اثربخشی سرعت گیر

گاهی اوقات از مناطقی رد می شوید که نیاز به کاهش سرعت دارید، بنابراین احتمال اینکه بیش از یک یا دو سرعت گیر در آن مکان نصب شده باشد، زیاد است. برخلاف سایر تجهیزات ترافیکی ، سرعت گیرها مرتفع هستند و هنگام حرکت بر فراز آنها با سرعت های بالا، ممکن است تجربه دلخراشیداشته باشید. ارتفاع این تجهیزات عمدی است و به منظور کاهش چشمگیر سرعت در تلاش برای کاهش تصادفات است. با این حال، بسیاری از متخصصان کارهای جاده ای اغلب از خود می پرسند که این تجهیزات ترافیکی واقعاً چقدر مفید هستند و آیا باید بیشتر از آنها استفاده کنند. درباره اثربخشی سرعت گیر ها و کارهایی که می توانید برای به حداکثر رساندن تأثیر آنها انجام دهید،در ادامه بحث خواهیم کرد.

سرعت گیر چیست ؟

سرعت گیرها با توجه به، نیاز به کاهش ترافیک می توانند بسیار اثربخش باشند. سرعت گیر دارای یک ارتفاع بلند هستند و از نظر عرض کوتاهتر هستند. این ترکیب، عبور از سرعت گیر را برای خودرو و سرنشینان آن سخت می‌کند و سرعت را کاهش میدهد. سرعت گیرها سرعت وسایل نقلیه را به حدود 5 مایل در ساعت کاهش می دهد. کاربرد اصلی سرعت گیرها در پارکینگ ها و جاده های خصوصی برای کاهش سرعت وسایل نقلیه است. بسیاری از شهرها اجازه نصب سرعت گیر در خیابان های عمومی را نمی دهند.

در جایی که سرعت گیرها در کاهش سرعت ترافیک تهاجمی عمل می کنند ، برخی سرعت گیرها با طول بیشتر عملکرد آسانی را برای رانندگان به ارمغان می آورند. آنها معمولاً از اندازه معمول سرعت گیر ها بلندتر و طولانی تر هستند. این باعث می شود که گزینه خوبی برای کاهش ترافیک باسرعت مطمئن باشد. برآمدگی های سرعت را می توان با سرعت 15 تا 20 مایل در ساعت راند. قوزهای سرعت برای کاهش ترافیک در مناطق مدرسه و همچنین جاده های مسکونی عالی هستند.

اما هر دو مدل سرعتگیر با طول کوتاه و بلند هر دو برای کاهش سرعت ترافیک در یک منطقه با ایجاد یک تکان کوچک در هنگام عبور وسیله نقلیه از روی آنها طراحی شده اند. به دلیل استفاده از آنها، رانندگان ناخودآگاه می دانند که عابران پیاده و همچنین کودکان را در منطقه بررسی کنند. اثربخشی سرعت گیر ها نسبت به تابلو ترافیکی و علائم ترافیکی در خیابان بیشتر است، زیرا علائم را می‌توان به راحتی از دست داد، نادیده گرفت یا توسط درختان پوشانده و پنهان می شود.

اثربخشی سرعت گیر ها

همانطور که قبلاً گفته شد، سرعت گیرها به گونه ای طراحی شده اند که تأثیر محسوس تری برای راننده ایجاد کنند که آنها را تشویق می کند تا سرعت خود را به طور چشمگیری کاهش دهند. از آنجایی که این موارد باعث می شود رانندگان سرعت سفر خود را به حدود پنج مایل در ساعت کاهش دهند، بهتر است اطمینان حاصل کنند که رانندگان باعث تصادف نمی شوند. در واقع، سرعت گیرها می تواند با کاهش 60 درصدی آسیب یا مرگ عابران مرتبط باشد. این بدان معنی است که آنها به همان اندازه که برای کارگران و رانندگان مهم هستند برای عابران پیاده نیز مهم هستند. وقتی به درستی استفاده می شود، اثربخشی سرعت گیر ها افزایش یافته و ابزار فوق العاده مفیدی هستند، زیرا باعث افزایش هوشیاری راننده می شوند و به طور کلی کنترل ترافیک مقابل را آسان تر می کنند.

علت استفاده از سرعت گیرها چیست و چرا از این تجهیزات استفاده می کنیم ؟ به زبان ساده باید بگوئیم، سرعتگیرها سرعت را می کشد. استفاده از سرعت گیر سرعت را کاهش می دهد ، به طوری که تصادف با سرعت بسیار کمتر و شدت کمتری انجام می شود. نصب این دستگاه ها رانندگان را مجبور به کاهش سرعت در هر شرایط آب و هوایی می کند و این میتواند اثربخشی سرعت گیر ها را افزایش دهد.

عوامل موثر بر اثربخشی سرعت گیر

برای اینکه واقعاً متوجه اثربخشی سرعت گیر ها شوید و بدانید که چقدر می توانند مؤثر باشند، بسیار مهم است که شرایط مناسب استفاده از آنها را بدانید. همانطور که در تنظیمات خاص مفید هستند، شرایطی وجود دارد که سرعت گیرها می توانند خطرناک شوند. دانستن تفاوت بین این دو سناریو، کلید اطمینان از استفاده صحیح از تجهیزات است. در زیر چند عامل تاثیرگذار را معرفی می کنیم :

  • میانگین سرعت جاده

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام تعیین سودمندی سرعت گیر به آن فکر کنید، میانگین سرعت جاده مورد نظر است. از آنجایی که این اقلام می توانند باعث ترس راننده بی توجه شوند، به سادگی در جاده هایی با سرعت بیش از 40 مایل در ساعت مجاز نیستند. انجام این کار در واقع خطر تصادف را افزایش می دهد و می تواند باعث آسیب قابل توجه خودرو شود. به همین دلیل، آنها بهتر است در مناطق کندتر، مسکونی، پارکینگ ها و کوچه پس کوچه ها استفاده شوند.

  • تثبیت موقعیت

همچنین باید نحوه نصب سرعت گیر خود را نیز در نظر بگیرید. در حالی که می‌توانید قوزهای سرعت را دقیقاً در کنار یکدیگر قرار دهید تا رانندگی کندتر مداوم را تشویق کنید، سرعت‌گیرها هنگام رانندگی متوالی می‌توانند برای یک وسیله نقلیه و راننده بسیار خشن باشند. به همین دلیل، مهم است که مراقب باشید سرعت آنها در هنگام نصب چقدر از هم فاصله دارند. این بهترین راه برای جلوگیری از تصادفات و آسیب احتمالی راننده است.

کلام پایانی

ما در پارک ترافیک به عنوان تامین‌کنندگان حرفه‌ای محصولات ایمنی ترافیک، تجهیزات ترافیک و پارکینگ می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که هنگام استفاده از محصولات ما مطمئن هستید. به همین دلیل، ما به دنبال این هستیم که به هر یک از مشتریان خود در مورد آنچه که برخی از تجهیزات را بسیار مهم می کند و چگونه می توانید اثربخشی آنها را افزایش دهید، آموزش دهیم. سرعت گیرها تنها یک قطعه حیاتی در پازل ایمنی در جاده ها هستند. بنابراین، با خیال راحت با ما تماس بگیرید و محصولات مورد نیاز خود را سفارش دهید و یا در سایت https://parktraffic.ir تجهیزات خود را بیابید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *