تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز

سایت های ساختمانی ذاتاً محیط های خطرناکی هستند. طبق آمار، نزدیک به 20 درصد از مرگ و میرهای ناشی از کار در ساختمان سازی اتفاق می افتد که عمدتاً به دلیل سقوط، برق گرفتگی و تصادفات ناشی از وسایل نقلیه است. اجرای اقدامات ایمنی مناسب برای حفاظت از کارگران و مردم بسیار مهم است. یکی از کارهایی که اغلب نادیده گرفته می شود، استفاده از تجهیزات ترافیکی مناسب در مناطق کاری و خطرناک است که به عنوان یک سد ایمنی در سایت های ساخت و ساز قابل استفاده باشد.تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز، می تواند از ایجاد خطرات بسیاری جلوگیری کند.

خطرات سایت های ساخت و ساز

پروژه های ساخت و ساز شامل چند خطر جدی است که نیازمند اقدامات ایمنی مانند سدسازی است:

 • سقوط : لغزش و زمین خوردن بیش از یک سوم آسیب های ساختمانی را تشکیل می دهد. لبه ها و دهانه های محافظت نشده با خطر سقوط همراه هستند.
 • ضربه‌ : کارگران می‌توانند با حرکت وسایل نقلیه و تجهیزات یا فروریختن/سقوط اشیاء ضربه بخورند. 20 درصد از تلفات ساختمانی ناشی از حوادث است.
 • برق گرفتگی : قرار گرفتن در معرض سیم های برق و تجهیزات الکتریکی باعث حدود 8 درصد مرگ و میر در محل ساخت و ساز می شود.
 • سازه‌های در حال فروریختن : پایه‌های ناپایدار، ترانشه‌ها و داربست‌ها می‌توانند فرو ریخته و کارگران را دفن کنند.

سدسازی مناسب به کاهش این خطرات در محل ساخت و ساز کمک می کند و از حوادث یا صدمات قابل اجتناب به کارگران و مردم جلوگیری می کند. انتخاب تجهیزات ترافیکی ایمنی جاده ای مناسب با تجزیه و تحلیل کامل محل کار شما برای شناسایی مناطقی که نیاز به سدسازی دارند شروع می شود.

به خطرات احتمالی مانند ریزش های شیب دار، ترانشه ها، لبه های داربست، راه پله های ناقص، توده های مواد و غیره توجه داشته باشید. مناطق پر رفت و آمد در نزدیکی محوطه بیرونی سایت را شناسایی کنید. کارهایی که انجام خواهد شد را در نظر بگیرید. مقررات ساخت و ساز محل را توجه کنید. این تجزیه و تحلیل جامع سایت نشان می دهد که چه نوع موانع و تجهیزات ترافیکی مورد نیاز است و در کجا باید نصب شوند.

اهمیت انتخاب تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز

انتخاب موانع  و تجهیزات تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز،  برای جلوگیری از صدمات و افزایش کارایی بسیار مهم است. موانع مستحکمی که به طور کامل یک منطقه کاری را احاطه کرده اند، باعث می شود عابران پیاده و وسایل نقلیه به طور تصادفی وارد نشوند. آنها کارگران داخل منطقه را از خطرات خارجی محافظت می کنند. با سدسازی مناسب، پروژه‌ها تصادفات کمتر و خرابی کمتری را تجربه می‌کنند. در نهایت، انتخاب درست مانع به طور مستقیم به یک محیط کار ایمن تر و پربارتر کمک می کند. سرمایه گذاری بر روی تجهیزات باکیفیت و تایید شده با اجتناب از صدمات و تاخیر در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه می شود.

انواع موانع و تجهیزات ایمنی

چندین دسته اصلی از موانع طراحی شده برای کاربردهای ایمنی خاص وجود دارد:

 • موانع ترافیکی: این موانع محکم برای کنترل جریان ترافیک وسایل نقلیه و محدود کردن دسترسی به مناطق کار جاده یا مناطق خطرناک استفاده می شود. موانع بتنی، طبل ها، مخروط ها، تابلوهای راهنما و دروازه ها به طور فیزیکی وسایل نقلیه را از خطرات دور می کنند. رنگ های روشن و مواد بازتابنده دید را تضمین می کنند.
 • موانع برای عابر پیاده: موانع سبک وزن مانند نرده ها، نوارها و زنجیرها، ترافیک پیاده را هدایت می کند و عابران پیاده را از مناطق ناامن دور می کند. گزینه هایی مانند پایه های تسمه جمع شونده می توانند در صورت نیاز به سرعت دسترسی را باز کنند. سیستم های طناب/قطب نیز صف های ایستاده ایجاد می کنند.
 • موانع پر از آب: این موانع پلاستیکی یا لاستیکی برای پایداری با آب پر می شوند. آنها محافظت قوی از ضربه خودرو را در نزدیکی کنار جاده ها، پارکینگ ها یا سایر مکان ها ارائه می دهند. به دلیل سبک بودن در مقایسه با بتن، بسیار قابل حمل هستند.

موادی مانند پلاستیک، لاستیک، فلز، بتن و غیره وجود دارد. پلاستیک، سبک و مقاوم در برابر آب و هوا است. فلز سفت و محکم و بادوام است. بتن دارای قدرت توقف استثنایی است اما سنگین است. استفاده، قابلیت حمل و شرایط آب و هوایی به تعیین مواد مناسب کمک می کند.
انتخاب مناسب موانع مکان، خطرات، نوع ترافیک، مدت زمان پروژه و  غیره را در نظر می گیرد. استفاده استراتژیک آنها به طور موثر دسترسی را محدود می کند، دید را افزایش می دهد و از حوادث در محل کار جلوگیری می کند.

ویژگی های یک سدسازی ایمن در سایت ساخت و ساز

ویژگی های کلیدی تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز عبارتند از:

دوام : تجهیزات ساخته شده از مواد مقاوم مانند پلی اتیلن و فولاد برای مقاومت در برابر شرایط سخت.
دید :برای حداکثر دید در روز یا شب، نوارهای بازتابنده، چراغ‌ها و نشانه‌ها را در خود جای دهد.
پایداری : اتصالات به هم پیوسته، پایه های قابل پر شدن با آب و طرح های وزن دار، پایداری را فراهم می کنند.
انطباق با ایمنی : استانداردهای ایمنی کلیدی را رعایت کند.

پارک ترافیک با تعهد خود به مواد با کیفیت بالا، ایمنی، دید و محدوده محصول، عملکرد و حفاظت برتر را ارائه می دهد. موانع ایمنی شامل نوارهای بازتابنده، علائم خطر یا چراغ های چشمک زن برای دید 24/7 است. این بازتاب افزوده ایمنی و انطباق را هنگام کار در طول شب یا در شرایط کم نور بهبود می بخشد.

هزینه در مقابل کیفیت

هنگام انتخاب موانع برای ساخت و ساز، مهم است که محدودیت های بودجه را با نیاز به تجهیزات با کیفیت متعادل کنید. در حالی که سدهای ارزان قیمت ممکن است در هزینه ها صرفه جویی کنند، اما اغلب در مورد دوام، دید و رعایت ایمنی به خطر می افتند. این می تواند در طول زمان منجر به هزینه های بالاتر از تعویض های مکرر، خطرات مسئولیت و حوادث شود. یک سرمایه گذاری بلند مدت در ایمنی و عملکرد است. مواد مستحکم تضمین می کند که موانع در طول سالها شرایط کاری سخت دوام بیاورند. .

هنگام انتخاب تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز، عواملی مانند طول عمر، دید، پایداری و صرفه جویی در هزینه طولانی مدت باید نسبت به سرمایه گذاری اولیه ارزیابی شوند. انتخاب واحدهای مهندسی بهتر، اگرچه در ابتدا گران‌تر هستند، اما می‌توانند بازدهی عالی سرمایه‌گذاری را طی سال‌ها استفاده از طریق ایمنی، دوام و طول عمر برترشان فراهم کند.

برندهای باکیفیتی که با استفاده از طرح‌های نوآورانه، موانعی برای ماندگاری ایجاد می‌کنند، می‌توانند علیرغم هزینه‌های اولیه بالاتر، در درازمدت صرفه‌جویی عمده‌ای در هزینه‌ها به شرکت‌ها ارائه دهند. سازمان های آگاه به ایمنی اغلب هزینه های اولیه اضافی را ارزش سال ها عملکرد قابل اعتماد برای چنین واحدهای خوش ساختی می دانند.

اثرات زیست محیطی موانع ایمنی

 • پایداری

بسیاری از تولیدکنندگان سدهای مدرن در حال توسعه گزینه های سازگار با محیط زیست از طریق انتخاب مواد و طراحی نوآورانه هستند. سدهای قابل استفاده مجدد با طول عمر طولانی، ضایعات را در مقایسه با مدل های یکبار مصرف کاهش می دهد. مواد پایدار مانند پلاستیک های بازیافتی و فلزاتی که به طور مسئولانه منبع تولید می شوند، ردپای کربن کمتری دارند.

 • قابلیت بازیافت

به دنبال موانع ایمنی جاده باشید که از مواد قابل بازیافت آسان مانند پلاستیک، لاستیک و فولاد ساخته شده اند. موانع پلاستیکی ساخته شده از HDPE و LDPE را می توان به طور مکرر در محصولات جدید بازیافت کرد. طراحی به هم پیوسته سدها به کارگران این امکان را می داد که به سرعت یک محیط متصل گسترده را نصب کنند. شکل کم حاشیه و مواد پلاستیکی سبک وزن آنها مانع از دید یا دسترسی به آنها نمی شد.

هنگام انتخاب موانع ترافیکی، به موارد زیر توجه کنید:

 • استفاده مورد نظر (ترافیک، عابر پیاده، ایمنی آب و غیره)
 • دوام و طول عمر
 • سهولت نصب/حذف
 • دید و بازتاب
 • گواهینامه های ایمنی
 • گزینه های سفارشی سازی
 • مقاومت در برابر آب و هوا
 • هزینه ها و نیازهای بودجه
 • پایداری و سازگاری با محیط زیست

در آخر

وقتی نوبت به حفاظت از کارگاه ها و فضاهای عمومی می رسد، انتخاب سد مناسب بسیار مهم است. همانطور که بحث شد، عوامل کلیدی در انتخاب تجهیزات ترافیکی مناسب برای سایت ساخت و ساز عبارتند از کاربرد، دوام، دید، سفارشی سازی.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *