معانی علائم ترافیکی نصب شده در جاده ها

نصب علائم ترافیکی و تابلو ترافیکی در جاده ها و خیابان ها به رانندگاه و عابران پیاده کمک می کند تا از آسیب های ناشی از تصادفات، هرج و مرج و غیره جلوگیری شود. شما چه به عنوان فردی که در حال مطالعه علائم ترافیکی و قوانین راهنظمایی و رانندگی، برای امتحان رانندگی خود باشید یا یک تابلو ترافیکی غیرعادی دیدید که به خاطر نمی آورید، همیشه ایده خوبی است که با آن آشنا شوید. شناخت علائم راهنمایی و رانندگی و علائم ترافیکی و دانستن معانی آنها می تواند به رانندگان کمک کند تا تصمیمات رانندگی ایمن را سریعتر و آسانتر بگیرند و خطرات تصادفات و برخورد با خودروها و عابران پیاده را کاهش دهند.

معانی علائم ترافیکی نصب شده در جاده ها

در اینجا برای شما تعدادی از علائم ترافیکی و تابلوهای راهنمایی و رانندگی محبوب به همراه معانی آنها آورده شده است:

علامت تغییر مسیر

هنگامی که جاده ای به دلیل جداکننده ها یا موانع دیگر باریک می شود، رانندگان باید از تغییر مسیر جاده آگاه شوند. نسخه های «راست نگه دارید» و «چپ نگه دارید» همان هشدار انسداد هستند. این علائم راهنمایی و رانندگی در هنگام وجود این موانع جزئی به جریان وسایل نقلیه کمک می کند.

تابلو محل کار

علائم ترافیکی محل کار، یک علامت هشدار موقت است که برای هشدار به رانندگان در مورد کارهای جاده ای آتی استفاده می شود. از رنگ نارنجی در این تابلو استفاده می شود زیرا یکی از رنگ های قابل مشاهده برای چشم انسان است و در بالای سایر علائم راهنمایی و رانندگی در جاده ها قابل مشاهده است. هنگام رانندگی در مناطق کاری، رانندگی ایمن در بالاترین حد خود قرار دارد. تابلو محل کار عموماً با علائم هشدار موقت دیگری مانند تابلوهای “راه پیش رو” و “انحراف” همراه هستند.

بدون علامت دوچرخه

دوچرخه سواران نیز همانند رانندگان خودرو، نیاز به علائم ترافیکی در جاده ها و خیابان ها دارند تا آنها را از خطرات و هشدارهای جاده آگاه سازند. تابلو بدون علائم دوچرخه دوچرخه را از ورود به جاده یا تأسیسات منع نمی کند. در صورت استفاده در یک مرکز، این تابلوها باید در ورودی نصب شوند. سایر علائم راهنمایی و رانندگی مرتبط با دوچرخه عبارتند از: علائم مسیر دوچرخه پارکینگ ممنوع و علائم هشدار دهنده دوچرخه ).

 

دور زدن ممنوع

چند تغییر از علامت عدم چرخش U وجود دارد، علائم ترافیکی دور زدن ممنوع با فلش منحنی نشان دهنده یک دور چرخش و نماد ممنوعیت پررنگ روی آن، برای بیان مناطقی که رانندگان نمی توانند جهت وسیله نقلیه خود را در جهت مخالف تغییر دهند درک می شود.

محل عبور عابر پیاده

تابلوهای عبور عابر پیاده که در نزدیکی گذرگاه ها و تقاطع ها نصب می شوند. یکی از تابلوهای عابر پیاده ، تابلوی مدرسه عابر پیاده است و در مناطق مدرسه نصب شده است. هر دو تابلو از یک ورقه بازتابنده فلورسنت زرد-سبز استفاده می کنند که دید آن را در جاده ها افزایش می دهد.

علائم محدودیت سرعت

علائم محدودیت سرعت علائم ضروری کنترل ترافیک هستند و بسته به حالت خاصی که در آن رانندگی می کنید می توانند در حد مجاز متفاوت باشند.
اغلب هنگام رانندگی در خیابان های مسکونی، علائم محدودیت سرعت ممکن است دیده نشود. این به این دلیل است که محدودیت سرعت برای اکثر مناطق مسکونی 20کیلومتر در ساعت است و رانندگانی که در امتحانات رانندگی خود موفق می شوند این قانون را درک می کنند. بسیاری از بزرگراه ها دارای محدودیت سرعت 55 مایل در ساعت هستند، اما این می تواند توسط ایالت تغییر کند و متفاوت خواهد بود. سایر محدودیت های رایج در بزرگراه ها 45 مایل در ساعت و 65 مایل در ساعت است.

علائم ایستمعانی علائم ترافیکی نصب شده در جاده ها

علائم ایست ، احتمالاً نمادین ترین علائم ترافیکی راهنمایی و رانندگی هستند. هم شکل و هم رنگ برای نحوه تشخیص و درک یک علامت توقف مهم هستند. هیچ علامت دیگری به شکل هشت ضلعی نیست و هیچ علامت دیگری قرمز رنگ نیست. این کار به دلیل اهمیتی که تابلوی ایست برای ایمنی ترافیک دارد انجام می شود. تابلوهای ایست به رانندگان از تقاطع ها و سایر مناطقی که ترافیک ممکن است در جهت مخالف یا متقاطع حرکت کند، هشدار می دهد.

کلام آخر

دانستن این علائم راهنمایی و رانندگی و علائم ترافیکی و معانی آنها بخش مهمی از ایمن نگه داشتن یک راننده، دوچرخه سوار و عابر پیاده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد علائم راهنمایی و رانندگی و خرید انواع تابلو ترافیکی ، به وب سایت فروشگاه پارک ترافیک مراجعه کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *