تجهیزات کنترل ترافیک

زمانی که در جاده ها، معابر و خیابان ها رانندگی می کنید، می توانید مشاهده کنید که تقریبا در هر جا ترافیک وجود دارد. با توجه به اینکه وجود خودرو های بسیار و تک سرنشین بودن بسیاری از خودروها و همچنین وجود کامیون ها و تریلی ها در جاده ها، مشاهده ترافیک نمی تواند تعجب آور باشد. اما بسیاری از تجهیزات ترافیکی و علائم و تابلوهای ترافیکی جهت کنترل ترافیک طراحی و در جاده ها نصب می شوند، تا به کاهش تصادفات و آسیب های جاده ای کمک کند.

را ههای کاهش تصادفات در جاده ها

البته با وجود افزایش تعداد وسایل نقلیه در جاده ها، می توان میزان مرگ و میر رانندگان و تصادفات را کاهش یافته است داد. چند راه و روش برای این روند وجود دارد که برخی از آنها واضح تر از دیگران هستند:

  • استفاده از کمربند ایمنی

استفاده از کمربند ایمنی هم توسط رانندگان و هم مسافران در چند دهه گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. با توجه به بالا رفتن آگاهی های مردم در استفاده از تجهیزات ایمنی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می توان شاهد کاهش تصادفات جاده ای و مرگ و میر در جاده ها بود.

  • سیستم‌های ایمنی خودرو

ساخت خودروهای ایمن توسط  توسط شرکت های خودرو سازی نیز می تواند از عوامل کاهش تصادفات باشد. سیستم‌های دوربین دید عقب، هشدار برخورد، هشدار خروج از خط و ترمز اضطراری خودکار به همراه ویژگی‌های ایمنی مانند کیسه‌های هوا و ترمزهای ضد قفل می توانند خودرو شما را ایمن سازند.

  • تجهیزات کنترل ترافیک

سیستم های کنترل ترافیک با حفظ جریان ترافیک، ایجاد موانع و شناسایی خطراتی که ممکن است در پیش رو داشته باشند، رانندگان را ایمن نگه می دارند. بسیاری از شرکت ها تجهیزات کنترل ترافیک، از مخروط های ترافیکی ساده گرفته تا سیستم های مدیریت ترافیک هوشمند پیچیده تر، تولید می کنند.

تجهیزات کنترل ترافیک

تکامل تجهیزات ایمنی ترافیک

سیستم های کنترل ترافیک از زمان اختراع جاده ها و علائم راهنمایی و رانندگی مسیر طولانی را پیموده اند. واقعیت جالب، عموماً اعتقاد بر این است که اولین علائم ترافیکی الکتریکی در اواخر دهه 1860 در لندن نصب شد و در سال 1923، گرت مورگان حق ثبت اختراع ایالات متحده را برای سیگنال ترافیک سه موقعیت خود دریافت کرد.

امروزه انواع مختلفی از دستگاه‌های کنترل ترافیک وجود دارند که به عنوان علائم ترافیکی دائمی در اطراف جاده‌ها هستند، از جمله علائم راهنمایی و رانندگی و علائم نظارتی مانند علائم توقف، علائم تسلیم و علائم محدودیت سرعت. همچنین خط کشی های جاده ای وجود دارد که جهت خیابان، خطوط و فضاهای پارکینگ را نشان می دهد. علاوه بر علائم ایمنی ترافیک دائمی، ده‌ها نوع تجهیزات ایمنی ترافیکی قابل حمل برای کمک به رانندگان و عابران پیاده در موقعیت‌های خاص مانند پروژه‌های ساخت‌وساز بزرگراه، کارهای خدماتی و گردش‌های عمومی مانند کنسرت‌ها و رویدادهای ورزشی استفاده می‌شوند.

کدام تجهیزات کنترل ترافیک برای شما مناسب است؟

بیایید نگاهی دقیق‌تر به دسته‌های مختلف تجهیزات کنترل ترافیک بیندازیم و ببینیم هر کدام چه نقشی در حفظ امنیت رانندگان و عموم مردم دارند.

موانع، مخروط و بشکه ها ترافیکی

موانع ترافیکی در طیف گسترده‌ای از سایزها و مدل ها وجود دارند که می‌توانند نیازهای خاص یک سایت ساخت‌وساز یا هر مکان دیگری را که در آن ایمنی ترافیک یا کنترل جمعیت مورد نیاز است، برآورده کنند. آنها در مورد مرزی که نباید از آن عبور کرد هشدار می دهند و به جلوگیری از تردد وسایل نقلیه و عابران پیاده کمک می کنند.

مخروط ترافیکی در درجه اول برای هدایت یا تغییر مسیر ترافیک استفاده می شوند. آنها همچنین در رنگ‌ها، ارتفاع و وزن‌های مختلفی وجود دارند. مخروط های ترافیکی بسیار بادوام و انعطاف پذیر هستند و تقریباً در هر شرایط نامساعد جاده ای مقاومت می کنند. پایه یک مخروط کشش عالی را فراهم می کند و طراحی مخروط امکان حمل و نقل، انباشتن و ذخیره سازی آسان را فراهم می کند.

بشکه ترافیکی ، مانند مخروط ها هستند اما از نظر اندازه بزرگتر هستند و از یک پلاستیک سخت ساخته می شوند. از آنجایی که آنها برای تحمل سخت ترین شرایط مهندسی شده اند، معمولاً برای ساخت و ساز جاده در مناطق پر سرعت استفاده می شوند.

تابلوها و علائم ترافیکی ساختمانی

علائم کنترل ترافیک ساختمانی برای حفظ یک منطقه کار ایمن برای خدمه و عموم مردم استفاده می شود. آنها می توانند هر تعداد هشدار یا پیام را شامل شوند – مانند منطقه کاری پیش رو، انحراف جلو، مسیر راست بسته، خطوط ناهموار و غیره. از آنجا که آنها در معرض انواع آب و هوا هستند، تابلوها و علائم ترافیکی ساختمانی باید بادوام و مقاوم ساخته شده باشند. آنها در اندازه ها و از جنس و مواد مختلف ساخته می شوند و معمولاً به صورت تاشو و قابل حمل ، قابل انباشتن و جمع و جور طراحی می شوند.

موانع و حصار کشی

موانع و نرده ها برای فرودگاه ها، جاده ها، کنترل جمعیت و امنیت ایده آل هستند. آنها را می توان برای رفع نیازهای مختلف، از جمله کنترل ترافیک، حصارهای محیطی، موانع منطقه کاری، یا کانال کشی عابران پیاده در یک منطقه خاص مورد استفاده قرار داد. از آنجا که گزینه های زیادی برای انتخاب از نظر اندازه و مواد وجود دارد، موانع و نرده ها هم از نظر شکل و هم از نظر عملکرد بسیار انعطاف پذیر هستند.

تابلو علائم پیکان و پیام

تابلوهای پیکان روشی سازگار با محیط زیست و کم مصرف برای ارائه هشدارهای روشن و واضح یا اطلاعات جهت دار هستند. این پیکان ها و یا پیام ها به رانندگان در مورد خطرات هشدار می دهند و آنها را آگاه می سازند تا مسیر را به درستی انتخاب کنند و یا با خواندن پیام ها از جاده اطلاعات کناسبی به دست آورند.

برج های نور

برج های نور یک منبع نور متحرک در مناطق کاری ارائه می دهند که یک محیط کار شبانه امن را ایجاد می کند. خدمه می‌توانند با خیال راحت‌تر از تجهیزات خود استفاده کنند زیرا می‌توانند بهتر ببینند و همچنین کارگران قابل رویت برای رانندگان و سایرین می‌شوند، که به کاهش خطر تصادف کمک می‌کند. برج های نور همچنین به بهره وری پروژه کمک می کنند. وقتی خورشید غروب می کند، کار می تواند در شرایط ایمن ادامه یابد.

مهم است که نوع مناسب از برج نور را بر اساس اندازه و محدوده پروژه خود انتخاب کنید. بیشتر آنها با چراغ های LED یا متال هالید ساخته شده اند و برج ها می توانند با انرژی دیزلی یا خورشیدی کار کنند. مهم نیست که کدام را انتخاب می کنید، یک برج نوری با کیفیت ساخته شده از یکپارچگی ساختاری بالایی برخوردار است و می تواند در سخت ترین دماها و سخت ترین محیط های بیرونی مقاومت کند.

سیستم های هوشمند مدیریت ترافیک

سیستم‌های مدیریت ترافیک هوشمند (ITMS) طیف گسترده‌ای از تجهیزات ترافیکی و تجهیزات ایمنی ترافیکی را برای مناطق کاری، مناطق مدرسه، پارک‌های تجاری و سایر مکان‌هایی که ایمنی و امنیت در اولویت هستند، ارائه می‌دهد.  متداول ترین انواع تجهیزات مدیریت ترافیک هوشمند شامل تریلرهای دوربین و ویدئو و تریلرهای تشخیص سرعت، وسیله نقلیه و صف می باشد. تریلرهای دوربین و ویدیو از فناوری ارتباط بی سیم برای پخش ویدیوی بلادرنگ که از یک مکان راه دور قابل مشاهده است استفاده می کنند. تریلرهایی که برای تشخیص سرعت خودرو و ترافیک استفاده می‌شوند نیز از فناوری بی‌سیم برای جمع‌آوری و انتقال داده‌های ارزشمند استفاده می‌کنند که پرسنل عمومی و منطقه کاری مسافر را ایمن نگه می‌دارد.

تجهیزات کنترل ترافیک

و اما خرید تجهیزات ایمنی ترافیکی

اگر برای یک پروژه یا برگزاری یک رویداد، به تجهیزات کنترل ترافیک با کیفیت نیاز دارید، پارک ترافیک می تواند کمک کند. ما طیف وسیعی از تجهیزات ترافیکی و پارکینگ و تجهیزات ایمنی را در اختیار شما قرار داده ایم تا با دسترسی به این محصولات، تجهیزات مورد نیاز خود را خریداری نمائید. استفاده از علائم ترافیکی و تابلوهای با کیفیت و مقاوم در شرایط آب و هوایی مختلف باعث می شود تا طول عمر تجهیزات افزایش یابد.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *