نصب تابلو ترافیکی

علائم و تابلوهای ترافیکی ، بخش مهمی از ایمنی رانندگان و عابران پیاده در جاده ها هستند. علائم راهنمایی و رانندگی و تابلو ترافیکی اطلاعات لازم و خطرات احتمالی را که در ادامه مسیر وجود دارد را به شما هشدار می دهند. اگر مطمئن نیستید که چرا علائم راهنمایی و رانندگی مهم هستند یا اینکه کدام علائم راهنمایی و رانندگی دربهترین کارایی را دارند، تیم متخصص ما در پارک ترافیک می تواند به شما کمک کند.

قبل از نصب علائم تابلو ترافیکی که آیا علائم خاصی در یک مکان خاص ضروری هستند یا خیر. زیرا ، زمانی که علائم راهنمایی و رانندگی به درستی در محل مورد نظر نصب نشوند، در واقع می توانند به جای جلوگیری از خطر باعث بروز حوادث رانندگی بیشتر شوند. به منظور جلوگیری از سردرگمی رانندگانی که در مناطق ناآشنا با وسیله نقلیه رانندگی می کنند، علائم راهنمایی و رانندگی در هر کشور نسبتاً ثابت نگه داشته می شوند.

علل نصب تابلو ترافیکی در جاده ها

تابلوهای ترافیکی ایمنی راه ها در همه جا تقریبا یکسان است. زیرا اگر علائم ترافیکی ثابت نبودند، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید دشوار میشد. جاده ها بسیار خطرناک خواهند بود. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که نمام افراد ، همیشه قوانین را رعتیت کنند و البته واضح است که اگر این کار را نکنند، عواقب بد و خطرناکی در پی خواهد داشت.

طراحی یک تابلو ترافیکی و علامت بسیار مهم است. علائم راهنمایی و رانندگی به جای تکیه بر کلمات، اغلب از تصاویری مانند عبور حیوانات یا کودکان در حال بازی برای انتقال پیام استفاده می کنند، زیرا اگر شما به جای سفر کنید و زبان آن کشور را ندانید خواندن علائم و متوجه شدن آن بسیار دشوار می شود و بنابراین تصاویر می توانند در درک معنای علائم تابلو ها کمک کنند. در کنار تصاویر، رنگ ها نیز مهم هستند. رنگ قرمز نشان می دهد که راننده باید متوقف شود یا تسلیم شود، در حالی که رنگ زرد نشان دهنده احتیاط است. پس هر رنگ در تابلو علائم ترافیکی نشان دهنده یک عمل خاص است.

اهمیت نصب تابلو علائم ترافیکی

اهمیت نصب تابلو علائم ترافیکیاهمیت تابلو های ترافیکی در ایمنی رانندگان

بارزترین مزیت تابلو های ترافیکی ایمنی در جاده ها ایمنی رانندگان است. بدون وجود تابلوها و علائم ترافیکی جاده ها خطرناک خواهند بود، زیرا رانندگان نمیدانند باید با چه سرعتی حرکت کنند، چه زمانی باید توقف کنند، تسلیم شوند یا با چه سرعتی حرکت کنند و در کل نمی دانند چه چیزی در جاده در انتظارشان است. آنها از مشکلات قریب الوقوع بی خبر خواهند بود. رانندگان بی احتیاط به دلیل نبود تابلوهای علامت، می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند و خود و سایر رانندگان را در معرض خطر قرار دهند. قوانین جاده با علائم راهنمایی و رانندگی مشخص شده است تا رانندگان را ایمن نگه دارد.

از آنجایی که هدف اولیه از علائم راهنمایی و رانندگی کمک به جلوگیری از تصادفات و محافظت از مردم در جاده است، بسیار مهم است که آنها به طور برجسته نمایش داده شوند تا توجه را جلب کنند و به گونه ای قرار گیرند که رانندگان زمان کافی برای پاسخگویی به دستور داده شده توسط هر علامت را داشته باشند. از محدودیت‌های سرعت گرفته تا مسیرهای مربوط به مکان و زمان پیچیدن، علائم راهنمایی و رانندگی اطلاعات زیادی را ارائه می‌دهند. پیروی از علائم راهنمایی و رانندگی با کاهش احتمال برخورد رانندگان با سایر وسایل نقلیه، عابران پیاده یا دوچرخه سواران به ایمن نگه داشتن همه افراد در جاده کمک می کند.

اهمیت نصب تابلو علائم ترافیکی

چه نوع علائم ترافیکی در جاده باید نصب شود؟

بررسی راه ها و جاده توسط مهندسین و پیمانکاران، سبب می شود تا شما مناطق مناسبی را جهت نصب علائم ترافیکی در نظر بگیرید و چه نوع تابلوهایی را باید در آن مکان نصب کنید . به دلیل پیچیدگی الزامات نصب و نگهداری علائم جاده ای ، توصیه می شود از یک پیمانکار حرفه ای برای نصب علائم راهنمایی و رانندگی استفاده شود. در زیربا انواع تابلوهای ترافیکی که در جاده نصب می شود ، آشنا می شویم:

علائم نظارتی

تابلوهای نظارتی قوانین جاده را از جمله تابلوهای ایست ، یکطرفه ، محل ورود و پیام های این چنینی را ابلاغ می کنند.

علائم هشدار دهنده

علائم هشداردهنده رانندگان را از موقعیت‌های خطرناک یا شرایط پیش رو در جاده مطلع می کند. این علائم، بخصوص برای رانندگانی که با جاده آشنا نیستند بسیار مهم و ضروری است ، زیرا عدم آشنایی با جاده باعث می شود تا خطرات بیشتری راننده ناآشنا را تهدید کند.

علائم راهنما

علائم راهنما به رانندگان کمک می کند تا به یک مقصد خاص برسند. این نوع تابلوها شامل تابلوهایی هستند که نشان دهنده بیمارستان، کتابخانه یا نام خیابان هستند.

علائم مناطق کاری

هر زمان که ساخت و ساز، کار یا تعمیر و نگهداری در جاده یا کنار جاده انجام می شود، علائم هشدار موقت ضروری است. این علائم به رانندگان هشدار می‌دهند که از مسیر انحرافی استفاده کنند یا با احتیاط از منطقه عبور کنند، زیرا ممکن است قسمت‌هایی از جاده مسدود یا خراب شده باشد.

نکاتی در مورد تابلو های ترافیکی

هنگام نصب تابلوهای راهنما باید به چند نکته توجه داشت. تعیین موقعیت تابلو تا حد زیادی به هدف تابلو، چشم انداز اطراف و سایر عواملی که روی دید آن از جاده تاثیر می گذارد بستگی دارد. توصیه می شود، علائم ترافیکی به صورت طولی در امتداد جاده، به صورت جانبی از لبه جاده و به صورت عمودی بالای سطح زمین قرار گیرند. قرار دادن تابلو ممکن است با کابل‌ها و مجراهای زیرزمینی همپوشانی داشته باشد، بنابراین بسیار مهم است که پیمانکار قبل از شکستن زمین، با شرکت آب و برق منطقه را چک کند.

پایه های تابلو ترافیکی، پایه های عمودی هستند که تابلو ترافیکی برای قابل مشاهده بودن به آن تکیه می کند. آنها معمولاً از چوب یا فولاد ساخته می شوند. این تیرها در صورت برخورد با وسیله نقلیه می‌توانند بسیار خطرناک باشند، بنابراین باید ، تمام علائم کنار جاده‌ای بتوانند در اثر برخورد مستحکم و مقاوم باشند.

بسیار مهم است که علائم جاده منعکس کننده باشند و تضاد رنگی واضحی را نشان دهند، به طوری که در طول روز و شب قابل مشاهده باشند. علائم جاده از موادی به نام ورقه تشکیل شده است که از مهره های شیشه ای یا میکروپریسم ها برای بازتاب در شب تشکیل شده است. قرار گرفتن در معرض آفتاب و آب و هوای نامساعد باعث می شود رنگ ها و کیفیت های بازتابی علائم راهنمایی و رانندگی به مرور زمان محو شوند.

اهمیت نصب تابلو علائم ترافیکی

کلام آخر

هر نوع علائم ترافیکی و تابلو ترافیکی در جاده از علائم هشدار دهنده تا بازدارنده و غیره ، همگی برای آن است تا در مورد مسیر و جاده به شما پیامی بدهد تا احتیاط لازم را انجام دهید. این تابلو ها برای محافظت از شما و سایر رانندگان، کارگران جاده‌ای و عابران پیاده نصب شده‌اند. اگر برای حفظ ایمنی به علائم ترافیکی محل کار یا تجهیزات ترافیکی و پارکینیگ و ایمنی دیگری نیاز دارید، ما در پارک ترافیکی می توانیم به شما کمک کنیم. اگر در مورد آنچه ما ارائه می دهیم و همچنین استفاده از تجربه و تخصص ما برای کمک به حفظ محیط کاری ایمن سؤالی دارید، به صورت آنلاین با ما در سایت https://parktraffic.ir یا با شماره 66752690-021 تماس بگیرید.

0/5 (0 دیدگاه)

1 دیدگاه

  • ضمن تشکر
    درقسمتهای کناری جاده هادرچه اختلاف سطحی نسبت به سطح جاده آسفالته اجبارابایدگاردریل یاران پناه نصب کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *