یک تقاطع خطرناک یا یک خروجی با دید کم بهترین عملکرد را برای جلوگیری از آسیب و تصادف است. آینه ترافیکی در دسته تجهیزات پارکینگ قرار می گیرد که باعث ایجاد ایمنی در پارکینگ ها می شود.

ویژگی های آینه ترافیکی

طیف وسیعی از آینه محدب ترافیکی که توسط پارک ترافیک ارائه می شود، دارای ویژگی های شاخصی است که عبارتند از :

 • نشکن
 • مقاوم
 • دارای روکش ضد خش
 • ضد ضربه
 • ضد مه و بخار
 • مجهز به منحنی 90 درجه یا 180 درجه
 • افزایش میدان دید
 • مقاوم در برابر باد شدید

آینه های محدب ترافیکی ، از فولاد ضد زنگ (inox) برای مقاومت در برابر آب و هوای بد و صدمه با قاب نشکن طراحی شده اند. آینه‌های جاده‌ای که در پارک ترافیکی ارائه می شود، نیازی به نصب برقی ندارند و همچنین مدل‌های ضد یخ زدگی و ضد مه وجود دارند که برای دقت بهتر گرما را آزاد می‌کنند. ضد خش و مقاوم بودن این دستگاه ها، ماندگاری فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهد. دو مزیت اصلی و قابل توجهی که نصب آینه ترافیکی به همراه دارد، عبارتند از :

 • دید بهتری
 • افزایش ایمنی

نصب آینه ترافیکی

نصب آینه ترافیکی در فاصله مناسب، ایمنی ترافیک را بهبود می بخشد. در واقع، نشانه ای به رانندگان ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد بدانند که آیا تعامل ایده خوبی است یا اینکه صبر کردن عاقلانه تر است. از آنجایی که دید همیشه خوب نیست، یک آینه ترافیکی جاده می تواند به کاربران اجازه دهد تا سایر وسایل نقلیه را که در نقطه کور می رسند، ببینند. وضوح خوب یک اقدام احتیاطی برای کاهش تعداد تصادفات در جاده با افزودن نظارت اضافی است. برای این منظور آینه ترافیکی یا آینه جاده بهترین راه حل برای رانندگان است.

همچنین نصب آینه ترافیکی ، ایمنی را در یک تقاطع، پارکینگ یا خروجی پارکینگ بهبود می بخشید. بنابراین، به لطف اطلاعات داده شده توسط آینه ایمنی جاده، رانندگان تنها زمانی حرکت می کنند که راه روشن باشد. این محصول را می توان در مقابل یک پارکینگ با فاصله مناسب قرار داد تا به رانندگان اجازه دهد، از ورود وسایل نقلیه دیگر مطلع شوند. در یک تقاطع، یک آینه ترافیکی را می توان با سرعت گیرها همراه کرد تا جریان ترافیک روان تر شود.

محل مناسب نصب آینه محدب جاده ای

برای ایمنی مطلوب باید آینه ترافیکی خود را کجا نصب کنم؟ مهم است که محصول را در مکانی قابل مشاهده، در مقابل خروجی پارکینگ یا یک تقاطع قرار دهید. ما همچنین از نگرانی‌ها در مورد تغییرات دما برای نیازهای شما در آینه‌های جاده‌های عمومی جلوگیری می‌کنیم، این آینه‌ها نیز به دلیل عملکرد ضد یخ زدگی و ضد مه، خطر تصادف را محدود می‌کنند. هنگام نصب در جاده عمومی، به عنوان بخشی از یک تقاطع با الزام به توقف، آینه محدب باید در ارتفاع بیش از 2.30 متر و در فاصله کمتر از 15 متر از خط متوقف کننده علامت توقف نصب شود.

همه آینه‌های در هنگام تحویل دارای اتصالاتی هستند. این گیره های سنگین دوام خوبی به شما می دهند. تعمیر آن آسان است و روی دیوار یا روی پست به راحتی نصب می شود. توصیه می شود آینه جاده (محدب یا غیرمحدب) را 30 درجه به سمت پایین کج کرده و در ارتفاع تقریبی 2.30 متر از سطح زمین قرار دهید. اگر یک پست ثابت را انتخاب می کنید، اکیداً توصیه می شود که یک مهر و موم در زمین با عمق 0.50 متر نصب کنید. توجه کنید، فولاد ضد زنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر خرابکاری ایجاد می کند، اپتیک ها کاملاً نشکن هستند.

چگونه از آینه جاده ای استفاده کنیم؟

اگر شرایط زیر را داشته باشد، می توانید از یک آینه استفاده کنیم:

 • توقف در شاخه ای از تقاطع که در آن رانندگان دید کمتری دارند و بنابراین به یک بازتابنده نیاز دارند، نصب آینه ترافیکی ضروری است.
 • عمدتاً ترافیک محلی در جاده ای که علامت توقف در آن قرار دارد، بیشتر است. بنابراین می توان در آن از آینه ترافیکی استفاده کرد.
 • محدودیت سرعت در جاده اولویت کمتر یا مساوی 60 کیلومتر در ساعت.
 • فاصله بین خط توقف و آینه کمتر از 15 متر.
 • نصب آینه ترافیکی در فاصله بیش از 2.30 متر از خط توقف.

کدام آینه ترافیک جاده و برای چه استفاده ای و چگونه آن را انتخاب کنیم؟

انواع مختلفی از آینه های جاده را می توان در جاده و خیابان و پارکینگ نصب کرد. آنها در اشکال و رنگ های مختلف وجود دارند:

 • شکل ها

به طور کلی، آینه های ترافیک جاده ها به شکل مستطیل، محدب یا نیمه گنبدی راه هستند. نوع دیگری از آینه های ترافیکی بیرونی برای بازرسی و کنترل وسایل نقلیه، زیر ردیف صندلی ها و غیره وجود دارد. در انتهای تیرک، آینه های بازرسی در روز و شب موثر هستند و برای بازرسی های پلیس، ژاندارمری، گمرک و حتی برای جوامع و مردم ایده آل هستند. ادارات بسته به دیدی که به دنبال آن هستید، لازم است از بین این طرح های مختلف انتخاب کنید. توجه داشته باشید که یک آینه 90 درجه به شما امکان می دهد دو جهت را کنترل کنید و یک آینه جاده 180 درجه به شما امکان کنترل سه جهت را می دهد. همچنین می توان از آن در داخل انبار به عنوان بازتابنده استفاده کرد.

 • رنگ ها

بسته به محل نصب آنها، آینه های جاده چندین رنگ دارند:

 • آینه نئوپان سیاه و سفید
  آینه شهری بیشتر اوقات سیاه و سفید است: در صورت دید ضعیف، آینه های شهری اکریلیک در جاده های عمومی نصب می شوند.
 • آینه جاده خصوصی قرمز و سفید
  آینه جاده های خصوصی نسبتاً قرمز و سفید است: آنها به شما امکان می دهند بیشتر دیده شوید و توجه را به خود جلب کنید. آنها را می توان هم در داخل و هم در خارج از ساختمان استفاده کرد.
 • آینه ترافیک سیاه و زرد
  همچنین آینه های ترافیکی با قاب سیاه و زرد وجود دارد که در سراسر منطقه اروپا یافت می شود. چند منظوره، می توان از آن در داخل و خارج ساختمان ها استفاده کرد.
 • آینه چند منظوره بدون قاب
  آینه های چند منظوره مدل های محدب بیرونی یا داخلی بدون قاب هستند. آنها به طور کلی در سایت های خصوصی مانند سایت های ساختمانی، فروشگاه ها یا حتی انبارها یافت می شوند.
 • ابعاد

آینه های ترافیکی ، تنها در صورتی می توانند موثر واقع شوند که در محل مناسب نصب شوند. در واقع، اندازه آینه باید با توجه به فاصله بین مکان و مکانی که ناظر در آن قرار دارد انتخاب شود. برای سهولت در انتخاب آینه خود، فاصله مشاهده را بین 2 متر تا 30 متر انتخاب کنید تا دید بهتری داشته باشید.

کلام آخر

برای مصارف صنعتی، طیف وسیعی از آینه های ایمنی با قاب یا اپتیک نشکن وجود دارد. برای افزایش ایمنی جاده  و پارکینگ خود، می تتوانید از سرعت گیرهای اصتفاده کنید. بنابراین رانندگان مجبور می شوند سرعت خود را کاهش دهند. همچنین تابلوی احتیاط یا تابلوی راهنمایی و رانندگی را برای انتقال پیام نصب کنید. برای اطمینان از حداکثر ایمنی، آینه خروجی گاراژ خود را در نظر بگیرید.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *