تجهیزات و علائم ترافیکی

اگر در نزدیکی جاده‌های عمومی مانند خیابان‌های شهر یا بزرگراه‌ها رانندگی می‌کنید یا راه می‌روید، احتمالاً انواع تجهیزات ترافیکی و علائم ترافیکی را دیده‌اید. آنها برای هشدار به عابرین پیاده و رانندگان در مورد خطرات احتمالی در جاده و همچنین افزایش آگاهی و بهبود ایمنی برای همه کاربران جاده نصب شده اند.

به طور کلی انواع مختلفی از تجهیزات کنترل عبور و مرور وجود دارد که در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در این پست، پنج مورد از مهم‌ترین تجهیزات ترالفیکی را که برای حفظ امنیت مردم در همه مکان ها و زمان ها طراحی شده‌اند، بیان می‌کنیم.

تجهیزات و علائم ترافیکی برای ایمنی جاده

هنگامی که عملیات ساخت جاده ها و بزرگراه ها به پایان می رسد، نصب تجهیزات ترافیکی و علائم ترافیکی صحیح بسیار مهم است. این علائم و تجهیزات تضمین می کند که جاده ها هم برای رانندگانی که در حال سفر هستند و هم برای کارگران جاده ای که مشغول کار هستند و همچنین عابران پیاده که در حال عبور هستند، ایمن باقی می مانند.

الزامات تجهیزات ترافیکی و علائم ترافیکی جهت ایمنی جاده ها متفاوت خواهد بود.علاوه بر این، مکان و زمان استفاده از تجهیزات و علائم ترافیکی و تجهیزات ایمنی جاده برای جلوگیری از تصادفات و افزایش ایمنی کلی جاده را باید مشخص کرد.

هدف استفاده و نصب تجهیزات و علائم ترافیکی ، ایجاد جاده‌های ایمن‌تر در سراسر کشوراست که نتیجه نهایی آن حذف تصادفات و مرگ و میر جاده‌ای است. تمامی افرادی که که در جاده‌ها سفر می‌کنند، باید در پایان سفر با خیال راحت به خانه و نزد خانواده و دوستان خود بازگردند.

تجهیزات و علائم ترافیکیعلائم ترافیکی جاده ها

علائم ترفیکی نصب شده در جاده ها یکی از مهمترین تجهیزات کنترل ترافیک است که برای تغییر مسیر وسایل نقلیه، نمایش محدودیت سرعت و اطلاع رانندگان از زمان توقف استفاده می شود. بسته به وسعت جاده ها، علائم احتیاطی مختلفی ممکن است مناسب باشند که نقطه ادغام، دوربرگردان یا گزینه های پیچ را نشان می دهند. به طور کلی سه نوع اصلی از علائم راهنمایی و رانندگی برای کنترل ترافیک عبارتند از :

  1. علائم نظارتی
  2. علائم هشدار دهنده یا احتیاط
  3. علائم اطلاع رسانی

علائم ترافیکی و تابلوهای نظارتی محدودیت سرعت و پیام هایی را به رانندگان نشان می دهند. به عنوان مثال، همه علائم ترافیکی محدودیت سرعت ، باید از پس‌زمینه سفید استفاده کنند تا بیشتر در معرض دید کاربران جاده‌ها قرار گیرند.

علائم هشداردهنده که معمولاً به عنوان علائم احتیاط شناخته می شوند، به مشارکت کنندگان ترافیک پیام های هشدار یا هشدار خاصی در مورد لغزنده بودن جاده ها، تقاطع ها، دوربرگردان ها و جاده های باریک ارائه می دهند.

تابلوهای و علائم ترافیکی اطلاع رسانی به آن دسته از تابلوهایی اطلاق می شود که موقعیت برخی خدمات یا جاذبه های پیش رو به همراه فاصله آنها نشان می دهد.

ترکیب این علائم و تابلو های ترافیکی تضمین می کند که عابران پیاده و رانندگان از محیط اطراف خود به خوبی مطلع هستند که در نهایت به جلوگیری از تصادفات بعدی کمک می کند.

علائم راهنمایی و رانندگی

علائم راهنمایی و رانندگی را می توان همراه با علائم و تابلوهای ترافیکی برای هدایت ترافیک استفاده کرد. این علائم راهنمایی و رانندگی باید بتواند توجه را جلب کند، معنادار باشد و به کاربران جاده اجازه دهد تا به سرعت واکنش نشان دهند تا زمان تلف شده را به حداقل برسانند. به طور معمول، علائم راهنمایی و رانندگی شامل سه رنگ سبز، زرد و قرمز است که نشان می دهد خودرو چه زمانی باید متوقف شود، آماده شود و حرکت کند.

از سوی دیگر، سیگنال‌های عابر پیاده نشان می‌دهند که چه زمانی عبور افراد از گذرگاه تعیین‌شده ایمن است. این نوع تجهیزات کنترل تردد معمولاً فقط در مناطقی استفاده می شود که دارای جاده های اصلی هستند.

چراغ های راهنمایی ایمنی جاده ای قابل حمل و علائم محدودیت سرعت متغیر نیز مکانیسم مهمی هستند که برای افزایش ایمنی در جاده ها مورد استفاده قرار می گیرند. از چراغ های راهنمایی ایمنی جاده ای قابل حمل می توان برای جلوگیری از تصادفات و ایجاد جریان روان ترافیک استفاده کرد. آنها اغلب در هنگام قطع برق، کارهای تاسیساتی، جاده ها و موقعیت های واکنش اضطراری استفاده می شوند. هنگامی که به درستی کار می کند، علائم محدودیت سرعت متغیر می تواند ایمنی راننده و کارگران جاده را در محل تا حد زیادی بهبود بخشد. آنها به کاهش موثر سرعت کمک می کنند، که می تواند منجر به تصادفات جاده ای کمتر و افزایش سطح ایمنی شود.

خط کشی جاده ها

خط کشی جاده یکی دیگر از تجهیزات ایمنی ترافیکی است که بر روی خود جاده اعمال می شود. آنها معمولاً خطوط، الگوها، کلمات، بازتابنده‌ها یا نمادهایی هستند که در سنگفرش، حاشیه، کناره‌های خیابان یا روی اجسام ثابت اطراف ظاهر می‌شوند. به طور کلی، این خط کشی ها شامل خط کشی روسازی، خط کشی حاشیه، علامت گذاری اشیا و بازتابنده ها خواهد بود.

برای مثال، خط ‌کشی‌های روسازی به نشانه‌هایی از رنگ سفید یا زرد اشاره دارند که محدودیت‌ها یا خطوط پارکینگ را نشان می‌دهند. خط کشی ها در امتداد حاشیه های کنار جاده قرار می گیرند و همچنین پارکینگ ها را نشان می دهند. آنها همچنین ممکن است دارای خطوط متناوب سفید و سیاه برای بهبود دید در فاصله بیشتر باشند.

علامت گذاری اشیاء برچسب های هشدار دهنده ای هستند که موانع و خطرات فیزیکی خاصی را نشان می دهند.علائم انعکاسی معمولاً برای راهنمایی ایمن رانندگان در شب استفاده می شود. برخی از نشانگرهای خطر می توانند نور را تا فاصله 150 متری منعکس کنند.

موانع ترافیکی

موانع ترافیکی یکی دیگر از تجهیزات مهم کنترل ترافیک است. آنها افراد را از صدمات و اموال را از آسیب در صورت تصادفات تصادفی یا عمدی محافظت می کنند. به طور کلی، سه نوع اصلی از موانع  ترافیکی وجود دارد که رانندگان را از ادامه حرکت منصرف می کند و از آنها محافظت می کند. اینها موان قابل جابجایی،جمع شونده و ثابت هستند.

به عنوان مثال، موانع متحرک آنهایی هستند که حفاظت موقت را در مناطقی که ترافیک سنگین عابران پیاده یا وسایل نقلیه دارند، ارائه می کنند. بسته به اندازه و قدرت آنها می توان از آنها به عنوان یک بازدارنده فیزیکی یا بصری استفاده کرد.

موانع ترافیکی جمع‌شونده نیز برای محافظت موقت عالی هستند، اما می‌توانند به‌طور دائم در مکان‌های خاصی نیز نصب شوند. کاربران جاده می توانند آنها را با توجه به فاصله مورد نیاز بالا یا پایین بیاورند. آنها عمدتاً در پارک ها یافت می شوند تا ورود وسایل نقلیه را ممنوع کنند، اما امکان دسترسی موقت را برای وسایل نقلیه اضطراری یا کمکی فراهم می کنند.

موانع موقت به عنوان سدی بین راننده و محل کار جهت نشان دادن خطرعمل می کنند. موانع ترافیکی همچنین برای محافظت از کارگرانی که در حال انجام کار یا کار با ماشین آلات در کنار جاده هستند استفاده می شود. موانع ترافغیمکی به محافظت از کارگران در برابر برخورد وسیله نقلیه موتوری کمک می کند.

در صورت برخورد خودرو با مانع ، می تواند وسیله نقلیه موتوری را از محل کار منحرف کند و از خطرات آسیب جدی و مرگ راننده و کارگران در محل جلوگیری کند. بدون موانع ایمنی جاده، هم رانندگان و هم کارگران محل در معرض شرایط ناایمن جاده قرار می‌گیرند و در صورت برخورد راننده با محل کار، شرایط بسیار خطرناک می‌شود. انواع مختلف مکان‌ها به ترکیبی از این ستون‌های ترافیکی نیاز دارند تا محافظت کافی در برابر آسیب ها و همچنین کاهش خطرات صدمات و تصادفات عابر پیاده ایجاد شود.

تجهیزات و علائم ترافیکیدر پایان

اهمیت حفظ ایمنی در هنگام رانندگی هرگز نباید نادیده گرفته شود. تجهیزات و علائم ترافیکی ، یکی از بهترین راه‌ها برای ایمن نگه‌داشتن همه کاربران جاده‌ای است زیرا هدف اصلی آنها ارائه اطلاعات و هشدارهای مهم در مورد خیابان‌ها به رانندگان و عابران پیاده است. اگر می خواهید در مورد تجهیزات کنترل ترافیک بیشتر بدانید و یا قصد خرید تجهیزات ترافیکی یا پارکینگ یا ایمنی را دارید، به سایت https://parktraffic.ir ، فروشگاه پارک ترافیکی مراجعه کنید و یا با شماره 66752690-021 تماس گرفته و در مورد انواع تجهیزات کنترل ترافیک مورد استفاده در خیابان ها و بزرگراه ها اطلاعات کسب کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *