جدا کننده پارکینگ چه کاربردی دارد؟

جداکننده پارکینگ یک آیتم ایمنی ضروری برای پارکینگ های عمومی، محوطه مدرسه، پارکینگ های مراکز تجاری و مراکز خرید هستند. این تجهیزات پارکینگی که به آنها جدا کننده پارکینگ، متوقف کننده پارکینگ یا دیوایدر نیز می‌گویند، در پارکینگ هایی که رفت و آمد زیاد است استفاده می‌شود تا از حرکت خودرو به جلو و برخورد با دیوارها و ستون جلوگیری کند و همچنین استفاده از آنها سبب می شود تا خودرو به سمت پیاده روها حرکت نکند و یا از برخورد با سایر خودروهای پارک شده جلوگیری شود. همچنین برای محافظت از اشیاء ثابت از جمله چرخ دستی های خرید، سطل زباله، تابلوها و تیرهای برق استفاده می شود. حاشیه های پارکینگ به عنوان موانعی برای پیاده روها، مسیرهای عابر پیاده و مسیرهای دوچرخه سواری استفاده می شود که در برخی مواقع از علائم ترافیکی برای آگاهی دادن در مورد این مسیرها استفاده می شوند که باعث محافظت بیشتر در برابر اتومبیل های در حال حرکت ایجاد می کنند.

جدا کننده پارکینگ چیست؟

آیا تا به حال به یک فضای پارکینگ وارد شده اید و به اطراف خود دقت کرده اید و با یک متوقف کننده خودرو یا جداکننده پارکینگ بتنی یا پلاستیکی در انتهای فضا برخورد کرده اید؟ آیا تا به حال از این دستگاه های کوچک و مرتب تشکر کرده اید یا تشکر از چیزی که نام آن را نمی دانید دشوار است؟ آیا نام این بلوک های سیمانی یا پلاستیکی در پارکینگ را می دانید؟
نام های بسیاری برای بلوک های پارکینگ مانند تقسیم کننده پارکینگ، جدا کننده پارکینگ، متوقف کننده خودرو و غیره وجود دارند. بسته به سازنده و منطقه، می‌توانید آن‌ها را بلوک‌های پارکینگ، ایستگاه‌های پارکینگ، توقفگاه‌ها و موارد دیگر بنامید. بدون توجه به نام، تقسیم کننده پارکینگ، توقفگاه بتنی یا لاستیکی است که در سر مکان های پارکینگ در پارکینگ ها نصب می شود.
شما اغلب به این نوع تجهیزات ترافیکی اهمیت نمی دهید تا زمانی که به یکی از آن‌ها برخورد کنید و از آن برای ایمنی و حفاظت وسیله نقلیه‌تان استفاده نکنید، اما چیزهای بیشتری در این دستگاه‌های ساده وجود دارد که به نظر می‌رسد. مزایای استفاده از جدا کننده در پارکینگ عبارت است از:

 1. تعیین دقیق محل پارک و حفظ محدوده هر خودرو
 2. برقراری نظم در پارکینگ
 3. بهینه سازی فضای پارکینگ
 4. عدم تعرض به حریم پارکینگ شخصی
 5. نصب سریع و آسان
 6. کمک به آراستگی پارکینگ

جدا کننده پارکینگ چه کاربردی دارد؟جدا کننده پارکینگ چه کاربردی دارد؟

 • ایمنی

خطرناک ترین چیزی که در پارکینگ ممکن است به وجود آید، حرکت خودرو به صورت دنده عقب برای خارج شدن از پارکینگ است ، زیرا در وضعیت نامناسبی قرار دارد یا کسی که مستقیماً از مکان پارک خودرو در یک پارکینگ کوچک به سمت شما رانندگی کند. اگر جدا کننده های پارکینگ به درستی نصب شده باشند ایمنی شما، خودرو و محل سکونت شما را فراهم می آورند.

 • سازماندهی

تقسیم کننده پارکینگ به درستی نصب و سازماندهی شده باشند، جریان ترافیک داخل و خارج از ساختار پارکینگ شما را سازماندهی می کند. اگر جدا کننده پارکینگ به‌درستی تنظیم و نصب شده باشند، وسایل نقلیه را از برخورد با سایر خودروها جلوگیری می‌کند، تمامی خودروها را در مکان‌های سازمان‌یافته پارک می‌کند. برای نصب آنها از یک متخصص حرفه‌ای برای اطمینان از چیدمان مناسب جدا کننده پارکینگ خود استفاده کنید.

انواع تقسیم کننده پارکینگ

تقسیم کننده پارکینگ یا دیوایدر پارکینگ لاستیکی برای نگاه داشتن و جلوگیری از اصابت خودرو با دیوار مجاور و همچنین جداسازی فاصله بین دو خودرو ( در فضاهای پارکینگی ) طراحی شده است . این تقسیم کننده پارکینگ از لاستیک با کیفیت بالا ساخته شده و به منظور دید بهتر راننده از چهار طرف به شبرنگ مجهز گردیده است .  این شبرنگ های ترافیکی با طول عمر و دوام بسیار بالا در کنار بهره بردن از درجه رفلکس مناسب به منظور دید بهتر در تاریکی به راننده برای پارک ساده تر خودرو کمک شایانی می کنند . نصب تقسیم کننده پارکینگ در پارکینگ ها سبب ایجاد نظم در رعايت محل پارك ساکنین و مراجعان می گردد . تقسیم کننده پارکینگ همچنین سبب رعایت فضای پارک شخصی و عدم تجاوز به حریم دیگران شده و سبب پارک کردن صحیح همه خودروها به آسانی و بدون هیچ گونه حادثه می گردد .

بلوک های بتنی پارکینگ بسیار سنگین هستند و این امر نه تنها حمل و نقل بلوک های بتنی پارکینگ را بسیار گران می کند، بلکه حمل و نصب محصول را نیز دشوار می کند. لطفاً توجه داشته باشید که بلوک های بتنی پارکینگ برای نصب صحیح نیاز به دانش خاصی دارند. با توجه به وزن قابل توجهی که دارد، این محصول می تواند کارگران را در معرض آسیب قرار دهد. بلوک های بتنی سنگین هستند زیرا از سنگ های مخلوط ساخته شده اند. این موضوع باعث نمی شود تا کارایی آنها بیشتر شود. در واقع، اگر وسیله نقلیه بیش از حد به آن برخورد کند، بتن می تواند ترک خورده یا بشکند. این ماده همچنین می تواند به وسیله نقلیه آسیب برساند. بتن لخت با روسازی ترکیب می شود، بنابراین رانندگان اغلب در دیدن آن مشکل دارند. بهترین راه برای جلوگیری از برخورد رانندگان به یک بلوک بتنی پارکینگ این است که آن را به رنگ زرد روشن یا رنگ دیگری با دید بالا رنگ کنید.به منظور جلوگیری از شکستن بتن در اثر ضربه، بسیاری از سازندگان یک قطعه داخلی فولادی به نام میلگرد به آن اضافه می کنند.

جدا کننده بتنی در مقابل جدا کننده لاستیکی

اگر تصمیم دارید در پارکینگ خود جدا کننده پارکینگ نصب کنید باید یکی از انواع جدا کننده ها را انتخاب کنید، اما کدام یک برای شما مناسب تر است؟

مزایا و معایب جدا کننده پارکینگ بتنی

 • مقرون به صرفه : تقسیم کننده های بتنی ارزان تر از لاستیکی هستند و اگر نیاز به چندین جدا کننده دارید، گزینه اقتصادی تر هستند.
 • زمان نصب طولانی تر: جداکننده سیمانی فشرده تر هستند و ممکن است قسمت هایی از پارکینگ شما را در حین نصب اشغال کنند. اگر نمی توانید مسیر پارک خود را تغییر دهید یا از ساخت و ساز لذت نمی برید و زمان برایتان اهمیت دارد، باید جداکننده لاستیکی پارکینگ را انتخاب کنید.
 • دوام : جدا کننده های پارکینگ بتنی و سیمانی بادوام هستند اما سریعتر از لاستیکی از بین می روند. برف، یخ، ضربه‌های شدید و سایر عناصر به مرور زمان بر روی آنها تاثیر گذار است و اکثر آنها ظرف 10 تا 15 سال از بین می روند.

مزایا و معایب جداکننده پارکینگ لاستیکی

 • مقاوم : حداقل در مورد جدا کننده پارکینگ، لاستیک به طرز شگفت آوری قوی تر از بتن است. لاستیک می تواند خم شود اما در اثر ضربه زدن به وسیله نقلیه نمی شکند و در مقایسه با بتن دچار سایش نمی شود.
 • مقرون به صرفه : تقسیم کننده لاستیکی گران تر از بتنی هستند، اما باید عمر مفید جداکننده پارکینگ را نیز در نظر بگیرید. جداکننده پارکینگ سیمانی در خارج از دروازه ارزان تر هستند، اما باید اغلب جداکننده های لاستیکی جایگزین شوند.
 • ماندگاری طولانی : تقسیم کننده لاستیکی انتخاب بهتری برای طول عمر بالاتر هستند. جداکننده های لاستیکی پارکینگ می توانند ضرب و شتم را تحمل کنند، برف و یخ تند و زننده را کنترل کنند و برای سال های طولانی عالی به نظر برسند. تقسیم کننده پارکینگ لاستیکی در محیط‌های خشن سریع‌تر تخریب می‌شوند، اما تقسیم کننده پارکینگ سیمانی نیز همینطور می باشد.

جدا کننده پارکینگ چه کاربردی دارد؟

سخن پایانی

پارکینگ‌های با کیفیت بالا، رنگ‌آمیزی روشن و نصب شده به‌صورت حرفه‌ای عالی به نظر می‌رسند و به مشتریان در کسب‌ و کار شما اولین تصور عالی را می‌دهند. ممکن است واضح نباشد، اما یک جدا کننده پارکینگ می تواند از بسیاری از مشکلات موجود در پارکینگ جلوگیری کنند. پارک ترافیک از بزرگترین فروشندگان تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ترافیکی و ایمنی ، جدا کننده لاستیکی را با کیفیت و قیمت مناسب به فروش می رساند. با ما تماس بگیرید تا بهترین تجهیزات ترافیکی را در اختیار شما قرار دهد.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *