کاربرد آینه محدب ترافیکی

آینه محدب ترافیکی

آینه های کروی به دو دسته آینه تقسیم می شوند:

 •  آینه‌های محدب یا کوژ (Convex Mirrors)
 • آینه‌های مقعر یا کاو (Concave Mirrors)

کلمه محدب به معنای خم شدن به سمت بیرون است. بنابراین، هنگامی که نور با یک آینه یا سطح محدب تماس پیدا می کند، نور پخش می شود. و همین موضوع باعث می شود که این نوع آینه ها، برای ایمنی و امنیت بسیار مفید باشند. آینه محدب یا کوژ برشی از یک کره شیشه ای است که سطح داخلی آن جیوه اندود می شود و سطح خارجی آن انعکاس دهنده نور می باشد. برای ساخت و طراحی آینه ترافیکی از آینه محدب استفاده می شود. آینه محدب ترافیکی یا آینه ترافیکی از تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ترافیکی می باشد، که کاربرد بسیاری دارد و برای دید بهتر راننده و انتخاب مسیر و بررسی مسافت و دید خودروهای دیگر کاربرد دارد. به طور کلی می توان گفت کاربرد آینه محدب ترافیکی عبارت است از:

کمک به دید بهتر راننده در جاده‌های برون ‌شهری و درون‌ شهری، پارکینگ های اداری تجاری و مسکونی تونل ها و سر پیچ های تند و خطرناک که امکان دید راننده کم است .

به طور کلی می توان گفت که دید خوب و کافی راننده باعث امنیت جاده ها و رانندگان خودرو و سرنشینان خودرو می شود.

آینه محدب ترافیکی از چه چیزی ساخته می شود؟

بر اثر آمارهای به دست آمده علت بیشتر تصادفات جاده ای در پیچ ها، نبود دید کافی راننده تشخیص داده شده است . برای امنیت خودمان و عزیزانمان بهتر است ایمنی خود را بالا ببریم. امروزه در کشورهای تازه توسعه یافته امنیت جاده ها و راه ها و ایمنی مسیرها بالاترین اولویت را دارد. یکی از تجهیزات ترافیکی که باعث دید بهتر راننده در جاده ها و خیابان ها پارکینگ ها می شود، می توان به انواع آینه محدب و کاربرد آینه محدب ترافیکی اشاره کرد. آینه محدب ترافیکی از شیشه پلی کربنات و استیل ساخته شده اند. آینه های محدب شیشه ای دارای سایزها مختلفی هستند که عبارتند از:

 • قطر ۵۰ سانتی متری
 • قطر ۶۰ سانتی متری
 • قطر ۷۰ سانتی متری
 • قطر ۸۰ سانتی متری
 • قطر ۱۰۰ سانتی متری

آینه محدب پلی کربنات نیز دارای سایز های زیر می باشد:

 • قطر ۶۰ سانتی متری
 • قطر ۸۰ سانتی متری

که دارای فریم ابرو دار می باشد . جنس آینه های محدب پلی کربنات مقاوم به نور و اشعه uv می باشد و ابرو یا فریم این آینه ها موجب می شود که در زمان باران سطح آینه خیس نشود و گرد و خاک نگیرد .

نوع استیل آینه های محدب نیز در سایزهاز زیر موجود می باشد:

 • قطر ۶۰ سانتی متری
 • قطر ۸۰ سانتی متری

آینه های استیل محدب ترافیکی بیشتر در پالایشگاه ها و مجتمع های پتروشیمی و مکان های نظامی بکار گرفته می شود. جنس آینه های استیل محدب تمام استیل می باشد و سطح روی آینه ها از استیل درجه یک ساخته می شود . به غیر از آینه های محدب شیشه ای تمام آینه ها را نشکن می سازند و با پرتاب سنگ و زدن دست شکسته نمی شود . نصب آینه های محدب چه شیشه ای چه پلی کربنات و چه استیل بسیار ساده می باشد . به یاد داشته باشید که هر چه قطر آیینه بالاتر باشد میدان دید راننده بهتر و شعاع دیدش عالی تر می باشد .

کاربرد آینه محدب ترافیکینکات مهم هنگام خرید آینه محدب ترافیکی

انتخاب آینه محدب مناسب ممکن است برای هر کسی کار سختی به نظر برسد. اما زمانی که بدانید برای چه نیازی آینه را احتیاج دارید، کار بسیار آسان تر می شود. اول، مهم است که بفهمیم آینه محدب چیست. حال، بیایید نگاهی بیندازیم که کدام آینه محدب برای شما بهترین کارایی را دارد.

داخلی یا خارجی

هنگامی که مجبور به خرید یک آینه محدب هستید، باید مشخص کنید که آیا برای استفاده در فضای داخلی به آن نیاز دارید یا فضای بیرون. بسته به محل نصب آینه محدب، می توانید نوع آینه را انتخاب کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته باشد. برای استفاده در فضای داخلی، می توانید آینه ای را انتخاب کنید که سطح اکریلیک بسیار خوبی دارد. از این آینه ها می توان برای محیط داخلی، چه در خانه و چه در انبار، مدرسه و یا مناطق مشابه استفاده کرد. آینه‌های محدب داخلی در اندازه‌های مختلف موجود هستند که می‌توانند مستقیماً روی دیوار نصب شوند تا فوایدی برای منطقه شما داشته باشند. این آینه های محدب کمک می کنند تا اطراف خم ها یا گوشه ها را به راحتی ببینید و به عنوان یک آینه امنیتی در ویترین مغازه ها نمیز می توانند یک گزینه عالی باشند.
برای استفاده در فضای باز، گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، اما یکی از محبوب ترین آینه های محدب با سطح اکریلیک و رویه پلاستیکی ساخته شده است که باعث می شود بسیار سبک وزن باشد و نصب آنها آسان شوند. این آینه ها را می توان در بسیاری از مناطق استفاده کرد و در بین بسیاری از مشتریان محبوبیت دارد و برای استفاده در جاده های روستایی برای ورودی های مخفی ایده آل است.

اندازه آینه

جدا از مکانی که در آن از آینه محدب استفاده می کنید، انتخاب اندازه مناسب آینه محدب مهم است. هرچه آینه محدب بزرگتر باشد، بیشتر خواهید دید. برای اطمینان از اینکه می توانید درست ببینید، به یک آینه بزرگتر نیاز دارید. اما باید اتنخاب سایز مناسب را با توجه به ابعاد مکان و منطقه ای که می خواهید از این آنیه استفاده کنید، انجام دهید.
این که آیا یک آینه محدب را در یک منطقه روستایی یا شهری نصب می کنید، ممکن است نقش کلیدی در نوع آینه ای که باید بخرید بازی کند. آینه های اکریلیک برای مناطق روستایی که خرابکاری کمتری وجود دارد و احتمال دستکاری آنها کمتر است، ایده آل هستند. اگر در یک منطقه روستایی هستید، آینه های محدب اکریلیک به خوبی کار می کنند.

کاربرد آینه محدب

امنیت فروشگاه

ممکن است آینه های محدب را دیده باشید که اغلب روی سقف فروشگاه ها نصب می شوند و انیت منطقه بزرگی از فروشگاه را تامین می کند. این آینه ها هم به عنوان یک اقدام پیشگیرانه عمل می کنند و هم به پرسنل امنیتی کمک می کنند تا دزدان مغازه را شناسایی کنند.

آینه محدب ترافیکی در جاده ها، پیچ ها یا ورودی های گذرگاه

مفیدترین و پرکاربردترین و مهمترین کاربرد آینه های محدب این است که به شما امکان دیدن گوشه ها و خم های گرد را می دهند. این باعث می‌شود آنها برای گوشه‌های کور، خم‌های تیز و مسیر شما بسیار مفید باشند. با قرار دادن این آینه ها در ارتفاع مناسب شما می توانید تمامی وسایل نقلیه در حال رفت و آمد را ببینید. همین امر در مورد گوشه های تیز وقتی که نمی توانید ترافیک روبرو را ببینید صدق می کند. یک آینه محدب ترافیکی به صورت استراتژیک به شما امکان می دهد آنچه را که در اطراف گوشه و همچنین وسیله نقلیه روبرو را ببینید. همچنین این آینه ها را در پارکینگ ها می بینید که نصب شده اند، زیرا زمانی که ماشین ها نزدیک می شوند و گوشه کوری جلوتر است، این آینه ها به شما امکان دید بهتر را می دهند.

بازتابنده های نور خیابان

بازتابنده های محدب نور خیابانی برای پخش نور در یک منطقه وسیع تر استفاده می شود که امکان استفاده موثرتر از هر چراغ خیابان را فراهم می کند. اینها عوامل و کاربردهایی هستند که باید قبل از خرید یک آینه محدب در نظر بگیرید. این آینه های محدب برای اطمینان از ایمنی افراد بسیار مهم هستند. آینه های محدب چه در یک پیچ تند باشید و چه صاحب انبار یا دفتری باشید، آینه محدب به شما کمک می کنند تا در امان باشید و از حوادث جلوگیری کنید.

کاربرد آینه محدب ترافیکیسخن پایانی

اگر قصد خرید آنلاین بهترین آینه محدب ترافیکی را دارید، به وب سایت پارک ترافیک و یا به صورت حضوری می خواهید خرید انجام دهید به آدرس فروشگاه پارک ترافیک مراجعه کنید و آینه های محدب ترافیکی را با بهترین کیفیت و با قیمت مناسب تهیه کنید. شرکت پارک ترافیک در راستای بهبود ایمنی تونل ها و پارکینگ های تجاری و مسکونی و اداری و پیچ ها در جاده های برون شهری انواع مختلف آینه های محدب را عرضه می نماید . تنوع زیاد آینه ها و قطرهای مختلف برای مکان ها و سلیقه های خاص تعبیه شده است . خرید اینترنتی بسیار راحت تر و نصب آینه ها در کمترین زمان ممکن به سهولت انجام می شود .

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *