تجهیزات پارکینگ

از بهبود زیبایی پارکینگ تا ارائه کنترل دسترسی ایمن،از ویژگی هایی است که باعث می شود، تجهیز پارکینگ یک انتخاب عالی برای بسیاری از ساختمان های تجاری ، مسکونی ، تفریحی ، اداری و غیره باشد. تجهیزات پارکینگ از جمله تجهیزاتی است که، به جلوگیری از پارک غیرمجاز خودروها کمک می کند و می تواند کارایی کلی کسب و کار شما را بهبود بخشد. بنابراین، بیایید بررسی کنیم که دقیقا چگونه می توانید از پارکینگ خود استفاده بهتری کرده و کسب و کار خود را بهبود ببخشید.

تجهیزات پارکینگ

تجهیزات پارکینگ و موانع پارکینگ ، از جمله محصولاتی می باشد که باعث می شود ،پارکینگ از نظم و انظباط بیشتری برخوردار می شود. وجود پارکینگ در ساختمان ها باعث افزایش قیمت ساختمان شده و همچنین ساکنان ساختمان دیگر برای پارک خودرو خود دچار سردرگمی نمی شوند. وجود پارکینگ های مدرن و عمومی در سطح شهر نیز باعث می شود تا شما با خیال راحت خودرو خود را پارک کنید و از ایمنی خودرو خود در برابر دزدی و سرقت آسوده خاطر باشید.

چند نوع موانع پارکینگ موجود است؟

تجهیزات مختلفی وجود دارد که از پارکینگ و محل پارک خودروی شما محافظت می کند. سه نوع از موانع پارکینگ رایج و پرکاربرد :

 • تجهیزات اتوماتیک
 • تجهیزات ورودی
 • تجهیزات دستی

می باشد که برای تجهیز پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند. این موانع هم در پارکینگ های عمومی بزرگ و هم در پارکینگ های ساختمان های مسکونی و غیره قابل استفاده می باشد. در زیر هرک از این موانع را به اختصار توضیح می دهیم:

 • تجهیزات اتوماتیک پارکینگ 

موانع پارک خودکار نسخه مدرن تر و پیچیده تر از موانع دستی هستند و استفاده از آنها بسیار کاربردی تر است. آنها به راحتی نصب می شوند و برخی از آنها حتی نیازی به برق ندارند زیرا با باتری های قابل شارژ کار می کنند. همچنین، نیازی نیست که هر بار برای پایین آوردن مانع برای پارک ماشین از ماشین خارج شوید و می‌توانید از راه دور مانع را کنترل کنید، چه با گوشی هوشمند یا یک صفحه کلید. یکی دیگر از ویژگی های فوق العاده ای که برخی از موانع پارک خودکار ارائه می دهند، گزینه اشتراک گذاری کلید دیجیتال است. این بدان معنی است که شما می توانید به هر کسی که می خواهید دسترسی داشته باشید فقط با ارسال کلیدهای مانع به شکل دیجیتال به راه های ارتباطی آنها، تا بتوانند از آنها در تلفن های هوشمند خود استفاده کنند. همچنین می توانید به آنها دسترسی نامحدود بدهید یا آن را به یک دوره خاص محدود کنید.

 • تجهیزات ورودی پارکینگ

یکی از تجهیزات ورودی ، درب اتوماتیک پارکینگ می باشد که معمولاً در زمین های بزرگی که حجم ترافیک بالایی در آنها وجود دارد استفاده می شود. موانع ورودی ف تجهیزات گران قیمت تری نسبت به دو گزینه دیگر هستند، اما می توانند از یک پارکینگ بزرگتر محافظت کنند. آنها همچنین مزایای زیادی دارند. برای مثال، می‌توان آن‌ها را طوری تنظیم کرد که فقط در زمان‌های خاصی از روز (مانند ساعات کاری) یا زمانی که شرایط خاصی وجود دارد، باز شوند. همچنین امکان خودکارسازی کامل باز و بسته شدن درب به لطف سیستم تشخیص خودکار شماره پلاک وجود دارد. این راه‌حل از یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کند که پلاک‌های خودرو را شناسایی می‌کند و به آنها اجازه دسترسی به پارکینگ را می‌دهد. هنگامی که این پلاک ها در سیستم “فهرست سفید” قرار گرفتند، با نزدیک شدن خودرو، درب پارکینگ به طور خودکار باز می شود.

 • تجهیزات دستی پارکینگ

راهبندهای دستی پارکینگ رایج ترین نوع موانعی هستند که در پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. آنها ارزان ترین و آسان ترین نصب را دارند، اما استفاده از آنها می تواند کمی سخت باشد، البته اگر نحوه استفاده از آنها را آموزش ندیده باشید. تجهیزات پارکینگ دستی معمولاً روی بتن یا آسفالت نصب می‌شوند و باید با دست باز و بسته شوند تا خودروها بتوانند وارد و خارج شوند. از سوی دیگر، آنها به برق یا تجهیزات نصب خاصی نیاز ندارند، بنابراین می توان آنها را در هر جایی که نیاز باشد نصب کرد. این موانع اغلب دارای مکانیزم قفلی هستند که فقط به کارمندان مجاز اجازه دسترسی می دهد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که این نوع موانع دستی ممکن است برای مناطق پرترافیک مانند پارکینگ های شرکتی به اندازه کافی محکم نباشند.

مزایای نصب تجهیزات پارکینگ

آنها از دسترسی غیرقانونی دیگران به پارکینگ شما جلوگیری می کنند. همچنین، آنها ملک شما را حرفه ای تر جلوه می دهند. موانع پارکینگ می‌تواند کمک کند ،تا فقط مشتریان یا کارمندان شما، از فضای پارکینگ استفاده کنند. این به شما کمک می کند جریان ترافیک را مدیریت کنید و از استفاده رانندگان غیرمجاز از فضای پارکینگ جلوگیری کنید.

و در نهایت باید بگوئیم تجهیزات و موانع پارکینگ بسیار مقرون به صرفه و دارای نصب آسان هستند، بنابراین دلیلی وجود ندارد که از استفاده نکنید! در ادامه دلایل و مزایایی را برایتان می آوریم تا دلیل استفاده از این موانع پارکینگ برایتان روشن شود.

 1. تصویر حرفه ای تر
  موانع پارکینگ به دو صورت ، کسب و کار شما را بهبود می بخشد. اول، وقتی مردم می بینند که شما پارکینگ کافی برای مشتریان خود دارید، تصور عمومی مثبت تری به آن می دهند. این باعث می شود که آنها فکر کنند که شما به نیازهای آنها اهمیت می دهید. دوم، آنها فضاهای پارکینگ را درست در مقابل کسب و کار شما ارائه می دهند، که دسترسی مشتریان به فروشگاه شما را آسان تر می کند و احتمال انتخاب یک رقیب را کاهش می دهد. اگر امنیت بیشتری را به مکان هایی که برای افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده است اضافه کنید، مطمئن باشید که آنها همیشه کسب و کار شما را به عنوان در دسترس ترین مکان در نظر خواهند گرفت.
 2. بهبود امنیت
  موانع پارکینگ می تواند امنیت کسب و کار شما را از چند جهت بهبود بخشد.اول، آنها می توانند به کنترل دسترسی به ملک شما کمک کنند. اگر جای پارک محدودی دارید و می‌خواهید مطمئن شوید که فقط افرادی که واقعاً برای شرکت شما کار می‌کنند مجاز به پارک کردن آن‌ها هستند، موانع پارکینگ می‌توانند رانندگان غیرمجاز را دور نگه دارند. آنها همچنین نفوذ مجرمان به ماشین ها را سخت تر می کنند، که این احتمال آسیب رساندن به اموال شما یا سرقت چیزی با ارزش از ماشین شخصی را کاهش می دهد. موانع درب اتوماتیک نیز برای مناطقی با ترافیک بالا مانند مراکز خرید مفید است. آنها قادر به مقاومت در برابر عملیات طولانی، حتی در زمان قطع برق هستند. گیت های اتوماتیک به ویژه هنگامی که با اقدامات امنیتی اضافی مانند دوربین های تشخیص ترکیب شوند، موثر هستند. به این ترتیب، شما همیشه از تعداد وسایل نقلیه پارک شده در پارکینگ خود و همچنین زمان ورود و خروج آنها آگاه خواهید بود و باعث می شود تا به طور موثر پارکینگ را مدیریت کنید.
 3. کارکنان شادتر
  با نصب یک مانع پارکینگ در جلوی ورودی محل کارتان، رفت و آمد کارمندان را بدون نگرانی در مورد محل پارک وسایل نقلیه خود آسان خواهید کرد. به عنوان یک صاحب کسب و کار، هدف اصلی شما همیشه باید رضایت کارکنان باشد. اگر به آنها مکانی امن برای پارک بدهید، عملکرد کلی آنها بهتر می شود زیرا آنها نگران پیدا کردن مکانی نخواهند بود و زمانی که به محل کار می رسند آرامش بیشتری خواهند داشت. شما می توانید موانع پارکینگ خودکار را نصب کنید و کلیدهای دیجیتال را با کارمندان خود به اشتراک بگذارید یا یک مانع درب اتوماتیک نصب کنید. اگر دومی را انتخاب کنید، می‌توانید با پیاده‌سازی سیستم پلاک‌خوانی، ورودی را برای کارمندان خود خودکار کنید.
 4. مجموعه درآمد پارکینگ اتوماتیک
  هنگامی که شما یک پارکینگ اتوماتیک دارید، به این معنی است که مشتریان فرآیند پرداخت را کنترل می کنند. همچنین به این معنی است که برای رسیدگی به فرآیند پرداخت نیازی به صندوقدار ندارید، بنابراین در دراز مدت در پول خود صرفه جویی می کنید. با نصب گیت مانع و پایانه پرداخت می توانید بهترین استفاده را از پارکینگ خود داشته باشید.با پیاده سازی این سیستم می توانید از سوء استفاده افراد غیرمشتری از پارکینگ خود نیز جلوگیری کنید.
 5. مدیریت کارآمدتر پارکینگ
  شاید فکر کنید که مدیریت صحیح پارکینگ فقط به نصب چند علامت و خط کشی روی آسفالت نیاز دارد، اما اگر واقعاً می خواهید پارکینگ خود را بهینه کنید، باید تجهیزات پارکینگ مناسبی داشته باشید. وقتی مردم نمی دانند کجا پارک کنند یا چند فضا در دسترس است، در نهایت می توانند دور خود بچرخند و به دنبال جای دیگری برای پارک بگردند. این می تواند منجر به اتلاف وقت و بنزین شود! یک راه خوب برای بهبود کارایی پارکینگ، نصب موانع پارکینگ و سیستم مدیریت پارکینگ است. موانع تضمین می کند که همیشه هنگام ورود و خروج مشتریان به مرکز شما، چه در ساعات اوج مصرف یا در ساعات غیرفعال، فضایی برای مشتریان وجود داشته باشد. همچنین به جلوگیری از پارک غیرقانونی کمک می کنند تا کارمندان نگران نباشند که آیا پس از رسیدن به محل کار، جای پارک در دسترس خواهند داشت یا خیر. وقتی یک سیستم مدیریت پارکینگ خوب دارید ، که به شما امکان می‌کند همه تجهیزات پارکینگ خود را از یک مکان کنترل کنید، دیگر نگران چیز دیگری نخواهید بود.

آیا نصب موانع و تجهیزات پارکینگ آسان است؟

نصب موانع پارکینگ آسان تر از آن چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند. اکثر موانع پارکینگ به سادگی روی آسفالت و بتن و غیره  پیچ می‌شوند. البته که، هر شرایطی متفاوت است، اما تا زمانی که نصب مانع شما به درستی توسط یک متخصص برنامه ریزی و نصب شده باشد، نباید بیش از 15 دقیقه در هر نصب طول بکشد.

برای راهبندهای دروازه اتوماتیک، فرآیند نصب کمی طولانی تر می شود، اما همه آن در آماده سازی مناسب است. ریختن بتن در گودال فونداسیون و ایجاد صفحه پایه برای موانع دروازهمیتواند یک حرکت مطمئن برای پایداری آن باشد. به عنوان مثال، صفحه پایه برای مانع دروازه اتوماتیک نیز باید دارای لنگرهای بتن شده باشد. این امر پشتیبانی و استحکام کافی را برای دروازه فراهم می کند.

کلام آخر

تجهیزات پارکینگ یک راه عالی برای به حداکثر رساندن فضای پارک شما است و می تواند در عین حال تجارت شما را بهبود بخشد. راه اندازی آنها آسان، ایمن، مقرون به صرفه و کاربر پسند است. به این ترتیب، به راحتی می توان فهمید که چرا افرادی بسیاری بخصوص در محل کار از این موانع پارکینگ استفاده می کنند. آنها به شما در صرفه جویی در فضا کمک می کنند و به شما امکان می دهند تصویر کلی کسب و کار خود را بهبود بخشید. اگر به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها و افزایش درآمد برای کسب و کار خود هستید، می توانید از تجهیزات پارکینگ ، فروشگاه پارک ترافیک در سایت دیدن نمائید و جهت اتعلام قیمت و موجودی با ما تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *