چرا در کسب و کارهای خود به مخروط ترافیکی نیاز دارید؟

ترافیک و قوانین چیزی است که صرف نظر از مکانی که در آن رانندگی می کنید باید مورد توجه قرار گیرد. بدیهی است که جریان ترافیک از مکانی به مکان دیگر متفاوت است و قوانین و مقررات نیز متفاوت است. استفاده از انواع تجهیزات ترافیکی مانند مخروط ترافیکی در میان کشورهای توسعه یافته، ایالات متحده طبق آمار سال 2019 دارای جمعیت عظیمی در حدود 329 میلیون نفر است. نکاتی که در زمان رانندگی در جاده ها باید رعایت شود، عبارتند از:

 • خطوط سفیدی که در امتداد جاده قرار دارند نشان می‌دهند که راننده باید در همان خط بماند.
 • جهت سبقت گرفتن، همیشه از سمت چپ وسیله نقلیه است.
 • همیشه از سمت راست رانندگی کنید.
 • در حالی که عابران پیاده از جاده ها عبور می کنند،راننده باید کاملاً متوقف شود.
 • بوق زدن توصیه نمی شود.
 • خطوط زرد در جاده ها ترافیک را از جهات مختلف جدا می کند.
 • با شنیدن صدای آژیر از هر نوعی، سرعت خود را متوقف یا کم کنید.
 • در لاین سمت راست رانندگی کنید و از لاین چپ برای عبور از سایر وسایل نقلیه در همان جاده یا جهت استفاده کنید.
 • بستن کمربند ایمنی برای همه افرادی که با وسیله نقلیه سفر می کنند ضروری است.

همچنین از علائم ترافیکی جاده ای که به وضوح محدودیت سرعت وسیله نقلیه، یک طرفه، ممنوعیت پارک، عوارض و سایر علائم ایمنی را نشان می دهد، پیروی کنید.

مخروط ترافیکی

یکی از نشانه ها یا شاخص های برجسته ای که همه ما با آن روبرو می شویم “مخروط ترافیک” است. آنها در برخی از جاده ها دیده می شوند و قطعا معنای زیادی دارند. اجازه دهید عمیقاً در تاریخ و جزئیات دیگر آنها غوطه ور شویم. در بحث مدیریت ترافیک، مخروط های ترافیک یکی از بازیگران اصلی هستند. این یک واقعیت شناخته شده است که این مخروط ها به اندازه کافی کارآمد هستند تا ترافیک را از کار در حال انجام یا هر نوع خطری منحرف کنند.

برای شروع شما را با جزئیات ظاهر مخروط ترافیکی آشنا میکنیم. آنها عمدتاً به رنگ نارنجی هستند که یکی از روشن ترین رنگ ها است. در حال حاضر این مخروط‌های نارنجی دارای نوارهای نئونی، بازتابنده یا درخشنده هستند تا در شب‌های تاریک نیز قابل مشاهده باشند. نوارهای انعکاسی همراه با مخروط‌های برهنه قرار می‌گیرند تا حتی در شب تاریک نیز قابل مشاهده باشند. جدا از نوارهای بازتابنده، چراغ های چرخشی در بالای مخروط ها وجود دارد که کار را برای رانندگان آسان می کند. پایه مخروط های ترافیکی صاف است که آنها را برای ایستادن در جاده ها پایدار می کند. وزن و ارتفاع کاملاً طوری طراحی شده است که به دلایلی مانند هوا یا وسایل نقلیه از بین نرود. دلیل این امر پلیمر منعطف، پلی وینیل کلرید، نرم کننده و غیره است. بخش های مخروطی مخروط های ترافیکی عموما توخالی هستند.

اهداف استفاده از مخروط های ترافیکی

آیا می دانستید که این مخروط ها در اندازه های مختلفی تولید می شوند و بنابراین برای اهداف مختلفی استفاده می شوند؟ خوب، پس در ادامه شما را با انواع اندازه ها و کاربردهای مخروطها آشنا می کنیم:

 • مخروط های ترافیکی 28 اینچی 10 پوندی که برای کاربردهای بزرگراه استفاده می شود.
 • مخروط های ترافیکی 28 اینچی 7 پوندی در خیابان های محلی استفاده می شود.
 • مخروط های ترافیکی 18 اینچی 3 پوندی در حالی که کار نقاشی خط در جاده ها در حال انجام است استفاده می شود.
 • مخروط های ترافیکی 12 اینچی 1.5 پوندی بیشتر برای استفاده در فضای داخلی و خارجی استفاده می شود.

جدا از مخروط‌های ترافیکی که در جاده‌ها و بزرگراه‌ها ظاهر می‌شوند، در برنامه‌های داخلی مانند شرایط خطرناک در یک مرکز خرید شلوغ، احتیاط یا منحرف کردن مردم از استفاده از اموال عمومی، چاله‌ها در جاده‌ها، منطقه کودکان، مغازه‌های بسته و غیره استفاده می‌شوند. کاربرد این جدا کننده های ترافیکی هر چه که باشد، باید توجه داشت که هر کدام بر اساس محل و موقعیت اطراف، چیزی را نشان می دهند.

هدف اصلی استفاده از مخروط های ترافیکی تامین ایمنی و ارسال هشدار به افرادی است که در جاده ها رانندگی می کنند. این مخروط ها بیشتر نشان می دهد که برخی از ساخت و سازها در حال انجام است یا اینکه منطقه برای رانندگی امن نیست. بنابراین، هر زمان که یک مخروط ترافیکی در جاده مشاهده کردید، برای احتیاط باید کمی سرعت خود را کاهش دهید. وجود مخروط های ترافیکی بسیار ضروری است زیرا به منطقه پیش رو اشاره می کند و بنابراین، ممکن است هنگام رانندگی در جاده ها از هر گونه حادثه ایمن بمانید. مخروط های ترافیکی نیز برای تغییر مسیر وسایل نقلیه استفاده می شوند. آنها یک راه آسان و ساده برای صحبت و هشدار به رانندگان در جاده هستند که ترافیک خطرناکی در پیش است. در نتیجه، رانندگان می توانند با توجه به شرایط، تصمیم اساسی بگیرند.

به طور خلاصه، اجازه دهید به شما بگوییم که مخروط های ترافیکی جزء جدایی ناپذیر تجهیزات ترافیکی جهت کنترل ترافیک هستند و وظیفه ماست که برای ایمن ماندن در جاده، از نشانه های ارسال شده توسط این مخروط ها پیروی کنیم

چرا از مخروط ترافیکی استفاده میکنیم؟

 • ترافیک ورودی و خروجی مستقیم

مخروط های ترافیکی نشانه ای برای رانندگان و عابران پیاده هستند تا به آنچه در پیش است توجه کنند. آنها عمدتاً برای پیشگیری استفاده می شوند و به عنوان یک اقدام ایمنی عمل می کنند. اگر کسب‌وکاری هستید که میزبان رویدادها یا گروه‌های زیادی از مردم در یک زمان هستید، باید برای هدایت ترافیک ورودی و خروجی، مخروط‌های ترافیکی را در اختیار داشته باشید.

 • راهنمایی عابرین پیاده در پیاده روهای تعیین شده

دلیل استفاده از مخروط های ترافیکی هشدار دادن به عابرین پیاده یا رانندگان هنگام حرکت به سمت مقصد است. آیا می‌دانستید که می‌توان از آن‌ها در داخل مجتمع های مسکونی نیز برای هدایت ساکنین و خودروها به ورودی یا خروجی استفاده کرد؟ داشتن مخروط های ترافیکی در دسترس برای کسب و کار شما می تواند عابران پیاده را از تصادفات قابل اجتناب نجات دهد.

 • کنترل ترافیک برای رویدادها

مخروط های ترافیکی همه جا دیده می شوند. آنها در بزرگراه ها، خیابان ها، پارکینگ ها، حتی در داخل ساختمان ها استفاده می شوند. آنها برای هشدار دادن به عابرین پیاده یا رانندگان از تغییر یا هشدار استفاده می شوند. آنها طوری طراحی شده اند که به دلیل رنگ روشن بسیار قابل مشاهده باشند. آنها همچنین در اشکال و اندازه های مختلفی بسته به ماهیت رویداد وجود دارند. امروز با ما تماس بگیرید تا در تامین تجهیزات مورد نیاز کسب و کار شما برای ایمنی ترافیکی کمک کنیم.

در پایان

پارک ترافیک یکی از بهترین شرکت های فروش تجهیزات ترافیکی و پارکینگ است که بهترین کیفیت تجهیزات و خدمات کنترل ترافیک را ارائه می دهد. ما بیش از بیست سال در این صنعت بوده ایم و با مشتریان متعددی برای رویدادها، ایمنی جاده ها، ساخت و ساز و موارد دیگر کار کرده ایم. اگر به این فکر می کنید که چگونه مخروط های ترافیکی می توانند به کسب و کار شما خدمت کنند، شما می توانید به ما اعتماد کنید تا در مورد تجهیزات مورد نیاز برای کسب و کار خود به شما مشاوره دهیم. جهت تماس با ما با شماره 66752690-021 تماس بگیرید یا از سایت https://parktraffic.ir برای خرید تجهیزات بازدید کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *