بزرگرا ه ها و تجهیزات ترافیکی

بزرگراه ها و جاده ها امروزه در بسیاری از کارها و سفرهای درون شهری و برون شهری ما نقش بسزایی دارند. بزرگراه ها مسیرهایی مستقیم و سریع هستند که در شهرها برای همه چیز از رفت و آمدهای روزمره تا سفرهای جاده ای تابستان و زمستان امکانات ساده و ایمن را فراهم می کنند. با این حال، پیاده سازی و ساخت بزرگراه ها و نصب تجهیزات ترافیکی در بزرگراها نیاز به دقت و تمرکز مناسب و دقیقی دارد تا جاده ها و بزرگراه ها مسیرهایی ایمن و آسان برای خودروها و استفاده کنندگان از جاده ها باشد.

تاریخچه ای از احداث بزرگراه و تجهیزات ترافیکی

سرعت پایین بین شهری 80 کیلومتر در ساعت ، یک حالت نسبتا مناسب برای رفت و آمد است. قبل از بزرگراه ها و آزادراه ها که امروزه می شناسیم  و حتی فرهنگ متمرکز در بین رانندگان، رایج ترین اشکال حمل و نقل در نیمه دوم قرن نوزدهم قطار و دوچرخه بودند. بیشتر جاده های خارج از مناطق شهری به سادگی خاکی و گلی بودند که سفر را مخاطره آمیز می کرد. در دهه 1890، محبوبیت فزاینده دوچرخه و سفر به خارج از شهرها، راه را برای ساخت جاده‌های خوب هموار کرد که منجر به نظارت و سرمایه‌گذاری در نحوه بهبود شرایط جاده‌ها شد. نصب تجهیزات ترافیکی ، علائم ترافیکی و سایر امکانات و تجهیزات راهنمایی و رانندگی و توجه به کیفیت آسفالت و سایر موارد مربوط به ایمنی و آسایش برای استفاده کنندگان از جاده افزایش چشم گیری داشت.

بزرگرا ه ها و تجهیزات ترافیکیمزایای بزرگراه ها

بزرگراه ها و تجهیزات ترافیکی و ازادراه ها با محبوبیت و دسترسی آسان رو به رشد خودروها و کامیون ها در طول سال ها سازگار شده است. در نتیجه، امروزه مسافران شخصی و تجاری از این تجهیزات ترافیکی و جاده‌های پرسرعت سود می‌برند. بزرگراه ها در حال حاضر:

  • مناطق روستایی و شهرها را به هم متصل کنید
  • با اتصال شهرها و کشورهای هم مرز به رشد اقتصادی کمک می کنند
  • ایجاد فرصت های شغلی در جاده و در خارج از جاده
  • افراد را در تحرک شخصی خود توانمند می کند
  • علاوه بر این، بزرگراه ها برای سیستم کشاورزی و صادرات کالاها از کشوری به کشور دیگر کلیدی هستند. بسیاری از کالاهای کشاورزی و سایر محصولات صادراتی از طریق بزرگراه تردد می کنند.

 

بزرگراه ها و ایمنی در زمستان

افراد بسیاری که در مناطق و محیط های بیرون کار میکنند، مانند کشاورزان، کارگران ساختمانی و غیره معمولا مدتی را به دلیل شرایط آب و هوایی و جوی و سایر موارد در خانه می مانند . اما در این میان کارمندان و مسئولان ترافیکی و به طور کلی افرادی که در محیط بیرون وظیفه هدایت و نظارت بر تجهیزات ترافیکی و کنترل ترافیک  را دارند، همچنین کارکنان بخش خدمات شهری ، حمل و نقل و خدمات درمانی نیز از این قاعده مثتسنی نیستند. پس مراقبت و ایمنی در تمام طول سال بخصوص در روزهای سرد و زمستانی برای آنها بسیار مهم است.

شکی نیست که آب و هوای بد به ویژه آب و هوای زمستانی تأثیر زیادی بر ایمنی جاده ها، دارد. جاده های پوشیده از برف یا یخ و کاهش دید راننده ، می توانند شرایط رانندگی خطرناکی را ایجاد کنند و باعث شوند تا رانندگان با خطر مواجه شوند. در اینجا چند نکته ،برای ایمن نگه داشتن خود و افرادی که در کنار جاده ها در هوای زمستانی کار می کنند، آورده شده است:

  • حفظ فاصله با خودرو جلویی

پشت سر گذاشتن راننده جلویی و سبقت گرفتن در هوای برفی ایده بدی است. در صورت نیاز به ترمز گرفتن، احتمال لغزیدن شما بیشتر است یا بدتر از آن، کنترل وسیله نقلیه خود را از دست خواهید داد و با یک یا دو مانع ترافیکی مواجه خواهید شد. شایع ترین نوع تصادف در بزرگراه ها، برخورد از عقب است، بنابراین فاصله ایمن را با خودرو جلویی خود حفظ کنید.

  • از چراغ های جلو خود استفاده کنید

همیشه هنگام رانندگی در هوای مرطوب و زمستانی چراغ های جلو را روشن کنید. اگر بیش از حد محتاط هستید، به خصوص هنگام عبور از یک منطقه کاری، و رانندگی با سرعت مجاز توصیه شده، فلاشرهای چهار طرفه خود را روشن کنید تا رانندگان پشت سر شما یک علامت هشدار مفید داشته باشند.

  • دقت و توجه به علائم ترافیکی جاده

ناگفته نماند که همیشه توجه خود را به جاده معطوف کنید. هنگام نزدیک شدن به یک منطقه کاری، مراقب علائم ترافیکی و علائم هشدار و چراغ های ترمز باشید و همچنین مراقب تجهیزات ترافیکی مانند مخروط ترافیکی، موانع ترافیکی و البته پرچم های منطقه کاری باشید. تغییر خطوط ممکن است در شرایط زمستانی قابل مشاهده نباشد، بنابراین برای آن ها نیز هوشیار باشید. توجه به این معناست که دستان خود را روی فرمان نگه دارید و از تلفن همراهاستفاده نکنید .

  • صبور باشید

زمانی که در هوای بد زمستانی در جاده هستید، صبر یکی از بهترین فضیلت‌هاست. به خودتان زمان زیادی بدهید تا از نقطه A به نقطه B برسید و آرام باشید. اگر در جاده با یک راننده که بد رانندگی می کند، مواجه شدید، تلافی نکنید. از تماس چشمی خودداری کنید، بوق نزنید و از آنها فاصله بگیرید.

بزرگرا ه ها و تجهیزات ترافیکیدر پایان

بزرگراه ها و تجهیزات ترافیکی نصب شده در آنها باعث افزایش ایمنی و سرعت و آسانی در حمل و نقل و عبور و مرور شده اند. پارک ترافیک ، مفتخر است که در جهت افزایش ایمنی و راحتی عبور و مرور تجهیزات ترافیکی با کیفیت و مقاوم در شرایط جوی مختلف را به مشتریان و هموطنان خود ارائه دهد . همکاری با مشتریان برای حفظ و بهبود جاده ها، پل ها و تاسیسات کشورمان،  تعمیر و نگهداری جاده و تاسیسات و خدمات کنترل ترافیک مورد نیاز برای ایمنی، یکپارچگی ساختاری، فرصت‌های اقتصادی پایدار و آزادی سفر در هر کجا و هر زمان ضروری است. اگر به دنبال تجهیزات ترافیکی ، یا خرید یا خدمات مربوط به تجهیزات ترافیکی هستید، برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *