بولارد ترافیکی اتومات

بولارد ترافیکی ، نوعی از تجهیزات ترافیکی می بتشد که برای جلوگیری از ورود به مناطق ممنوع خودرو یا عابر پیاده استفاده می شود. نوعی از بولارد ترافیکی وجود دارد که بولارد ترافیکی اتوماتیک نام دارد. بولاردهای اتوماتیک در بسیاری از مناطق جهان به طور فزاینده ای محبوب شده و رایج هستند.
استفاده از بولاردهای خودکار به عنوان وسیله ای پویا برای کنترل دسترسی وسایل نقلیه به مناطق ممنوعه، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، زیرا فناوری که آنها را به حرکت در می آورد، آنها را پیچیده تر و قابل اعتمادتر می کند. این ستون ها را می توان به صورت خودکار بالا یا پایین آورد تا جریان ترافیک در صورت نیاز کنترل شود. آنها در مکان ها و سناریوهای مختلفی استفاده می شوند که بولاردهای استاتیک مناسب نیستند.

بولارد ترافیکی اتوماتیک چیست؟

بولارد ترافیکی اتوماتیک جمع شونده به ستون هایی گفته می شود که می توانند به طور کامل کشیده یا به طور کامل در زیر زمین جمع شوند. بولاردهای جمع شونده خودکار به همین ترتیب عمل می کنند، اما به جای اینکه به صورت دستی تغییر مکان دهند، به سیستم های قدرت برای بالا و پایین بردن خودکار متکی هستند.

بولاردهای اتوماتیک در کجا استفاده می شوند ؟

مانند سایر بولارد های ترافیکی ، بولاردهای اتوماتیک عمدتاً در مناطق شهری که الزامات دسترسی متفاوت است دیده می شوند. به عنوان مثال، مناطق خاصی در مراکز شهر ممکن است در ساعات شلوغی شلوغ باشند اما در تعطیلات آخر هفته یا رویدادها برای همه به جز عابران پیاده مسدود شوند. خطوط اولویت اتوبوس را می توان برای همه افراد غیر از کاربران مشخص شده مسدود کرد و استفاده غیرمجاز را کاهش داد.

یکی دیگر از موارد استفاده رایج در هر مکانی است که ممکن است از دروازه مانع استفاده شود. در حالی که دروازه‌های آسانسور یک بازدارنده بصری هستند، بولاردهای اتوماتیک می‌توانند جایگزین دروازه آسانسور مانند در پارکینگ، گذرگاه راه‌آهن یا باجه عوارضی شوند تا همان عملکرد را انجام دهند اما با امنیت بیشتر. بولاردهای خودکار می توانند به طور موثر ترافیک را در مناطق پرجمعیت تنظیم و تغییر مسیر را ایجاد کنند.

مزایای بولارد ترافیکی اتوماتیک

از آنجایی که ستون های جمع شونده خودکار را می توان در صورت نیاز بالا یا پایین آورد، می توانند جریان ترافیک را تنظیم کرده و تعداد و انواع وسایل نقلیه ای را که می توانند وارد جاده ها، خطوط یا مناطق پارکینگ خاص شوند، کنترل کنند. آنها به کاهش تراکم ترافیک و بهبود ایمنی کمک می کنند، به ویژه در مناطق پرجمعیت که در آن شهرها نه تنها باید ترافیک وسایل نقلیه، بلکه ترافیک پیاده و دوچرخه سواران را نیز مدیریت کنند.

این همچنین به اتوبوس‌ها و سایر اشکال حمل‌ونقل عمومی اجازه می‌دهد به مناطقی که در غیر این صورت با ستون‌های غیرقابل جمع شدن مسدود می‌شوند، دسترسی داشته باشند. در حالی که بولارد ترافیکی دستی یک گزینه مناسب هستند، اما زمان بیشتری برای کار نسبت به عملکرد خودکار نیاز دارند. برای مناطقی که الزامات دسترسی اغلب تغییر می کند، بولارد ترافیکی اتوماتیک بهترین گزینه هستند.

بولاردهای سنتی در درجه اول در خدمت افزایش ایمنی هستند. آنها با علم به اینکه نوعی مانع فیزیکی بین آنها و وسایل نقلیه عبوری وجود دارد، آرامش خاطر را برای عابران پیاده فراهم می کنند، اما همچنین می توانند به طور موثر از زیرساخت ها، به ویژه در مناطق با امنیت بالا مانند فرودگاه ها، پایگاه های نظامی و ساختمان های دولتی محافظت کنند. بولاردهای جمع شونده خودکار دارای مزیتی هستند که در تقویت اقدامات امنیتی موجود موثر هستند. نصب آن‌ها در مقابل دروازه دسترسی، لایه امنیتی بیشتری را فراهم می‌کند و می‌تواند احتمال برخورد وسایل نقلیه به گیت‌ها یا غرفه‌های نگهبانی را کاهش داده یا حتی از بین ببرد. در مواردی که از یک دروازه آسانسور ساده استفاده شده است، می توان به جای آن از بولاردهای خودکار استفاده کرد تا راه حل بسیار قوی تری ارائه دهد.

از ستون های اتوماتیک برای تقویت امنیت در ورودی دروازه ای استفاده می شود . بولاردهای خودکار در هنگام حفاظت از ورودی های خودرو، یک لایه امنیتی پیشرفته ارائه می دهند.

بولاردهای اتوماتیک چگونه کار می کنند؟

بر خلاف بولاردهای استاتیک، بولاردهای اتوماتیک نیاز به مکانیزمی دارند تا در صورت نیاز آنها را بالا و پایین بیاورد. نصب بولاردهای جمع شونده نیز به فضای بیشتری نیاز دارد، زیرا تمام قسمت قابل مشاهده بولارد باید در هنگام پایین آمدن در زیر زمین قرار گیرد. در حین کار، یک سیگنال از راه دور به سیستم کنترل بولارد ارسال می شود که به سیستم منطقی می گوید که کدام اقدام را انجام دهد. این سیگنال را می توان با استفاده از روش های مختلفی ارسال کرد، مانند فرستنده های رادیویی، کارت های کلید، تلفن های داخلی، سیستم های پیشرفته تشخیص صفحه یا کنترل کننده های دکمه ای ساده. سپس بولارد یا به سمت بالا یا پایین رانده می شود، اما چندین سیستم قدرت مختلف برای تحقق این امر وجود دارد. دو مورد از رایج ترین آنها سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک هستند، اگرچه سیستم های الکتریکی و باتری نیز وجود دارند.

بولارد هیدرولیک

سیستم های بولارد هیدرولیک از سیال هیدرولیک برای حرکت سیلندر استفاده می کنند. برای بالا بردن بولارد، سیال به داخل سیلندر پمپ می شود. هنگامی که بولارد قرار است پایین بیاید، سیال آزاد می شود و به بولارد اجازه می دهد تا به سمت زمین پایین بیاید. این روش راندن بولاردهای اتوماتیک بیشترین نیرو را ایجاد می کند که آن را برای جابجایی سنگین ترین بولاردهای فولادی ایده آل می کند. همچنین امکان توقف بسیار قوی تری را فراهم می کند. آنها اغلب دوام بیشتری نسبت به سیستم های پنوماتیک دارند، اما به طور قابل توجهی گران تر هستند، هم از نظر هزینه اولیه و هم از نظر تعمیر و نگهداری منظم. آنها دارای قطعات متحرک بیشتری هستند و برخلاف هوا، ماده ای که سیستم را به حرکت در می آورد ، سیستم حلقه بسته است و باید در فواصل زمانی معین عوض شود.

بولارد پنوماتیک

بولاردهای پنوماتیک از هوای فشرده برای کنترل ستون با استفاده از یک سیستم قدرت پنوماتیک خارجی استفاده می کنند. هنگامی که بولارد قرار است بالا بیاید، هوا به داخل سیلندر وارد می شود و باعث بالا آمدن آن می شود. هنگامی که بولارد قرار است پایین بیاید، هوا به آرامی آزاد می شود تا اطمینان حاصل شود که بولارد به آرامی فرو رفته است. سیستم های پنوماتیک مقرون به صرفه ترین گزینه هستند. قطعات متحرک کمتری نسبت به سیستم هیدرولیک دارند و نیاز به نگهداری کمتری دارند. هزینه اولیه آنها نیز بسیار کمتر از سیستم های هیدرولیک است و اگر نویز مورد توجه قرار گیرد، سیستم های پنوماتیکی می توانند بسیار کم صداتر باشند. با نیروی عملیاتی بسیار کمتر، آنها نمی توانند تقریباً به اندازه سیستم های هیدرولیک وزن را بلند کنند و استفاده از آنها را در سیستم های با امنیت بالا محدود می کند.

نکاتی در مورد بولارد ترافیکی اتومات

در حالی که بولاردهای اتوماتیک می توانند طیف گسترده ای از مزایای را نسبت به بولاردهای استاتیک و بولاردهای جمع شونده دستی ارائه دهند، مواردی وجود دارد که باید هنگام استفاده از آنها در نظر بگیرید:

  • مانند همه دستگاه‌های مکانیکی، بولارد ترافیکی خودکار ممکن است دچار نقص‌هایی مانند عدم جمع‌کردن کامل یا باز شدن کامل شوند. ستونی که همسطح زمین قرار نگیرد نیز می‌تواند خطر زمین خوردن را ایجاد کند.
  • بولاردهای اتوماتیک برای اطمینان از طول عمر و عملکرد مناسب نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.
  • از آنجایی که اکثر روش‌های عملیات از نوعی کنترل از راه دور استفاده می‌کنند، مهم است که این کنترل‌ها امن باشند و فقط برای اپراتورهای مجاز در دسترس باشند. همچنین مهم است که اپراتورها هنگام بالا بردن یا پایین آوردن ستون ها دید واضحی از ستون ها داشته باشند تا از ایجاد مانع تصادفی برای وسایل نقلیه در حال حرکت یا عابران پیاده جلوگیری شود.

کلام آخر

بولارد ترافیکی اتوماتیک ، باعث ایجاد مانع در یک جاده می شوند و راه حل موثری برای ایجاد خیابان های مشترک هستند. بولاردهای جمع شونده خودکار برای چندین دهه راه حلی عملی برای مدیریت ترافیک، ایمنی عابران پیاده و امنیت بوده است. در حالی که اینها اغلب در شهرهای اروپایی مانند لندن، پاریس و آمستردام دیده می‌شوند، اما در آسیا نیز محبوب هستند و بسیاری از شهرهای ژاپن و چین از آنها برای تنظیم جریان وسایل نقلیه و عابران پیاده در فضاهای عمومی مشترک استفاده می‌کنند. آنها در جلوگیری از دسترسی غیرمجاز وسایل نقلیه، کنترل ترافیک در زمان اوج مصرف، و بهبود ایمنی عابران پیاده و دوچرخه سواران به طور یکسان مؤثر بوده اند.

امیدواریم بتوانیم از این فناوری در کشورمان نیز استفاده کنیم و مناطق شهری را برای کنترل دسترسی برای عابران پیاده ایمن تر کنیم. بولاردهای ترافیکی اتوماتیک ، نقش مهمی در ایجاد محیط های امن تر برای پیاده روی، دوچرخه سواری و معاشرت افراد دارند. پارک ترافیک امیدوار است بتواند علاوه بر تجهیزات ترافیکی ، این نوع تجهیزات را نیز برای ایمنی بیشتر عابران ارائه دهد.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *