تجهیزات پارکینگ ایمن

تمامی مالکان و پیمانکاران ساخت پارکینگ و سازندگان ساختمان ها و مراکز تجاری و تفریحی و به طور کلی تمامی افرادی که در پروژه خود نیاز به پارکینگ دارند، موظفند از ایمن بودن و مناسب بودن پارکینگ ها و افزودن تجهیزات پارکینگ برای وسایل نقلیه و عابران پیاده که از آنها استفاده می‌کنند، اطمینان حاصل کنند. خطرات بالقوه مختلفی برای محافظت در این محیط ها وجود دارد، بنابراین مهم است که تدابیری برای آرام کردن ترافیک و اقدامات حفاظتی در نظر گرفته شود. از طبقه همکف گرفته تا چند طبقه، تجهیزات پارکینگ ایمن برای حفظ ایمنی پارکینگ‌ها ضروری است. اما سوالی که پیش می آید این است که چه تجهیزات پارکینگ برای ایمنی ضروری است. در زیر برخب از تجهیزات پارکینگ را که برای پارکینگ امنیت شما ضروری است را معرفی می کنیم.

تجهیزات پارکینگ ایمن

بولاردهای پارکینگ

ستون های پارکینگ کسب و کار شما را ایمن تر می کند. بولاردها انرژی حاصل از برخورد وسیله نقلیه را بدون ایجاد آسیب جذب می کند. حلقه بار ضربه گیر و پوسته بیرونی چرخان هر دو بادوام و انعطاف پذیر هستند. بهتر از همه، آنها در عرض چند دقیقه نصب می شوند و مانند بولاردهای سنتی نیازی به نگهداری مداوم ندارند.

سرعت گیر پارکینگ

یکی از جنبه های مهم آرامش ترافیک در پارکینگ ها، محدود کردن سرعت وسایل نقلیه است. یک محدودیت سرعت باید تنظیم شود، و به وضوح علامت گذاری شود. با این حال، استفاده از علائم به تنهایی اغلب به آن اندازه موثر نیست، زیرا همیشه رانندگانی وجود دارند که قوانین را نادیده می گیرند و با سرعت بالا حرکت می کنند. بنابراین بهتر است برای تشویق رانندگی مسئولانه، کنترل بیشتر بر جریان ترافیک و کاهش احتمال برخورد، چند سرعت گیر در نظر بگیرید.

برای به دست آوردن ایمن ترین و موثرترین راه حل، موقعیت یابی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. خودروها در حالت ایده‌آل باید روی سرعت‌گیرها در یک خط مستقیم حرکت کنند، زیرا چرخاندن آن‌ها ممکن است به سرعت‌گیر و تثبیت‌کننده‌ها آسیب برساند، نه اینکه باعث ناراحتی جدی برای راننده و سرنشینان آن‌ها شود. همچنین دست اندازها باید در تقاطع ها تصب نشود تا خطر توقف وسایل نقلیه در هنگام دور شدن کاهش یابد.

تجهیزات پارکینگ

کنترل دسترسی

برای اینکه کنترل کنید کدام وسایل نقلیه به پارکینگ وارد شوید، ممکن است به یک مانع محدودیت ارتفاع نیاز داشته باشید. این بهترین راه حل برای جلوگیری از دسترسی به مناطق غیرمجاز مانند پارک خودروهای کارکنان یا پارکینگ های چند طبقه یا زیرزمینی سطح پایین است. این تجهیزات پارکینگ ایمن ، به عنوان هشداری برای رانندگان عمل می کند و به آنها اعلام می کند که انجام این کار ایمن نیست.

راه دیگر برای محدود کردن دسترسی غیرمجاز و ایمن سازی یک محیط بزرگ، نصب موانع دائمی است. حلقه های مانع تضمین می کنند که همه وسایل نقلیه سعی می کنند فقط از ورودی اختصاصی وارد شوند و نشان دهند که مکان های پارک به کجا ختم می شود و منطقه امن عابر پیاده از کجا شروع می شود. آنها همچنین می توانند برای محافظت از ورودی ها و خروجی های آسیب پذیر به خود ساختمان استفاده شوند.

کنترل جریان ترافیک

برای ایمنی رانندگانی که از پارکینگ استفاده می کنند، بهتر است یک سیستم یک طرفه نصب کنید. این کار نیاز به معکوس کردن یا انجام مانورهای دشواری را که می تواند منجر به برخورد شود را از بین می برد. اولین راه برای کنترل جهت تردد، گنجاندن فلش های جهت دار در خود جاده است، اما راه دیگر ترکیب صفحات جریان است.

صفحات جریان فقط به ترافیک اجازه می دهند در یک جهت حرکت کنند و بیشتر برای ورودی و خروجی  پارکینگ ها استفاده می شوند .این تجهیزات پارکینگ ایمن یک روش ساده و بدون مراقبت برای جلوگیری از ورود وسایل نقلیه از طریق یک نقطه خروجی تعیین شده ارائه می دهند. آنها باید با علائم واضح همراه باشند تا رانندگان هشدار منصفانه داشته باشند و همچنین باید همراه با سرعت گیرها استفاده شوند تا وسایل نقلیه قبل سرعت را کاهش دهند.

مانند سرعت گیرها، مهم است که محل مناسبی برای صفحات جریان خود انتخاب کنید. آنها باید همیشه در بخش های مستقیم جاده که وسایل نقلیه در حال چرخش نیستند نصب شوند تا از آسیب به وسیله نقلیه ای که روی آنها حرکت می کند جلوگیری شود. صفحات جریان نصب شده روی سطح  به راحتی قابل تعمیر یا جابجایی هستند در صورتی که احساس کنید موقعیت باید تنظیم شود، همچنین نیازی به حفاری سطح جاده نیست!

ایمنی عابر پیاده

علاوه بر اطمینان از ایمن بودن رانندگان در برابر خطرات احتمالی پارک خودرو، شما نیز ملزم به ارائه حفاظت کافی برای عابران پیاده هستید. علاوه بر ایجاد و حفظ گذرگاه‌های مقاوم در برابر لغزش، این امر مستلزم اتخاذ تدابیر ایمنی خاصی است تا اطمینان حاصل شود که آنها را در یک مسیر خاص هدایت می‌کنید و آنها را از جریان ترافیک جدا می‌کنید.

نرده‌های محافظ عابر پیاده گزینه‌ای عالی برای مکان‌هایی هستند که دید و ایمنی کاربران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می‌توان از آنها برای علامت‌گذاری واضح مسیرهایی که می‌خواهید عابران پیاده بروند استفاده کرد. گزینه دیگر گنجاندن ستون هایی است که می تواند به رانندگان یا عابران پیاده هشدار دهد و توجه آنها را به مناطق یا اشیایی که ممکن است خطرآفرین باشد جلب کند.

حفاظت موقت

اگر زمانی نیاز به انجام کارهای تعمیر و نگهداری یا ساخت و ساز در ماشین خود دارید. با تجهیزات هشدار دهنده، باید رانندگان و عابران پیاده را از منطقه جدا کنید. موانع جدا کننده ترافیک ، مخروط ترافیکی یا پایه سه وجهی و غیره قابل حمل هستند تا هر زمان که به آن‌ها نیاز داشتید بتوانید آن‌ها را در دسترس نگه دارید. این تجهیزات ترافیکی قابل مشاهده هستند و هشدار و مانعی واضح برای کاربران پارک خودرو در برابر کارهایی که در حال انجام است ایجاد می کنند.

ناظران پارکینگ

هنگامی که همه این محصولات پارکینگ را نصب کردید، می توانید استفاده از آنها را کنترل کنید و ببینید اقداماتی که انجام داده اید چقدر موفق هستند. به عنوان مثال، ممکن است نشان دهد که باید موقعیت سرعت گیر یا صفحات جریان خود را تنظیم کنید. اگر متوجه شدید که عابران پیاده همچنان در حال ورود به مناطق بالقوه خطرناک پارکینگ هستند یا مسیرهایی را در میان ترافیک طی می کنند، ممکن است لازم باشد راه های راهنمایی بیشتری را برای عابران پیاده معرفی کنید. امنیت اتصالات روی این محصولات باید به طور مرتب بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که پارکینگ خودرو برای همه کاربران آن ایمن و کاربردی باقی می ماند.

در آخر

تمام محصولات مجموعه پارک ترافیک در انواع تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگ تجهیزات ایمنی با بهترین کیفیت و مقاومت و در طرح ها و سبک های مختلف، موجود است که برای هر کاربرد مناسب است و با محیط اطراف ادغام می شود. شما می توانید مجموعه کامل تجهیزات پارکینگ ایمن و تجهیزات ترافیکی و ایمنی را به صورت آنلاین در سایت https://parktraffic.ir مشاهده کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *