نقش استوپر پارکینگ چیست ؟

هنوز هم رانندگان بسیاری پس از سال ها ، هنوز هم دز پاک خودرو خود ممکن است دچار مشکل شوند. با وجود سال ها تمرین، بسیاری از رانندگان غیر ماهر و ماهر ، بارها و بارها مرتکب اشتباهات پارک می شوند. یک راننده ممکن است در حین انجام این کار اندازه یک محل پارک را بیش از حد ارزیابی کند یا گیج شود. هنگامی که یک خودرو با وسیله نقلیه پارک شده دیگر یا اشیاء مجاور مانند اتوبوس، موتورسیکلت و غیره برخورد می کند، ممکن است خسارت مالی یا گاهی جانی نیز رخ دهد. برای جلوگیری از این اتفاقات در مناطق پارک خودرو و پارکینگ ها می توانید از تجهیزات پارکینگ از جمله استوپر پارکینگ یا متوقف کننده خودرو استفاده کنید. اما نقش استوپر پارکینگ چیست و چه وظایفی دارد ؟ شما می توانید با قرار دادن استوپر پارکینگ به طور استراتژیک از این مشکل جلوگیری کرده و ایمنی عابران پیاده و آسیب و تصادفات با اشیاء و خودروها را کاهش دهید.

نقش استوپر پارکینگ چیست ؟

استوپر پارکینگ یا متوقف کننده خودرو در مکانهای مشخص شده در پارکینگ قرار می گیرد و وظیفه دارد تا جلوی حرکت خودرو را بیشتر از مکان مشخص شده بگیرد. مشکلات و محدودیت هایی که وجود دارد، را در انواع مختلف پارکینگ، مانند پارکینگ های طبقاتی، پارکینگ ساختمان های تجاری و اداری و ساختمانی، پارکینگ معلولان و پارکینگ فرودگاه ها و سایر پارکینگ ها مشاهده خواهید کرد. اما با استفاده از استوپر پارکینگ می توانید این محدودیت ها را رفع کرده و خودرو خود را به درستی و در مکان مناسبی پارک نمائید.

ویژگی های استوپر پارکینگ

استوپر پارکینگ ماندگاری بالایی دارد و در برابر ضربه چرخ های خودرو و وسایل نقلیه بسیار پایدار و مقاوم هستند. بنابراین، در کجا از محدودیت های پارکینگ استفاده می شود و چگونه کار می کند؟ در اینجا دستورالعمل های کاملی وجود دارد که همه چیز را در مورد متوقف کننده خودرو مورد بحث قرار می دهد.

بلوک های پارکینگ همچنین به نام ایستگاه های پارکینگ ساخته شده از لاستیک بازیافتی برای توقف حرکت وسایل نقلیه ساخته شده اند.

اولین و مهمترین نقش استوپر پارکینگ کمک به رانندگان در تعیین مکان پارک خودرو است. متوقف کننده های خودرو ، فضاهای پارکینگ حادثه خیز را به فضاهای پارکینگ با نظم مناسب تبدیل می کند.حتما تا به حال متوجه یک پارکینگ در مکان های مختلف شده اید. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی این پارکینگ ها را جذاب می کند؟

تصور کنید وارد یک پارکینگ عمومی بزرگ شده اید و جایی برای پارک ماشین خود پیدا نمی کنید. شما چکار انجام خواهید داد؟ مطمئناً سعی می کنید مکان مناسبی برای پارک خودرو پیدا کنید. یک استوپر پارکینگ در آنجا به شما کمک می کند و شما را راهنمایی می کند که کجا باید ماشین خود را پارک کنید. شاید به این فکر کنید که اگر مالک پارکینگ تجاری نیستید، پس چرا باید از این تجهیزات پارکینگ استفاده کنید؟ آیا این استوپرها فقط برای پارکینگ های خصوصی و عمومی نیستند؟

این تصور اشتباه را پاک کنید. توقف چرخ‌ها، به‌ویژه توقف‌های چرخ لاستیکی، می‌توانند در هر جایی که می‌خواهید ماشین خود را پارک کنید، تعمیر شوند. ممکن است پارکینگ یا محل کسب و کار شما باشد. فرض کنید ماشین خود را در پارکینگ با سرعت کمی بالاتر می‌رانید یا با بی‌احتیاط پای خود را از روی ترمز خارج می‌کنید بدون اینکه وسیله نقلیه موتوری را پارک کنید. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ حتی با سرعت کم ممکن است بین ماشین شما و دیوار حادثه ای رخ دهد و باعث آسیب به خودرو شما شود. در اینجا نقش استوپر پارکینگ پر رنگ می شود و ایمنی را در برابر حوادث ناگوار فراهم می کند.

آیا متوقف کننده های خودرو به وسایل نقلیه آسیب می رساند؟

وظیفه اصلی و نقش استوپر پارکینگ در جاده ها، مسیرهای عبور و مرور و مناطق پارکینگ، متوقف کردن یک ماشین در حال چرخش است. در برخی موارد، اگر راننده فراموش کند قبل از ترک خودرو در پارکینگ شیبدار، ترمز دستی را بکشد، این موانع ممکن است باعث ایجاد خطر شوند. وجود ایستگاه های پارکینگ در محل مناسب از خروج خودرو از محدوده پارکینگ تعیین شده جلوگیری می کند. در طول فصل زمستان نیز ممکن است اختلالاتی ایجاد کند. جاده ها در هوای سرد عمدتاً پوشیده از برف هستند و برای رانندگان و عابران پیاده مشکل ایجاد می کنند. رانندگان نمی توانند آنها را مشاهده کنند و لاستیک های خودرو ممکن است از روی آنها سر بخورند. اگر ضربه گیرهای بتنی پارکینگ به لاستیک برخورد کند، می تواند حتی خطرناک تر باشد.

در ابتدا استوپر های پارکینگ از سیمان ساخته می شدند. پس از مشاهده مشکلات مربوط به استوپرهای بتنی، فناوری پیشرفت زیادی داشته است و در چند دهه اخیر استوپر لاستیکی پارکینگ برای جلوگیری از چنین حوادثی طراحی و ساخته شده است.

امروزه متوقف کننده های لاستیکی پارکینگ جایگزین استوپر بتنی پارکینگ شده اند. اگر این متوقف کننده های لاستیکی پارکینگ را در محل پارکینگ تجاری، مدرسه یا پارکینگ بیمارستان خود نصب کنید، به هیچ وجه به شما و وسیله نقلیه شما آسیب نمی رساند. علاوه بر این، وجود رنگ های زرد در آن‌ها، پارک کردن در شب را برای مالکان خودرو آسان می‌کند.

مزایای استوپر پارکینگ

یکی از مزایای اصلی نصب استوپر پارکینگ ، هشدار دادن به رانندگان هنگام نزدیک شدن به لبه پارکینگ ها است. در مقایسه با مواد مختلف، استوپر لاستیکی پارکینگ برای ایمنی عالی هستند. آنها خطرات را کاهش می دهند و پارکینگ ها را به خوبی سازماندهی می کنند. آنها همچنین از چرخ جلوی وسیله نقلیه شما در صورت برخورد تصادفی ماشین شما با آنها محافظت می کنند.

یکی دیگر از مزایای متوقف کننده خودرو ، جلوگیری از پارک خودروها در پیاده روها یا هر منطقه ممنوعه است. این موانع فیزیکی رانندگان را از عبور از فضای پارکینگ باز می دارد و از سایر موانع خطرناک جلوگیری می کند. ایمنی را برای پیاده روها، مناظر ظریف و سایر وسایل نقلیه فراهم می کند.

امروزه استوپر لاستیکی پارکینگ طرفداران زیادی دارد. روش نصب آنها نسبتا آسان و کم هزینه است. یکی دیگر از مزایای فوق العاده استفاده از استوپر پارکینگ لاستیکی این است که می توانید آن را در هر زمان حذف کنید. هم برای پارک کوتاه مدت و هم برای پارک طولانی مدت قابل استفاده است. استوپر های لاستیکی پارکینگ سازگار با محیط زیست هستند زیرا از مواد بازیافتی ساخته شده اند. نوارهای بازتابنده زرد رنگ روی استاپر های پارکینگ ، تشخیص آنها را برای رانندگان و عابران پیاده آسان می کند.

معایب استاپر پارکینگ

استوپر پارکینگ برای جلوگیری از عبور وسایل نقلیه از یک مرز در فضاهای پارکینگ طراحی شده است. اما آنها موانعی برای عابران پیاده ایجاد می کنند و در صورت توجه نکردن عابران منجر به صدمات متعددی می شوند. متوقف کننده های بتنی پارکینگ به دلیل مواد سنگین به کار رفته در آنها بسیار خطرناک تر هستند. آنها مشکلات جدی را هم برای رانندگان و هم برای عابران پیاده ایجاد می‌کنند، اما اگر آن را با استوپر های لاستیکی پارکینگ جایگزین کنید، به راحتی می توانید با این وضعیت کنار بیایید. استفاده از استوپر لاستیکی پارکینگ در فواصل مناسب ، ممکن است برای عابران پیاده مشکلی ایجاد نکند.

چرا استاپر پارکینگ ؟

انتخاب استوپر پارکینگ لاستیکی بهترین گزینه برای جلوگیری از خطرات زمین خوردن است. در زیر دلایلی برای انتخاب متوقف کننده لاستیکی پارکینگ آورده شده است :

  • در صورت خرید استوپر پارکینگ لاستیکی، هزینه نصب تقریباً ناچیز است.
  • متوقف کننده لاستیکی پارکینگ از لاستیک بازیافتی ساخته شده اند. اگر یک کامیون سنگین به آنها برخورد کند، نمی شکنند.
  • رنگ استاپر لاستیکی پارکینگ حتی در نور شدید آفتاب نیز کمرنگ نمی شود. آنها را در هر زمان بیشتر نمایان می کند.
  • استوپر پارکینگ ساخته شده از لاستیک بازیافتی با نوارهای بازتابنده زرد برای مدیریت بهتر پارکینگ

کلام آخر

استوپر پارکینگ به تجهیزات پارکینگ مهمی تبدیل شده است. روند استفاده از متوقف کننده پارکینگ لاستیکی در اوج خود قرار دارد. آنها یک جزء آرامش بخش ایمنی برای پارکینگ های عمومی، محوطه مدرسه، پارک های شرکتی و مراکز خرید هستند. هر صاحب کسب و کاری می خواهد پارکینگ خود را برای بازدیدکنندگان ایمن کند. پارک ترافیک ارائه دهنده تجهیزات پارکینگ ، تجهیزات ترافیک و تجهیزات ایمنی می باشد و می توانید برای خرید انواع تجهیزات به سایت ما مراجعه نمائید و یا با ما تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *