مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه، به ایجاد نظم در فرودگاه کمک می کند و مسافران به راحتی می توانند در فرودگاه جابه جا شوند. فرودگاه ها به عنوان یک نقطه انتقال ساده بین شهری و کشوری ساخته و طراحی شده اند. تردد بسیار مسافران در فرودگاه و گشتن به دنبال مکانی برای پارک خودرو با ایمنی بالا، طراحی و ساخت پارکینگ با تجهیزات پارکینگ مناسب را یک ضرورت در پارکینگ تعریف می کند.

چرا در فرودگاه، نیاز به پارکینگ است؟

قبل از طراحی و ساخت پارکینگ در فرودگاه ها، مسافران اغلب پیاده می شدند و نبود پارکینگ یا کمبود پارکینگ، معضلی برای مشافران به شمار می آمد. پارکینگ های پولی، با امنیت و روشنایی، نوآوری بود که در دهه 1950 در بسیاری از فرودگاه ها  معرفی شد. با رایج شدن سفرهای هوایی و تبدیل شدن فرودگاه ها به قطب های شلوغ، این پارکینگ ها به بخشی حیاتی از طراحی فرودگاه تبدیل شدند. انواع موجود با افزایش تعداد مسافران متنوع شد.

در حال حاضر بسیاری از فرودگاه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و خدمات متنوعی را برای رضایت مشتریان ارائه می‌دهند. همانطور که استفاده، امنیت و تکنولوژی همچنان در حال تکامل هستند، پارکینگ های فرودگاه نیز روز به روز باید پیشرفت کرده و ازتجهیزات پارکینگ مدرن و به روز در پارکینگ ها استفاده کنند و مجبور هستند خود را با الگوهای جدید جابجایی مسافران وفق دهند.

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه

انواع پارکینگ هایی که در فرودگاه ساخته می شود؟

شش نوع اصلی پارکینگ در فرودگاه وجود دارد:

  • مناطق تحویل وسایل نقلیه امکان دسترسی کمتر از 15 دقیقه به ورودی فرودگاه را می دهد.
  • مکان‌های انتظار تلفن همراه، قسمت‌هایی از راه دور هستند که به راننده‌ای که منتظر تحویل گرفتن است، امکان پارک رایگان یا ارزان قیمت را می‌دهد.
  • معمولاً رانندگانی که کمتر از چهار ساعت در فرودگاه حضور دارند از پارک کوتاه مدت استفاده می کنند.
  • پارکینگ طولانی مدت در محل به مسافران این امکان را می دهد که خودروهای خود را در طول سفر خود پارک کنند.
  • پارکینگ طولانی مدت خارج از محل، فضای پارکینگ با تخفیف را برای مسافرانی که مایل به پارک در طول سفر خود هستند، ارائه می دهد. این پارکینگ غیر وابسته به فرودگاه است.
  • کرایه اتومبیل در محل دارای یک یا چند شرکت اجاره اتومبیل است که اتومبیل های کرایه ای را در فرودگاه ارائه می دهند بسیاری از مسافران به خطوط خودروهای روبرو نگاه می کنند تا وسیله نقلیه ای را پیدا کنند که برای سوار کردن آنها آمده است

پارکینگ کوتاه مدت

پارکینگ کوتاه مدت معمولاً در یک پارکینگ چند سطحی بسیار نزدیک ارائه می شود. این پارکینگ ها، اغلب انتخاب کسانی است که کسانی را که پیاده می‌شوند همراهی می‌کنند یا به ترمینال می‌آیند تا در بدو ورود با مهمانی خود ملاقات کنند.

فرودگاه‌هایی که به چیزی بیش از یک نقطه انتقال تبدیل می‌شوند، ممکن است رستوران‌ها، خدمات یا مغازه‌هایی در دسترس عموم داشته باشند. بنابراین گاهی اوقات مقرون به صرفه تر کردن پارکینگ کوتاه مدت به نفع فرودگاه است. یک مهمانی ممکن است برای تماشای هواپیماها و صرف غذا، گرفتن هدیه یا استفاده از خدمات فرودگاهی زودتر بیاید. فرودگاه ها به طور فزاینده ای مناطق دیدنی و رویدادهای ویژه ای را برای جذب بازدیدکنندگان ارائه می دهند. اگر این فعالیت‌ها درآمد بهتری نسبت به پارکینگ به همراه داشته باشند، ممکن است نرخ‌های کوتاه‌مدت به عنوان وسوسه کاهش یابد.

پارکینگ طولانی مدت در محل

پارکینگ طولانی مدت در محل یا پارکینگ از راه دور به مسافر این امکان را می دهد که ماشین خود را در طول سفر خود در فرودگاه بگذارد. مسافران تجاری بیشتر مشتریان این مجموعه ها را تشکیل می دهند. شاتل ها مسافران را از محوطه بلند مدت به ورودی فرودگاه می آورند. برخی از پارکینگ‌های طولانی‌مدت خدماتی مانند کارواش، جزئیات، پر کردن و تعویض روغن را ارائه می‌دهند. اگر فرودگاه تعداد کارکنان اختصاصی نداشته باشد، گاهی اوقات کارمندان از پارکینگ طولانی مدت نیز استفاده می کنند. مجوزهای هفتگی، ماهانه یا عضویت اغلب در دسترس هستند.

پارکینگ طولانی مدت خارج از محل

پارکینگ طولانی مدت خارج از محل در نزدیکی فرودگاه های اصلی موجود است. اینها توسط شرکت هایی که به فرودگاه وابسته نیستند اداره می شوند. هزینه ها اغلب اما نه همیشه، ارزان تر از پارکینگ در محل است. شرکت های بزرگ خارج از سایت ممکن است در بسیاری از فرودگاه ها به اعضای خود تخفیف ارائه دهند. پارکینگ خارج از محل شروع به پذیرایی از مسافران غیرتجاری کرد. با این حال، این شرکت‌ها اکنون با ارائه خدمات ارتقاء یافته، مانند خدمات دربان، برای مسافر تجاری رقابت می‌کنند.

پارکینگ کرایه ماشین

فرودگاه ها معمولاً با یک یا چند شرکت کرایه اتومبیل برای ارائه گزینه های اجاره همکاری می کنند. اینها را می توان از قبل رزرو کرد یا در ترمینال فرودگاه رزرو کرد.

تجارت از پارکینگ فرودگاه

بر اساس گزارش شورای بین المللی فرودگاه در سال 2019، تنها 56 درصد از درآمد فرودگاه مربوط به هوانوردی است. 39.4 درصد از درآمد حاصل از خدمات غیرهوایی در فرودگاه از جمله خرده فروشی، خدمات و پارکینگ است. پارکینگ 20 درصد از این درآمد غیرهوایی را تشکیل می دهد که سالانه حدود 12 تا 13 میلیارد دلار درآمد دارد.

در بسیاری از فرودگاه ها، وسایل نقلیه شخصی درصد کمتری از حمل و نقل دسترسی زمینی را نسبت به یک دهه قبل تشکیل می دهند. درصد خودروهای کرایه‌ای، تاکسی‌ها، لیموزین‌ها، وسایل نقلیه، شاتل‌ها و ترانزیت همگی در این مدت افزایش یافته‌اند. با این حال، در مجموع تعداد مسافران نیز افزایش یافته است. فرودگاه ها ازدحام بیشتری را مدیریت می کنند و نیاز به پارکینگ کاهش نیافته است.

هنگام برنامه‌ریزی مسافت‌ها و اندازه‌های زمین، فرودگاه‌ها باید اوج اشغال را در نظر داشته باشند و اینکه چگونه ازدحام به داخل و خارج از انواع مختلف زمین‌ها بر جریان ترافیک تأثیر می‌گذارد. اگر یک یا دو شریان اصلی ترافیکی وجود داشته باشد که به یک فرودگاه خدمت می کند، توانایی ماشین ها برای تردد از فضا مهم می شود.

در بسیاری از مکان ها، زمانی که 85٪ -95٪ اشغال شده باشد، یک قطعه بزرگ پر در نظر گرفته می شود. خودروهایی که برای یافتن فضا به آرامی حرکت می کنند شلوغی ایجاد می کنند. اگر لات طراحی ضعیفی داشته باشد، این ظرفیت کمتر خواهد بود. اگر تنها یک یا دو خط دسترسی اصلی وجود داشته باشد یا خودروها به کندی از تسهیلات خارج شوند، چالش های بیشتری برای خودروهای ورودی ایجاد می کند.

برای تعیین ظرفیت مورد نیاز، یک فرودگاه باید سطح مسافران را در شلوغ ترین روز خود مشخص کند. اینکه چه روش های حمل و نقلی در حال پیشرفت هستند باید در نظر گرفته شوند. قیمت گذاری ممکن است افراد را تشویق کند تا با تاکسی یا ترانزیت به فرودگاه بیایند. با این حال، این روزها، فرودگاه همچنین اهمیت حضور مشتریان غیر مسافر برای استفاده از امکانات فرودگاه را در نظر می گیرد.

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه، در تصمیم گیری در مورد طراحی پارکینگ مهم است. وقتی ماشینی توسط پارکبان پارک می‌شود، احتمال آسیب دیدن آن بیشتر است. پارکینگ ها نیاز به روشنایی خوب، نگهداری سطوح سنگفرش و سازه ای و اطلاعات واضح عابر پیاده دارد. طراحی نیازمند ادغام نیازهای خودرو و عابر پیاده است. به عنوان مثال، توقف چرخ ها می تواند ابزار بسیار مهم و مفیدی برای هشدار دادن به راننده از حرکت بیش از حد به جلو و برخورد با دیوار باشد. با این حال، هنگامی که آنها به درستی نصب شوند، می توانند خطر انحراف نیز داشته باشند. اقدامات خوب باید رعایت شود. تجهیزات پارکینگ، مانند نور کافی و ستون‌های ایمنی برای محافظت از فضاهای عابر پیاده، همه راه‌هایی هستند که یک فرودگاه می‌تواند تعمیر و نگهداری مناسب و طراحی خوب را در تعداد زیادی نشان دهد.

فن آوری های در حال توسعه و برنامه ریزی

با تغییر حمل و نقل زمینی و استفاده از هواپیما، پارکینگ های فرودگاه به تکامل خود ادامه خواهند داد. آینده ممکن است به فضای بیشتری برای خودروهای خودمختار، ادغام راه آهن سبک یا حمل و نقل نیاز داشته باشد. نوسانات تقاضای ترافیک هوایی ممکن است به تنوع بیشتر و توجه به نیازهای گروه های مختلف مسافرت نیاز داشته باشد. پارکبان ها، فضاهای پارکینگ و شاتل ها همه به راحتی توسط برنامه قابل دسترسی هستند. این داده‌ها در پیش‌بینی اوج جریان مفید هستند، اما با آمدن و رفتن برنامه‌ها و رویکردها، این داده‌ها می‌توانند مختل شوند. به این ترتیب، پارکینگ فرودگاه یک چیز ثابت و ساده برای فرودگاه ها یا مسافران نیست، بلکه جنبه ای دائماً در حال تغییر از سفر است.

در پایان

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

مدیریت پارکینگ و تجهیزات پارکینگ فرودگاه

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *