ایمن سازی پارکینگ

ایمنی پارکینگ

داشتن یک پارکینگ ایمن در خانه که خودرو شما به راحتی در آن بتواند، رفت و آمد نماید، می تواند یک چالش بزرگ برای شما و خانوادتان باشد. ایمن سازی پارکینگ خانه و استفاده از تجهیزات پارکینگ که مناسب خانه و یا آپارتمان می باشد، می تواند این مشکلات را برطرف نماید. فضای پارکینگ خانه شما می تواند رفت و آمد خودرو شما را دشوار کند، زیرا فضای پارکینگ خیلی کوچکتر از آن چیزی است که شما مد نظرتان می باشد. به طور مثال اگر شما دارای یک ماشین بزرگتر از متوسط باشید، این امر سبب می شود که رفت و آمد شما با مشکل مواجه شود. حتی اگر وسیله نقلیه ای با اندازه متوسط ​​دارید ، دلایل دیگری مانند:

 • بی نظمی
 • نور ضعیف
 • چیدمان فضا 

می توانند باعث ایجاد مشکلات در پارکینگ خانه شما شود. از دیگر معضلات می توان به پیدا کردن فضای کافی برای پارک همه وسایل نقلیه در داخل خانه اشاره کرد. جای پارک یکی از ملزومات اساسی یک خانه است. با این حال ، بسیاری از افراد این بخش را نادیده می گیرند. شاید، پارکینگ خانه به اندازه سایر قسمت های خانه مهم نباشد، اما بخشی از خانه شما است و نیازمند توجه و خلاقیت  است. نداشتن فضای کافی برای پارکینگ منجر به این مشکلات احتمالی می شود:

 • رنگ و آسیب بدنه به خودروها
 • سختی و مشکلات مربوط به ورود و خروج خودروها
 • عدم استفاده از مزایای پارکینگ
 • مجبور به ایمن سازی خودرو

تجهیزات ایمنی پارکینگ

نکات مهم برای سهولت استفاده از پارکینگ

پارک کردن خودرو در داخل خانه می تواند استرس زا باشد ، اما راه های مختلفی برای رفع مشکلات مربوط به وضعیت پارکینگ شما وجود دارد. استفاده از نکات مفید و اجرایی که در ادامه بیان می شود، باعث ایمن سازی پارکینگ خانه و سهولت استفاده از آن می شود.

بزرگ کردن فضای پارکینگ

هنگام در نظر گرفتن راه هایی برای رفع مشکلات پارکینگ خانه ، یکی از اولین ایده هایی که به ذهن شما می رسد، افزایش اندازه پارکینگ می باشد. این یک نتیجه گیری طبیعی است ، اما این راه حل دارای اشکالاتی می باشد. حداقل اندازه توصیه شده برای پارکینگ 1 ماشین عرض 12 اینچ و عمق 24 اینچ می باشد. این ابعاد تقریباً تا اندازه 22*14 و 24*16 قابل گسترش می باشد تا وسایل نقلیه بزرگتری و فضای ذخیره سازی بیشتری را در خود جای دهد. برای پارکینگ های 2 اتومبیل ، حداقل اندازه توصیه شده تقریباً 22*24 اینچ می باشد و اندازه 24*24 ایده آل تلقی می شود و انعطاف پذیری بیشتری را برای شما فراهم می کند. البته این نکته وجود دارد که شما همواره به فضای بیشتری نیاز دارید. اما این روش دارای معضلاتی می باشد که عبارتند از:

 • هزینه بالای توسعه پارکینگ
 • احتمال استفاده نکردن طولانی مدت از پارکینگ
 • دردسرهای گسترش پارکینگ
 • دردسر و هزینه اخذ مجوز ساختمان

افزایش فضای پارکینگ

اگر کف پارکینگ شما به هم ریخته و نامنظم باشد و فضای کافی برای رفت و آمد وسیله نقلیه به داخل برای شما باقی نمی گذارد ، برخورد با آشفتگی منطقی تر از شروع به کندن دیوارها است. بسیاری از پارکینگ ها به طور کامل از دیوار و فضای عمودی خود برای ذخیره سازی استفاده نمی کنند. چند راه حل ذخیره سازی و سازماندهی موثر برای پارکینگ وجود دارد که می توانید فضای پارکینگ خود را افزایش دهید.

 • می توانید به دیوارهای خود پنل هایی را آویزان کنید تا اگر وسیله اضافی دارید آنجا آویزان کنید.
 • قفسه های ذخیره سازی که به شما کمک می کند تا کف پارکینگ خود را مرتب کنید.

به هر حال اگر پارکینگ خود را مرتب و منظم کنید، رفت و آمد ماشین شما راحت تر می باشد.

 

تجهیزات پارکینگ منزل

استفاده از تجهیزات پارکینگ

احتمالاً بزرگترین چالش پارکینگ منزل این است که بدانید وسیله نقلیه شما تا چه حد باید به داخل کشیده شود. نگرانی اصلی دیگر این است که بدانید وسیله نقلیه شما تا چه حد از یک طرف پارکینگ شما فاصله دارد. از جمله تجهیزاتی که می توان برای پارکینگها در نظر گرفت، استفاده از تجهیزات هوشمند پارکینگ می باشد. یکی از محبوب ترین انتخاب ها دوربین های بی سیم اتومبیل است که می تواند پارک اتومبیل را برای شما آسان تر کند. اینها با انواع مختلفی از جمله دوربین پارک ، دوربین پشتیبان ، دوربین عقب و دوربین دید عقب شناخته می شوند. سنسورهای پارک بی سیم گزینه دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. حسگری که در قاب پلاک تعبیه شده است با برنامه تلفن هوشمند ارتباط برقرار می کند تا هنگامی که وسیله نقلیه شما به جسم دیگر بسیار نزدیک است ، هشدارهای صوتی ، تصویری و ارتعاشی ارسال کند. یکی دیگر از وسایل کمکی پارکینگ خانگی با تکنولوژی بالا که محبوبیت زیادی پیدا کرده است ، وسایل پارکینگ لیزری است. این واحدهای دستی در پارکینگ شما نصب شده و دارای یک پرتو لیزر قابل تنظیم است که شما را راهنمایی می کند تا با خیال راحت پارک کنید. اینها مجموعه ای از تجهیزات پارکینگ می باشد که می توانید در پارکینگ های خانگی خود از آنها استفاده نمایید، البته برای مجتمع های بزرگ مسکونی و تجاری نیازمند استفاده از تجهیزات بیشتری از جمله ضربه گیر ستون پارکینگ، جدا کننده پارکینگ و غیره می توانید استفاده کنید.

نورپردازی مناسب و استفاده از ضربه گیر پارکینگ

یکی از راه هایی که باعث می شود پارکینگ منزل کمتر باعث سردرد شود ، بهبود روشنایی است. معمولاً پارکینگهای قدیمی شامل یک یا دو لامپ رشته ای 60 وات است که نور زیادی را تأمین نمی کنند. شگفت انگیز است که تفاوت نورپردازی در هر فضا چقدر تفاوت ایجاد می کند و با توجه به محیط پارکینگ ، فضای کمی برای خطا در اختیار شما قرار می دهد ، روشنایی ارتقا یافته قابل تامل است. تجهیزات پارکینگ که برای روشنایی در نظر گرفته می شود، نور با کیفیت بالا و یکنواخت را فراهم می کند که می تواند به سهولت پارک کردن کمک کند. یکی دیگر از انتخابهای هوشمند برای محافظت از درهای خودرو در پارکینگهای کوچک ، ضربه گیر دیوار پارکینگ هستند که روی دیوارهای پارکینگ شما نصب شده اند. این ضربه گیرهای PVC درهای شما را از خط و خش هایی که هنگام ورود یا خروج خودروها در فضای محدود پارکینگ ایجاد می شود ، محافظت می کند. ارتقاء نورپردازی می تواند پارکینگ شما را زیباتر و در دسترس نماید.

نحوه تغییر پارک کردن خودرو

اگر به تازگی به خانه جدیدی نقل مکان کرده اید ، ممکن است برای ورود به پارکینگ مشکل داشته باشید، زیرا با فضا و نحوه قرارگیری وسیله نقلیه خود در آن آشنا نیستید. یکی دیگر از عواملی که ممکن است باعث شود در هنگام پارک احساس عدم اطمینان کنید ، این است که با وسیله نقلیه جدیدی که به طور قابل توجهی بزرگتر از وسیله نقلیه قبلی شما است ، رانندگی می کنید. تمرین ساده می تواند به سهولت کار کمک کند. از یکی از اعضای خانواده بخواهید به عنوان راهنمای پارک در خارج از خودرو عمل کند تا به شما در سازگاری با محیط اطراف کمک کند. یکی از مزایای پارکینگ منزل این است که وسایل نقلیه شما در روزهای سرد سریعتر گرم می شوند. فقط به یاد داشته باشید که اگر در پارکینگ خود معکوس پارک می کنید ، با گرم شدن آن زیاده روی نکنید. هنگم خروج و ورود به پارکینگ ، اطمینان حاصل کنید که درب پارکینگ شما باز است تا دود خروجی شما خارج شود و گرمایش را تا چند دقیقه محدود کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام می دهید ، باید اطمینان حاصل کنید که دیوار اتصال بین گاراژ و محل زندگی گرم شده شما به درستی مهر و موم شده است.

 

تجهیزات ترافیکی هوشمند

استفاده از آسانسور اتومبیل در فضای پارکینگ خانه

هر یک از نکات فوق در مورد پارکینگ منزل باید مانند آخرین راه حل پارکینگ برای شما مفید باشد. آسانسور اتومبیل می تواند فضای پارکینگ شما را دو برابر کند. این می تواند یک پارکینگ 1 ماشین را به طور موثر به پارکینگ 2 اتومبیل تبدیل کند. آسانسور خودرو به شما اجازه می دهد تا وسیله نقلیه در بالای وسیله دیگری که روی زمین پارک شده قرار داده شود. اگر یک گاراژ 2 اتومبیل دارید و پارک دو وسیله نقلیه در داخل آن برای شما مشکل است ، آسانسور اتومبیل می تواند به شما این امکان را بدهد که هر دوی آنها را در یک پارکینگ پارک کنید. آسانسور های اتومبیل از تجهیزات ایمن سازی پارکینگ می باشد که می تواند باعث سهولت استفاده از پارکینگ برای شما شود.

سخن پایانی

فروشگاه و شرکت پارک ترافیک فروشنده تجهیزات پارکینگ و تمامی تجهیزات ایمنی پارکینگ در خدمت شماست تا با خرید لوازم مورد نیاز پارکینگ منزل به ایمن سازی پارکینگ خانه شما کمک می کند. هیچ دلیلی برای مقابله با استرس پارکینگ منزل و خطر هرگونه آسیب به بدنه وسایل نقلیه شما وجود ندارد ، که منجر به تعمیرات گران قیمت می شود. راه حل های ذکر شده در اینجا به شما کمک می کند مشکلات پارکینگ منزل خود را برطرف کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *