استوانه ترافیکی چه تاثیری در ایمنی دارد؟

روزانه بیش از میلیون ها راننده و عابر پیاده در خیابان ها و معابر در حال رفت و امد در جاده ها و خیابان ها هستند. مسافران روزانه در بزرگراه ها یا خیابان های شهر در ترافیک منتظر می مانند و مناظری را تماشا می کنند که به احتمال زیاد آنها شاهد تجهیزات ترافیکی از جمله استوانه ترافیکی و مخروط ترافیکی و انواع جدا کننده ها و تجهیزات ایمنی ترافیکی را مشاهده می کنند. استوانه ترافیکی ایمنی از تجهیزاتی است که برای هشدار و ایجاد ایمنی برای خودروها و عابران استفاده می شود.

استوانه ترافیکی ایمنی

استوانه ترافیکی ایمنی به رنگ نارنجی و به صورت شبرنگ ، از محل‌های ساخت‌ و ساز اطراف گرفته تا هشدار در مورد مکان های خطرناک، از جدا کننده های ترافیکی استفاده می شود. از استوانه ترافیکی در مناطقی استفاده می‌شود که باید به عابران پیاده و رانندگان در مورد یک منطقه خطرناک هشدار داده شود. با وجود اینکه استوانه ترافیکی بخشی از زندگی روزمره ما هستند، آیا تا به حال به کاربرد و استفاده آنها فکر کرده اید؟ آیا تابه حال به ایمنی که استوانه ترافیکی ایجاد می کند ، فکر کرده اید؟ اگر از استوانه ترافیکی برای ایمنی در اطراف محل ساخت و ساز استفاده می کنید یا جریان ترافیک را برای یک رویداد برنامه ریزی می کنید، یا صرفاً در مورد این ابزارهای محبوب جاده کنجکاو هستید، پس نگاهی در این مقاله همراه ما باشید.

استوانه ترافیکی چه تاثیری در ایمنی دارد؟کاربرد استوانه ترافیکی ایمنی

همانطور که می دانید، استوانه ترافیکی قهرمان گمنام دنیای ترافیک هستند، آنها هر روز و در همه جا مشاهده و دیده می شوند اما به ندرت مورد توجه قرار می گیرند. به تمام مکان هایی که از استوانه ترافیکی ایمنی برای ایجاد محیط های امن استفاده می شود نگاهی بیندازید. آنها خطوط ترافیک را تقسیم می‌کنند، مسیری را در اطراف پروژه‌های تعمیر و نگهداری جاده ایجاد می کنند و به رانندگان هشدار می‌دهند که خطرات غیرقابل مشاهده مانند:

 • سرپوش های منهول برجسته
 • چاله ها
 • زمین ناهموار
 • پیچ های تند
 • شانه های پایین
 • توقف خودروها یا تصادفات

رخ داده است که باید در رانندگی و عبور از آن مکان باید احتیاط کنید. همچنین استوانه ترافیکی، در خارج از ساختمان برای هدایت ترافیک عابر پیاده استفاده می شوند. از استوانه ترافیکی ایمنی اغلب در محیط های تفریحی و تجاری مانند:

 • در زمین های ورزشی
 • در پارکینگ ها
 • برای رویدادهای داخلی
 • عابر پیاده

نیز استفاده می شود.

کاربرد استوانه ترافیکی در ساخت و ساز

از استوانه ترافیکی معمولاً برای ایمنی جاده استفاده می شود زیرا برای دید بالا طراحی شده اند. می توان جدا کننده های ترافیکی را به یک پایه مشکی محکم متصل کرد که از واژگونی آن و ایجاد خطر ترافیک جلوگیری شود. هنگامی که استوانه ایمنی ترافیک در جاده ها استفاده می شود، برای حداکثر ایمنی منطقه کار باید به درستی قرار گیرند. ویژگی های یک استوانه ترافیکی یا مخروط ترافیکی که در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد:

 • باید نارنجی باشه
 • ساخته شده از PVC برای جلوگیری از آسیب خودرو
 • برای استفاده در شب باید یقه بازتابنده داشته باشد
 • باید به اندازه کافی سنگین باشد تا در برابر هر آب و هوایی مقاومت کند

استوانه ایمنی ترافیکی نارنجی معمولاً برای ایجاد مناطق حائل استفاده می شود که به عنوان فضای بافر نیز شناخته می شود. منطقه حائل منطقه ای است که توسط استوانه ترافیکی ایجاد می شود که کارگران را از ترافیک روبرو یا سایر موقعیت های خطرناک جدا می کند. عرض و طول مناطق بافر به سرعت ترافیک بستگی دارد. استوانه ترافیکی جاده باید به اندازه کافی نزدیک قرار داده شوند تا از ورود وسایل نقلیه در منطقه حایل جلوگیری شود و زمان واکنش برای رانندگان برای انجام عکس العمل مناسب فراهم شود.

محل نصب استوانه ترافیکی ایمنی

بسته به اینکه چگونه از استوانه ترافیک ایمنی برای کنترل ترافیک استفاده می کنید، مشخصات خاصی برای رسیدن به پتانسیل کامل آنها مورد نیاز است. در اینجا چند موضوع رایج وجود دارد که در آن از استوانه ترافیکی ایمنی می توانید استفاده کنید.

 • افزایش دید برای وسایل نقلیه

گاهی اوقات مشکلات مکانیکی و فنی رانندگان را مجبور می‌کند که در شانه خاکی جاده توقف داشته باشند. شانه مکان خطرناکی برای قرار گرفتن در بزرگراه است. داشتن یک کیت ایمنی کامل خودرو برای این مواقع ضروری است. گاهی اوقات چراغ های خطر چشمک زن برای جلب توجه رانندگان عبوری کافی نیست و قرار دادن مخروط ترافیکی یا استوانه ترافیکی در کیت ایمنی خودرو ، به سایر رانندگان هشدار می دهد. آنها را در اطراف وسیله نقلیه خود قرار دهید تا بیشتر دیده شود. توجه داشتهخ باشید که مخروط ها یا استوانه ترافیکی اسمنی را در فاصله مناسبی در اطراف خودرو قرار دهید تا قابل دید باشد.

 • کنترل حرکت در مناطق شلوغ

اگر در یک رویداد شلوغ مانند یک کارناوال یا کنسرت شرکت کرده اید، می دانید که تردد با پای پیاده می تواند حتی از ترافیک جاده خسته کننده تر باشد و اوقات خوشی شما را کاهش دهد. استوانه ها و مخروط ها را می توانید هم در داخل و هم در فضای باز برای جدا کردن مناطق VIP یا جلوگیری از ازدحام بیش از حد استفاده کنید. از آنجایی که استوانه های ترافیکی به عنوان نمادی از هشدار تلقی می شوند، عابران پیاده تمایل دارند به محل قرارگیری آنها توجه کنند. برای شفاف‌تر کردن مسیرهای تایید شده، از زنجیره‌های مخروطی پلاستیکی برای ایجاد خط‌کشی واضح استفاده کنید تا ترافیک پیاده‌روی جریان داشته باشد.

 • سازماندهی پارکینگ ها

در گردهم آیی ها و رویدادهای خاص، در فضای باز نیاز به جریان ترافیک سازمان یافته و جای پارک نیاز است، تا برای همه شرکت کنندگان اوقات خوش و لذت بخشی فراهم شود. وجود پارکینگ ها و قرار دادن استوانه ترافیکی و مخروط‌ های ترافیک به رانندگان کمک می‌کنند بدانند کجا باید سوار شوند و کدام قسمت‌های پارک فقط برای استفاده هستند. البته استوان ترافیکی را نیز می توان با استفاده از میله های مخروطی متصل کرد تا به عنوان یک مانع کوچک در پارکینگ ها برای مشخص کردن مسیرهای عابر پیاده عمل کنند

استوانه های ترافیکی ایمنی در پارکینگ ها به شناسایی پارکینگ‌هایی که مهمانان می‌توانند استفاده کنند و چگونه عابران پیاده می‌توانند با خیال راحت از وسیله نقلیه خود پیاده شوند و مسیر خود را مشخص کنند، کمک می‌کند. استوانه ترافیکی را می توان با علائم سفارشی برای کمک به شناسایی رویداد و هدایت ترافیک به مکان صحیح پوشانید.

 • نشان دادن محل بازی کودکان

مخروط ها و استوانه ترافیکی به ویژه در مناطق مدرسه برای هشدار دادن به عابران پیاده و رانندگان از گذرگاه ها و سایر مناطق خطرناک مفید هستند. اما بازی در منطقه ای که معمولاً مخصوص وسایل نقلیه است خطرناک است. حتی جاده هایی با محدودیت سرعت کم می توانند برای عابران پیاده خطر ایجاد کنند. استفاده از استوانه ایمنی بازتابنده در پایه راهرو یا بین محل بازی کودکان و جاده باعث می شود که رانندگان بیشتر دقت نمایند.

 • استفاده در سایت های ساخت و ساز

پروژه های راهسازی یک کار بزرگ است. بدون شک، ایمن نگه داشتن رانندگان، عابران پیاده و سایر کارگران ساختمانی تا حد امکان به اندازه خود ساخت و ساز فیزیکی مهم است و به همین دلیل است که باید ایمنی کارگران و رانندگان گذری از مسیر و عابران پیاده تامین شود . نصب بنر های هشدار دهنده، استفاده از تابلو ترافیکی و علائم ترافیکی، استفاده از مخروط های و استوانه ترافیکی و بشکه های ساختمانی در جای مناسب، داشتن پرچم هایی که به هدایت جریان ترافیک کمک می کند، یا حتی بستن کامل یک جاده، همیشه راه های کارآمد و مقرون به صرفه ای هستند که به حفظ جان و ایمنی افراد کمک می کند تا همه در یک منطقه ساخت و ساز ایمن باشند.

استوانه ترافیکی چه تاثیری در ایمنی دارد؟کلام آخر

از آنجایی که استوانه ترافیکی ایمنی قابل انباشته شدن و ذخیره سازی هستند، به راحتی در هر گاراژ یا زیرزمین یا صندوق عقب خودرو ها می توانند قرار بگیرند، بدون آنکه فضای زیادی را اشغال نمایند. قیمت و ویژگی های استوانه ترافیکی ایمنی را می توانید در سایت پارک ترافیک مشاهده و به صورت حضوری یا تلفنی خریداری نمائید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *