تابلو علائم ترافیکی ، نقش مهمی در کنترل و مدیریت و کاهش ترافیک دارد. این تجهیزات ترافیکی با بهبود شرایط و علائم هشدار دهنده ، خطر و احتیاط مسیر را برای استفاده کنندگان و سرنشینان خودرو ایمن می سازد.

علائم ترافیکی راهنمایی و رانندگی

علائم هشدار دهنده علائمی هستند که به وسایل نقلیه و عابران پیاده هشدار می دهند که نسبت به خطر پیش رو توجه کنند. علائم ممنوعیت علائمی هستند که رفتار وسایل نقلیه و ترافیک عابر پیاده را محدود می کنند. علائم جهت‌نما، علائمی هستند که به وسایل نقلیه و علائم ایمنی عابر پیاده دستور می‌دهند تا آنها را به سفر هدایت کنند. تابلوهای راهنمایی و رانندگی باید تابلوهای اطلاعاتی جهت، موقعیت و فاصله را از جاده عبور دهند.
تولید کنندگان علائم تابلوهای راهنمایی و رانندگی بزرگراه از کلماتی استفاده می کنند که توصیفی نیستند و برای انتقال اطلاعات خاص به جای کلمات از علائم همراه با تصاویر استفاده می کنند. آنها برای مدیریت ترافیک استفاده می شوند و عمدتاً به عنوان یادآوری، مشوق و دستورالعمل عمل می کنند. عمدتاً شامل علائم اصلی مانند علائم هشدار دهنده، علائم ممنوعیت، علائم دستورالعمل، علائم راهنما، علائم مناطق گردشگری، علائم راهسازی و علائم کمکی متصل به علائم اصلی است.

ساختار تابلو علائم ترافیکی

ساختار تکیه گاه تابلو عمدتاً شامل نوع ستونی (تک ستونی، دوستونی)، نوع کنسولی (یک کنسولی، کنسولی دوبل)، نوع دروازه ای و نوع تعلیق می باشد. استقرار تیرهای علائم راهنمایی و رانندگی باید شرایط عمومی سطح جاده را در نظر گرفته و برنامه ریزی منطقی داشته باشد و اطلاعات مهم قابل تکرار باشد.
ساختار علائم راهنمایی و رانندگی فناوری پاشش پلاستیک با دمای بالا است. این یک فناوری جدید تصفیه سطح است که در سال های اخیر توسعه یافته است که عمدتا برای بهبود عملکرد سطح قطعات فلزی و بهبود مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر خوردگی رسانه های ویژه، مقاومت در برابر اکسیداسیون و الکتریسیته استفاده می شود. عایق و سایر ویژگی ها، نقش موثری در دکوراسیون سطح ، می تواند داشته باشد. از این روش برای حفظ قطب های سیگنال ترافیک استفاده می شود. اصل اساسی این است که نایلون را روی سطح قطعه کار آماده شده از قبل تحت حرارت شعله و ذوب پاشیده تا پوشش اسپری مورد نیاز بدست آید.

بررسی عملکرد تجهیزات ترافیکی

دستگاه های کنترل الکتریکی مانند کنتاکتورهای AC، رله های حرارتی، سوئیچ های سفر و کنترل کننده های فرمان در مدار کنترل قطب سیگنال ترافیک وجود دارد. آنها باید قبل از عملیات به طور کامل و با دقت بررسی شوند. قطعات الکتریکی که معیوب هستند باید در اسرع وقت تعویض شوند و وجود تجهیزات ضعیف اکیداً ممنوع است.تجهیزات عملیاتی، وسایل برقی، کابل ها و غیره را در صورت خرابی تعویض کنید. منبع نور آسیب دیده است و بررسی کنید که همه پیچ‌ها شل، محکم، ایمن و قابل اعتماد باشند، پین‌های موقعیت‌یابی و قلاب‌های اتوماتیک انعطاف‌پذیر و قابل اعتماد هستند و مواردی که دارای خوردگی شدید هستند باید تعویض شوند.

تابلو علائم ترافیکی مدت هاست که به بخشی از رفت و آمد روزانه مردم تبدیل شده است. چه در تقاطع‌های ترافیکی، چه در دوشاخه‌های معمولی و چه در بخش‌های خاصی از جاده، اغلب می‌توانید با یک نگاه، تابلوهای راهنما و اطلاعات مختلف در مورد آنها را پیدا کنید. این بدون شک برای بسیاری از افرادی که با جاده آشنا نیستند و به ویژه کسانی که از مکان های دیگری آمده اند ، یک گزینه عالی است. علائم ترافیکی ایمنی جاده ها و ایمنی ترافیک جاده ها را افزایش می دهند و به طور موثرتری احتمال ایمنی جاده را نیز افزایش می دهند. ما سعی کرده ایم تا روش های جدید طراحی ایمنی جاده را کشف کنیم و بر اساس مشخصات محصول، ما فناوری های پیشرفته ای را برای بهبود ایمنی ترافیک داخلی بررسی می کنیم. تابلو های علائم ترافیکی فعلی اصول اساسی ایمنی راه را بر اساس یک استاندارد انسانی تر و ایده اولیه مبتنی بر انسان اجرا می کنند. در سال گذشته، توسعه علائم ایمنی جاده ها با مشکل مواجه شده است، اما قطب های علائم راهنمایی و رانندگی یک روند توسعه است.

تابلو علائم ترافیکی

تابلو علائم ترافیکی راهنمایی و رانندگی نمادهای گرافیکی هستند که برای نشان دادن شرایط جاده و قوانین و مقررات مختلف راهنمایی و رانندگی استفاده می شوند. نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارد که می تواند قوانین راهنمایی و رانندگی را به یک تصویر و بیان خاص تبدیل کند، که برای مدیریت ترافیک و رانندگی مهم است. امنیت نقش بسیار مهمی دارد. تابلوها انواع مختلفی دارند از جمله علائم کاهش سرعت، علائم هشدار دهنده، تابلو عبور عابر پیاده و غیره. علائم جاده توسط بسیاری از مبتدیان شخصاً احساس نمی شود، اما همچنان برای آنها مهم است.

در پایان

دستورالعمل های ترافیکی در جاده بر اثر استفاده از تابلو علائم ترافیکی با بهبود مستمر استانداردهای زندگی مردم، مالکیت سرانه ملی خودرو که به طور مداوم افزایش می یابد که فشار خاصی بر ترافیک جاده ها وارد می کند، باعث مهار و کنترل ترافیک می شود.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *