عملکرد راهبند خودرو

پارکینگ های زیادی وجود دارند که نیاز به تجهیزات پارکینگ و راه حل هایی دارند که بتوان از پارکینگ به نحو احسنت استفاده کرد.از مکانهای دولتی گرفته تا ساختمان های اداری ، همگی به تچهیز پارکینگ دارند تا استفاده از پارکینگ راحت و آسوده باشد. اما چه راه حل های پارکینگی می تواند به وضعیت پارکینگ شما کمک کند؟ آیا به راهبند پارکینگ یا ایستگاه های پرداخت نیاز دارید؟ عملکرد راهبند پارکینگ چگونه است؟ راهبند های پارکینگ می توانند به روش های مختلفی کار کنند و دارای انواع مختلفی می باشد. انتخاب راهبند مناسب به نیازهای مکان پارکینگ شما و فرآیندهای پرداخت بستگی دارد.

تجهیزات پارکینگ

تجهیزات زیادی وجود دارد که می تواند برای شما مفید باشد. برای مثال ممکن است یک شهر از یک برنامه برای پیگیری ظرفیت استفاده کند. برخی از مکان‌ها ممکن است ایستگاه‌های پرداخت را در مکان‌های مناسبی قرار دهند تا مردم بتوانند هزینه پارک خود را پرداخت کنند یا به زمان بیشتری اضافه کنند.

سیستم های پارک هوشمند هر چیزی است که به جریان ترافیک و امنیت یک پارکینگ یا گاراژ کمک می کند. این می تواند به معنای هر چیزی باشد، از شمارش تعداد فضاهایی که هنوز برای جمع آوری پرداخت در دسترس هستند. اگر به شما کمک می کند فضا را پیدا کنید، پرداخت کنید یا از ورود برخی افراد به پارکینگ جلوگیری کند، بخشی از نیازها و راحل های تجهیز پارکینگ است. برخی از ساختمان ها حتی ممکن است از راهبند پارکینگ ، برای اطمینان از ایمنی و پرداخت استفاده کنند. اینها از ورود یا خروج افراد بدون شناسایی مناسب، پرداخت یا هر دو جلوگیری می کند. گیت های مانع یا گیت های پارکینگ یا راهبند پارکینگ ، یکی از تجهیزات بسیار رایج در پارکینگ هستند. اینها تضمین می کنند که هر شخصی که وارد یا خارج می شود، باید هنگام ورود یا خروج پول پرداخت کند. آنها حتی می توانند به شمارش تعداد فضاهای هنوز در دسترس کمک کنند.

 

عملکرد راهبند خودرو

عملکرد راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ، ابزارهای کنترل دسترسی هستند که برای ایجاد یا محدود کردن دسترسی وسایل نقلیه طراحی شده اند. طبق نام، این موانع عمدتاً برای پارک خودروها در ساختمان‌ها، موسسات، مراکز خرید و یا هر مکان دارای فضای پارکینگ استفاده می‌شوند. افرادی که با این تجهیزات آشنا نیستند، گاهی اوقات در مورد اینکه با آنها چه کنند دچار سردرگمی می شوند.

انواع راهبند پارکینگ و موانع پارک خودرو

راهبند خودرو را می توان به دو نوع اصلی دسته بندی کرد:

  • دستی
  • اتوماتیک

موانع پارک دستی نیازی به داشتن ایستگاه کنترل یا منبع تغذیه ندارند. اینها موانع ساده ای هستند که اگر به کنترل دسترسی خاصی در فضای پارک خود نیاز ندارید، از آنها استفاده می کنید. دارای یک سیستم قفل ساده است که به شما امکان می دهد بسته به اینکه پارکینگ در حال حاضر کار می کند یا بسته است، در موقعیت های باز و بسته قفل کنید.

از سوی دیگر، موانع پارک خودکار کنترل دسترسی تخصصی تری را ارائه می دهد و همچنین محافظت بهتری را ارائه می دهد. این موانع دارای نرم افزار یا سیستم های هوشمند تری هستند که به عملکرد بهتر آنها کمک می کند. آنها از صفحه کلید، تلفن داخلی، رمزگذار یا حتی تشخیص خودرو یا تشخیص پلاک برای دسترسی استفاده می کنند. موانع خودکار به شما امکان می دهد تصمیم بگیرید که کدام خودروهای خاص می توانند دسترسی داشته باشند، برخلاف موانع دستی که همیشه بسته یا باز هستند.

اگر می‌خواهید فضای پارک خود را به درستی ایمن کنید و فقط به وسایل نقلیه منتخب اجازه ورود دهید، راهبند پارکینگ ، همان چیزی است که به دنبال آن هستید.

تنها با یک سیستم قفل ساده و بدون قطعات اضافی، حصار دستی پارک خودرو به راحتی قابل درک است. شما فقط آن را باز یا بسته می کنید. با این حال، مانع پارک خودکار خودرو، پیچیده تر از آن است.  به طور کلی موانع پارک خودرو از یک بوم، یک واحد کنترل و یک موتور تشکیل شده است. بوم مانعی است که از عبور وسایل نقلیه جلوگیری می کند، واحد کنترل مرکز فرماندهی اصلی مانع است و موتور از یک منبع نیرو برای حفظ همه چیز استفاده می کند.

مزایای استفاده از راهبند

  • تشخیص

مهم نیست که چه نوع مانع پارک خودکار دارید، اولین قدم همیشه تشخیص است. مانع باید بداند چه زمانی یک وسیله نقلیه نزدیک می شود یا زمان کافی برای واکنش نخواهد داشت. برخی از موانع خودکار از حسگرهای اولتراسونیک و دیگر آشکارسازها برای مشاهده خودروی نزدیک استفاده می کنند. سیستم‌های تشخیص شماره پلاک حتی وجود دارد که از دوربین‌ها برای شناسایی وسایل نقلیه نیز استفاده می‌کنند. از همان سنسورها برای عبور ایمن خودرو و جلوگیری از بسته شدن مانع در حالی که خودرو هنوز زیر آن است استفاده می شود.

  • مداخله انسانی

سایر موانع پارکینگ خودکار هنوز به نوعی مداخله انسانی نیاز دارند. شخصی می تواند واحد کنترل را هدایت کند و دکمه ای را فشار دهد یا کدی را برای باز کردن یا بستن مانع تایپ کند. این معمولاً در پارکینگ هایی که برای ورود به آن نیاز به پرداخت یا ثبت نام دارند دیده می شود. همچنین امکان نصب سیستم اینترنتی که از راه دور با پرسنل مجاز تماس می گیرد نیز وجود دارد. این می تواند به این معنی باشد که سیستم از طریق تلفن همراه کارکنان را مطلع می کند و مهم نیست که کجا هستند، آنها می توانند به وسیله نقلیه دسترسی داشته باشند.

  • حرکت ناگهانی

هنگامی که تشخیص یا مداخله انسانی اتفاق افتاد، تنها در این صورت است که مانع شروع به حرکت می کند. همانطور که وسیله نقلیه عبور می کند، بوم همانطور که توسط سنسورها تشخیص داده می شود باز می ماند. برخی از موانع دارای ویژگی پرش هستند که در آن اگر مانع بسته شدن ناگهان بدنی را شناسایی کند، بلافاصله به سمت بالا برگشته و دوباره باز می شود. این کار از صدمات یا آسیب های ناخواسته جلوگیری می کند.

موانع دیگر، مانند SNAP 4 Barrier، دارای عملکرد master/slave هستند که به شما امکان می دهد دو مانع را به صورت هماهنگ کنترل کنید. این برای پارکینگ‌ها یا مکان‌هایی با چندین لایه امنیتی ایده‌آل است. همچنین دارای ویژگی کاهش سرعت الکترونیکی، برای حرکت نرم تر، و سازگار با انرژی خورشیدی است.

 

عملکرد راهبند خودرو

در پایان

باید بگوئیم عملکرد راهبند خودرو به اینصورت است ، که از ورود وسایل نقلیه  غیر مجاز خودداری می کند و به وسایل نقلیه مجاز اجازه ورود می‌دهد. اگر نمی‌دانید هنگام نزذیک شدن به این نوع تجهیزات چه کاری باید انجام دهید، به سادگی به راهبند نزدیک شوید و اگر فردی در آنجا بود از او بپرسید که اجازه ورود دارد یا خیر. اگر نه، یا به طور خودکار برای شما باز می شود یا باید به دنبال ماشین های دیگری بگردید که باید مبلغی را پرداخت کنید یا با آنها ارتباط برقرار کنید تا وارد شوید.

اگر جای پارک یا محل دیگری دارید که می‌خواهید تردد وسایل نقلیه را در آنجا آسان تر کنید، ما می‌توانیم کمک کنیم! در پارک ترافیک ، ما محصولات و تجهیزات پارکینگ، تجهیزات تزافیکی و ایمنی  پیشرفته و با کیفیتی داریم که می توانید محصولات مورد نیاز خود را از سایت ما مشاهده و خریداری نماییم.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *