موانع ترافیکی

پروژه های ساختمانی و ساخت و ساز ، مناطق خطرناکی هستند و این خطر هر زمان که یک پروژه ساختمانی در نزدیکی یک جاده که دارای ترافیک زیادی است، اجرا می شود، افزایش می یابد. با افزایش پروژه‌های ساختمانی و افزایش رانندگان در جاده‌ها، استفاده از موانع ترافیکی برای به حداکثر رساندن ایمنی کارگران ساختمانی، عابران پیاده و رانندگان بسیار حیاتی‌تر از همیشه است. انواع مختلفی از تجهیزات ترافیکی که به عنوان موانع ترافیکی معرفی می شود، برای انتخاب وجود دارد. موانع ترافیکی به پیشگیری یا کاهش صدمات تصادفات کمک می کنند. در این پست با ما همراه باشید تا با انواع موانع ترافیکی استفادئه شده در پروژه ها و سایت های ساخت و ساز آشنا شوید.

رایج ترین موانع ترافیکی

از موانع ترافیکی در برنامه ها و پروژه های مختلفی استفاده میشود. موانع ترافیکی در سه منطقه استفاده می شود:

 • موانع ترافیکی عابر پیاده

از این موانع برای کنترل رفت و آمد افراد  پیاده استفاده می شود. به عنوان مثال، در کنسرت ها و سایر رویدادهای بزرگ استفاده می شود،همچنین در مناطقی که ترافیک زیادی، نزدیک جمعیت زیادی از مردم است نیز استفاده می شود.

 • موانع ترافیکی رانندگان

این موانع ترافیکی برای مسیریابی، توقف یا تغییر مسیر جریان ترافیک در اطراف محیط های خطرناک استفاده می شود. موانع ترافیکی اغلب در محل برای هشدار به عابران پیاده و کاهش ترافیک وسایل نقلیه از خطرات اطراف استفاده می شود.

 • موانع ترافیکی ساخت و ساز جاده

موانع ساخت و ساز جاده برای تغییر مسیر و توقف خودروها با سرعت بالا استفاده می شود. این نوع موانع ترافیکی در جاده‌های پرتردد و بزرگراه‌ها برای نشان دادن راه‌های بسته استفاده می‌شوند.

انواع مختلف موانع ترافیکی برای کنترل ترافیک ، در شرایط مختلف استفاده می شود. پروژه‌های کنار جاده‌ای یا پروژه‌های ساختمانی با عابران پیاده به تجهیزات ترافیکی برای جلوگیری و محدود کردن تصادفات در بزرگراه‌ها، جاده‌ها و حتی پیاده‌روها نیاز دارند. بیایید نگاهی به انواع مختلف موانع ترافیکی بیندازیم که اغلب در پروژه های ساختمانی استفاده می شوند تا اطمینان حاصل کنیم که از تجهیزات مناسب برای موقعیت های صحیح استفاده می کنید!

انواع سدها و موانع پلاستیکی عابر پیاده

از موانع ترافیکی عابر پیاده در مسیر مدارس، پارکینگ ها و رویدادهای فوتبالی یا برگزاری کنسرت ها در فضای باز برای کنترل جریان ترافیک عابران پیاده در این مناطق خاص استفاده می شود. موانع عابر پیاده چند منظوره برای استفاده در داخل و خارج محوطه طراحی شده اند. موانع ترافیکی عابران پیاده در رنگ های شبرنگ قابل مشاهده هستند تا در شب و در شرایط آب و هوایی مختلف قابل مشاهده باشند. برخی از علائم ترافیکی منع کننده برای عابران پیاده عبارتند از:

 • تابلوهای راهرو عابر پیاده
 • تابلوهای عمودی پارکینگ
 • موانع پانل عمودی

از موانع عابر پیاده فقط در شرایطی استفاده کنید که باید جریان ترافیک عابران پیاده را کنترل کنید، زیرا آنها برای تغییر مسیر ترافیک وسایل نقلیه ساخته نشده اند. موانع پلاستیکی عابر پیاده اکثرا از مواد پلاستیکی پلی اورتان سبک و بادوام ساخته شده اند و مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش هستند، به راحتی قابل جابجایی هستند و دارای طراحی مدولار هستند. این موانع به راحتی قابل نصب هستند و می توان آنها را به راحتی جمع آوری کرد.

موانع پلاستیکی ترافیکی در زمان صرفه جویی بسیاری می کنند، بنابراین اگر محدودیت یا کمبود وقت دارید، برای هر موقعیتی که نیاز به کنترل جریان ترافیک عابر پیاده دارید، این نوع تجهیزات یک انتخاب عالی هستند. کیت دروازه ایمنی از پلاستیک سبک ساخته شده است که برای جابجایی آسان وزن سبکی دارد. موانع رنگی روشن در نقاط لولا قرار دارند، بنابراین شما می توانید مانع ایمنی را در هر کجا که نیاز است به سرعت و به راحتی قرار دهید. مخروط ترافیکی ، راه حلی ساده و سبک برای پارکینگ ها، کنترل جمعیت و موقعیت های اضطراری هستند. این دستگاه های کنترلی یک انتخاب عالی برای ایجاد یک مانع بسیار قابل مشاهده بین عابران پیاده و خطرات احتمالی در مکان های عمومی و مکان های شغلی هستند. هر نوار مخروطی از یک طراحی جمع شونده استفاده می کند که تا 10 فوت طول دارد. این بدان معنی است که می توانید نیازهای دستگاه های کنترلی خود را از بین ببرید و در صورت نیاز یک خط پیوسته از سیگنال های هشدار ایجاد کنید. برخلاف سایر تجهیزات ترافیکی ، مخروط ترافیکی ، نباید در مناطقی با وسایل نقلیه پرسرعت استفاده شوند و فقط باید در مناطقی استفاده شوند که نیاز به اطلاع عابران پیاده از شرایط خطرناک دارند. از آنجایی که این میله‌های مخروطی روی مخروط‌های ترافیکی قرار می‌گیرند، پایداری بیشتری ارائه نمی‌دهند و به راحتی می‌توان آنها را جدا کرد.

2. تجهیزات کنترل و ایمنی ترافیک

دستگاه های کنترل تردد از رایج ترین نوع موانع ترافیکی است که در کارگاه های ساختمانی و مناطق مشابه دیده می شود. این نوع موانع جاده ای برای کنترل جریان ترافیک عابر پیاده و ترافیک وسایل نقلیه در مناطق خاص در نزدیکی مناطق ساخت و ساز، مدارس و محل های تصادف استفاده می شود. موانع کنترل ترافیک اغلب در جاده های شلوغ و جاهایی که وسایل نقلیه در نزدیکی عابران پیاده با سرعت متوسط ​​تا زیاد حرکت می کنند استفاده می شود. محبوب ترین انواع موانع ترافیکی عبارتند از:

 • مخروط های ترافیکی
 • موانع نیوجرسی
 • بشکه های ترافیکی

دلیل اینکه موانع ترافیکی رایج‌ترین و محبوب‌ترین انتخاب‌ها در سایت‌های ساختمانی و موقعیت‌های دیگر هستند، این است که این نوع تجهیزات ترافیکی را می‌توان در صورت نیاز با علائم مخروطی قابل اتصال و چراغ‌های مخروطی برای بهبود دید و ترافیک مستقیم اصلاح کرد. موانع ترافیکی نه تنها عملکرد بیشتری نسبت به سایر دستگاه ها دارند، بلکه برای حمل و نقل و ذخیره سازی نیز قابل دسترسی هستند. موانع ترافیکی بهتر است در مناطقی با تردد کم خودروها و جاهایی که باید به عابران پیاده در مورد ترافیک روبرو هشدار داده شود، استفاده شود. بیایید به رایج ترین موانع ترافیکی که می توانید استفاده کنید و اینکه در کجا باید از این نوع مانع ترافیکی استفاده کنید نگاهی بیندازیم. مخروط های ترافیکی (که مخروط های ساختمانی و مخروط های جاده نیز نامیده می شوند) یکی از تجهیزات رایج در بزرگراه ها، جاده های فعال و محل های ساخت و ساز هستند، زیرا این دستگاه ها به راحتی قابل استقرار، ذخیره سازی و نشانگرهای هشدار دهنده کافی برای عابران پیاده و رانندگان هستند. مخروط های جاده سبک، قابل رویت شدن و بادوام هستند زیرا از پلاستیک پلی اتیلن ساخته شده اند، بنابراین می توانند در شرایط آب و هوایی سخت و نور مستقیم خورشید برای مدت طولانی مقاومت کنند. مخروط های ترافیک اشکال و اندازه های مختلفی دارند و شما باید بهترین نوع مخروط ترافیک را برای موقعیت خاص انتخاب کنید، مانند:

 • مخروط قرمز: نشان دهنده خطر فوری و تغییر مرگ است.
 • مخروط های نارنجی: نشان دهنده خطر احتمالی و آسیب جدی است.
 • مخروط زرد: نشان دهنده خطر بالقوه، اما کاهش احتمال آسیب است.
 • مخروط سبز: نشان دهنده ایستگاه های کمک های اولیه است. معمولا در مسابقات ورزشی استفاده می شود.
 • مخروط‌های آبی: نشان‌دهنده خطرات غیرخطرناک است و برای ساخت فضاهای پارک فقط برای افراد معلول استفاده می‌شود.
 • مخروط های ترافیک سفید: یک منطقه امن را نشان می دهد و ورودی به سرویس های بهداشتی، درها و غیره را نشان می دهد.

از آنجایی که مخروط‌های جاده می‌توانند با وزش باد شدید سقوط کنند، ممکن است لازم باشد وزنه‌های مخروطی را به پایین مخروط ترافیکی اضافه کنید تا مطمئن شوید که در نزدیکی ترافیک روبرو یا در هوای نامساعد ایستاده است.

موانع نیوجرسی پر از آب موانع ترافیکی محکمی هستند که برای بستن جاده ها و ایجاد حفاظت بیشتر بین محل های ساخت و ساز، عابران پیاده و ترافیک وسایل نقلیه استفاده می شود. نیوجرسی ترافیکی از مواد پلاستیکی سبک و بادوام ساخته شده است، برای استقرار فقط به یک نفر نیاز دارد تا تجهیزات را راه اندازی و یا جمع آوری کند. بر خلاف همتایان بتنی خود، موانع جرسی پر از آب حمل و نقل و نگهداری آسان است. این موانع به جای نیاز به تجهیزات متحرک سنگین و تیمی از کارگران، برای پروژه های کوتاه مدت ایده آل هستند. انواع دیگری از موانع پر از آب وجود دارد که می توانید از آنها برای کمک در شرایط خاص استفاده کنید.

بشکه های ترافیکی انعکاسی شبیه به مخروط های ترافیکی هستند، اما آنها پایه وسیع تری دارند و دارای سطوح بازتابنده تری برای بهبود پایداری و دید هستند. هر بشکه کنترل ترافیک دارای دسته هایی برای حمل، کشیدن و بلند کردن آسان است. اگر این بشکه های ترافیکی را در نزدیکی ترافیک با سرعت بالا یا در مناطقی که وزش باد است قرار دهید، می توانید با افزودن پایه های لاستیکی وزن دار یا کیسه های شن اضافی به پایه بشکه ها، استحکام را افزایش دهید.

جداکننده های ترافیکی در رنگ های متنوعی هستند و برای هشدار دادن به عابران پیاده، رانندگان و کارگران ساختمانی در مورد محیط های خطرناک استفاده می شوند. جداکننده ها از مواد سبک وزن ساخته شده اند و در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند و می توانند چندین سال در استفاده روزمره مقاومت کنند. این نوع تجهیزات ترافیکی باید در مناطقی استفاده شوند که وسایل نقلیه کمتر از 50 مایل در ساعت رانندگی می کنند، بنابراین نباید در بزرگراه ها یا سایر جاده های پر سرعت استفاده شوند.

تماس با پارک ترافیک

یافتن موانع ترافیکی مناسب برای پروژه های کنار جاده ای ضروری است. نه تنها موانع کنار جاده اقدامات ایمنی حیاتی را ارائه می دهند، بلکه سرمایه گذاری در موانع پلاستیکی می تواند به شرکت شما در صرفه جویی در زمان و هزینه نیز کمک کند. ما در فروشگاه پارک ترافیک ، انواع موانع ترافیکی و  پلاستیگکی با بهترین کیفیت و مرغوبیت را برای شما ارائه می دهیم. برای اطلاع از موجودی و قیمت محصولات با شماره 66752690-021 تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *