نحوه نصب علائم ترافیکی

طیف وسیعی از تجهیزات ترافیکی موجود در بازار که تابلو علائم ترافیکی، استوانه ترافیکی، مخروط ترافیکی،بولارد، کاردریل و غیره را شامل می‌شود. از علائم جاده‌ای موقت و دائمی گرفته تا پست‌های علامت، کلاهک‌ها، براکت‌ها و تابلوهای و غیره باید به درستی نصب شوند و نحوه نصب علائم ترافیکی و سایر تجهیزات ترافیکی، بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد. همه این لوازم و تجهیزات ترافیکی و ایمنی، هدف مهمی را دنبال می‌کنند: آنها برای کمک به کاربران جاده‌ای طراحی شده‌اند تا مسیر خود را پیدا کنند و ترافیک را با خیال راحت هدایت کنند. پیمانکاران با نصب علائم جاده‌ای دائمی و تجهیزات ایمنی ترافیک، به ایمن‌تر کردن جاده‌ها کمک می‌کنند و به کاربران جاده کمک می‌کنند تا از یک مکان به مکان دیگر راحت تر و آسان تر حرکت کنند.

نحوه نصب علائم ترافیکی

اگر نیاز به نصب تابلو علائم ترافیکی دارید، داشتن تجهیزات مناسب برای نصب بسیار مهم است. نحوه نصب علائم ترافیکی، محل قرار گرفتن تابلو ترافیکی و سایر موارد مشخص و مواد علامت معمولاً توسط مقامات راهنمایی و رانندگی تعیین می شود. هر مرجع راهداری الزامات خاص خود را برای علائمی که بخشی از شبکه راه است، خواهد داشت. این شامل علائم راه یاب مانند تیغه های خیابان، فلش ها و علائم راهنمایی، علائم سرعت و علائم پارکینگ است. اما جهت نصب علائم ترافیکی و تابلوهای ترافیکی روش های گوناگونی وجود دارد که عبارتند از:

  • جهت نصب علائم ترافیکی،باید با سازمان مربوطه هماهنگ شد و مقررات مربوط به نصب علائم راه را رعایت کرد. سازمان راهداری مربوطه مشخصاتی برای نصب صحیح خواهد داشت، مانند چرخاندن تابلوها به فاصله چند درجه از سطح به طوری که به طور کورکورانه در چراغ های جلو بازتاب نمی شود.
  • برای نصب انواع تابلوهای راهنما، به خود تابلو، یک پایه تابلو، یک براکت برای چسباندن این دو به یکدیگر و روشی برای محکم کردن تابلو علائم در زمین نیاز دارید. برخی از ستون‌های علامت مستقیماً در زمین بتن ریزی می‌شوند، در حالی که برخی دیگر از یک سوکت و صفحه پایه استفاده می‌کنند، جایی که تیر علامت روی یک سوکت دائمی که در زمین تعبیه شده است می‌لغزد. اینها به عنوان سوکت های پایه قفل V شناخته می شوند و با قرار دادن یک  قفل کننده در آستین دائمی در زمین کار می کنند که به ستون علامت می چسبد تا آن را در جای خود نگه دارد.
  • راه دیگر نصب علائم خیابانی و راهنمایی و رانندگی استفاده از Loc-Socket است که به روش مشابه نصب می شود. Loc-Socket روی بتن، آجر یا روسازی نصب می شود و همسطح با زمین قرار می گیرد. سپس یک گوه در کنار میله رانده می شود تا محکم شود. گوه با ابزار خاصی قابل جابجایی است که ستون های علائم ترافیکی آسیب دیده یا خم شده را بدون نیاز به کندن پایه بتنی به راحتی جدا می کند.
  • مهم نیست از چه روشی استفاده می کنید، همیشه ایده عاقلانه ای است که یک کلاهک علامت را به بالای پایه تابلو اضافه کنید. این کار مانع ورود آب و جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی می شود.

نحوه نصب علائم ترافیکینصب چند تابلو ترافیکی روی یک پایه تابلو

گاهی اوقات نصب دو تابلو و علائم ترافیکی روی یک پایه، با استفاده از یک براکت مخصوص که دو علامت را در کنار یکدیگر قرار می دهد، نتیجه دقیق تری می گیرید. این روش نصب را اغلب می توان در تابلوهای پارکینگ مشاهده کرد که در آن یک علامت نشان دهنده یک منطقه پارکینگ و دیگری نشان دهنده محدودیت های زمانی مشخص برای رانندگان است. روش براکت دو تابلو توسط برخی از مقامات راه ترجیح داده می شود زیرا به جلوگیری از تکثیر پایه های علائم ترافیکی در کنار جاده کمک می کند.

بهترین تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی کدامند؟

در قسمت اصلی، پایه تابلو، لوله فولادی گالوانیزه برای نصب طیف گسترده ای از علائم استاندارد استفاده می شود. این ها در 50 میلی متر NB، در دامنه ای از ارتفاعات مختلف از 2.4 متر تا 3.9 متر نصب و استفاده می شوند. لوازم جانبی مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند به راحتی تابلوهای خیابانی خود را بر روی ستون های فولادی نصب کنید. اینها شامل انواع مختلف براکت، کلاهک برای بالای میله علامت و انواع مختلف سوکت و آستین برای نصب آنها در زمین است.

تابلوهای بزرگی که از چندین قطعه آلومینیومی ساخته می‌شوند، معمولاً برای پشتیبانی بیشتر نیاز به مهاربندی در پشت دارند. اینها به پایه های دروازه ای ساخته شده خاص یا انواع بزرگتر تابلوهای علائم متصل می شوند و در آزادراه ها، جاده های اصلی و تقاطع های شلوغ قابل مشاهده هستند.

چه زمانی باید تابلو را تعویض کنم؟

اگرچه تابلوها به طور خاص ساخته شده اند تا چندین دهه دوام بیاورند، اما به طور معمول ممکن است زودتر آسیب ببینند و نیاز به تعویض داشته باشند. عوامل محیطی مانند تگرگ، گرافیتی یا دود شدید اگزوز و شرایط تغییر یافته مانند رشد درختان اطراف یا تراز جدید جاده می تواند به این معنی باشد که تابلوهای خیابان شما نیاز به تعویض یا حذف دارند. رنگ ها می توانند به مرور زمان به دلیل اشعه ماوراء بنفش آسیب و محو شوند و ورقه های بازتابنده گاهی اوقات به دلیل آب و هوای شدید پوسته می شوند. ایده خوبی برای پیمانکاران، شوراها و خدمه تعمیر و نگهداری جاده است که یک برنامه تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده دوره ای داشته باشند تا مطمئن شوند علائم ترافیکی در منطقه محلی شما در بهترین حالت قرار دارند. تابلوی راه باید دارای نوع مواد و تاریخ ساخت در پشت باشد تا بتوانید زمان نیاز به بازبینی یا نگهداری را تخمین بزنید.

علائم ترافیکی موقت جاده

علائم جاده ای موقت نیز برای نشان دادن تغییر وضعیت جاده ها و کارهای جاده ای استفاده می شود. اینها معمولاً از ورق آلومینیومی بازتابنده با لبه جعبه‌ای ساخته می‌شوند، یا با یک پایه چرخشی همراه می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که به طور ایمن در جاده یا مسیری که رانندگان می‌توانند آنها را ببینند، نصب می‌شوند. در برخی از ایالت ها از علائم چند پیام استفاده می شود که ترکیبی از پیام های هشدار و دیسک های سرعت نصب شده در یک قاب فلزی است. کنترل‌کننده‌های ترافیک به این نوع علائم مدیریت ترافیک نیاز دارند تا پروژه‌های جاده‌ای را روان اجرا کنند و اطمینان حاصل کنند که عابران پیاده و رانندگان در معرض خطر قرار نمی‌گیرند.

نحوه نصب علائم ترافیکیسخن پایانی

پارک ترافیک یک تامین کننده و تولید کننده تجهیزات ترافیکی از جمله علائم ترافیکی و تابلوهای ترافیکی و همچنین تجهیزات پارکینگ و تجهیزات ایمنی پارکینگ می باشد که خدمات خود را به طور گسترده ارائه می دهد. کارفرمایان و پیمانکاران می توانند تجهیزات و لوازم ترافیکی مورد نیاز خود را به صورت حضوری و یا آنلاین سفارش داده و خریداری نمایند. ما سفارشات شما را با سرعت و سریع تحویل می دهیم و نرخ های پایین عالی را با تخفیف برای سفارشات عمده ارائه می دهیم. اگر به دنبال یک تامین‌کننده معتبر تجهیزات ایمنی تجهیزات ترافیکی راه هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا از فروشگاه ما برای خرید لوازم کنترل ترافیک، علائم ترافیکی راه‌ها و تجهیزات ایمنی جاده استفاده کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *