استوانه ترافیکی، ابزاری کاربردی

انواع استوانه‌های ترافیکی و کاربردهای آن‌ها در جاده ها و خیابان ها و محل کار مورد بررسی قرار می دهیم. استوانه ترافیکی نوعی از تجهیزات ترافیکی می باشد که از آن به عنوان جلوگیری از عبور و مرور، ایست، هشدار، بازدارندگی و غیره استفاده می شود. پس می توان گفت که استوانه ترافیکی، ابزاری کاربردی در میان محصولات تولید شده ترافیکی می باشد و محصولی است جهت کنترل سرعت، مشخص کردن حریم راه ها، جداسازی و اعمال محدودیت های جاده ای می باشد. همچنین به کنترل سرعت نیز کمک می کند.

بررسی انواع استوانه‌های ترافیکی و کاربردهای آن‌ها

هر زمان که در مورد استوانه ترافیکی یا مخروط ترافیکی فکر می کنید، ممکن است فقط به عنوان یک وسیله کنترل ترافیک استفاده می شود. اما، ممکن است تعجب کنید که بدانید مخروط های ترافیکی، تجهیزاتی پر کاربرد و مفید و برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. استوانه های ترافیکی را می‌توانید در مناطق پرخطر مانند محل‌های ساخت‌ و ساز تا خیابان‌های شلوغ، و حتی راهروها و پیاده روها ببینید. این استوانه های ایمنی برای دور نگه داشتن خطرات در محل کار بسیار مفید هستند.

استوانه ترافیکی، ابزاری کاربردی

استوانه ترافیکی در چه مکانهایی کاربرد دارد؟

استوانه های ترافیکی، می توانند در کاهش ترافیکی، محافظت در برابر خطر و در بسیاری از مکانهایی که به کار برده می شوند، از جان و مال شما محافظت نمایند. در ادامه بیایید ببینیم در چه مکان هایی می توانید از این مخروط های ایمنی یا استوانه ترافیکی استفاده کنید.

  • جهت کنترل ترافیک

یکی از رایج ترین مکان هایی که در آنها از استوانه ترافیکی استفاده می شود، جهت کنترل ترافیک می باشد. این مخروط های ایمنی جهت کنترل ترافیک بسیار مورد توجه هستند و در مورد موانع احتمالی جاده هشدار می دهند. استوانه های ترافیکی، با قابلیت دید بالا و بازتابی که دارند، در طول شبانه روز و بخصوص در طول شب موثرتر و مفیدتر می باشند.

  • هشدار در مورد خطرات و موقعیت های خطرناک

می‌توانید از مخروط‌های ایمنی برای ارائه یک یادآوری کوتاه به عابران پیاده یا رانندگان استفاده کنید تا با احتیاط بیشتری به حرکت خود ادامه دهند. به خصوص در جاده ها و مکان هایی در حال ساخت و ساز ، مشاهده مخروط ایمنی هشداری بصری برای افراد برای دوری از خطرات احتمالی است.

  • جهت علامت گذاری مناطق محدود

می توانید از استوانه ترافیکی به عنوان موانع برای مسدود کردن موقت مناطق و ایجاد مرزهای مناسب استفاده کنید. این مخروط های ایمنی قابل حمل هستند، بنابراین می توانید در صورت نیاز از آنها استفاده کرده و برای استفاده بعدی از آنها محافظت نمائید.

  • ارائه پیام های ایمنی

وقتی نوبت به ارائه هشدارها و پیام های ایمنی می رسد، پایه های کف و مخروط ها بسیار مقرون به صرفه هستند. می توانید از آنها در راهروها و پیاده روها استفاده کنید تا مردم را در مورد کف مرطوب، سطوح لغزنده یا مناطق بسته آگاه کنید. همچنین می توانید تابلویی را در بالای مخروط یا استوانه خود نصب کنید تا تابلوی ایمنی خود را برای کارمندان و بازدیدکنندگان قابل دیدتر نمائید.

  • استفاده در کسب و کارها

جدا از این موارد استفاده، اگر صاحب یک کسب و کار هستید، می توانید از این مخروط های ایمنی استفاده های مهمی کنید. در اینجا چند دلیل مهم وجود دارد که چرا کسب و کار شما باید چند مخروط ترافیکی را داشته باشد و مورد استفاده قرار دهد:

اینها را بیشتر در رنگ نارنجی می توانید پیدا کنید. به همین دلیل اینها از فاصله دور قابل مشاهده هستند. شما می توانید از این مخروط ها برای هشدار دادن به افراد در مورد خطرات مختلف در داخل محل استفاده کنید. همچنین می توانید علائم احتیاط را روی این مخروط ها اضافه کنید تا هشدار به وضوح برای همه قابل مشاهده باشد.
هنگام بازسازی از مخروط های ترافیکی استفاده کنید سایت های ساختمانی به منبع خوبی از مخروط های ترافیکی نارنجی نیاز دارند تا مردم را از منطقه ساخت و ساز دور نگه دارند. برای آن می توانید از مخروط های ساختمانی استفاده کنید، این مخروط ها به کاهش صدمات کمک می کنند. از مخروط های ترافیکی نارنجی روشن برای ایمن نگه داشتن همه استفاده کنید.

تاثیرات استوانه ترافیکی

استوانه ترافیکی، وسیله ای است که با استفاده از آن می توان مسیر تردد وسایل نقلیه را مشخص نمود . استوانه ترافیکی در واقع نوعی جداکننده است که در معابر ، پارکینگ ها و حتی پارکینگ های شخصی نصب می‌شود . کیفیت ساخت بالای استوانه ترافیکی، سبب می شود تا فشارهای وارده بر اثر ضربه را به خوبی تحمل کرده و در برابر تغییرات و شرایط جوی بسیار مقاوم باشند . قرارگیری نوارهای شب رنگ بر روی بدنه استوانه بازتاب نور بالایی را در شب برای رانندگان ایجاد می کند . در نتیجه از فواصل بسیار دور نیز براحتی قابل رویت می باشد . از بولارد یا استوانه ایمنی بصورت موقتی جهت محدود کردن عرض جاده و کنترل سرعت می توان استفاده کرد . همچنین با نصب دائمی این محصول، عموماً در اطراف جاده هایی با تراکم بالا ، اجازه عبور در محدوده معین جاده و یا پارک در حریم آن را از وسایل نقلیه سنگین سلب می کند و یا در فضای پارکینگ ها محدوده عبوری را هشدار می دهد . شما می توانید مخروط های ترافیکی را خریداری نمائید که بسیار بادوام، قابل حمل و دارای رنگ های روشن هستند. زارا این محصولات می توانند در افزایش اقدامات ایمنی به سطح بالاتر کمک نمایند.

استوانه ترافیکی، ابزاری کاربردی

کلام پایانی

اینها چند مورد از راه های متعددی هستند که می توانید از مخروط های ترافیکی استفاده کنید. اگر شما فردی هستید که تمایل به خلاقیت و ایده های جدید دارید، می توانید راه های بی پایانی برای استفاده آسان و موثرتر از این مخروط ها پیدا کنید. هنگام استفاده از آنها، مطمئن شوید که مخروط مناسبی را که از مواد، اندازه و سبک مناسب ساخته شده است و کاملاً با نیازهای شما مطابقت دارد، انتخاب کنید. اگر به دنبال بهترین استوانه ترافیکی  هستید، می توانید، سایت پارک ترافیک عرضه کننده و تولید کننده محصولات ترافیکی، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی ترافیکی را بررسی کنید و بهترین مخروط های ترافیکی را با قیمت بسیار مناسب دریافت کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *