زنجیر پلاستیکی ایمنی

گاهی اوقات نیاز دارید تا از تجهیزات ترافیکی و یا تجهیزات ایمنی ترافیکی برای جلوگیری از ورود و خروج افراد در یک مکان یا پروژه استفاده کنیدو موانع ترافیکی و موارد زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها برای کنترل  جمعیت یا به عنوان مانع ایمنی برای ادامه عملیات کار به آرامی و بدون آسیب استفاده کنید.یکی از این تجهیزات زنجیر پلاستیکی ایمنی یا زنجیر راه بند پلاستیکی می باشد. اما چگونه متوجه شویم که یک زنجیر پلاستیکی ساده برای کار در مقابل جایگزین های گران تر کافی است؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با کاربرد زنجیر پلاستیکی بیشتر آشنا کنیم .

زنجیر پلاستیکی ایمنی

مهمترین چیزی که باید در مورد زنجیر پلاستیکی به شما بگوئیم این است که این تجهیزات بسیار ساده هستند. هیچ چیز فنی در مورد آنها وجود ندارد. اینها محصولات و تجهیزات ساده ای هستند که از آنها برای جداسازی و بستن یک منطقه یا مکان استفاده می شود.هدف اصلی زنجیر پلاستیکی ایمنی ، کنترل جمعیت است. زنجیر پلاستیکی ایمنی دارای رنگ بندی های مختلفی می باشد و با اختلاف رایج ترین رنگ در این تجهیزات رنگ زرد است. زنجیر زرد نشان دهنده احتیاط یا هشدار در مورد برخی خطرات است.

مزایای زنجیر پلاستیکی

دلایل مختلفی وجود دارد که بخواهید از یک مانع زنجیره پلاستیکی ساده به جای سایر تجهیزات ترافیکی و ایمنی استفاده کنید. از جمله این دلایل عبارتند از :

 • مقرون به صرفه بودن

وقتی صحبت از موانع ایمنی مقرون به صرفه می شود، ارزان تر از یک زنجیر پلاستیکی ساده تجهیزات دیگری نمی توان یافت. به عنوان مثال، یک مدیر انبار یا ایمنی می تواند متراژ بالایی از زنجیره راه بند پلاستیکی را با قیمت بسیار کمی خریداری کند.در واقع این مانع ترافیکی به طور قابل توجهی ارزان تر از بسیاری از گزینه های دیگر است.

 • راه اندازی همه کاره/آسان

راه اندازی و نصب یک زنجیر پلاستیکی یک فرآیند ساده و آسان است که به راحتی توسط کارگران و داوطلبان غیر ماهر قابل انجام است. اگر نیاز دارید که پارکینگی را برای رویدادهای خاص در یک مکان ایمن نگه دارید، با خرید زنجییر پلاستیکی و نصب آن توسط خودتان بدون نیاز به متخصص به ایمنی مکان مورد نظر خود دست یابید. این امر به ویژه در مورد کیت های پایه و زنجیره ای مانند مواردی که در اینجا در انبار کنترل جمعیت به فروش می رسد صادق است.

با این حال، برای ایجاد موانع برای این زنجیره‌های پلاستیکی ساده نیازی به ستون‌ها نیست، زیرا می‌توان آن‌ها را به سازه‌ها و ستون‌هایی که از قبل در محل قرار دارند پیچیده، گره‌ یا حلقه کرد. به عنوان مثال برخی از افراد از این زنجیرهای پلاستیکی با قفسه‌های انبار استفاده می‌کنند و به سادگی آن‌ها را در اطراف میله های قفسه انبار می‌پیچند.

 • قابلیت حمل و نگهداری آسان

در نظر داشته باشید، زنجیرهای پلاستیکی کاملاً قابل حمل هستند و برای ذخیره یا جابجایی فضا کارآمد هستند و به راحتی می توان آ«ها را در مواقعی نیاز به جابه جایی دارند ، جمع آوری کرده و به مکان دیگری انتقال داد.

 • رنگ‌های ایمنی

زنجیره‌های پلاستیکی در طیف گسترده‌ای از رنگ‌های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش موجود هستند که می‌توانند بسته به ترکیب رنگ، پیام‌های ایمنی مختلفی را با طیف گسترده‌ای ارتباط برقرار کنند.

 • سفارشی‌سازی اندازه

برخلاف موانع تسمه جمع شونده یا طناب‌های پایه، زنجیره‌های پلاستیکی را می‌توان به راحتی به اندازه دقیق مورد نیاز برش داد و با چنین هزینه‌ای کم، این کار را می‌توان بدون نگرانی از هزینه‌های هدر رفت انجام داد. از آنجایی که پیوندهای زنجیره ای جایگزین را می توان به راحتی خریداری کرد، می توان آنها را دوباره با پیوندهای تعمیر یا اتصال گسترش داد.

کاربرد زنجیر پلاستیکی ایمنی

 • زنجیر پلاستیکی برای ایمنی پارکینگ

یکی از کاربردهای رایج زنجیر پلاستیکی به عنوان موانعی برای نشان دادن محل مجاز پارکینگ یا موانع برای محافظت از ورودی و خروجی عابر پیاده در پارکینگ است. در حالی که این یک محاصره فیزیکی بین وسایل نقلیه و عابران پیاده نیست، موانع بصری تا حد زیادی به افزایش آگاهی راننده و کاهش تصادفات رانندگی کمک می کند.

 • زنجیرهای پلاستیکی برای مناطق کار

به طور مشابه، زنجیرهای پلاستیکی به راحتی قابل جابجایی هستند و می توان از آنها برای مسدود کردن مناطق کار در فضاهای عمومی استفاده کرد. این امر به‌ویژه زمانی مناسب است که با ادامه پیشرفت، فضاهای کاری تغییر می‌کند یا ممکن است بازسازی‌ها ادامه داشته باشد.زنجیر راه بند پلاستیکی، ساخته شده از پلاستیک مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، حتی می تواند در محیط های بیرونی نیز قابل استفاده باشد.

 • زنجیر پلاستیکی برای انبارها

زنجیر پلاستیکی را می توان به راحتی از یک قفسه انبار به به قسمت دیگری برد و راهروهایی را که ممکن است محدود یا ناایمن باشند، به وسیله این تجهیزات ترافیکی بست.

 • زنجیر پلاستیکی برای کار نگهبانی

در مدارس دولتی یا مراکز تفریحی که ممکن است متولیان در میان ترافیک مداوم کار کنند، زنجیر پلاستیکی می‌تواند برای مسدود کردن سریع و آسان مناطق کار نگهبانی مفید باشد.

روش های رایج استفاده از زنجیر پلاستیکی

بسیاری از افراد و مردم به احتمال زیاد نمی دانند که زنجیر های پلاستیکی ترافیکی در کجا می تواند کاربرد داشته و مفید باید. بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات ترافیکی ، فکر می کنند ،همه باید بدانند که زنجیره پلاستیکی چیست و چه کاربردی دارد، اما در واقعیت این چنین نیست . پس بهترین راه برای آشنایی با زنجیر ایمنی پلاستیکی، نشان دادن روش‌های رایج استفاده از این محصول است:

 1. محافظ ماشین : می توانید از یک زنجیر پلاستیک در اطراف یک ماشین برای جلوگیری از دست زدن افراد و نزدیک شدن به آن استفاده کنید تا نشان دهید که اطراف ماشین خطری دارد و افراد نباید به آن نزدیک شوند.
 2. بستن راهروها : هنگام بازیابی انبار راهرو در یک انبار یا مرکز توزیع، از زنجیر پلاستیکی برای محدود کردن دسترسی استفاده می شود.
 3. تشکیل صف : هنگامی که مردم برای یک رویداد یا ورود به یک فروشگاه خرده فروشی صف می کشند، از زنجیر برای نشان دادن نحوه تشکیل صف یا برای نشان دادن بسته بودن خط استفاده می شود.
 4. گاراژها یا محوطه های پارکینگ : از زنجیر پلاستیکی برای نشان دادن مکان هایی که ماشین ها باید یا نباید پارک کنند استفاده می شود.
 5. مخروط ترافیکی : زنجیر پلاستیکی برای ایجاد مانعی بین مخروط های ترافیکی برای هدایت ترافیک قابل استفاده است.
 6. بولارد یا خط کش: از زنجیر پلاستیکی برای ایجاد مانعی بین ستون ها یا ستون های خط کشی استفاده می شود تا از عبور افراد یا وسایل نقلیه بین آنها جلوگیری شود.
 7. نمایشگاه های اتومبیل: برای محافظت از اتومبیل ها و جلوگیری از دست زدن یا سوار شدن افراد به اتومبیل، زنجیره ای با پایه های چوبی می توان استفاده کرد.
 8. محدود کردن دسترسی : از زنجیر پلاستیکی برای جلوگیری از دسترسی موقت به هر منطقه استفاده کنید. به عنوان مثال، نشان دهید که کف زمین خیس است.

در پایان

به طور کلی می توان گفت ، زنجیر پلاستیکی ایمنی را می توان تقریبا برای هر موقعیتی که یک راه حل سریع و آسان برای یک مانع بصری مورد نیاز است، استفاده کرد. در حالی که پایه‌های بازدارنده کمربند جمع‌شونده ممکن است برای نیازهای مانع دائمی یا طولانی مدت مناسب‌تر باشند، موقعیت‌های زیادی وجود دارد که یک مانع ساده و مقرون‌به‌صرفه برای نشان دادن سریع مناطقی که محدودیت‌ها وجود دارد، مورد نیاز است. این زمانی است که کاربرد زنجیر پلاستیکی بسیار مفید هستند.

ما در پارک ترافیک ، ارائه دهنده بهترین تجهیزات ترافیکی و ایمنی از نظر قیمت و کیفیت ، انواع زنجیر پلاستیکی ایمنی را در سایزها و رنگ های مختلف ارائه می دهیم. جهت خرید و دریافت خدمات با ما در ارتباط باشید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *