چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟ نمی توان از اهمیت تجهیزات ترافیکی، در کاهش حوادث در چشم پوشی کرد. حوادث مربوط به جاده ها، یکی از بزرگترین عوامل آسیب های شغلی مرگبار بوده است، که اگر قربانیان تجهیزات ایمنی ترافیکی مناسب داشتند، برخی از این حوادث ناگوار رخ نمی داد. چیزی به سادگی یک مخروط ایمنی یا جلیقه بازتابنده می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ باشد. این مزایا منحصر به کارگران نیست و تجهیزات ایمنی ترافیک برای خدمت و محافظت از همه کاربران جاده طراحی شده است. علاوه بر این، ثابت شده است که در کنترل حرکت، هدایت افراد و مشخص کردن مرزها موثر است.

به عنوان مثال می توان به علائم راهنمایی و رانندگی LED، آینه های ترافیکی، چراغ های جاده، تابلوی دستی ترافیکی، مخروط های ترافیکی، خط کش های ترافیکی و موانع ترافیکی اشاره کرد. آنها به ویژه برای شرکت های ساختمانی، خدمه تعمیر و نگهداری جاده ها، سازمان دهندگان رویداد و دولت های محلی مفید هستند.

با این حال، برای خریدارانی که برای اولین بار خریداری می کنند، طیف گسترده ای از تجهیزات ایمنی ترافیک می تواند بسیار زیاد باشد و باید تمام عوامل اساسی را که هنگام خرید تجهیزات ایمنی برای جاده ها، تجهیزات ایمنی برای رویدادها یا تجهیزات ایمنی برای سایت های ساخت و ساز در نظر بگیرند، تشریح می کند.

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟

انواع بی پایانی از تجهیزات ایمنی ترافیک وجود دارد که می توانید برای کارگران، رویدادها، پروژه ها، وسیله نقلیه، جاده ها، ساختمان ها یا مؤسسات خود تهیه کنید. آنها عبارتند از؛

مخروط های ترافیکی: چراغ های مخروطی شکلی هستند که روی سطوح جاده قرار می گیرند تا به طور موقت ترافیک را مسدود یا تغییر مسیر دهند. آنها دارای پایه ای وسیع برای افزایش پایداری، بدنه نارنجی نئونی برای دید آسان در روز، به علاوه نوارهای سفید بازتابنده هستند که دید در شب را تسهیل می کنند.

جلیقه‌های انعکاسی: همانطور که از نام آن پیداست، جلیقه‌های بازتابنده، لباس‌های بیرونی درخشان و با دید بالا هستند که در محیط‌های خطرناک پوشیده می‌شوند تا افراد را به راحتی تشخیص دهند. آنها معمولاً از مواد بازتابنده ساخته می شوند که حتی در شرایط کم نور بیرون می آیند. اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) از افراد می‌خواهد زمانی که به عنوان پرچم‌دار یا در مناطقی از جریان ترافیک کار می‌کنند، آنها را بپوشند.

موانع ترافیکی: موانعی هستند که با قطع موقت دسترسی به مناطق ممنوعه، جریان ترافیک را کنترل می کنند. هدف معمولاً جداسازی یک بخش و جلوگیری از تداخل ترافیک عادی است. برای دستیابی به این هدف، موانع ترافیکی معمولاً به عنوان موانع جاده متحرک جامد طراحی می شوند، در حالی که بدنه آنها از مواد پلاستیکی یا کامپوزیت تشکیل شده است.

نشانگرهای ترافیک: در غیر این صورت به عنوان نشانگرهای خطر شناخته می شوند، نشانگرهای ترافیکی نشانگرهای طولی خودپشتیبانی هستند که به طور متوالی در جاده ها قرار می گیرند تا به رانندگان در مورد خطر احتمالی هشدار دهند. آنها طوری طراحی شده اند که به عنوان مرزهای بازتابی بسیار بالا ظاهر شوند.

تابلو ایست ترافیکی: اینها تابلوهای LED دستی سبک وزن هستند که برای کمک به هدایت ترافیک در جاده ها، فرودگاه ها یا مناطق ویژه مورد علاقه، روشن می شوند. هماهنگ‌کننده‌های ترافیک از آن‌ها استفاده می‌کنند زیرا بسیار قابل مشاهده هستند و راحت‌تر از بازوهای برهنه قابل پیگیری هستند.

آینه های ترافیکی: آینه های ترافیکی که اغلب در یک چارچوب دایره ای قرار می گیرند، آینه های محدب خاصی هستند که معمولاً در گوشه های تنگ و نقاط کور نصب می شوند. موقعیت استراتژیک آن‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تصاویر را – اگرچه تحریف شده – از هر دو طرف گوشه کور به طور همزمان منعکس کنند، در نتیجه میدان دید را گسترش می‌دهند تا رانندگان نگاهی دزدکی به گوشه‌ها داشته باشند.

علائم راهنمایی و رانندگی LED: در حالی که علائم راهنمایی و رانندگی معمولی پیام های ثابتی را نشان می دهند که روی صفحات فلزی چاپ می شوند، علائم راهنمایی و رانندگی LED از دیودهای ساطع کننده نور برای برقراری ارتباط دیجیتالی استفاده می کنند. روشنایی پر جنب و جوش آنها باعث می شود در جلب توجه رانندگان به طور قابل توجهی برتر باشند.

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟

عواملی که در هنگام انتخاب تجهیزات ایمنی ترافیک باید در نظر گرفته شوند

برای انتخاب تجهیزات ایمنی ترافیک مناسب، همیشه سه عامل زیر را در نظر داشته باشید.

 • محیط

محیطی که در آن کار خواهید کرد، نوع تجهیزات ایمنی شما تعیین می کند. “محیط” در این مورد نه تنها به محل کار شما، بلکه به شرایط شغلی، آب و هوای منطقه و عناصر فیزیکی اطراف نیز اشاره دارد. به طور خاص، ممکن است بخواهید نوع خطراتی را که با آن مواجه خواهید شد، سطح نور و دید مربوطه، سطح تعامل شما، حجم افرادی که با آنها در تعامل خواهید بود و همچنین شرایط آب و هوایی غالب را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید به طور موقت یک منطقه ساخت و ساز جاده را محاصره کنید، انتخاب موانع ترافیکی شما باید برای آن نوع پروژه، به علاوه حجم و جریان ترافیک همراه، ایده آل باشد.

 • هدف

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که قصد دارید از تجهیزات ایمنی ترافیک برای چه کاری استفاده کنید. برای شروع، آیا به دنبال تجهیزات ایمنی کار هستید یا تجهیزات ایمنی جاده؟ برای محافظت، تعیین مرز، جهت ترافیک، علامت‌گذاری یا هشدار به آن نیاز دارید؟ به عنوان مثال، اگر در حال سازماندهی یک رویداد عمومی هستید، به تجهیزات تخصصی کنترل جمعیت مانند موانع، بشکه ها و مخروط ها نیاز دارید. وظیفه آنها مشخص کردن مرزها، هماهنگ کردن ترافیک و دور نگه داشتن مردم از مناطق پرخطر است.

از سوی دیگر، کارگران راه‌سازی باید جلیقه‌های ایمنی با کیفیت بپوشند، که به طور عمدی برای استفاده در جاده‌ها ساخته شده‌اند. همچنین ممکن است لازم باشد بخشی از جاده را با موانع ترافیکی ببندید، که با علائم راهنمایی و رانندگی مانند «خط سمت راست بسته است»، «مردان در محل کار» یا «احتیاط، چرخش کامیون‌های سنگین» می توان این کار را انجام داد. در غیر این صورت، برای خدمه تعمیر و نگهداری جاده که قصد دارند عملیات خود را تا شب تمدید کنند، عاقلانه است که علائم راهنمایی و رانندگی LED و برج های نور را اضافه کنند. این به کاهش خطر تصادفات رانندگی در شرایط کم نور کمک می کند.

 • تصمیم گیری آگاهانه در فرآیند خرید

هنگامی که محیط و هدف تجهیزات ایمنی ترافیک را تعریف کردید، می توانید در مورد گزینه های تجهیزات ایمنی در بازار تحقیق کنید و :

 • نحوه استفاده از آنها
 • جایی که از آنها استفاده می شود.
 • نحوه اجرای آنها
 • چقدر هزینه دارند.
 • قوانین و استانداردهایی که باید از آنها پیروی کنید.
 • گزینه های خرید و اجاره آنها

به عنوان مثال، شخصی را در نظر بگیرید که در حال خرید تجهیزات ایمنی ترافیک فرودگاه است. تجزیه و تحلیل محیط و اهداف نشان می دهد که آنها احتمالاً به تجهیزات ایمنی در اعزام پرواز خود نیاز دارند. بخش امنیت، امنیت فرودگاه، خدمه کابین، ایمنی پرواز و بخش تعمیر و نگهداری فرودگاه. اما اگر به دنبال خرید تجهیزات ایمنی برای یک سایت ساخت و ساز هستید، ایده خوبی است که فهرستی دقیق از همه علائم راهنمایی و رانندگی و موانع تایید شده در منطقه عملیاتی خود دریافت کنید.

 • بررسی کیفیت

یکی از موارد ضروری که باید در تجزیه و تحلیل کیفیت به آن توجه کنید، گواهینامه ISO 9001 است. فقط سعی کنید سازنده هر موردی را که به آن علاقه دارید بیابید و سپس بررسی کنید که آیا آنها به درستی تأیید شده اند یا خیر. ارزیابی فیزیکی محصولات نیز کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، مخروط های پلاستیکی ترافیکی باید از پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شوند که در برابر محو شدن، اشعه ماوراء بنفش و ترک خوردگی مقاوم باشد.

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟

تجهیزات کنترل ترافیک

وقتی صحبت از رویدادهایی می شود که ممکن است جریان معمول ترافیک را مختل کند، کارهای جاده ای که نیاز به انحراف ترافیک یا حتی کنترل کلی ترافیک روزانه دارند، داشتن ابزار مناسب ضروری است. مدیریت ترافیک موثر بر برنامه ریزی، استراتژی و بسیاری از تجهیزات مختلف متکی است. اما این تابلوها دقیقاً چه هستند، چه معنایی دارند و چه فایده ای دارند؟

 • نشانه ها

علائم مختلفی وجود دارد که هنگام نیاز به مدیریت ترافیک مورد استفاده قرار می گیرند، از علائم نظارتی مانند علائم سرعت گرفته تا علائم هشدار دهنده که به ما درباره حیوانات احتمالی در جاده مانند کانگورو یا گاو توصیه می کنند.

 • علائم هشدار دهنده

این علائم برای راهنمایی راننده در مورد شرایطی که نیاز به احتیاط، کاهش سرعت و توجه بیشتر دارد استفاده می شود. این علائم به شکل الماس معمولی با افسانه یا نماد سیاه یا هر دو و حاشیه سیاه روی زمینه زرد است. برخی از نمونه های این تابلوها عبارتند از: جاده هامپ پیش رو، کم ترخیص، و علائم هشدار دهنده کانگورو یا بورس.

 • علائم تنظیمی

علائم محدودیت سرعت نمونه ای از علائم تنظیمی هستند. آنها به رانندگان در مورد قوانین یا مقررات راهنمایی و رانندگی توصیه می کنند. این نشانه ها مستطیل های بلند با زمینه سفید و افسانه سیاه هستند.

 • علائم خطر

علائم خطر برای نشان دادن تغییر جهت جریان ترافیک و وجود و عرض یک مانع استفاده می شود. این علائم عموماً مستطیل شکل هستند و نوارهای سیاه و سفید به صورت نوارهای مورب یا شورون دارند. چهار نوع علائم خطر وجود دارد:

 • نشانگر خطر یک جهته: برای هدایت ترافیک در جهت مشخص شده توسط شورون استفاده می شود.
 • نشانگر خطر دو جهته: برای هدایت رانندگان در دو طرف مانع مانند جزیره استفاده می شود.
 • نشانگر عرض: برای علامت گذاری هر دو طرف انسداد عمودی مانند پل استفاده می شود.
 • نشانگر انسداد: برای تعریف موانع بالای جاده مانند بسته شدن جاده استفاده می شود.

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟

تجهیزات کنار جاده

پست ها، اتصالات و محصولات تابلوهای LED برای آگاه ساختن مردم از هر اتفاقی که ممکن است در جاده اتفاق بیفتد یا خطرات آتی، به ویژه در حین کار جاده، ساخت و ساز و نگهداری و در جاده هایی با حداقل روشنایی، مانند جاده های روستایی، استفاده می شود. این محصولات عبارتند از:

 • پست راهنمای لبه جاده

اغلب در جاده‌های روستایی استفاده می‌شود که ممکن است شانه‌های آب‌بندی نشده یا خم‌هایی در جاده‌ها وجود داشته باشد که در شب به سختی پیمایش می‌شود.

 • نشانگرهای روسازی بلند شده دائمی و موقت

اینها اغلب به عنوان یک راهنما برای رانندگان استفاده می شود و به آنها اجازه می دهد تا جاده پیش رو را مرور کنند و همچنین در شرایط آب و هوایی سخت و شرایط کم نور بهتر ببینند.

 • حفاظ کش

برای نمایان کردن نرده های محافظ برای رانندگان، به ویژه در آب و هوای بد یا نور کم استفاده می شود.

 • تابلو LED

برای ارائه پیام‌ها یا اطلاعات مرتبط و به موقع به رانندگان برای اطلاع از شرایط پیش رو، مانند تغییر محدودیت سرعت، خطرات در جاده یا بسته شدن جاده استفاده می‌شود.

محصولات کنار جاده همچنین شامل مواردی مانند مخروط های ترافیکی، موانع عابر پیاده، و موانع فلزی و پلاستیکی برای جمعیت می شود.

در آخر

چگونه تجهیزات ترافیکی ایمنی مناسب را انتخاب کنیم؟اطمینان از روان بودن جریان ترافیک، بدون توجه به خطر، انسداد یا شرایط جاده، برای ایمن نگه داشتن رانندگان و کنترل کنندگان ترافیک ضروری است. تجهیزات مختلفی که ما در پارک ترافیک استفاده می کنیم همه کاربردهای متفاوتی دارند، اما این علائم در کنار هم ترافیک و عابران پیاده را کنترل و ایمن نگه می دارند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات ترافیکی و تجهیزات ایمنی و تجهیزات پارکینگ، همین امروز با ما در پارک ترافیک تماس بگیرید!

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *