تجهیزات ایمنی ترافیکی راه و ضرورت استفاده از آنها

بسیاری از ما روزانه از جاده ها، معابر، خیابان ها و جاده های داخل و خارج شهر استفاده می کنیم تا به مقصد مورد نظر برسیم. وجود تابلوها و تجهیزات ترافیکی در کناره جاده ها و خیابان ها باعث می شود تا ایمنی و امنیت خودرو ها، عابران و سرنشینان خودرو افزایش یافته و با ماهشهر تعداد تصادفات ، خسارات جانی و مالی ناشی از تصادفات نیز کاهش یابد. از اینرو، تجهیزات ایمنی ترافیکی راه ، به شما در رسیدن به این مقصود کمک خواهد کرد. اما چگونه و چرا این تجهیزات ایمنی ترافیکی راه ضرورت دارد و باید از علائم و تابلوهای ترافیکی و سایر تجهیزات ترافیکی که در جهت ایمنی استفاده کرد. در این مقاله با ما باشید.

تجهیزات ایمنی راه

به احتمال بسیار زیاد، با اصطلاح تجهیزات ایمنی ترافیکی راه آشنا هستید و ممکن است قبلاً اصطلاح “تجهیزات ایمنی جاده” را شنیده باشید، اما ممکن است ندانید که این اصطلاح دقیقاً به چه معنی است یا چه نوع تجهیزات ترافیکی راه و جاده را شامل می شود. وقتی که در حال رانندگی هستید، هیچ چیز نمی تواند ایمن و راحت باشد.ما در یک جعبه فلزی با چرخ های لاستیکی قرار داریم که با سرعت در جاده در حال حرکت هستیم و به صورت دستی خودرو را کنترل می کنیم که اگر حتی برای یک لحظه نادرست کار کنند، می‌توانند باعث آسیب جدی یا مرگ شوند. ما در هر لحظه فقط چند فوت از قطعات مکانیکی که به سرعت در حال حرکت هستند فاصله داریم، چرخ‌هایی لاستیکی که به سرعت در برابر سطوح سخت می‌چرخند تا ما را به جلو یا عقب ببرند. بدتر از آن، ما توسط افراد دیگری در ماشین‌های مشابه احاطه شده‌ایم که همین کار را انجام می‌دهند و تعداد معینی از این افراد اصلا نمی توانند به درستی رانندگی کنند.

این موضوع می تواند بسیار ترسناک باشد و با این حال، ما رانندگی می کنیم. بسیاری از ما روزانه و در حالی که در بسیاری اوقات ترافیک سنگین را تجربه می کنیم، یا در لحظات دلخراش تجربه رانندگی خود دچار تنش می شویم، به طور کلی در بیشتر زمان رانندگی خود نسبتاً احساس امنیت و راحتی می کنیم. اما چرا؟ تا حدود زیادی به دلیل وجود تجهیزات ایمنی ترافیکی راه و سیستم‌های ترافیکی است که با دقت طراحی شده‌اند، و سیستم‌های ایمنی ترافیک نقش بسیار مهمی در این طراحی کلی دارند.تعدادی از تجهیزات ترافیکی مهم که یک نمای کلی از تجهیزات ایمنی جاده یا ایمنی ترافیک که ایمنی جاده ها را پوشش می‌دهند و برای چه مواردی استفاده می‌شوند، بدر ادامه آورده شده است.

آدمک های پرچم گذاری ترافیک

پرچم داران ترافیک حرفه ای بسیار آموزش دیده هستند که از پرچم ها برای نمایش سیگنال های آموزشی و هدایت ترافیک استفاده می کنند. برای مثال، پرچم‌گذارها ممکن است برای ایجاد محیط امن‌تر در اطراف یک منطقه ساخت‌وساز، ترافیک را کاهش دهند، یا به طور کامل ترافیک را متوقف کنند تا تجهیزات ساختمانی بتوانند از یک خیابان شلوغ عبور کنند. هنگامی که تصادفات خودرویی در منطقه عملیاتی آنها رخ می دهد، پرچم داران ترافیک را هدایت می کنند تا امکان دسترسی وسایل نقلیه اضطراری، علاوه بر تعدادی از عملکردهای بسیار تخصصی دیگر را فراهم کنند. همچنین امروزه از آدمک های پرجم زن در سایت های ساختمانی و یا تعمیرات جاده ای استفاده می شود که تنتنیاز به شخص و فرد را کاهش می دهد و به صورت اتوماتیک مسیر هدایت خودوروها را مشخص می کند تا به مشکل مواجه نشوند.

مسیرهای انحرافی

مسیرهای انحرافی، شاید محبوب‌ترین راه‌حل ایمنی ترافیکی راه نباشد، اما انحراف‌ها بخش مهمی از ابزار ایمنی ترافیک هستند. با استفاده از موانع، علائم و سایر ابزارهای آموزشی بر اساس مقررات ترافیکی، متخصصان ایمنی ترافیک از مسیرهای انحرافی برای تغییر مسیر ترافیک در صورت انسداد مربوط به ساخت و ساز، همراه با شرایط اضطراری استفاده می کنند. در حالی که مسیرهای انحرافی می توانند به زمان رفت و آمد شما اضافه کنند، اما در نهایت ابزاری ضروری برای روان نگه داشتن ترافیک هستند.

مطالعات ترافیکی

مطالعات ترافیک به طرف های مربوطه امکان می دهد نشان دهند که پروژه های ساختمانی در مسیر هستند. برای همسویی با مقررات دولتی، این مطالعات ترافیکی بر اساس استانداردهای بسیار خاص انجام می‌شوند و اغلب شامل ارائه گزارش‌های عمیق حاوی داده‌های سرعت نقطه‌ای، حجم ترافیک، اثربخشی کنترل ترافیک و موارد دیگر است. به بیان ساده، مطالعات ترافیکی بخش اساسی برنامه ریزی ترافیک است.

تابلو هوشمند علائم ترافیکی

مطمئناً تمامی شما یک تابلوی هوشمند علائم ترافیکی در کنار جاده دیده اید. این دستگاه های راحت و مقرون به صرفه برای پخش اطلاعات مهم ترافیکی به رانندگان استفاده می شود. آنها ممکن است دارای فلش های جهت دار یا تابلوهای پیام قابل برنامه ریزی باشند. راه اندازی و برنامه ریزی آنها بسیار آسان است و همانطور که مشخص است از یک منبع به عنوان منبع انرژی استفاده می کنند و پیچیدگی های استفاده از آنها را کاهش می دهند. آنها به سادگی یکی از مؤثرترین و کارآمدترین راه ها برای به اشتراک گذاشتن پیام ها و اطلاعات با رانندگان هستند.

علائم هشدار دهنده پیشرفته

علائم هشدار دهنده ترافیکی بخش مهمی از ارتباطات بصری در جاده ها هستند و در بسیاری از شرایط باعث نجات جان افراد و جلوگیری از صدمات جدی می شوند. از بسته شدن خطوط و علائم کاهش سرعت گرفته تا علائم هشدار دهنده در مورد انحراف جاده، علائم هشداردهنده پیشرفته برای اطمینان از اینکه رانندگان اطلاعات مورد نیاز برای رانندگی ایمن در جاده را دارند، بسیار مهم هستند.

کانالیزه کردن دستگاه ها

دستگاه های کانالیزه کننده ترافیک برای کمک به هدایت ترافیک در اطراف و از طریق سایت های ساخت و ساز و مناطق ویژه رویداد طراحی شده اند. از جمله مواردی مانند مخروط ها، بشکه ها، موانع آبی و صفحات جاده، دستگاه های کانالیزه گزینه ای عالی برای کنترل ترافیک هستند زیرا به صورت فیزیکی آن را هدایت می کنند و در عین حال نشانگر بصری واضحی از اینکه رانندگان باید و نباید کجا بروند ارائه می دهند. آن‌ها یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای حفظ ترافیک در مسیر درست هستند.

در پایان

تجهیزات ایمنی ترافیکی راه که در بالا به آنها اشاره شد، نشان می دهد که چگونه سیستم‌های ایمنی ترافیک به نظم در جاده کمک می‌کنند. بدون این سیستم ها، تجربه رانندگی روزانه ما بیش از کمی آشفته خواهد بود. با این اوصاف، همیشه جا برای پیشرفت وجود دارد. شرکت‌های باتجربه‌ای مانند پارک ترافیک این را می‌دانند و می‌توانند به پیشرفت‌های خود در صنعت تجهیزات ترافیکی و ایمنی راه ادامه دهند تا رانندگی را برای همه ما ایمن‌تر، منظم‌تر و کارآمدتر کنند. اینها تنها چند نمونه از اقلام استاندارد تجهیزات ایمنی ترافیک شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مختلف تجهیزات ایمنی جاده‌ای که در پارک ترافیک وجود دارد، می توانید با ما در تماس باشید.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *