اهمیت رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ ممکن است به نظر یک کار کوچک باشد، اما اهمیت رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ را نمی توان نادیده گرفت. پارکینگی که به درستی رنگ آمیزی شده باشد برای ایمنی بسیار مهم است و می تواند تفاوت بین یک پارکینگ صاف و یک محیط ناامن را ایجاد کند. تجهیزات پارکینگ استفاده شده در پارکینگ برای ایمنی خودرو و سرنشینان می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. اجتناب ناپذیر است که رنگ پارکینگ به مرور زمان محو شود، بنابراین مهم است که رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ کیفیت مطلوب را داشته باشد. در حالت ایده آل، پارکینگ ها باید هر دو تا سه سال یکبار رنگ آمیزی شوند تا رنگ تازه و روشن بماند. اگر متوجه افزایش تصادفات در پارکینگ شدید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که طرح پارکینگ خود را دوباره ارزیابی کرده و آن را دوباره رنگ آمیزی کنید. چه در حال نوسازی رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ باشید یا تازه شروع به رنگ آمیزی پارکینگ کرده اید، با کمک این مقاله می توانید، درک بهتری از نحوه رنگ‌آمیزی پارکینگ به دست آورید.

تجهیزات مورد نیاز رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

قبل از شروع فرآیند برنامه ریزی و رنگ آمیزی، نیاز به تجهیزاتی برای شروع کار دارید، که عبارتند از:

 • استریپر پارکینگ

نواری که به عنوان دستگاه خط کشی رنگ یا خط کش روسازی نیز شناخته می شود، کار فرآیند رنگ آمیزی را آسان می کند. به سادگی دستگاه را به جلو فشار دهید و به راحتی می توانید خطوط صاف و تمیزی را روی سطح زمین خود ایجاد کنید. اکثر دستگاه های خط کش رنگ به شما اجازه می دهند که عرض خطوط رنگ اسپری را تنظیم کنید. به خاطر داشته باشید که برخی از ماشین های خط کشی رنگ فقط با انواع خاصی از رنگ (آب یا حلال) کار می کنند. دوباره بررسی کنید که دستگاهی که خریداری می کنید با رنگی که استفاده می کنید سازگار است.

 • رنگ پارکینگ

در نظر بگیرید که آیا از رنگ مبتنی بر آب یا رنگ بر پایه حلال برای پارکینگ خود استفاده خواهید کرد. هر کدام مزایای خاص خود را دارند. رنگ‌های مبتنی بر آب به دلیل قوانین محیطی در حال تغییر رایج‌تر می‌شوند، اما اگر حوزه قضایی محلی شما اجازه دهد، ممکن است حلال را ترجیح دهید. اطمینان حاصل کنید که رنگی که انتخاب می کنید برای استفاده در روسازی طراحی شده است – در غیر این صورت دوام نخواهد داشت. همچنین حتما رنگ و مقدار رنگ مورد نیاز خود را در نظر بگیرید. آبی یک انتخاب محبوب برای فضاهای پارکینگ معلولان ADA است، در حالی که زرد و سفید برای اکثر پارکینگ ها استفاده می شود.

 • نوار اندازه گیری

برای ایجاد فضاهای پارکینگ با اندازه و فاصله دقیق باید از نوار اندازه گیری یا سایر ابزارهای اندازه گیری استفاده کرد.

 • شابلون پارکینگ

بسته به خواسته شما، ممکن است به انواع شابلون های پارکینگ مانند حروف، اعداد، نمادهای پیکان و آرم پارکینگ معلولان ADA نیاز داشته باشید.

 • لوازم ایمنی

این یکی را نادیده نگیرید! با پوشیدن ماسک رنگ و کفش مناسب در حین رنگ آمیزی مطمئن شوید که ایمن بمانید.

اهمیت رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

ابتدا مطمئن شوید که پارکینگ را قبل از شروع رنگ آمیزی تمیز کرده اید. موثرترین راه برای انجام این کار با دمنده است، اما اگر پارکینگ کوچکتری دارید می توانید جاروکشی کنید. همچنین می توانید تمام پارکینگ را شستشو دهید تا اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان تمیز است. علاوه بر تمیز کردن، عاقلانه است که قبل از شروع فرآیند رنگ آمیزی، شکاف های موجود در روسازی را با آسفالت پر کنید. در مرحله بعد، باید با استفاده از نوار اندازه گیری و نوار علامت گذاری پیاده رو، مکان های پارکینگ خود را به درستی اندازه گیری و تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که نواری که انتخاب می کنید به طور خاص برای استفاده در روسازی برای بهترین چسبندگی طراحی شده است.

حتماً از قبل بدانید که آیا غرفه های پارکینگ مستقیم (90 درجه) یا پارکینگ زاویه دار (45 تا 60 درجه) خواهید داشت. اندازه استاندارد برای فضاهای پارک 9×18، با حداقل 16 اینچ (پارکینگ زاویه ای) یا 22 اینچ (پارکینگ مستقیم) در راهروها است. هنگامی که پارکینگ تمیز شد و برای رنگ آمیزی آماده شد، زمان شروع فرآیند رنگ آمیزی است. با استفاده از نوارزن رنگ خود، شروع به چرخاندن دستگاه کنید، که با حرکت به ناحیه مورد نظر، رنگ را اسپری می کند. به طور معمول، شما به دو لایه رنگ نیاز دارید تا به خوبی به آسفالت بچسبد. هنگام رنگ آمیزی پارکینگ خود، ظرافت را در نظر داشته باشید، زیرا می تواند کشش را روی خطوط رنگ لغزنده ایجاد کند. از رنگ بازتابنده برای افزایش دید در شب در پارکینگ خود استفاده کنید.

رعایت نکات مهم در رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

 • انتخاب رنگ

رنگ مورد استفاده می تواند بر پایه آب یا روغن یا حلال باشد. رنگ‌های روغنی و حلال دوام بیشتری دارند، در محیط‌ های سردتر بهتر عمل می‌کنند و دوام بیشتری نسبت به رنگ‌های بر پایه آب دارند. از طرف دیگر، رنگ‌های مبتنی بر روغن گران‌تر هستند، اگر مجبور به رنگ آمیزی مجدد شوید، تمیز کردن آنها سخت‌تر است و سازگار با محیط زیست نیستند. رنگ های مبتنی بر آب مقرون به صرفه تر، سازگار با محیط زیست هستند و سریعتر از رنگ های روغنی خشک می شوند، اما دوام زیادی ندارند و می توانند در سرمای شدید یخ بزنند. شما باید با توجه به نیازها و بودجه خود ، تصمیم بگیرید که کدام نوع رنگ برای شما مناسب است.

 • آماده سازی سطح پارکینگ

تمام آسفالت یا بتن برای چسبندگی رنگ باید کاملا تمیز باشد. برای اطمینان از چسبندگی رنگ خود از یک پاک کننده روسازی تجاری استفاده کنید و صبر کنید تا قبل از خط کشی کاملاً خشک شود.

 • انتخاب زمان مناسب

فقط زمانی که دمای هوا به مدت 24 ساعت بالاتر از صفر است و در پیش بینی بارش وجود ندارد، پارکینگ خود را خط کشی کنید. اگر دما در محدوده 30 تا 50 درجه باشد، برای چسبندگی مناسب باید از رنگ روغنی استفاده شود. هنگامی که دما از 50 درجه فراتر رود، رنگ مبتنی بر آب کار می کند.

 • رنگ آمیزی مجدد پارکینگ

خط کشی مجدد آسان تر از خط کشی جدید است، فقط باید درون خطوط رنگ آمیزی کنید. در حین لایه برداری مجدد، باید مراحل آماده سازی خاصی از جمله تمیز کردن سطح از گرد و غبار و زباله را انجام دهید. توصیه می شود از یک پاک کننده حرفه ای استفاده کنید تا رنگ شما به درستی بچسبد.

 • انتخاب افراد متخصص

از افراد حرفه‌ای برای طراحی و رنگ آمیزی استفاده کنید، انتخاب رنگ روشن و با چیدمان مناسب باعث خوشحالی رانندگان می شود.

اهمیت رنگ آمیزی خط کشی پارکینگنکات ایمنی در رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ

بسیاری از مردم اهمیت ایمنی پارکینگ  را نادیده می‌گیرند، اما با توجه به اینکه تقریباً 20 درصد تصادفات در آنجا اتفاق می‌افتد، ارزش وقت گذاشتن برای اطمینان از امن بودن آن را دارد. در ساعات اوج مصرف مانند صبح و عصر، زمانی که کارمندان می‌آیند و می‌روند، پارکینگ شما به دلیل ازدحام بیشتر در معرض تصادف قرار می‌گیرد. در نتیجه رعایت نکات ایمنی در رنگ آمیزی خط کشی پارکینگ و سایر موارد حائز اهمیت است.

 • رنگ آمیزی مجدد خط کشی پارکینگ

خط کشی پارکینگ برای همیشه دوام نمی آورد و در نهایت به نقطه ای محو می شود که به سختی قابل مشاهده است. دکه های پارکینگ شما باید به وضوح علامت گذاری شوند تا رانندگان بدانند کجا پارک کنند و به ایجاد نظم کمک کنند. علاوه بر پارکینگ های معمولی، باید تعدادی را نیز به عنوان پارکینگ معلولان در نظر بگیرید. این کار با یک رنگ راه راه آبی خاص و استفاده از شابلون نماد معلولیت انجام می شود. اگر زمین شما مکان های پارکینگ اختصاصی دارد، می توانید از شابلون های اعداد برای شماره پارکینگ استفاده کنید. انجام این کار به ایجاد یک پارکینگ منظم کمک می کند و از درگیری بین رانندگان جلوگیری می کند. در مواردی که چندین ورودی و خروجی وجود دارد، برای جلوگیری از برخورد با سایر رانندگان، مشخص کردن خروجی و ورودی بسیار مهم است. این کار معمولاً با تابلو علائم بزرگ انجام می‌شود تا مشخص شود که از کدام طرف باید وارد یا خارج شوید.

 • استفاده از تابلو علائم پارکینگ

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای بهبود جریان و ایمنی محوطه، نصب تابلو علائم ترافیکی است که قوانین پارکینگ شما را اجرا می‌کند. علائم راهنمایی و رانندگی برای رانندگان مشخص می کند که کدام سمت را باید طی کنند. علائم پارکینگ به رانندگان نشان می دهد که از کدام پارکینگ می توانند استفاده کنند و نمی توانند از آنها استفاده کنند. یکی دیگر از بخش های بسیار مهم ایجاد یک منطقه امن، کنترل سرعت رانندگان است. خطرات بالقوه زیادی در فضای محدود یک پارکینگ کوچک وجود دارد و به سادگی کاهش سرعت به جلوگیری از تصادف کمک می کند. بسیار مهم است که محدودیت سرعت معقول و ایمن را برای مشاهده همه رانندگان در پارکینگ ها قرار دهید.

در نهایت، پس از سال‌ها، علائم شما از قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید محو می‌شوند. بنابراین حتی اگر همه این نوع تابلوها را در حال حاضر در جای خود دارید، باید علائم خود را سالانه بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز کارکرد و قابل خواندن هستند. زمانی فرا می رسد که خواندن آنها سخت می شود و اثربخشی آنها کاهش می یابد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید بازتابی بودن تابلوهای پارکینگ شماست. علائم بحرانی مانند علائم توقف و علائم وارد نشوید برای اینکه مطابقت داشته باشند باید منعکس کننده “شدت بالا” باشند. بارها، پارکینگ هایی با علائم توقف غیر بازتابنده را می بینیم که ایمن یا سازگار نیستند. اگر حادثه ای جدی رخ دهد، سازمان شما می تواند مسئول شناخته شود، در صورتی که بتوان ادعا کرد که علائم مناسب را در محل خود ندارید.

 • قرار دادن دوربین مدار بسته

مهم نیست که چقدر برای افزایش ایمنی پارکینگ خود تلاش می کنید، باز هم ممکن است حوادثی رخ دهد. خواه یک تصادف، اختلاف یا حادثه ای دیگر باشد، می توانید با نصب دوربین های امنیتی از شرکت و کارمندان خود محافظت کنید. در موارد دیگر، دوربین‌های نظارتی می‌توانند به ارزیابی وضعیتی که قبلاً اتفاق افتاده است کمک کنند. یکی دیگر از نتایج مثبت این است که کارمندان در پارکینگ شما احساس امنیت بیشتری کنند زیرا بدانند که همه موقعیت‌ها در زمان واقعی ضبط و احتمالاً نظارت می‌شوند. با این حال، نصب دوربین ها تنها نیمی از کار است. همچنین باید به همه کسانی که از پارکینگ شما بازدید می کنند اطلاع دهید که نظارت تصویری فعال در منطقه وجود دارد. بهترین راه برای انجام این کار نصب تابلوهایی است که نشان می دهد منطقه تحت نظارت است. در تمام مناطقی که دوربین وجود دارد باید یک تابلو نصب شود. این آگاهی تأثیر سیستم دوربین امنیتی را تا حد زیادی افزایش می دهد.

آیا خط کشی پارکینگ مهم است؟در پایان

یک پارکینگ سازمان یافته و امن، به طور مداوم باید از نظر ایمنی و اثربخشی بررسی کنید. گزینه دیگر این است که قوانین و مقررات پارکینگ را در جایی که همه می توانند ببینند نصب کنید. این به همه یادآوری می‌کند که قوانین را رعایت کنند تا سهم خود را برای ایمن نگه داشتن آن انجام دهند. مجموعه گسترده ای از تابلو علائم پارکینگ و سایر تجهیزات ترافیکی، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی پارکینگ در پارک ترافیک که برای شما بهترین عملکرد را دارند عرضه می شود.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *