تجهیزات پارکینگ

با افزایش جمعیت و به تبعه آن افزایش خودرو ، باعث شده است تا افراد زمانی که با خودروهای شخصی خود در سطح شهر تردد می کنند، نیاز به مکان هایی برای پارک خودرو دارند. در مکانهایی مانند فروشگاه ها ، اماکن ورزشی ، مجتمع های تجاری نیاز به پارکینگ های عمومی برای پارک خودرو نیاز است. علاوه براین مکان هایی در سطح شهر تعبیه و ساخته شده اند که که به عنوان پارکینگ های عمومی می باشد که برای تمامی افراد قابل دسترس می باشد. بنابراین فضاهای پارکینگ قابل دسترس برای هر فردی که دارای خودرو می باشد و در خیابان به دنبال جای پارکی برای خودرو خود است ، مورد نیاز است. تجهیزات پارکینگ مورد نیاز برای پارکینگ های عمومی ، در مورد انواع پارکینگ ها ، جدا از نوع پارکینگ مهم و مورد نیاز است تا این مکان ها را جایی ایمن و امن برای خودروهای پارک شده کند.

تجهیزات پارکینگ

تجهیزات پارکینگ به طور یکسان در مورد پارکینگ عمومی ، پارکینگ های مجتمع های تجاری و تفریحی و ورزشی و غیره اعمال می شود. در سایت‌هایی با امکانات پارکینگ متعدد، حداقل تعداد فضاهای قابل دسترسی باید به‌جای مجموع مکان‌های پارکینگ ارائه‌شده در سایت، به‌طور جداگانه برای هر پارکینگ محاسبه شود. حداقل یکی از هر 6 فضای قابل دسترس، یا کسری از 6، در هر پارکینگ باید به اندازه ای باشد که ون ها را در خود جای دهد.
تجهیزات پارکینگ می تواند هم در فضای داخلی و هم در فضای باز، عمومی یا خصوصی باشد.

تجهیزات پارکینگانواع پارکینگ ها

پارکینگ منطقه ای است که برای پارک خودرو اختصاص داده شده است. معمولاً فضاهای پارکینگ روی زمین با خطوط سفید یا زرد مشخص می‌شوند که مربع‌هایی را تشکیل می‌دهند که هر کدام برای یک ماشین مناسب است. پارکینگ ها در نزدیکی مغازه ها، بارها، رستوران ها و سایر امکاناتی که نیاز به پارکینگ دارند، رایج است. پارکینگ هایی وجود دارند که در طول سال باز هستند، اما پارکینگ های دست ساز نیز وجود دارند که به طور ویژه برای یک رویداد اختصاص داده می شوند. به عنوان مثال، هنگامی که یک جشنواره وجود دارد که تنها یک بار در سال برگزار می شود، فرد برگزار کننده ، می تواند تصمیم بگیرند که یک مکان در نزدیکی محل همایش جهت پارک خودرو ها استفاده کند و از تجهیزات پارکینگ به میزان نیاز استفاده کند، تا برای بازدیدکنندگان آن جشنواره ، فضای پارک فراهم کنند. به گاراژهای پارکینگ، پارک خودرو، سازه پارکینگ، ساختمان پارکینگ، رمپ پارکینگ، پارکید یا عرشه پارکینگ نیز گفته می شود. چندین نوع پارکینگ وجود دارد:

پارکینگ یک طبقه

پارکینگ یک طبقه پارکینگی است که فقط یک طبقه دارد و از تجهیزات پارکینگ متناسب با آن یک طبقه استفاده می کند.

پارکینگ چند طبقه یا چند طبقه

پارکینگ های چند طبقه پارکینگ هایی هستند که دارای چندین طبقه برای پارک هستند. طراحی گاراژ پارکینگ چند سطحی می تواند بسیار متفاوت باشد. متداول ترین طراحی، یک گاراژ با رمپ برای حرکت از یک سطح به سطح دیگر است. گاراژهایی که کمتر رایج هستند پارکینگ هایی هستند که از آسانسور برای رفتن از سطحی به سطح دیگر استفاده می کنند. سپس گاراژهای پارکینگ با سیستم های رباتیک نیز وجود دارد که اتومبیل ها را از یک سطح به سطح دیگر منتقل می کند. طبقات پارکینگ می تواند بالا، پایین یا هر دو باشد. این پارکینگ ها از تجهیزات پارکینگ بیشتری استفاده می کنند.

پارکینگ زیرزمینی

یک پارکینگ زیرزمینی دارای سطوح زیر سطح و منفی یک از سطح زمین است. اغلب پارکینگ‌های زیرزمینی در مراکز شهر قرار دارند که فضای زیادی برای ساخت پارکینگ وجود ندارد، اما نیاز زیادی برای ساخت وجود دارد.

پارکینگ اتوماتیک

این پارکینگ به صورت زیر عمل می کند، ماشین خود را روی یک سکو در پارکینگ می برید. سپس سیستم پارک خودکار ماشین شما را به فضای پارک موجود در جایی در برج منتقل می کند. در این نوع پارکینگ ها از تجهیزات پارکینگ هوشمند برای پارک خودرو استفاده می شود و با استفاده از بالابرهای هیدرولیک یا مکانیکی می توان خودروها را به صورت عمودی و افقی حرکت داد. یک پارکینگ چند سطحی با سیستم پارک خودکار مزایای متعددی دارد. برای مثال می‌توانید ماشین‌های بیشتری را در یک فضای جمع‌ و جور جمع کنید زیرا ماشین‌ها توسط روبات‌ها پارک می‌شوند. همچنین فضاهای پارک می‌تواند کوچک‌تر باشد، زیرا نیازی به سوار یا خارج شدن از وسیله نقلیه نیست و مردم خودشان آن را پارک نمی‌کنند. سیستم روباتیک به اندازه یک انسان برای پارک ماشین به فضای زیادی نیاز ندارد. شما باید هر چند وقت یکبار تجهیزات را تمیز کنید، به علاوه حداقل یک تا چهار بار در سال کسی باید تجهیزات را بررسی کند تا ببیند آیا هنوز هم همه آنها به درستی کار می کنند یا خیر. تعداد دفعات بررسی خدمات به تجهیزات مورد استفاده بستگی دارد.

مناسب ترین مکان برای ساخت پارکینگ

پارکینگ های خانگی اتومبیل ، معمولاً در مسیرهای ورودی مردم در کنار خانه‌شان قرار دارند. این ها مکان‌های سرپوشیده‌ای هستند که می‌توان یک یا چند خودرو را در آنجا پارک کرد. آنها دارایی خصوصی هستند که برای خانه می باشد. درگاه‌های خودرو چهار دیواری ندارند: معمولاً فقط یک یا دو دیوار دارند و گاهی اوقات به دیوار خانه‌ای که متعلق به آن است متصل می‌شوند. درگاه های خودرو از شرایط بد آب و هوایی مانند باران و برف محافظت می کنند.

همچنین پارکینگ های کنار جاده که متراژ شده یا فضاهایی که برای استفاده از پارکینگ در نظر گرفته شده اند، نوعی از پارکینگ محسوب می شوند که از تجهیزات پارکینگ می توان در آنها استفاده کرد. معمولاً می‌توانید چنین فضاهایی را شناسایی کنید، زیرا یک یا چند مربع با رنگ زرد یا سفید ردیف شده‌اند که برای یک ماشین مناسب است. شما به عنوان یک راننده قرار است ماشین خود را بین فضاها پارک کنید. در مناطق دیگر هیچ جای پارک در خیابان ها ترسیم نشده است. این پارکینگ ها معمولا فقط در مناطق مسکونی که شلوغ نیست اتفاق می افتد.

سیستم پارکینگ خودکار (APS)

سیستم پارکینگ خودکار یا APS یک سیستم مکانیکی است که خودروها را از ورودی به یک فضای پارک در دسترس حرکت می‌دهد. از چندین سطح استفاده می کند و اتومبیل ها را به صورت عمودی روی هم می چیند تا از زمین کمتری که ممکن است برای پارک هر چه بیشتر اتومبیل استفاده کند. این پارکینگ ها کاملاً خودکار است و از تجهیزات پارکینگ هوشمند در آنها استفاده می شود و به هیچ پرسنلی نیاز ندارد. گاهی اوقات به سیستم های پارکینگ خودکار ، سیستم پارکینگ مکانیکی ، سیستم پارکینگ رباتیک ، سیستم پارکینگ چرخشی ، پارکینگ اتوماتیک و پارکینگ استکر نیز گفته می شود.
سیستم های پارک اتوماتیک بسیار کارآمد در فضاهای کم هستند. شما به سادگی می توانید همه ماشین ها را روی هم قرار دهید به علاوه فضای پارکینگ نباید به اندازه یک پارکینگ معمولی باشد. می‌توانید اتومبیل‌های بیشتری را در یک فضای جمع‌وجور جمع کنید، زیرا اتومبیل‌ها توسط سکوها و بالابرها حرکت می‌کنند. این سیستم به اندازه یک انسان به فضای زیادی برای پارک نیاز ندارد. نیازی به رمپ، عابر پیاده و غیره نیست.

یک سیستم پارکینگ نیمه خودکار از یک سیستم مکانیکی برای جابجایی خودروها به محل پارک خود استفاده می کند، فقط برای کار کردن به یک اقدام انسانی نیاز دارد، چه توسط راننده یا یک پرسنل که اینکار را انجام می دهد. این عمل می تواند به سادگی فشار دادن یک دکمه باشد.

مزایای پارکینگ های اتوماتیک

مشتری وارد  پارکینگ می شود و ماشین را روی یک سکو می راند. در آنجا موتور را خاموش می کند، ترمز می گیرد و از خودرو خارج می شود. این سیستم با استفاده از سنسورها اندازه و شکل کلی خودرو را تشخیص می دهد. این یک مرحله مهم در این فرآیند است: سیستم محل پارک ماشین را (کوچکترین فضای ممکن) تجزیه و تحلیل می کند.

معمولاً یک پایانه پرداخت وجود دارد که مشتری باید هزینه پارکینگ را پرداخت کند. او یک بلیط یا کلید با یک کد سفارشی دریافت می کند. به محض خروج مشتری از پارکینگ، بازوها و سکوهای روباتیک به حرکت در می آیند. آنها ماشین را به صورت عمودی و/یا افقی به محل پارک موجود می برند. زمانی که مشتری برای تحویل گرفتن ماشین خود برمی گردد، سیستم از کد موجود در بلیط او استفاده می کند تا بداند کدام خودرو را به سکو بازگرداند. سپس مشتری می تواند وارد خودرو شده و از گاراژ خارج شود. مزایای ایسن نوع پارکینگ ها عبارتند از :

 • نیازی به جستجوی مکان های پارکینگ موجود نیست
 • نیازی به پیاده روی در پارکینگ نیست
 • صرفه جویی در زمان
 • ماشین شما ایمن پارک شده است (نگرانی در مورد دزدی / آسیب وجود ندارد)
 • بهره وری فضا
 • سازگاری با محیط زیست (رانندگی در داخل خودرو ممنوع)
 • افزایش تاثیر بصری
 • افزایش امنیت عمومی (فرصت کمتر برای سرقت، تصادف، حمله)
 • مزایای صرفه جویی در پول
 • عدم حضور افراد در داخل به معنای عدم وجود زباله / دعوا / تصادف / غیره است.
 • عدم حضور افراد در داخل به معنای عدم نیاز به علائم / روشنایی / مناطق عابر پیاده / و غیره است.
 • خودروهای داخل پارکینگ رانده نمی شوند ، اما به‌طور خودکار جابه‌جا می‌شوند، که به معنای عدم نیاز به سیستم تهویه گران قیمت است.
 • عدم نیاز به استخدام پرسنل (به جز تعمیر و نگهداری گاه به گاه)
 • شما کلیدهای خود را نگه دارید
 • هیچ کس با ماشین شما رانندگی نمی کند.
 • سازگاری با محیط زیست (موتور خاموش است)

تجهیزات پارکینگدر پایان

تجهیزات پارکینگ و پارکینگ ها از ضروریات زندگی امروزی هستند . افزایش خودرو ها در سطح شهر باعث می شود تا نیاز به مکان هایی برای پارک خودرو بیشتر احساس شود. در این مقاله از پارک ترافیک تولید کننده انواع تجهیزات ترافیکی ، پارکینگ و ایمنی شما را با انواع پارکینگ ها و تجهیزات پارکینگ مورد نیاز آشنا کردیم. در صورت نیاز به تجهیزات می توانید با ما در پارک ترافیک در تماس باشید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *