اهمیت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ در شهرها

گسترش شهرها، مهاجرت از روستاها به شهرها و حومه شهرها بخصوص شهرهای بزرگ و افزایش حمل و نقل و خودروها باعث می شود تا شهرها و جاده ها درگیر مسائل بسیاری شوند. یکی از معضلاتی که شهرها درگیر آن هستند، افزایش استفاده از خودروها، بخصوص خودروهای تک سرنشین و ایجاد ترافیک و شلوغی می باشد. پس می توان گفت حل مشکلات ترافیک و پارک خودروها دارای اهمیت بالایی است. پارکینگ و تجهیزات پارکینگ و دسترسی آسان به آنها ، باید در دستور کار استاندار و شهردار هر شهری باشد تا مشکلات ترافیک و پارکینگ حل شود. در حال حاضر، بسیاری از شهرها در تلاش هستند تا دریابند که چگونه زیرساخت های پارکینگ خود را به طور مؤثرتری طراحی و مدیریت کنند.

اهمیت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ

افزایش جمعیت به افزایش تعداد خودروهای سواری تبدیل می شود. از آنجایی که عرضه خودرو به دلیل افزایش جمعیت است، تقاضا برای پارکینگ نیز افزایش خواهد یافت. اما پارکینگ و تجهیزات پارکینگ چقدر مهم است؟ در برخی از شهرهای بزرگ ، پارکینگ ها یک سوم کل زمین در مرکز شهر را پوشش می دهند. هزینه پارکینگ خارج از خیابان سالانه سه برابر بیشتر از خیابان است. در نهایت، پارکینگ یک جنبه پویا از توسعه شهری است، زیرا شامل در نظر گرفتن جنبه های اجتماعی، زیست محیطی، مالی، اقتصادی و توسعه است. اما پارکینگ ها بدون تجهیزات پارکینگ می تواند مشکل ساز باشد. تجهیز پارکینگ و تجهیزات پارکینگ در ایجاد نظم ، جلوگیری از ایجاد هرج و مرج ، پیدا کردن جای پارک آسان و غیره بسیار مهم است.

اهمیت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ در شهرهاپارکینگ ها سودآور هستند؟

پارکینگ ها چه به صورت عمومی و چه خصوصی و چه در ساختمان ها  به طور مستقیم با توسعه اقتصادی مرتبط است و باعث برگشت سرمایه و سوددهی می شود. یک پارکینگ خوب به همراه تجهیزات پارکینگ مناسب ، باعث افزایش ارزش املاک مسکونی، مراکز تفریحی و تجاری می شود. املاکی که قیمت پایین تری دارند ، میتوان با ساخت پارکینگ برای آنها، قیمت ملک را افزایش داد.اما گاهی پارکینگ اغلب به عنوان یک مشکل برای مسکن مقرون به صرفه تلقی می شود، زیرا هزینه مستاجران را بالا می برد و اغلب آنها را مجبور می کند به مکان دیگری نقل مکان کند که خانه ارزان تر، اما دورتر از امکانات رفاهی مانند حمل و نقل عمومی باشد. اینها پارکینگ را به یک چالش منحصر به فرد برای برنامه ریزان و توسعه دهندگان تبدیل می کند. مشکلی که بسیاری از شهرها با آن روبرو هستند حفظ نسبت متعادل جمعیت به فضاهای پارکینگ است. همانطور که توسعه شهری رشد می کند، پارکینگ نیز باید افزایش یابد، اما تعیین مقدار مناسب چالش برانگیز است .

ساخت انواع پارکینگ

برای ساخت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ، روش ها و راه های مختلفی وجود دارد. اما استفاده از زمین های صاف راحت تر می باشد . یک فضای پارک معمولی 8 تا 10 فوت عرض و 18 تا 20 فوت طول دارد که به طور متوسط ​​حدود 144 تا 200 فوت مربع در هر پارکینگ است. با این حال، برنامه ریزان شهری به طور کلی اجازه می دهند 330 فوت مربع در هر فضا در پارکینگ خارج از خیابان باشد.

  • پارکینگ های سطحی

زمین های سطحی به دلیل مقرون به صرفه بودن در مقایسه با سایر سازه های پارکینگ محبوب هستند.زمین های مسطح از نظر ساخت ساده ترین و سریع ترین نوع پارکینگ هستند. استفاده از زمین های سطحی برای پارکینگ می تواند بسیار خوب باشد، زیرا به دلیل روباز بودن این پارکینگ ها می توان از آنها برای جشنواره های محلی، جشن و شادی و بازارهای هفتگی استفاده کرد. آسفالت پارکینگ ها باید هر 20 سال یکبار بازسازی شوند، در حالی که یک سازه پارکینگ می تواند 50 سال بدون بازسازی اساسی دوام بیاورد. یک پارکینگ روباز ، بهتر است با سایبان های خورشیدی پوشیده شود تا بتواند انرژی تولید کند و گرما را کاهش دهد. یا شاید با یک ماده نفوذپذیر مانند آسفالت متخلخل و درختان در ردیف هایی مانند باغ سیب کاشته شود تا بتواند کربن را جدا کند و رواناب های آلوده را تمیز کند.

  • پارکینگ های زیر زمینی

پارکینگ زیرزمینی از گران ترین گزینه برای پارکینگ های شهری است. پرهزینه ترین جنبه پارکینگ زیر زمینی حفاری آن است. هزینه ساخت یک پارکینگ زیرزمینی بسیار بالاتر از پارکینگ مسطح می باشد. سازه های زیرزمینی از نظر مهندسی و زمین شناسی چالش برانگیزتر هستند. آنها باید شامل تهویه، پمپ های هیدرولیک و دفع مناسب آب باران باشند. یکی از مزایای پارکینگ زیرزمینی، زیبایی شناسی دست نخورده منظر شهری است، زیرا محوطه پارکینگ در ظاهر پنهان است.

این ویژگی مفید همچنین می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در زیرساخت های زیرزمینی مترو شود. هزینه مرتبط با پارکینگ زیرزمینی، سرمایه هنگفتی است که می‌توان در سایر جنبه‌های شهر صرف کرد. تأسیسات زیرزمینی عمدتاً در مناطقی استفاده می شود که زمین گران است و ذخایر سرمایه زیاد است. در نهایت، این شکل از پارکینگ برای بسیاری از مناطق شهری مساعد نیست، با این حال اگر شهری یک مکان را قرار دهد برای پارکینگ زیر زمینی ،در حفظ زیبایی شهری می تواند گزینه مفیدی باشد.

  • پارکینگ مکانیکی

پارکینگ های مکانیکی مدرن ترین شکل پارکینگ شهری موجود امروزی است. اساساً، یک سیستم هیدرولیک اتومبیل ها را به شکاف های عمودی می برد. بسیاری از کشورهای اروپایی این شکل از پارکینگ را تجربه کرده اند و معتقدند که می تواند پارکینگ شهری را متحول کند. با این حال، تخمین زده می شود که هر فضا هشت برابر مقدار یک قطعه سطحی هزینه داشته باشد. این شکل از پارک مولفه خطای انسانی هنگام پارک کردن را حذف می کند. همچنین نیاز به عناصر دیگر مانند آسانسور، فرار از آتش و تهویه را از بین می برد و اجازه می دهد تا پارکینگ تراکم بیشتری داشته باشد.

در مقایسه با انواع دیگر پارکینگ ها، این سبک از پارکینگ به کمترین میزان نگهداری منظم نیاز دارد. از آنجایی که این پارکینگ‌ها تقریباً منحصراً توسط سیستم‌های مکانیکی اداره می‌شوند، اساساً هیچ مکانی اشغال نمی شود . مانع اصلی این شکل از پارکینگ هزینه تکنولوژی است.

نگهداری از پارکینگ و تجهیزات پارکینگ

هزینه نگهداری از پارکینگ هم باید در نظر گرفته شود. این می تواند شامل خدمه نظافت، اپراتورهای دروازه و امنیت باشد. سازه های پارکینگ باید مجهز به تهویه مناسب، آسانسور و مسیرهای فرار از آتش باشد. سازه های پارکینگ می توانند جدا از ساختمانی باشند که به آن خدمات می دهند یا به آن متصل شوند.

در پایان

در نهایت، پارکینگ و تجهیزات پارکینگ نقش اساسی در احیای مناطق شهری دارد و خواهد داشت. هر شکلی از ساختار پارکینگ مزایا و معایب خاص خود را دارد. به طور مشابه، هر شکل از ساختار پارکینگ تأثیر خود را بر محیط زیست می گذارد. مطمئناً فناوری در آینده بر عملکرد تأسیسات پارکینگ نظارت و توجه بیشتری خواهد کرد. اما پارکینگ ها بدون تجهیزات پارکینگ کارایی زیادی ندارد. فروشگاه پارک ترافیک تولید کننده تجهیزات پارکینگ ، ترافیکی و ایمنی ترافیک تمامی تجهیزات مورد نیاز یک پارکینگ از ساده تا حرفه ای را در سایت خود عرضه می کند. برای خرید می توانید از سایت و یا به صورت حضوری و تلفنی از خدمات ما بهره ببرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *