سرعت گیر در کاهش ترافیک

زمانیکه از سرعت خودرو صحبت می شود، واقعیتی که وجود دارد این است که، سرعت بالای خودروها باعث تصادفات زیان باری می سود که باعث اسیب ها و زیان های جانی و مالی فراوانی می شود. شاید به جرات بتوان گفت که سرعت، عامل اصلی تصادفات مرگبار جاده ای است و حدود یک سوم تمام تصادفات ترافیکی به دلیل سرعت بالای خودرو ها در جاده است. استفاده از تجهیزات ترافیکی و ایمنی در جاده ها، مانند سرعت گیر جاده می تواند نقش مهمی را در کاهش این تصادفات داشته باشد. آمارها و بررسی نشان می دهد که در جاده های که از سرعت گیر ترافیکی برای کاهش سرعت خودروها استفاده شده است، میزان تصادفات بر اثر سرعت بالا گاهش یافته است.

سرعت گیر

دست اندازهایی که برای وسایل نقلیه ایجاد می شود و در خیابان ها نصب می شود ، رانندگان را تشویق به کاهش سرعت می کند. دست انداز و سرعت گیر هایی که در جاده برای کاهش سرعت وسایل نقلیه ایجاد می شود، رانندگان را تشویق می کند تا به طور قابل توجهی سرعت خود را کاهش دهند و سرعت کلی جاده را نیز کاهش دهند. در موارد شدید، سرعت زیاد روی دست اندازها نیز ممکن است به خودروی راننده آسیب برساند. هرچه دست انداز بالاتر باشد، وسایل نقلیه کندتر باید برای عبور ایمن از آنها حرکت کنند.

چرا سرعت بالا باعث تصادف می شود؟

اگر خودروها با سرعت بالاتر از حد مجاز حرکت کنند، خطر وقوع تصادف افزایش می یابد. این به این دلیل است که در سرعت‌های بالاتر، رانندگان زمان کمتری برای واکنش به آنچه در جاده روبرویشان است، خواهند داشت. در حالی که رانندگی با سرعت های بالاتر در بزرگراه ها یا اتوبان ها مناسب است، اما در جاده های کوچک منطقه ای یا محلی و یا شهری ایمن یا قانونی نیست. بنابراین، سرعت در این جاده ها باید کنترل شود تا ایمنی جاده ها حفظ شود و خطر تصادفات رانندگی کاهش یابد. کاهش سرعت خودرو همچنین می تواند به طور قابل توجهی ایمنی عابران پیاده را در مناطقی مانند مدارس، اماکن تجاری، بیمارستان ها، کارخانه ها و غیره بهبود بخشد.

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای کاهش قابل توجه سرعت خودرو، استفاده از تجهیزات ترافیکی است. این تجهیزات ترافیکی ، به طور کلی شامل محصولاتی می شود که برای کاهش سرعت ترافیک در جاده های عمومی استفاده می شود. آرام‌سازی ترافیک ممکن است به چندین معیار از جمله سرعت‌گیر ها ، بالشتک سرعت، جدول سرعت، قوزهای سرعت، علائم جاده یا تابلو ترافیکی خیابان اشاره داشته باشد. برخی از راه‌اندازی‌های آرام‌کننده ترافیک ممکن است تعدادی از این اقدامات را به‌طور هم‌زمان به کار گیرند، به‌خصوص در مواردی که خطر تصادف افزایش می‌یابد.

مزایای سرعت گیر

سرعت گیر ترافیکی ، یکی از موثرترین روش ها برای کاهش ترافیک در جاده ها هستند و در حال حاضر محبوب ترین و رایج ترین راه کاهش سرعت خودرو و ترافیک می باشد. بیش از هزاران سرعت گیر منفرد در سراسر جاده ها و خیابان ها استفاده می شود . اما چرا استفاده از سرعت گیر تا این حد گسترده است؟ آمارها گویای خود هستند. مطالعات در سراسر جهان نشان داده است که نصب سرعت گیر می تواند خطر تصادفات رانندگی را تقریباً 35-40٪ کاهش دهد. در مجموع، مزایای سرعت گیر عبارتند از:

 • کاهش سرعت و حفاظت از کودکان و عابران پیاده : سرعت گیر پلاستیکی یا بتنی به کاهش سرعت وسایل نقلیه کمک می کند. در سرعت های پایین تر، رانندگان زمان واکنش بهتری خواهند داشت و کودکان و عابران پیاده در معرض خطر کمتری قرار دارند.
 • کاهش صدای ترافیک : کاهش سرعت خودرو باعث کاهش صدای دورهای بالا در منطقه می شود. علاوه بر این، کسرعت گیر های مدرن با مواد لاستیکی بسیار بادوام ساخته شده اند که به کاهش صدا و لرزش کمک می کند.
 • تأثیر فیزیکی بر روی راننده : ضربه‌ای که به وسیله نقلیه ایجاد می‌شود در هشدار دادن به رانندگان بسیار مؤثرتر است، به‌ویژه وقتی در مقایسه با علامت‌های استاندارد جاده‌ای یا علائم راهنمایی باشد. ترکیبی از سرعت گیر، علائم و علامت گذاری جاده ممکن است بهترین راه برای هشدار دادن به راننده باشد.
 • نصب و نگهداری مقرون به صرفه : سرعت گیرهای مدرن با طراحی لاستیکی مدولار عرضه می شوند.که امکان نصب بسیار آسان تر و صرف زمان کمتر و بسته شدن جاده ها را فراهم می کند. همچنین تعویض قطعات جداگانه با هزینه کمتر در مقایسه با سرعت گیر بتنی بسیار آسان تر است.

ارتفاع سرعت گیر

ارتفاع سرعت گیر به طور کلی تعیین می کند که راننده باید چه سرعتی را کاهش دهد تا از رانندگی خطرناک جلوگیری کند. ارتفاع کمتر به معنای سرعت بیشتر است، در حالی که دست اندازهای بیشتر به معنای سرعت کمتر است.

ارتفاع 50 میلی متری گزینه مناسبی برای سرعت گیر ترافیکی است. این ارتفاع برای کاهش سرعت خودروها تا 10 مایل در ساعت یا کمتر کافی است. آپشن های شدید، مانند دست اندازهای 75 میلی متری با سرعت بالا، سرعت خودروها را تا 5 مایل در ساعت کاهش می دهد. سرعت گیر های بیشتر مانند 75 میلی متری می تواند سرعت را در مناطقی که خطر فوری برای عابران پیاده دارند کاهش دهد. با این حال، استفاده از آنها در مناطقی که ترافیک نیاز به جریان دارد، ممکن است بیشتر از یک راه حل، مانع ایجاد کند.

چگونگی نصب سرعت گیر ترافیکی

به طور کلی، سرعت گیرهای چندگانه باید حداقل به طول وسیله نقلیه یا بیشتر در جاده ها از هم فاصله داشته باشند. خودروهای استاندارد امروزی تقریباً 14.7 فوت یا 4600 میلی متر می باشند. نصب سرعت گیر ترافیکی می تواند به میزان قابل توجهی بر نحوه عملکرد آنها در سرعت خودروهای کند تأثیر بگذارد. بنابراین، برای به دست آوردن بهترین نتیجه از آنها، نصب آنها در مناطق مناسب و به روش صحیح بسیار مهم است.

فاصله مناسب سرعت گیر ترافیکی ، به وسیله نقلیه زمان کافی برای ریکاوری می دهد و در عین حال از جهش خودروها به جلو و عقب از سرعت گیر های متعدد جلوگیری می کند. هرچه این شکاف کمتر باشد، رانندگان کندتر باید حرکت کنند، که ممکن است برای شهرک های مسکونی و مکان های مشابه مناسب باشد. فواصل طولانی‌تر ممکن است برای جاده‌های عمومی یا مراکز شهر که در آن ترافیک جریان دارد، مناسب‌تر باشد.هنگام نصب سرعت گیرها، از قرار دادن آنها خیلی نزدیک به هم خودداری کنید. در مکان های زیر باید به طریقه نصب سرعت گیر ها توجه کرد :

 • تقاطع ها : سرعت گیرهایی که خیلی نزدیک به تقاطع هستند ممکن است برای رانندگانی که خیلی سریع رانندگی می کنند در نزدیک شدن به دست انداز تأثیر بگذارد.
 • ورودی ها یا خروجی های یک محل : سرعت گیرها را در مکان های بهینه قرار دهید تا بتوان قبل از رسیدن به ورودی یا خروجی، سرعت را کاهش داد.
 • خم ها و گوشه ها : بیشتر سرعت گیرها به گونه ای طراحی شده اند که به صورت 180 درجه نصب شوند. اگر رانندگان هنگام حرکت روی سرعت گیر بچرخند، ممکن است خطر سر خوردن خودرو یا آسیب رساندن به سرعت گیر را داشته باشند.
 • گذرگاه های عابر پیاده : از قرار دادن سرعت گیرهای استاندارد مستقیماً در کنار گذرگاه ها خودداری کنید. آنها را عقب‌تر قرار دهید تا رانندگان قبل از رسیدن به گذرگاه، سرعت خود را کاهش دهند.

ملاحظاتی در مورد سرعت گیر های ترافیکی

وسایل نقلیه اضطراری می توانند به طور قابل توجهی تحت تأثیر سرعت گیر قرار بگیرند.سرعت گیر ها ایمنی را افزایش می‌دهند، اما می‌توانند خودروهای اضطراری را کند کرده و زمان پاسخ‌دهی را مختل کنند. پاسخ سریع به تماس های اضطراری می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ در برخی شرایط باشد. تجهیزات ترافیکی، مشابه سرعت گیرها، ترافیک خودرو را کند می کند اما متفاوت عمل می کند. یک سرعتگیر جاده ای به جای یک ضربه فوری یک منحنی یا برآمدگی ملایم ایجاد می کند. طراحی یک سرعت گیر اجازه می دهد تا ترافیک به آرامی بدون کاهش سرعت خودرو تا توقف نزدیک جریان یابد. سرعتگیر ها ، در شهرها یا شهرهایی که ترافیک باید با سرعت معقولی در جریان باشد، معمول است. دو راه کلیدی برای نصب سرعتگیر ، برای کمک به واکنش اضطراری خودرو وجود دارد.
طرح افست قوزهای سرعت نیز می تواند زمان پاسخگویی خودروهای اضطراری را بهبود بخشد. با نصب قوزها به صورت پلکانی در خطوط مخالف، این وسایل نقلیه بزرگتر می توانند بدون دست زدن به کوهان در اطراف آنها حرکت کنند. چیدمان کنار هم به محورهای بزرگتر خودروی اضطراری اجازه می دهد تا در اطراف سرعت گیر قرار گیرند و بدون آسیب به کار خود ادامه دهند.

چرا سرعت گیر لاستیکی مدولار ؟

سرعت گیر های لاستیکی مدولار راه حل موثری برای آرامش ترافیک با هزینه کمتر ارائه می دهند. چندین مزیت کلیدی در انتخاب لاستیک نسبت به سرعت گیر بتن وجود دارد، که عبارتند از :

 • نصب آسان‌تر، سریع‌تر و کاهش اختلالات در جاده‌ها
 • حداقل نگهداری مورد نیاز در حین استفاده
 • در صورت آسیب دیدن به راحتی بخش های جداگانه را تعویض کنید
 • مقرون به صرفه و ارزان تر برای خرید یا جایگزینی
 • افزایش دید با علائم بازتابی یکپارچه
 • ساخته شده از مواد بازیافتی که کربن را کاهش می دهد
 • آسیب کمتر به وسایل نقلیه در هنگام سرعت غیر مجاز

سرعت گیرهای لاستیکی مدولار به اقدامات اصلی کاهش ترافیک در جاده های تبدیل شده اند. در گذشته به دلایل مختلف بتن یا آسفالت انتخاب می شد ، اما سرعتگیر بتن یا آسفالت دارای مکشلاتی هستند ، از جمله :

 • اولاً، نصب و شکل دهی بتن در جاده ها بسیار چالش برانگیزتر است. تلاش نیروی کار مورد نیاز برای نصب منجر به بسته شدن طولانی تر جاده ها و زمان نصب طولانی تر می شود.
 • دوم اینکه بتن و آسفالت بعد از استفاده طولانی مدت مستعد شکستن هستند. قطعات شکسته می توانند به وسایل نقلیه آسیب برسانند و در صورت عدم مراقبت، سایش و پارگی را افزایش دهند.
 • در نهایت، نصب و نگهداری آنها در طول زمان، بین هزینه های نیروی کار و محصول، بسیار گران تر است.

کلام پایانی

ثابت شده است که سرعت گیر ها موثرترین راه برای کاهش ترافیک و سرعت خودروها هستند و همچنان هر روز در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که برخی از رانندگان آنها را به عنوان یک مشکل می بینند، آنها تا حد زیادی کمک کرده اند و به کاهش تصادفات رانندگی در آینده بیشتر کمک خواهند کرد. پارک ترافیک ، تولید کننده تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و ایمنی ، انواع سرعت گیر پلاستیکی و لاستیکی را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب عرضه می کند.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *