متوقف-کننده-خودرو و کاربرد آن

تجهیزات پارکینگ توانسته است بسیاری از معضلات و مشکلاتی را که در پارکینگ ها به وجود می آید را برطرف نماید. بسیاری از ساکنین مجتمع های مسکونی بزرگ و آپارتمانهای چند طبقه، به خاطر آسیب هایی که در برخورد خودرو به دیوارها، پارک نادرست خودروهای دیگر و مشکلاتی از این قبیل شکایت می کنند. به همین دلیل تجهیزاتی برای پارکینگها طراحی و ساخته شده اند که باعث می شوند تا بسیاری از این مشکلات برطرف شود. یکی از این تجهیزات پارکینگ، متوقف کننده خودرو یا استوپر می باشد. نقش این متوقف کننده هاتفکیک مکان پارک کردن خودروها در پارکینگ برای هر خودرو می باشد. متوقف کننده خودرو و کاربرد آن در پارکینگ ها سبب مب شود تا مشکلاتی مااند پارک نادرست خودرو، مزاحمت برای پارکینگ دیگر، جلوگیری از برخورد خودرو با دیوارها یا خودروهای کناری در زمان پارک خودرو جلوگیری شود.

متوقف کننده خودرو چیست؟

متوقف کننده یا استوپر خودرو در واقع یک قطعه پلاستیکی فشرده می باشد که در محل نصب زیر چرخ های اتومبیل نصب می شود. این تجهیزات مانع برخورد خودرو با خودروی دیگر و دیوارها می شود. از متوقف کننده خودرو برای تفکیک هر قطعه پارکینگ و ایجاد آراستگی د رپارکینگ ها به عنوان یکی از تجهیزات پارکینگ استفاده می شود. این محصولات که با نام Car stopper یا متوقف کننده خودرو شناخته شده اند ، قطعاتی از جنس لاستیک مقاوم هستند که دوام و کیفیت بالایی در برابر تحمل ضربه ، فشار و عوامل جوی از خود نشان می دهند از اینرو عمر بالایی داشته و دارای صرفه اقتصادی می باشند . متوقف کننده استاندارد در صورت برخورد خودرو با آن متلاشی نمی شود و دارای مقاومت بسیار بالایی است . از جهتی به خودرو نیز آسیب نمی رساند و تنها مانع از عبور خودرو می شود .

مزایای نصب استوپر پارکینگ

متوقف کننده خودرو به عنوان یکی از تجهیزات پرکاربرد در پارکینگ ها به حساب می آید که دارا مزایای زیادی می باشد. از جمله مزایای استفاده از این نوع تجهیزات عبارتند از:

 • مشخص نمودن محل پارک خودرو به طور دقیق
 • عدم برخورد خودرو با دیوارها و خودروهای دیگر
 • ایجاد نظم و انظباط در پارکینگها
 • نصب سریع  و آسان با استفاده از پیچ و رول پلاک
 • استحکام و مقاومت بسیار بالا
 • دارای ظرفیت تحمل تا 50 تن
 • مناسب برای هر نوع شرایط آب و هوایی
 • قابل نصب بر روی آسفال، سنگ و بتن
 • زیباسازی پارکینگ ها

کاربرد استوپر خوردو

متوقف کننده خودرو یا Car Stopper ، محصولی اساسی در جهت تجهیز ایمنی پارکینگ محسوب می گردد که استفاده از آن علاوه بر برقراری نظم و ایجاد آراستگی در پارکینگ قابلیت کنترل پارکینگ ها و حفظ ایمنی را همزمان و به راحتی ممکن می سازد . استوپر یا متوقف کننده خودرو مانند جداکننده مانع از خروج خودرو از حریم پارکینگ می شود . با توجه به شلوغی پارکینگ های عمومی فضای بسیار کمی برای پارک خودروها در نظر گرفته می شود  و از طرفی با پارک نکردن خودرو در فضای مورد نظر، باعث اخلال در وضعیت عبور و مرور خودرو های درون پارکینگ نیز می شوند . کار استاپر یکی از بهترین راه حل ها برای این منظور به شمار می رود، که سبب می شود هیچ خودرویی از حریم مشخص شده نتواند خارج شود. کار استاپر نه تنها در امنیت پارکینگ و راهنمایی خودروها در عدم برخورد با دیوار نقش اساسی ایفا می کند ، بلکه در حفظ نظم پارکینگ با مشخص کردن حریم پارک خودرو نیز نقش بسیار اساسی دارد.

انواع استوپر خودرو

در ساخت متوقف کننده های خودرو از شبرگ استفاده می شود، تا راننده در تاریکی نیز دید مناسبی داشته باشد این نوع از محصولات پارکینگ جایگزین مناسبی برای دیوار کشی و خط کشی های نامناسب می باشد. متوقف کننده خودرو یکی از محصولاتی است که با کارشناسی و نصب مناسب می تواند مشکلات زیادی را در پارکینگ ها حل کند. انواع متوقف کننده خودرو عبارتند از:

 1. متوقف کننده خودرو پلاستیکی
 2. متوقف کننده خودرو لوله ای و فلزی
 3. متوقف کننده خودرو لاستیکی
 4. متوقف کننده خودرو بتنی

هر یک از این نوع متوقف کننده ها دارای کاربرهای مختلف در مکان ها و پارکینگ های مختلفی می باشد. اما استوپر لاستیکی یکی جدیدترین و محبوب ترین نوع متوقف کننده های پارکینگ می باشد. این مدل از سایر مدلها پرمصرف تر و پرکاربردتر می باشد. استوپر لاستیکی بر سطح خود شیار ها و پستی بلندی هایی دارد  که از سر خوردن و منحرف شدن وسایل خودرو جلوگیری می کند. همچنین  اگر به جای آسفالت از پلاستیک در استاپر ها استفاده شود  لاستیک خودرو ها  بر روی آنها راحت تر حرکت میکنند به همین دلیل اگر استوپر لاستیکی باشد ترمز کردن روی آن بسیار سریعتر  و راحت تر صورت می گیرد .

از دیگر انواع متوقف کننده ها، استوپر لاستیکی می باشد. متوقف کننده لاستیکی چند منظوره می باشد. همچنین کاربردی ویژه برای کاهش سرعت وسایل نقلیه و یا تعیین مناطق مجاز برای رانندگی دارد که جایگزین مناسبی برای سرعت گیره خودرو می باشد.

متوقف کننده ها یا Car stopper  به دو صورت طراحی می شوند، که عبارتند از:

 • شیب دار
 • ساده

متوقف کننده های شیبدار در ابعاد 50 سانتیمتر و ساده با ابعاد 50 سانتیمتر و 200 سانتیمتر ، تولید می شوند و در بازار موجود می باشند . متوقف کننده خودرو ( استوپر ) که از جمله محصولات پر طرفدار گروه تجهیزات پارکینگی محسوب می شود . متوقف کننده خودرو 200 سانتیمتری محصولی است ساخته شده از لاستیک با کیفیت ، در سایز با طول 1 و 2 متر که جهت نصب در محیط های پارکینگ تولید و عرضه می شود.

همچنین بر روی متوقف کننده خودرو 200 سانتیمتری شبرنگ های با کیفیتی تعبیه شده است که دید در شب و مناطق کور را برای رانندگان آسان می نماید . این قطعات که با عنوان Divider یا تقسیم کننده پارکینگ نیز شناخته شده می باشند ، به شما کمک می کنند تا علاوه بر برقراری نظم و ایجاد آراستگی در پارکینگ ، محدوده هر پارکینگ را نیز به صورت مشخص از پارکینگ های مجاور جدا نمایید . متوقف کننده های خودرو ( Car stopper ) توسط پیچ بر روی زمین نصب می شوند ؛ به این صورت که ابتدا دو سوراخ در زمین تعبیه شده و سپس با پیچ و رول پلاک در زمین مهار می شوند .

نهایتا

نصب متوقف کننده خودروم در پارکینگ ها، باغث پارک کردن صحیح و آسان و بدون حادثه خودرو می شود. پارکینگ های مجهز به متوقف کننده خودرو دارای زیبایی خاص ( به دلیل شکل ظاهری ) می باشند و از نظم خوبی برخور دارند . با نصب Car Stoper ( متوقف کننده خودرو ) کسی اجازه ورود به محوطه پارک دیگران و ایجاد مزاحمت را ندارد . متوقف کننده های پارک ترافیک، دارای ویژگی هایی از جمله :

 • قابل نصب در هر گونه سطحی با توجه به روش نصب ( پیچ و رول پلاک )
 • قابل مشاهده از هر فاصله و زاویه‌ای با توجه به مجهز بودن به دو نوار شبرنگ پریسماتیک ده ساله با ابعاد 12*3 سانتی متر

متوقف کننده‌های پارک ترافیک با کیفیت و مقاومت بالا به شما این امکان را می‌دهند که در هر زمانی به بهترین و راحت‌ترین شکل ممکن خودروی خود را در پارکینگ یا گاراژ خود پارک کنید . این متوقف کننده ها مناسب برای هر گونه اتومبیل سدان ، اس یو وی ، ون ، کامیونت  و غیره می باشد.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *