مخروط ترافیکی، برای افزایش امنیت

روزانه بیش از میلیون ها راننده، سوار بر خودروهای خود در جاده ها و خیابان ها در حرکت می باشند. مسافران روزانه در بزرگراه ها یا خیابان های شهر در ترافیک می نشینند و مناظری را تماشا می کنند که به احتمال زیاد شامل مخروط ترافیکی نارنجی فلورسنت نیز می باشد. از محل‌های ساخت‌وساز اطراف گرفته تا میان جاده ها و محل های عبور از مخروط ترافیکی برای افزایش امنیت استفاده می کنند.

مخروط ترافیکی،برای افزایش امنیت

مخروط‌ ترافیکی یا استوانه ترافیکی در مناطقی استفاده می‌شوند که باید به عابران پیاده و رانندگان در مورد یک منطقه خطرناک هشدار داده شود. اعتقاد بر این است که در هر لحظه، حدود 140 میلیون مخروط ترافیک در سراسر جهان استفاده می شود. این تعداد زیادی مخروط ترافیکی است! با وجود اینکه آنها بخشی از زندگی روزمره ما هستند، آیا تا به حال به علت قرار دادن مخروط ترافیکی یا استوانه ترافیکی فکر کرده اید؟ اگر به دنبال راه اندازی مخروط های ایمنی ترافیک در اطراف محل ساخت و ساز خود هستید، جریان ترافیک را بررسی کنید، یا اگر صرفاً در مورد این ابزارهای محبوب جاده کنجکاو هستید، پس نگاهی به این مقاله که در مورد استوانه یا مخروط های ترافیکی صحبت می کند، بیندازید.

مخروط ترافیکی، برای افزایش امنیتکاربرد مخروط های ترافیکی

همانطور که قبلا ذکر کردیم، مخروط های ترافیک قهرمان گمنام دنیای ترسیم ترافیک هستند: آنها هر روز دیده می شوند اما به ندرت مورد توجه قرار می گیرند. به تمام مکان هایی که از مخروط های ایمنی ترافیک برای ایجاد محیط های امن استفاده می شود نگاهی بیندازید. مخروط‌های ترافیک خطوط ترافیک را تقسیم می‌کنند، مسیری را در اطراف پروژه‌های تعمیر و نگهداری جاده فراهم می‌کنند و به رانندگان هشدار می‌دهند که خطرات غیرقابل مشاهده مانند:

 • چاله ها
 • زمین ناهموار
 • چرخش های تیز
 • شانه های پایین
 • توقف وسایل نقلیه یا تصادفات

همچنین مخروط های ترافیکی را می بینیم که در خارج از ساختمان برای هدایت ترافیک عابر پیاده استفاده می شوند. مخروط های ترافیک اغلب در محیط های تفریحی و تجاری مانند:

 • زمین های ورزشی
 • پارکینگ ها
 • پارکینگ ها
 • محل عبور عابر پیاده

نیز مورد استفاده قرار می گیرند تا امنیت عابران پیاده را تضمین نمایند.

استوانه ترافیکی، تامین کننده ایمنی در ساخت و سازها

مخروط های ترافیک از تجهیزات ترافیکی معمولاً برای ایمنی جاده استفاده می شوند زیرا برای ایجاد دید بالا طراحی شده اند. مخروط ها یا استوانه ها به یک پایه مشکی محکم متصل می شوند که از واژگونی آنها و ایجاد خطر ترافیکی جلوگیری می کند. هنگامی که مخروط های ایمنی ترافیک در جاده ها استفاده می شود، برای حداکثر ایمنی منطقه کار باید به درستی قرار گیرند. طبق MUTCD، مخروط‌های ترافیکی کوتاه‌تر که برای شرایط با سرعت کمتر استفاده می‌شوند، حداقل 18 اینچ ارتفاع دارند. مانند یک بزرگراه، مناطق پر سرعت به مخروط‌های ترافیکی غول‌پیکر با ارتفاع 28 اینچی نیاز دارند، زیرا MUTCD بیان می‌کند که آن‌ها بیشتر قابل مشاهده هستند و ترافیک مستقیم بهتری از راه دور دارند. ویژگی های مخروط ترافیکی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند، عبارتند از :

 • رنگ این مخروط ها  ترافیکی معمولا به رنگ نارنجی می باشد.
 •  از PVC  ساخته شده است تا از آسیب دیدگی خودرو هنگام برخورد جلوگیری نماید.
 • برای استفاده در شب باید دارای شبرنگ باشد تا خاصیت بازتابندگی داشته باشد.
 • باید به اندازه کافی سنگین باشد که بتواند در هر شرایط آب و هوایی مقاومت کند.

مخروط های ایمنی نارنجی معمولاً برای ایجاد مناطق حائل استفاده می شود که به عنوان فضای بافر نیز شناخته می شود. منطقه حائل منطقه ای است که توسط مخروط های ترافیکی ایجاد می شود که کارگران را از ترافیک روبرو یا سایر موقعیت های خطرناک باخبر کرده و جدا می کند. عرض و طول مناطق بافر بسته به سرعت ترافیک دارد. مخروط های جاده باید به اندازه کافی نزدیک قرار داده شوند تا از مانور وسایل نقلیه در منطقه حایل جلوگیری شود و زمان واکنش برای رانندگان برای تصحیح خطاهای ناوبری فراهم شود.

محل نصب مخروط های ایمنی ترافیک

بسته به اینکه چگونه از مخروط های ایمنی ترافیک برای کنترل ترافیک استفاده می کنید، مشخصات خاصی برای دستیابی به پتانسیل کامل آنها مورد نیاز است. در اینجا چند سناریو رایج وجود دارد که در آن مخروط های ترافیکی می توانند کاربردهای جداگانه ای داشته باشند:

توقف اجباری خودرو در جاده

گاهی اوقات بدلیل کم باد شدن لاستیک یا مشکلات فنی و مکانیکی رانندگان مجبور می‌شوند تا در کنار جاده متوقف شوند. فرقی نمی‌کند که به دلایل فنی یا به دلیل سبقت گرفتن از شانه خاکی حرکت می کنید، شانه مکان خطرناکی برای قرار گرفتن در بزرگراه است.جهت توقف در بزرگراه ها به دلایل نقص فنی خودرو نیاز به داشتن یک کیت ایمنی کامل خودرو را برای این مواقع ضروری می کند. گاهی اوقات چراغ های خطر چشمک زن برای جلب توجه رانندگان عبوری کافی نیست. گنجاندن مخروط ترافیکی در مدل های تاشو در کیت ایمنی خودرو، امکان راه‌اندازی سریع و آسان را فراهم می‌کند تا به سایر رانندگان هشدار دهد که شما در این منطقه توقف کرده اید . استوانه ترافیکی را در اطراف وسیله نقلیه خود قرار دهید تا بیشتر دیده شود. شما باید یک مخروط ایمنی بین ماشین خود و جاده، حدود 6 فوت جلوی وسیله نقلیه خود و حداقل دو ماشین به طول دو در عقب وسیله نقلیه خود قرار دهید.

کنترل حرکت در مناطق شلوغ

اگر در یک رویداد شلوغ مانند یک گردهمایی،همایش یا کنسرت و غیره شرکت کرده اید، می دانید که حضور عابرین پیاده می تواند حتی از ترافیک جاده بیشتر باشد و وقت گیر باشد. مخروط ها را می توان هم در داخل و هم در فضای باز برای جدا کردن مناطق و یا جلوگیری از ازدحام بیش از حد استفاده کرد. از آنجایی که مخروط ها به عنوان نمادی از اقتدار تلقی می شوند، عابران پیاده تمایل دارند به محل قرارگیری آنها توجه کنند. برای شفاف‌تر کردن مسیرهای تایید شده، از زنجیره‌های مخروطی پلاستیکی برای ایجاد خط‌کشی استفاده می شود تا ترافیک پیاده‌روی جریان داشته باشد.

هدایت ترافیک و ساماندهی پارکینگ

چه در یک رویدادهای داخلی و چه در فضای باز نیاز به یک ترافیک سازمان یافته و نظم دهی به پارک خودرو وجود دارد تا همه افرادی که رد آنجا حضور دارند، آسایش داشته باشند. در مکانهایی که دارای پارکینگ عمومی می باشند، مخروط‌های ترافیک به رانندگان کمک می‌کنند بدانند کجا باید سوار شوند و کدام قسمت‌های پارک فقط برای استفاده هستند. مخروط های ترافیکی را نیز می توان با استفاده از میله های مخروطی به هم متصل کرد تا به عنوان یک مانع کوچک، پارکینگ ها یا مسیرهای پیاده روی را با وضوح بیشتری مشخص کند. همچنین، از محصولات ایمنی اضافی برای ایمن نگه داشتن کارکنان خود استفاده کنید، مانند جلیقه های ایمنی بازتابنده زرد یا نارنجی روشن. مخروط‌های پارکینگ همچنین به شناسایی پارکینگ‌هایی که مهمانان می‌توانند استفاده کنند و چگونه عابران پیاده می‌توانند با خیال راحت از وسیله نقلیه خود به محل رویداد بروند کمک می‌کند. مخروط های ترافیک را می توان با علائم سفارشی برای کمک به شناسایی رویداد و هدایت ترافیک به مکان صحیح پوشاند.

جداسازی مناطق بازی کودکان

کودکان عاشق حضور در پارک ها و خیابان ها و فضای باز هستند تا با طناب زدن، دوچرخه سواری، بازی و دویدن اوقات خود را با شادی سپری کنند. مخروط های ترافیک به ویژه در مناطق مدرسه برای هشدار دادن به عابران پیاده و رانندگان از گذرگاه ها و سایر مناطق خطرناک مفید هستند. اما بازی در منطقه ای که معمولاً مخصوص وسایل نقلیه است خطرناک است. حتی جاده هایی با محدودیت سرعت کم می توانند برای عابران پیاده خطر ایجاد کنند. ممکن است استوانه ترافیکی را در مناطق مسکونی با علائم توقف جدید برای هشدار به رانندگان از الگوهای ترافیکی جدید ببینید. استفاده از مخروط های ایمنی بازتابنده در پایه راهرو یا بین محل بازی کودکان و جاده باعث می شود که رانندگان دید بهتری داشته باشند و از وقوع خطرات جلوگیری کنند. از آنجایی که مخروط های ترافیکی را می توان نگهداری کرد، لذا در انباری،پارکینگ، خودرو و سایر مکان ها می توان آنها را انبار کرده و نگهداری نمود.

مخروط ترافیکی، برای افزایش امنیتکلام آخر

استفاده از مخروط ترافیکی و تجهیزات ترافیکی برای ایمنی و سلامت عابران پیاده و سرنشینان خودروها بسیار موثر و مفید می باشد. استفاه از مخروط های ترافیکی که دارای مقاومت، کیفیت و کارایی بالایی باشند و بر اثر ضربه و یا تغییرات آب و هوایی دچار آسیب نشوند بسیار مهم است. از این رو ما توصیه می کنیم برای خرید تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگی و ایمنی ترافیکی از به سایت پارک ترافیک مراجعه کرده و انواع تجهیزات و لوازم ترافیکی مورد نیاز خود را تهیه نمائید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *