بولارد ترافیکی ایمنی

آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟ بولارد ترافیکی ستون کوتاهی است که برای ایجاد یک محیط محافظ و ایمن استفاده می شود. بولارد ترافیکی برای آگاهی راننده از خطر استفاده می شود . از بولارد ترافیکی در مکان های بسیاری استفاده می شود. زمانی که این تجهیزات ترافیکی نصب می شوند و با چشم قابل رویت هستند، جهت هدایت ترافیک و مشخص کردن مرزها استفاده می شوند. بولاردها همچنین می توانند برای جلوگیری فیزیکی ازورود وسایل نقلیه، محافظت از افراد و اموال ساخته شوند. این تجهیزات ترافیکی ایمنی ، گاهی به عنوان عناصر تزئینی نیز به کار می روند. بولاردها را می توان تقریباً از هر ماده ای، بسته به عملکرد مورد نیاز آنها، ساخت، اما متداول ترین مواد فلز، سنگ، سیمان یا پلاستیک هستند. مهمترین نکته در مورد بولارد ها این است که در برابر ضربه و نیروهای وارد مقاوم باشند.

تاریخچه ساخت بولارد ترافیکی

اصطلاح “بولارد” برای اولین بار در فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد در سال 1844 ظاهر شد و کلمه ای را توصیف می کند که برای اتصال خط پهلو گیری کشتی های دریایی استفاده می شود. با گذشت زمان، این اصطلاح به تجهیزاتی که برای راهنمایی تردد عابران پیاده و وسایل نقلیه استفاده می شود، گسترش یافته است. می توان گفت که بولاردها هزاران سال است که وجود دارند. برخی از قدیمی‌ترین نمونه‌های باقی‌مانده مربوط به امپراتوری روم است، جایی که ستون‌های سنگی کنده‌کاری شده معمولاً برای اتصال در جلوی ساختمان‌ها و به‌عنوان نقاط عطف در کناره‌های جاده‌ها استفاده می‌شدند.

اگرچه بولاردها و ستون ها هنوز در اسکله مورد استفاده قرار می گیرند، این روزها بیشتر برای کاربردهای ترافیکی و ایمنی استفاده می شود. در اوایل دهه 1800، ساکنان آمستردام اولین اولین افرادی بودند که از بولارد ترافیکی در خیابانها و جهت هدایت ترافیکی استفاده کردند.از آنجایی که، خیابان‌های باریک حاشیه یا پیاده رو نداشتند، از بولاردهای ترافیکی برای جداکردن خیابان و پیاده رو استفاده می کردند. صاحبان املاک و مغازهها  برای جلوگیری از آسیب های ناشی از افزایش تردد وسایل نقلیه، ستون های چدنی تزئینی را در جلوی منازل و مغازه های خود نصب کردند. شهر آمستردام در نهایت از این روش پیروی کرد و ستون های چدنی را برای ترسیم مناطق عابران پیاده نصب کرد.

از آنجایی که وسایل نقلیه سنگین‌تر و نیرومندتر از کالسکه‌های اولیه می‌شوند، نصب و طراحی این بولاردهای ترافیکی نیز مرغوب تر و مقاوم تر می شود. در یک طرف این معادله ستون‌های انعطاف‌پذیر قرار دارند که می‌توان بدون آسیب رساندن به خودرو یا تیرک به آنها ضربه زد. در طرف دیگر ستون های امنیتی قرار دارند که برای محافظت از ساختمان ها و مناطق عابر پیاده با کند کردن یا توقف وسایل نقلیه ای که به آنها برخورد می کنند، طراحی شده اند.

آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟

بولارد ترافیکی ایمنی

کاربرد بولارد ترافیکی

برنامه ریزان و پیمانکاران پروژه های شهری، از بولارد ترافیکی برای مدیریت ترافیک عابران پیاده و وسایل نقلیه، بهبود چشم انداز و معماری، مسیرهای عابر پیاده سبک، ایمن سازی و محافظت از ساختمان ها و مردم و ارائه پارکینگ دوچرخه استفاده می کنند. همچنین از این تجهیزات می توان در ایستگاه های راه آهن برای عبور عابران پیاده و زیباسازی محل عبور قطار و ایستگاه های قطار استفاده کرد. در ادامه چند نمونه از کاربردهای بولارد ترافیکی را با هم بررسی می کنیم:

خط ترافیک یا ستون های خیابان

بولاردهای ترافیکی ایمنی ، برای هدایت ترافیک به سمت مناطق مناسب استفاده می شوند و در عین حال خطوط دید واضح را تضمین می کنند و امکان دسترسی عابران پیاده را فراهم می کنند. آنها با ایجاد خط کشی در جاده، اتومبیل ها را هدایت می کنند یا از دسترسی به مناطق ممنوعه مانند خطوط دوچرخه، میادین عمومی و مناطق ترافیکی جلوگیری می کنند. در جاده های بدون حاشیه، می توان از آنها برای جلوگیری از خروج وسایل نقلیه از خیابان استفاده کرد. گاهی اوقات آنها در ارتباط با سایر روش‌های آرام‌سازی ترافیک و تجهیزات ترافیکی دیگر، مانند سرعت گیر یا خیابان‌های یک طرفه، برای مدیریت ترافیک استفاده می‌شوند.

بولارد ترافیکی عابر پیاده

در بسیاری از مناطق و اماکن، بولاردهای تزئینی برای متمایز کردن مناطق عبور عابر پیاده استفاده می شود. همچنین می توان اطراف زمین بازی یا پارک از این تجهیزات ترافیکی استفاده کرد، که امکان دسترسی آسان را فراهم می کند اما از استفاده به عنوان یک راه عبور جلوگیری می کند. هنگامی که بولاردها به زنجیر متصل می شوند، می توانند عابران پیاده را تشویق کنند تا در مسیرهای مشخص شده بمانند، بدون اینکه مانعی بسته شود که مانع از عبور همه شود.

بولاردهای ساختمانی

در مناطق ساخت و ساز جاده، از بولاردهای ایمنی به طور موقت استفاده می شود که اغلب برای تعریف و محافظت از محل کار در مقابل ترافیک قرار می گیرند. این جداکننده‌ها معمولاً از پلاستیک منعطف و رنگ‌های روشن ساخته شده‌اند که با نوار بازتابنده حلقه‌دار شده‌اند و روی پایه‌های لاستیکی قابل جابجایی قرار می‌گیرند. آنها معمولاً با فاصله نزدیک قرار می گیرند تا یک لبه بصری مداوم برای ترافیک روبرو ایجاد کنند.

جداسازی مسیر دوچرخه

خطوط دوچرخه جدا شده ، ایمنی را برای دوچرخه سواران افزایش داده و استرس راننده را کاهش می دهند. بولاردهای انعطاف پذیر سخت، ساخته شده از پلی اورتان، راه حل خوبی برای ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری هستند.

بولاردهای ترافیکی ایمنی برای عابران

بولاردهای ایمنی ، راهنمای بصری عابران پیاده و هدایت ترافیک هستند، اما علاوه بر این برای مقاومت در برابر ضربه خودرو ساخته شده اند. این تچهیزات، اغلب از فولاد ساخته می شوند و با بتن پر می شوند، اما می توان آنها را با یک روکش ظریف یا پوشش تزئین کرد. به طور کلی، بخش‌های ضروری مقاومت در برابر ضربه، یک بولاردکه قوی باشد، مقاومت زیادی ایجاد می‌کند.

محافظت از مردم

زمین‌های بازی در نزدیکی پارکینگ‌ها، پارک‌ها در کنار پیچ‌های تیز جاده، پاسیوهای روباز در کنار جاده‌های شلوغ، تنها برخی از مکان‌هایی هستند که بولاردهای ترافیکی ایمنی ممکن است به جلوگیری از تبدیل شدن یک حادثه به یک تراژدی کمک کنند. فولاد و بتن در عرض های مختلفی موجود است که باید با سرعت خودرو و فاصله منطقه عابر پیاده تا جاده مطابقت داشته باشد.

حفاظت از اجزای آسیب پذیر ساختمان

بولاردها، اغلب در جلوی اجزای آسیب پذیر ساختمان نصب می شوند تا در صورت بروز حادثه آسیب را به حداقل برسانند. آنها، اغلب با قطرهای پیشنهادی لوله فولادی برای پر شدن با بتن مشخص می شوند. در برخی از حوزه‌های قضایی، کنتورهای گاز یا آب آسیب‌پذیر باید دارای بولاردهای ترافیکی امنیتی ، با رنگ‌های روشن به عنوان ستون‌های مانع در اطراف آن‌ها باشند. آنها همچنین اغلب در مقابل بناهای تاریخی  آسیب‌پذیر و بناهای تاریخی نزدیک به ترافیک قرار می‌گیرند تا از تصادف وسایل نقلیه با این بناها محافظت کنند.

آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟

آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟

ستون های ایمنی یا بولارد ترافیکی، از برخورد وسایل نقلیه به مکان هایی مانند ویترین فروشگاه ها، رستوران ها و فضاهای عمومی جلوگیری می کنند. بولاردهای ترافیکی از برخورد وسایل نقلیه به این مکانها جلوگیری کرده و باعث محافظت از جان انسان ها در تصادفات می شوند. بولارد ایمنی ترافیکی در این مواقع ، اولین خطوط دفاعی در برابر ضربه تصادفی وسایل نقلیه در پارکینگ ها هستند. به طور کلی در هر مکانی که مردم در آنجا هستند، این محصولات ترافیکی میتوانند از آنها محافظت نمایند. اما وقتی می گوییم، بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود، دقیقاً منظور ما چیست؟ و چگونه از مردم در برابر آسیب محافظت می کنند؟

ستون‌های ایمنی و بولاردهای ترافیکی در مناطق روزمره برای محافظت از مردم استفاده می‌شوند. در جایی که جریان دائمی عابران پیاده وجود دارد، فشار تصادفی پدال گاز بدون استفاده از بولارد می تواند فاجعه بار باشد. علاوه بر استحکام و دوام برتر بولاردهای ترافیکی، تخصص و دانش در مکان‌یابی جهت نصب بولاردها نیز عنصر دیگری است که در استفاده از بولاردهای ترافیکی با اهمیت می باشد. وقتی صحبت از بولاردهای ایمنی می کنیم، دسترسی و جریان ترافیک به همان اندازه دوام مهم هستند و توجه به این موضوع که چقدر فاصله بین هر یک مورد نیاز است.

آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟

بولارد ترافیکی ایمنی

کلام آخر

در پارک ترافیک ، ما به تمام نیازها و ضروریات توجه می کنیم و برای ایمنی و حفاظت از عابران پیاده و وسایل نقلیه و کاهش ترافیک و غیره تلاش می کنیم. بولارد ترافیکی ایمنی به شما کمک می کند تا در مکانی که زندگی می کنید و در خیابانهایی که در آنها در حال عبور و مرور هستید، ایمنی و آسایش لازم را داشته باشید.آیا بولارد ترافیکی ، باعث ایجاد ایمنی می شود؟

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *