ایمن سازی جاده ها در هوای سرد

ایمن سازی جاده ها در هوای سرد

با کاهش دما و بارش برف و باران، جاده ها مکان خطرناکی برای رفت و آمد خودروها می شوند. وقتی دما شروع به کاهش می کند و برف جاده ها را سفید پوش می کند یا باران جاده ها را لغزنده می کند، طبیعی است که افراد تا حد امکان در داخل خانه بمانند. با این حال، زمانی که فردی به عنوان یک متخصص راه سازی کار می کند، به این سادگی ها نیست و نمیتوان به راحتی در این مورد تصمیم گیری کند. اگرچه پروژه‌های کمتری در فصل زمستان شروع می‌شوند، اما برخی از آن‌ها آنقدر مهم هستند که نمی‌توان آنها را تا آب شدن برف به تعویق انداخت. به همین دلیل بسیار مهم است که کسانی که در این صنعت کار می کنند، بدانند چگونه از خود در برابر خطرات ناشی از سرما محافظت کنند و از چه نوع تجهیزات ایمنی و تجهیزات ترافیکی ایمنی استفاده کنند. از این نکات ایمنی و تجهیزات ایمنی، زمان ساخت و ساز جاده در هوای سرد استفاده کنید تا در مبارزه با عوامل خطر ایمنی لازم را تا حد امکان داشته باشید.

دلیل تغیرات ایمن سازی جاده ها در زمستان

اگرچه اولین بارندگی‌های برف ممکن است چندان تهدیدی برای افرادی که در جاده ها کا می کنند نباشند، اما زمانی که برف شدیدتر می شود و ارتفاع برفی که زمین را پوشانده بیشتر می شود، می‌تواند طیف وسیعی از مسائل را برای یک پروژه راه سازی ایجاد کند. برای شروع، بسیاری از ماشین‌آلات سنگین در سرما به خوبی کار نمی‌کنند و ممکن است در نتیجه سرما و دمای پایین هوا دچار اختلال شوند. دما برای خود کارگران نیز مشکل ساز است. از این گذشته، بدن انسان قادر به تحمل دمای زیر صفر برای مدت طولانی نیست و ممکن است افراد در نتیجه چندین شرایط خطرناک را تجربه کنند. همچنین ذکر این نکته ضروری است که تصادفات رانندگی در این ماه‌ها بسیار شایع‌تر است، زیرا یخبندان و آب گرفتگی معابر، کنترل وسایل نقلیه را برای رانندگان دشوار می‌کند. بنابراین، بسیار مهم است که کارگران و افرادی که در جاده ها کار می کنند، رویه‌های ایمنی کار جاده‌ای خود را در این زمان از سال برای انطباق بهتر با این خطرات تنظیم کنند.

روش های ایمن ماندن در جاده ها هنگام کار در سرما

اکنون که اهمیت کلی تغییر مقررات ایمنی شما را پوشش داده ایم، مهم است که با چند روش برای کاهش این خطرات آشنا شوید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید در حین کار از خود محافظت کنید، اما بیشتر روش‌ها شامل انجام اقدامات احتیاطی مناسب در برابر آب و هوا و استفاده از تجهیزات ایمنی ترافیکی و تجهیزات ایمنی جاده ای به شیوه‌ای مناسب است. این چند نکته ایمنی راهسازی در هوای سرد است که باید به خاطر داشته باشید:

 • آگاهی از شرایط جوی و آب و هوا

طوفان ها در نیمه دوم سال به طور فزاینده ای رایج می شوند. این، همراه با کاهش دما، آشفتگی ایجاد می‌کند که نمی‌خواهید گرفتار آن شوید. به این ترتیب، مهم است که قبل از خروج هر روز وضعیت آب و هوا را زیر نظر داشته باشید. این نه تنها به شما کمک می کند تا بدانید چه انتظاری دارید، بلکه به شما کمک می کند تا برای شرایط آن روز به بهترین وجه آماده شوید. مواظب طوفان‌ها همچنین به شما نشان می‌دهد که زمان آن است که تیم را برای روز آماده کنید.

 • یک منطقه شکست گرم ایجاد کنید

همانطور که در بالا ذکر کردیم، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض سرما می تواند منجر به ایجاد چند بیماری بالقوه تهدید کننده زندگی شود. سرمازدگی و خستگی مفرط دو مورد از این بیماری ها هستند. به همین دلیل، کارگران باید به طور منظم استراحت کنند و باید از این زمان برای گرم کردن خود استفاده کنند. این بهترین راه برای جلوگیری از آسیب و جلوگیری از علائم احتمالی سرماخوردگی است. بنابراین، توصیه می شود که یک منطقه استراحت در کنار جاده اختصاص داده شود تا کارگران برای استراحت و خوردن نوشیدنی های گرم در صورت نیاز در آنجا مستقر شوند.

 • لایه روی لباس

علاوه بر تجهیزات حفاظت شخصی استاندارد، لباس های ضخیم تری نیز بپوشید. در حالی که این لباس های ایمنی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قوی و مقاوم در برابر ضربه باشند، اما در برابر دمای سردتر محافظت نمی‌کنند. به این ترتیب، باید راه های دیگری برای کمک به کاهش اتلاف گرما از بدن خود پیدا کنید. این می تواند به معنای پوشیدن پیراهن ها و شلوارهای آستین بلند حرارتی در زیر لباس های کار استاندارد یا استفاده از لوازم جانبی مانند محافظ گوش برای محافظت بهتر از مناطق آسیب پذیر باشد. پوشیدن لباس های سبک وزن در چندین لایه ثابت کرده کار موثرتری است. برخی از لباس های اضافی که باید در محل ساخت و ساز جاده ای در سرما بپوشید عبارتند از:

 • دستکش کار عایق
 • کلاه گرم
 • چکمه های کار با کف ضخیم
 • لباس های بلند زمستانی
 • محافظ های صورت

استفاده از این تجهیزات ایمنی باعث محافظن و ایمنی افرادی که در جاده ها کار می کنند در فصل سرما می شود.

ایمن سازی جاده ها در هوای سرد

 • استفاده از تجهیزات ترافیکی ایمنی

علاوه بر محافظت از خود در برابر سرما، افزایش دفاع در اطراف منطقه ساخت و ساز نیز بسیار مهم است. طوفان برفی به معنای دید محدود رانندگان و خطر انحرافات خطرناک در نزدیکی محل کار است. بنابراین، بشکه های ترافیکی سنگین و موانع ترافیکی، جدا کننده های ترافیکی، مخروط ترافیکی ، استفاده از تابلوهای ترافیکی هشدار دهنده و خطر و سایر تجهیزات ترافیکی برای جلوگیری از تصادفات و جلوگیری از برخورد وسایل نقلیه به کارگر اهمیت ویژه ای خواهند داشت. علائم تغییر خط همچنین برای کمک به خودروها برای دور شدن از محل ساخت و ساز ضروری است و در نتیجه شانس تماس آنها با کارگران را کاهش می دهد.

 • استفاده از تجهیزات ایمنی ترافیکی

می‌ توانید از یک شخص یا یک آدمک پرچم زن در محل کار استفاده کنید تا رانندگان خودرو را از وجود کارگران و انجام کار آگاه سازید، تا با توجه به شرایط آب و هوایی فعلی، ترافیک را کاهش دهید. اگرچه رانندگان عبوری ممکن است از تأخیر آزرده خاطر شوند، اما کنترل خودروها زمانی که با سرعت کمتری حرکت می کنند آسان تر است. به همین دلیل، ایمن ترین راه برای هدایت رانندگان در منطقه ساخت و ساز شما این است که آنها را مجبور کنید با سرعت قابل کنترل تری حرکت کنند. این امر احتمال تصادف را در شرایط کم دید کاهش می دهد و به طور کلی هدایت ترافیک را آسان تر می کند.

 • استفاده و کمک از ماشین آلان همکاران

یکی دیگر از اقدامات ایمنی توصیه شده برای ماه های زمستان، کار در حین استفاده از دوستان است. این یعنی فقط  کار کردن ماشین آلات با کمک یک کارگر دیگر و داشتن شخص دیگری در نزدیکی محل کار شما هنگام کار در مناطق بسیار خطرناک. این روش تضمین می‌کند که در صورت صدمه دیدن شما، کسی همیشه حاضر است تا کاری انجام دهد و تضمین می‌کند که شما هم در آنجا هستید تا همین کار را برای شریکتان انجام دهید. بنابراین، قبل از قدم گذاشتن در محل کار، حتما یک همکار مطمئن پیدا کنید.

 • تجهیزات ایمنی و ابزار گرم کردن

در نهایت، قبل از شروع کار، کمی وقت بگذارید تا وسایل و ابزار خود را گرم کنید. اگرچه ممکن است روی سطح مشخص نباشد، اما مواد فلزی در هوای سرد بسیار شکننده می شوند. این باعث می شود تا در هنگام راه‌اندازی آن‌ها را بسیار دشوارتر کند. بنابراین، اگر می‌خواهید این دستگاه‌ها خراب نشوند، مهم است که قبل از استفاده از آنها چند دقیقه اجازه دهید تا گرم شوند.

ایمن سازی جاده ها در هوای سرد

در پایان

با توجه به ماه‌های سخت زمستانی به خصوص در مناطق کوهستانی و سردسیر، بسیار مهم است که تمامی تجهیزات ایمنی را برای حفظ امنیت خود و همکارانتان در جاده‌های خطرناک داشته باشید. به همین دلیل است که تیم ما در شرکت پارک ترافیک به دنبال تامین تجهیزات ایمنی ترافیک با بالاترین کیفیت برای نیازهای مدیریتی و ایمن سازی جاده ها در هوای سرد و شرایط آب و هوایی سخت برای شماست. خواه موانع مستحکم، علائم ساختمانی بازتابنده یا تابلوهای پیکان، تمامی محصولات را با برترین کیفیت و بهترین قیمت عرضه می کند. انواع تجهیزات ترافیکی ما را در سایت ملاحظه کنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *