علائم ترافیکی ضروری

آمار در بسیاری از کشورها، نشان داده است که تصادفات جاده ای همچنان یک خطر بزرگ برای انسان ها محسوب می شود، که مشکلی است که نیازمند بررسی است. برنامه‌ریزی ضعیف شبکه‌های ترافیکی از جمله چراغ‌های راهنمایی، نصب علائم ترافیکی ، الزام قانونی رانندگان، سطح تحصیلات عمومی رانندگان و عابران پیاده و انتخاب صحیح وسیله حمل‌ونقل مناسب برای انواع جاده‌ها، تنها نمونه‌هایی هستند که در صورت عدم مدیریت موجب افزایش ترافیکی و در نتیجه تصادفات جاده ای می شوند. با توجه به ماهیت جامع مطالعه، محدود کردن آن به بخش بسیار محدودی از مشکل مفید است، هرچند که تأثیر زیادی در روند ترافیک و برنامه ریزی داشته باشد، بنابراین مطالعه در مورد علائم ترافیکی و تابلو ترافیکی مهم در جاده ها از اولویت بالایی برخوردار است.

علائم ترافیکی

رانندگی در جاده ها و خیابان ها بدون توجه به تابلو علائم ترافیکی و یا هشدارهای پلیس و چراغ های راهنمایی و رانندگی و به طور کلی بدون وجود تجهیزات ترافیکی ، باعث تصادفات مرگبار و خطرات بیشماری که عابران و سرنشینان خودرو را تهدید می کند، می شود. علائم ترافیکی به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

  • علائم اخباری

تابلوهایی که اطلاعات مربوط به معابر را در اختیار راننده قرار می‌دهند، نشان یا تابلو اخباری نامیده می‌شوند.

  • علائم انتظامی

جهت اعلام ممنوعیت‌ها و رعایت حق تقدم بکار می‌روند.

  • علائم اخطاری

بیش‌تر به شکل مثلث با نوارهای حاشیه قرمزرنگ و زمینه سفیدرنگ هستند.

  • علائم ایمنی ترافیکی
تابلوهای ایمنی ترافیکی در هنگام ساخت و تعمیرات جاده‌ها و یا اعلام هشدار در جاده‌های شهری و بین‌شهری به کار می‌روند.

تابلو علائم ترافیکی ضروری جاده ای

این علائم ترافیکی که در محدوده خاصی از جاده استفاده می شوند، تابلوها و علائم ترافیکی اجباری هستند. بدین معنی که این علائم نشان می دهد ، که فرد باید چه کاری انجام دهد و یا نباید انجام دهد. علائم جاده ای اجباری عموماً به شکل گرد با حاشیه قرمز هستند. برخی از آنها به رنگ آبی هستند. “Stop” و “Give Way” به ترتیب هشت ضلعی و مثلثی هستند. نقض این علائم جریمه ها و مجازات های سنگینی را به دنبال دارد. همچنین نکته مهمتر، نقض این موارد می تواند منجر به تصادفات بزرگ نیز شود. در نتیجه این تابلو های ترافیکی از مهمترین تابلو ها و علائم ترافیم=کی می باشد که رعایت کردن آنها از طرف رانندگان ضروری می باشد. در این علائم ترافیکی مهم را برایتان معرفی می کنیم.

انواع تابلو علائم ترافیکی

این یکی از مهمترین و برجسته ترین علائم راه است. این علامت نشان می دهد که راننده باید فورا متوقف شود. معمولا پلیس، راهنمایی و رانندگی و مقامات عوارض از این علائم در پست های بازرسی استفاده می کنند.

تابلو ایستعلائم ترافیکی ضروری

این یکی از مهمترین و برجسته ترین علائم راه است. این علامت نشان می دهد که راننده باید فورا متوقف شود. معمولا پلیس، راهنمایی و رانندگی و مقامات عوارض از این علائم در پست های بازرسی استفاده می کنند.

تابلو حق تقدمعلائم ترافیکی ضروری

از این تابلو نرافیکی در دوربرگردان هایی استفاده می شود که در آن نظم خطی مشخصی باید رعایت شود. این علامت ترافیک را هدایت می کند تا راه را به کسی حق تقدم با اوست بدهد.

عبور وسایل نقلیه ممنوععلائم ترافیکی ضروری

این علامت نشان می دهد که هیچ وسیله نقلیه ای در منطقه تعیین شده چه از خارج و یا از داخل نحق عبور ندارد. از این تابلو ترافیکی برای مناطق عبور حیوانات در منطقه استفاده می شود. همچنین در مناطق که عابران پیاده تردد دارند نیز استفاده می شود.

عبور کامیون ممنوع
علائم ترافیکی

همانطور که علامت خود نشان می دهد منطقه تعیین شده یک منطقه ممنوعه ورود برای کامیون ها یا HMV است. اینها می توانند خطوط باریک یا مناطق شلوغی باشند که ورود وسایل حمل و نقل سنگین می تواند مانع از جریان روان ترافیک شود.

عبور عابر پیاده ممنوع 

علائم ترافیکی

این علامت حرکت عابر پیاده را در جاده یا منطقه مجاور محدود می کند. این می تواند خطی برای وسایل نقلیه سریع السیر ، بزرگراه ها و غیره باشد. این می تواند در تقاطع هایی نصب شود که ترتیبات عبور متناوب مانند زیرگذر، پیاده روی پل و غیره برای عبور از جاده وجود دارد.

پارک ممنوع

علائم ترافیکی

این علامت در شهرهای بزرگ بسیار قابل توجه است. پارک کردن وسیله نقلیه در منطقه مشخص شده را ممنوع می کند. هر وسیله نقلیه ای که در اینجا پارک شده باشد، بکسل می شود و سرنشین/راننده جریمه خواهد شد. بنابراین رانندگان باید وسیله نقلیه خود را فقط در پارکینگ های مجاز پارک کنند.

حداقل ارتفاع علائم ترافیکی ضروری

جاده های خاصی وجود دارند که از زیر پل ها، خطوط راه آهن و غیره با ارتفاع کم عبور می کنند. برای جلوگیری از هر گونه حادثه نامطلوب مقامات ارتفاع وسیله نقلیه را که می تواند به راحتی از زیر پل عبور کند تعیین می کنند. حد مشخص شده باید به شدت رعایت شود تا از حوادث و اقدامات کیفری جلوگیری شود.

علائم ترافیکی

حداقل عرض مجاز

این علامت عرض وسیله نقلیه را نشان می دهد که اجازه ورود به منطقه خارج از نصب آن را دارد. وسیله نقلیه با عرض بیش از 2 متر برای ورود به این منطقه محدود شده است. این می تواند یک پل یا یک مسیر باریک را نشان دهد.

چرا باید به علالئم ترافیکی توجه کنیم؟

مجموعه ای از تابلوهای و علائم ترافیکی ضروری که در کنار خیابان های و جاده ها نصب شده اند، در تقاطع های شلوغ ایستاده اند و در بزرگراه های چند خطه خودنمایی می کنند ، جهت حفاظت جان و ایمنی رانندگان و سرنشینان خودروهای عبوری و عابران پیاده ای است که از جاده ها و خیابان ها استفاده می کنند. اما علائم راهنمایی و رانندگی که در جاده ها می بینید ، صرفاً جهت زیبایی نیستند، بلکه آنها آنجا هستند تا در مورد خطرات احتمالی به شما هشدار دهند و دستورالعمل های مهمی را ارائه دهند که شما، مسافران و سایر کاربران جاده را ایمن نگه می دارد. چه شما یک راننده تازه کار باشید یا یک راننده قدیمی و ماهر ، حتما باید به قوانین رانندگی و علائم و تابلو ترافیکی توجه کرده و از آنها پیروی کنید.

علائم راهنمایی و رانندگی اطلاعات ارزشمندی را در اختیار رانندگان و سایر کاربران جاده قرار می دهد. آنها قوانینی را نشان می دهند که برای ایمن نگه داشتن شما وضع شده اند و به انتقال پیام هایی به رانندگان و عابران پیاده کمک می کنند که می توانند نظم را حفظ کنند و تصادفات را کاهش دهند. بی توجهی به آنها می تواند خطرناک باشد.

بیشتر نشانه ها به جای کلمات از تصاویر استفاده می کنند تا به راحتی قابل درک باشند و توسط افرادی که به زبان های مختلف صحبت می کنند قابل تفسیر باشند. به همین دلیل، مهم است که بدانید هر تصویر چه چیزی را نشان می دهد، و از آنها برای اطلاع رسانی رانندگی خود استفاده کنید. عدم انجام این کار می تواند منجر به تصادف جدی یا جریمه شود.

در پایان

توجه به علائم ترافیکی ضروری و تابلو ها ، باید توسط تمامی استفاده کنندگان از جاده ها انجام شود. شما به عنوان یک راننده یا عابر پیاده موظف هستید به علائم ترافیکی توجه کرده و با رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی از جان خود محافظت نمائید. مجموعه از بهترین و با کیفیت ترین تابلو ها و علائم ترافیکی و انواع تجهیزات ترافیکی و پارکینگ و ایمنی در سایت فروشگاه پارک ترافیک با بهترین کیفیت و قیمت ، به همراه مشخصات فنی قرار دارد. جهت خرید و هر یک از این تجهیزات با ما در پارک ترافیک تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *