آینه محدب ترافیکی در چه مکان هایی نصب می شود؟

آینه محدب ترافیکی ، علیرغم مفهوم نسبتا ساده ای که دارند، محصولی مفید برای پارکینگ ها، پیچ های جاده ها ، خیابان ها و هر مکانی که فکر می کنید نیاز به دید بهتری دارند، قابل نصب هستند.  یافتن و نصب آینه محدب ترافیکی مناسب، می تواند یک راه بسیار مقرون به صرفه برای افزایش امنیت و ایمنی با ایجاد دید عالی در هر کجا که هستید باشد. ما نگاهی دقیق تر به آینه های محدب از تجهیزات ترافیکی و تجهیزات پارکینگ و چرایی استفاده از آنها می اندازیم و مکان های مناسب نصب آینه محدب ترافیکی را بررسی می کنیم.

آینه محدب چیست؟

آینه محدب یک آینه منحنی است که در آن عدسی آینه به سمت بیرون منحنی می شود تا زاویه دید وسیع تری ایجاد کند. این آینه ها گاهی اوقات به عنوان آینه های واگرا، آینه های ترافیکی محدب یا آینه های امنیتی محدب شناخته می شوند و می توان از آنها در هر مکانی برای بهبود ایمنی و امنیت استفاده کرد.

در حالی که یک آینه محدب نمای وسیع تری نسبت به آینه استاندارد ارائه می دهد، تصویر کمی خمیده می شود. مرکز آینه که رو به بیرون است و نور اول به آن می‌تابد، اغلب به عنوان کانون شناخته می‌شود. اگر محل نصب آینه محدب ترافیکی ، به درستی قرار گرفته باشد، این به آینه اجازه می دهد تا روی نقطه خاصی تمرکز کند.

چرا آینه های محدب ؟

آینه های محدب ترافیکی توسط بسیاری از صنایع مختلف و در مکان های مختلف داخلی و خارجی، از جمله جاده ها، خروجی های پارکینگ و یا در شهرک های صنعتی استفاده می شود.

آینه های محدب را می توان در هر جایی که نیاز به مشاهده اضافی برای کاهش احتمال تصادف است، استفاده کرد. این می تواند مناطق مختلفی را شامل شود که در آن ترافیک وجود دارد، مانند جاده اصلی شلوغ که در آن پرچین ها دید را مبهم می کنند، یا در یک انبار که در آن لیفتراک ها کار می کنند.

محل نصب آنه محدب ترافیکی

ترافیک یا ایمنی در فضای باز

آینه های ترافیکی محدب در کنار جاده قرار می گیرند تا به رانندگان کمک کنند تا نقاط کور را با موفقیت طی کنند. صاحبان خانه هایی که ممکن است راهروی آنها روی پیچ باشد، ممکن است آنها را در خروجی قرار دهند، بنابراین قبل از اینکه از خانه بیرون بیایند بدانند جاده صاف است. آینه های محدب همچنین ممکن است در خارج از مدارس شلوغ که دید محدود است یا در تقاطع های شلوغ قرار گیرند تا خودروها بتوانند با خیال راحت تر در منطقه حرکت کنند.

ایمنی در مکان های صنعتی

از آینه های امنیتی محدب می توان برای ایجاد دید اضافی برای پوشش تمام نقاط کور در سایت های ساختمانی، انبارها و کارخانه ها استفاده کرد. آنها را می توان در یک مکان ثابت مانند داخل و اطراف پارکینگ خودرو، ورودی ها و خروجی ها یا مناطق تحویل و اعزام نصب کرد. آنها همچنین می توانند در محل رفت و آمد وسایل نقلیه سنگین مانند لیفتراک ها استفاده شوند تا کار را ایمن تر کنند تا رانندگان بتوانند راحت تر در فضاهای تنگ تر مذاکره کنند.

علاوه بر بهبود ایمنی ترافیک، کاربردهای دیگری نیز برای آینه های امنیتی محدب وجود دارد. این شامل:

نظارت داخلی

آینه های امنیتی محدب ممکن است به عنوان یک ابزار نظارتی و نظارتی عملی و کم هزینه در خرده فروشی ها و فروشگاه ها استفاده شوند و به بهبود ایمنی و جلوگیری از سرقت بیشتر کمک کنند.

ایمنی استخر

آینه های محدب اغلب در مکان های مرتفع در استخرها نصب می شوند و به ناجیان غریق یا والدین دید کاملی از استخر می دهند.

ضد خرابکاری

این آینه ها برای بهبود ایمنی عابران پیاده در مناطقی مانند زیرگذرها و پارکینگ های زیرزمینی طراحی شده اند. آنها همچنین می توانند در هر مکانی به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر خرابکاران قرار گیرند، که ممکن است برای اموال یا متعلقات شما خطری ایجاد کنند. این آینه ها به خصوص سخت گیر هستند.

بازرسی خودرو

این آینه های کوچک محدب در انتهای یک تیر قرار می گیرند. آنها توسط پلیس برای بازرسی قسمت زیرین وسایل نقلیه، برای کاهش خطرات مرتبط با سرقت و تروریسم استفاده می شوند.

ایمنی موسسات

این آینه ها برای مکان های پرخطر از جمله زندان ها، سلول های پلیس، بیمارستان های امن و موسسات روانپزشکی طراحی شده اند. آنها الزامات خاصی را برآورده می کنند، مانند داشتن طراحی ضد رباط و برای ایجاد ایمنی بیشتر طراحی شده اند.

مزایای نصب آینه های محدب ترافیکی

به غیر از طیف گسترده ای از کاربردهایی که آینه های محدب دارند، مزایای نصب آینه های ترافیکی عبارتند از :

  • مقرون به صرفه و ماندگاری طولانی: آینه های محدب از مواد بادوام و سبک وزن مانند اکریلیک، پلی کربنات و فولاد ضد زنگ طراحی شده اند. آنها سریع و آسان نصب می شوند، بدون نیاز به نیروی متخصص. آنها فقط به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارند تا ظاهر خوبی داشته باشند.
  • انتخاب گسترده مدل ها و محل قرارگیری: آینه های محدب را می توان در مکان های مختلفی قرار داد. هر مدل شده دقیقاً برای برنامه های کاربردی در ذهن طراحی شده است.
  • امنیت اضافی: آینه های محدب اغلب همراه با سایر ویژگی های امنیتی مانند سیستم های دوربین مدار بسته استفاده می شوند، بنابراین می توانید میدان دید را افزایش دهید.
  • بهبود جریان ترافیک: وجود آینه های محدب در تقاطع ها و تقاطع های ترافیکی شلوغ به بهبود جریان ترافیک کمک می کند.

نحوه نصب آینه محدب برای بهترین استفاده از آن

آینه های محدب بسیار متنوع هستند و در طیف وسیعی از سبک ها، رنگ ها و پیکربندی های مناسب موجود هستند. آینه های محدب داخلی و خارجی ممکن است ویژگی های متفاوتی داشته باشند.

  • فاصله و زاویه: آینه های محدب در طیف وسیعی از اندازه ها و اشکال هستند. به فاصله توجه کنید و سپس آینه ای با اندازه و انحنای مناسب انتخاب کنید.
  • اندازه: اندازه آینه ای که انتخاب می کنید مهم است. هرچه آینه بزرگتر باشد، ناحیه قابل رویت بیشتر است. وقتی به اندازه فکر می کنید، آنچه را که می بینید، جایی که قصد دارید آینه را نصب کنید و حداکثر دیدی که می خواهید را در نظر بگیرید. آینه ای که خیلی کوچک باشد دید کافی برای دید فراهم نمی کند.
  • جنس: آینه های محدب در طیف وسیعی از مواد سبک وزن مانند اکریلیک و پلی کربنات موجود هستند. اکریلیک دارای خواص بازتابی بهتری نسبت به شیشه است و برای استفاده عمومی ایده آل است. پلی کربنات عملاً نشکن است، بنابراین انتخاب خوبی برای آینه های امنیتی ترافیک است. فولاد ضد زنگ نیز مقاوم است اما می تواند خورده شود، بنابراین به عنوان یک آینه ترافیک انتخاب ایده آلی نیست.
  • خواص: بسیاری از آینه های محدب دارای ویژگی های خاصی مانند ضد یخ زدگی، ویژگی های مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش یا ضد تراکم یا شیشه های خود تمیز شونده هستند.

کلام پایانی

هر آینه محدب نیاز به نصب متفاوت دارد و هر یک از آینه های امنیتی ترافیک ما با کیت خاص خود ارائه می شود. همیشه از دستورالعمل های ارائه شده با هر محصول استفاده کنید تا مطمئن شوید آینه محدب شما برای عملکرد بهینه مونتاژ و نصب شده است.
اکثر آینه ها به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند. آینه های امنیتی در فضای باز از پاک شدن با یک پارچه یا تمیز شدن با آب صابون برای از بین بردن هر گونه زباله و آلودگی که ممکن است باعث ایجاد خراش شود، سود می برند.

پارک ترافیک، یک فروشگاه با هدف ارائه‌ی خدمات و فروش در طمینه تجهیزات ترافیکی ، تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی است که بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد. شرکت پارک ترافیک، در طول فعالیت بیش از یک دهه‌‌ای خود توانسته است، بهترین انواع تجهیزات ولوازم ترافیکی و پارکینگی را با بهترین کیفیت و مقاومت و استحکام و بروزترین محصولات را به مشتریان گرامی ارائه دهد.با توجه به آن که ما در پارک ترافیک ، اهداف بزرگی را دنبال می کنیم، هر روزه در حال بهبود کیفیت خدمات خود هستیم. برای آگاهی از خدمات و محصولات شرکت پارک ترافیک ، می توانید به سایت https://parktraffic.ir مراجعه کرده یا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *